1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Oni si důvěru národa ničím nezasloužili

Pravdou je, že protesty nerozpoutala žádná jiná obava než ta, že věci se u nás dějí přece jen trochu jinak, než by si přálo dosluhující vedení Evropské unie. Jsou to takové závěrečné křeče odcházejícího vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 28.5.2019 20:34

Přesně !

M. Hartmann 28.5.2019 21:32

Re: Výplatné listiny celebrít na demonštráciách...?

Kulheime, Kulheime, nähmlich jak Richter. Když i vám chybí argumenty, tak musíte pana Liptovského aspoň napadnout. Tak vy si myslíte, že to nikdo neplatí. NO Dobrá. Chtěl bych pak ale vědět, která firma Minářovcům prodává nesčetně NAPROSTO STEJNÝCH transparentů a tabulí. Slušná odpověď mi stačí, můžete připsat taky, kolik které mávátko stojí, nebo rovnou připojte ceník. Dzp.

J. Richter 28.5.2019 12:25

hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

Na konec ještě jedna malá kalkulace. Často se rozebírá, kolik lidí se vůbec vejde na metr čtvereční. Existují různé "věrohodné" rozbory, které vysvětlují, jak jeden až jeden a půl osoby je nějaké naprosté maximum. Můžete si odměřit metr a stoupnout si tam i s rodinou, anebo doporučuji něco jednoduššího. Stačí se podívat na jeden drobný údaj, který vyvrátí veškeré minimalizující spekulace na téma "jeden člověk musí mít metr prostoru, jinak nevydrží déle stát". Je to kapacita dopravních prostředků. Metro pro soupravu M1 uvádí například 8 osob na metr čtvereční – samozřejmě není to ani japonské metro, kde ještě existují speciální upěchovávači, ani to asi nebude úplně nejsvobodnější jízda, ale rozhodně toto je bráno za normální pro cesty trvající i několik desítek minut – a poloviční množství čili 4 osoby na metr čtvereční je již naprostý komfort. Konec konců, obsazení přibližně čtyři až pět osob na metr (celkem k sezení i stání) je považováno za normální, bezpečné a pohodlné pro dlouhou a také výrazně namáhavější jízdu autobusem. A pokud máte v autobuse dvě osoby na metr čtvereční (což je u městských linek často počet lidí po obsazení všech míst k sezení), tak autobus je poloprázdný a rozhodně neodpovídá jakékoliv návštěvnosti demonstrací. Co z těchto čísel pro Václavák a účast na demonstracích vyplývá, tudíž jaká je odpověď na otázku položenou v úvodu? Na Václavské náměstí se při jeho ploše nad 40 000 metrů vejde přibližně 160 až 240 tisíc protestujících – a historie tento propočet potvrzuje.

F. Kusák 28.5.2019 12:50

Re: hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

No máte pravdu, tady se autor spletl o řád. No, to se stává a je z toho patrné, že každý maturant tu matematiku, jako maturitní předmět, potřebuje. I když, toto jsou spíše počty, ale přeci jen souvisí s matematizací problému.

J. Richter 28.5.2019 12:58

Re: hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

problém je, že blb formátu Chrastiny má volební právo. Jako další koblihy.

M. Krutý 28.5.2019 12:51

Re: hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

děkuji Vám pane kolego, chystal jsem se napsat něco hodně podobného, ale ušetřil jste mi psaní :-). Mám pocit, že se pan Chrastina zbláznil, nicméně jsem si jist, že jeho vzoreček "max. 10 000 lidí je plný Václavák a přilehlé ulice" bude do omrzení šířen. Ach jo.

J. Richter 28.5.2019 12:59

Re: hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

je to fuk co plácá nějaká kobliha Chrastina. Takových nýmandů u nás žije cca 30% s volebním právem...

J. Jurax 28.5.2019 20:19

Ctrl-C a Ctrl-V umíte ...

Originál je na http://outsidermedia.cz/Kolik-lidi-se-vejde-na-Vaclavske-namesti/

M. Hartmann 28.5.2019 21:42

Re: hoďte na debila Chrastinu síííť!! :-))

Jak to tu p. Richter líčí, vidím, že nejpozději za měsíc to bude na Václaváku i Staromáku najednou. Melantriška to spojí. Pane Richtere, stoupněte si na Staromáku radši na schody u sv. Mikuláše, aby vás na tom vašem metru čtverečním neušlapali. Sichr je sichr.

