27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

ROZHOVOR: O mentálních bolševicích

Možná, že to tak funguje, ale řešením není zvýšená regulace médií, natož dotace vybraným médiím, protože kdo o tom bude rozhodovat? Pan Kalousek a jeho kamarádi? Nebo Piráti a jejich kamarádi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavruška 11.12.2018 16:37

Mentální svět nedouků

Určitá množina mentálně nedovyvinutých lidí se vyznačuje tím, že informace hodnotí výhradně podle kritéria "naši" - "vaši". Pravda není to, co je objektivně prokazatelné, pravda je to, co chci, aby byla pravda.

Tito nedospělci jsou přesvědčeni o tom, že ostatní lidé jsou ještě větší blbci než oni sami, a že informace je jim potřeba filtrovat a upravovat, jinak budou "podléhat dezinformacím" a podobně.

Skutečnost je ale taková, že každý průměrně inteligentní jedinec nepotřebuje cenzuru nebo filtraci informací "majiteli pravdy". Tedy, pokud se nenechá zmasírovat davovou či individuální sugescí nebo nátlakem, který dokáže rozlišovat podstatné od nepodstatného a brát do úvahy z jakého zdroje informace pocházejí a zda jsou v souladu s ostatním obsahem informačního pole (případně, kde jsou rozpory s ostatními informacemi a jaké by byly důsledky jednotlivých verzí). Na tom ale není nic těžkého. Stačí sledovat všechny informace v souvislostech.

J. Holíček 11.12.2018 17:25

Re: Mentální svět nedouků

Házíte perly... :-))

F. Kusák 11.12.2018 15:16

Lze jedině souhlasit,

každá regulace je nebezpečná, zvláště těmi "vyvolenými".

Také by mně měl někdo z kompetentních lidí z veřejnoprávních médií vysvětlit, proč tak často vystupují, jako různí komentátoři nebo glosátoři, zaměstnanci různých soukromých novin nebo serverů, např. Hospodářské noviny, Seznam.cz, Aktuálně.cz, Respekt apod. Všichni si navzájem tykají a přizvukují, až je ta familiárnost tohoto spřáteleného bratrstva nejen protivná, ale i podezřelá. Je to nejen nekalá reklama, ale tito lidé jistě nedělají tuto práci zadarmo.

Š. Hašek 11.12.2018 16:21

Re: Lze jedině souhlasit,

Nevysvětlí, protože právě na tom jest založeno zpravodajství kompetentních. Možno též elitních.

Až bude mít Barrandov jistých sedm miliard z daně občanů, tak tam všichni přeběhnou (všichni ne). Teď je konkurekce štve a Kalousek se jich přímo bojí.

J. Holíček 11.12.2018 17:24

Re: Lze jedině souhlasit,

Správně. :-))

R. Gramblička 11.12.2018 13:34

v tomhle se se Štěpánkem shodnu:

Patočka JE těžký mentální bolševik

Š. Hašek 11.12.2018 16:27

Re: v tomhle se se Štěpánkem shodnu:

Tak.

A ten bolševik Patočka se diví, že občanstvo si zvolilo "jen" socialistu za presidenta. O ničem jiném se nevede spor.

J. Vavruška 11.12.2018 16:39

Re: v tomhle se se Štěpánkem shodnu:

Patočka není bolševik, Patočka je trockista.

Š. Hašek 11.12.2018 16:43

Re: v tomhle se se Štěpánkem shodnu:

Zde to již házím do jednoho pytle - myš polní, hnědá, hryzec, ......... jde to rychle a vodsejpá to, mají společné vlastnosti a já je ničím najednou. Na chalupě.

Děkuji za upozornění.

M. Krutý 11.12.2018 9:24

Pan Štěpánek zjevně utrpěl

strašlivou újmu nezvolením do RRTV a teď píše na neviditelném psu v opravdu bolševickém duchu, což je zejména při tématu tohoto článku opravdu veliká legrace.

Úplně nejsrandovnější mi ale přijde (nejen) Štěpánkovo kopání do dnes zcela marginálního politika Kalouska. Ten kdyby neexistoval, tak si ho určitá parta lidí musí vymyslet :-)

Š. Hašek 11.12.2018 10:19

Re: Pan Štěpánek zjevně utrpěl

Přesné označení politika Kalouska. Jinak hodně citové.

J. Holíček 11.12.2018 17:22

Re: Pan Štěpánek zjevně utrpěl

Že je marginální ovšem, bohužel, ještě nedošlo ČT a Radiožurnálu. :-))

K. Janyška 11.12.2018 9:12

Ty jsi mentální bolševik non plus ultra, Petře.

Pouštíš se do věcí, kterým vůbec nerozumíš a s takovou vervou, že to hraničí s kverulantstvím nepoučeného. A je ti úplně jedno pro koho a co říkáš... Dzp.

J. Holíček 11.12.2018 17:20

Re: Ty jsi mentální bolševik non plus ultra, Petře.

Je dobrej. Viď, ale tvoji vervu nemá. :-))

Š. Hašek 11.12.2018 9:01

Přesné.

A ani mě