J. Richter 28.5.2019 12:20

to je debil, to je debil, to je debil...

Každý přece ví, že na Václavák se nevejde více než deset tisíc lidí, a to se jich musí ještě stovky tlačit ve všech přilehlých ulicích. A vědí to i statistici a také policisté.

:-))))))))))))))))

J. Richter 28.5.2019 12:16

To musí být skrytá kamera nebo snad scénaář pro Silvestra.

nikdo nemůže být tak blbý jako autor, opakuji nikdo. Ani Ovčáček.

P. Zinga 28.5.2019 10:17

U nás to není jiné.

" Propaganda působí-obzvláště u generace "smartfón", na vzrušivé podněty, Fake-morálku, Hastag-hesla a rozhořčení namísto kritického myšlení - to vše působí a funguje: když pumpuješ dostatek propagandy do obýváků, budou Němci hlasovat i pro kurs vlastní země proti ledovci - a především a extrémně poslušně- dříve rebelantské mládí".

(Dushan Wegners "Freie Denker")

S. Netzer 28.5.2019 11:42

Re: U nás to není jiné.

Jako by autor popisoval důchodcovské bojovníky proti islámu a voliče polojapončíka ("vzrušivé podněty :-))), absence kritického myšlení, nebo fake morálku - whatever it means).

J. Uzel 28.5.2019 12:08

Re: U nás to není jiné.

Ne, to je o vás, Němcích.

M. Valenta 28.5.2019 10:01

Zcela mimo je autor,

neboť hned v prvním odstavci napsat, že za demonstracemi proti poměrům ve vládě stojí Brusel je až neuvěřitelná pitomost. Pozitivní je, že jsem si ušetřil čas s dalším čtením. So geht das.

M. Prokop 28.5.2019 12:00

Re: Zcela mimo je autor,

Brusel ne, stoupenci Brusele jo.

M. Valenta 28.5.2019 12:10

Re: Zcela mimo je autor,

Koukám že stejně jako Astonovi, Zemanovi a spol., přítomnost byť jediného stoupence Bruselu znehodnotí celou demonstraci. Smutné.

M. Prokop 28.5.2019 14:27

Re: Zcela mimo je autor,

A kde račte viděti, že bych ty demonstrace nějak haněl nebo "znehodnocoval"?

M. Zdobinský 28.5.2019 9:58

Stačilo to stručně

Panu Chrastinovi stačilo prostě napsat jednu větu : "Nevadí mi, že předseda vlády je trestně stíhaný bývalý spolupracovník STB, který si ročně přihrává několik miliard na dotacích pro své firmy".

Bylo by to jasné a tu ostatní omáčku, koho nemá rád, si mohl klidně odpustit.

J. Vlček 28.5.2019 9:18

Herci...

...jsou kategorie lidí s tendencí se předvádět za jakýchkoliv příležitostí, toužících po potlesku, a kde jinde, než na podobných akcích, jako jsou manifestace, se jim toho dostane v podobné míře?

Že se k tomu propůjčují i sportovci? Jistě, že každý má nárok vyjádřit svůj názor, ale u sportovců, odcházejících z aktivní sportovní činnosti, to zavání sháňkou po nějaké šikovné politické trafice, když v normálním podnikání jim pšenka nevykvetla, a naopak prodělali velké peníze, jako tomu bylo třeba u pana Haška.

O čem nám mohou kupříkladu takoví sportovci, kteří se celý svůj dosavadní život honily za pukem, za míčem, vedle tréninků a zápasů neznali prakticky chvíli volného času, vzdáleni od života běžného člověka, tak o čem nám chtějí tito lidé vyprávět, v čem nám mohou radit? A představte si, oni to dokážou. Dokážou to jednou, dvěmi větami do mikrofonu, na manifestaci rozvášněných demonstrantů. Tomu se říká sportovní výkon.

S. Sedlák 28.5.2019 9:23

Re: Herci...

Ano, případně nechodí na náměstí a nebojují s oligarchy, ale odjedou s oligarchy do Číny a provozují rektální alpinismus v zemi, kde se hromadně popravuje, vězni jsou využíváni na náhradní díly a pro jistotu obyvatelé jsou odstřiženi od zbytku světa. Je to zkrátka ta země, kam se náš prezident jezdí učit demokracii a budovat hedvábnou stezku.

J. Vlček 28.5.2019 9:29

Re: Herci...

A jezdí tam samozřejmě sám, že pane Sedláku. Jiní státníci do Číny ani nepáchnou, natož aby hostili čínské představitelé ve svých zemích. Kdo by se nevykašlal na obchody s Čínou, že, to dá rozum.

S. Netzer 28.5.2019 9:33

Re: Herci...

Máte pravdu, Vlčku.

Nedávno tam byl korejský státník, maršál Kim.

J. Vlček 28.5.2019 9:37

Re: Herci...

Jiní se tam neobjevili? To je opravdu zajímavé.

S. Sedlák 28.5.2019 9:42

Re: Herci...

A já něco takového psal, že tam nikdo nikdo nejezdí??

Já jen doplnil ten váš, poněkud ochuzený seznam o ty, kteří jezdí jinam a dělají tam horší věci než řeční na podiu.

Pokud se jedná o ten obchod, tak náš senil sice jezdí do Číny pomalu každý rok dvakrát, vytahuje stovky miliard investic, ale realita je taková, že Číňané nakupují fotbalové kluby nebo nemovitosti, do ničeho neinvestují, jejich dovoz k nám roste v násobcích a náš klesá.

Pokud jste se pokušel někdy něco prodat do Číny, tak víte, že oni mají vnitřní trh schovaný za hradbou omezení, předpisů a schvalování, ale opačně si myslí, že mohou vše. Dost tomu Trumpovi fandím. Alespoň v té obchodní válce. Nechť se ukáže kdo koho potřebuje víc.

P. Lenc 28.5.2019 10:03

Re: Herci...

Ano pane Sedláku, popsal jste to přesně.Ale k těm demonstracím jedno.Sám Babiš jim dává munici svým kńouráním jak ho všichni nemají rádi, ODS především, ale pravda je, že je jediným vyšetřovaným předsedou vlády v celé Evropě a místo aby řídil vládu ze zákulisí přes své ANO a naopak urychlil své vyšetřování, když tvrdí že je čistý, tak dělá pravý opak.Nakonec, co se týče těch demonstrací, tak jsem onehdy vyjádřil své zděšení, když člověk vidí některé vlajky a hesla.

S. Sedlák 28.5.2019 10:41

Re: Herci...

Asi nebudeme ve sporu, když připustíme, že mnozí demonstranti (podobně jako fanoušci fotbalových klubů), nepřicházejí vyjádřit svůj názor, ale mohou být vyslanci druhé strany nebo jen tací, kteří chtějí řvát nebo něco rozbít. Nejednají v zájmu těch, kteří tam většinově jsou nebo to organizují. Viz akce žluté vesty, které jsou OK, pokud nerabují a nezapalují auta.

J. Vlček 28.5.2019 10:54

Re: Herci...

Pane Lenci, předně, není to Babišovo vyšetřování, ten nic nevyšetřuje, ale dejme tomu vyšetřování Babišova případu, a není to ani Babiš, který by měl vyšetřování urychlit, ale urychlit by ho měly orgány trestního řízení, neboť tam se věci vlečou, nemyslíte? A už vůbec nemluvím o soudech, kde daleko jasnější příklady korupce se vlečou roky, viz případ Davida Ratha.

P. Lenc 28.5.2019 13:17

Re: Herci...

Ale ano pane Vlčku,Rath a podobné případy jsou "vizitkou" justice.Ale Rath není předsedou vlády a Babišovi tanečky včetně dosazení Benešové jsou opravdu jiné kafé.Ovšem pokud si myslíte opak, je to vaše věc.

J. Vlček 28.5.2019 14:44

Re: Herci...

Pane Lenci, dosazení kohokoli do vlády je věcí premiéra. Dokud premiérovi budou házeny ze všech stran klacky pod nohy, bez toho, aby mu byly dokázány protizákonné činy, budu to nadále považovat za účelové chování oponentů, kteří nejsou schopni premiéra překonat jiným, nežli tímto způsobem. Pokud to vy vidíte jinak, je to zase vaše věc. V tom asi nic nenaděláme, a tak si prostě ponecháme každý svůj pohled na tuto věc.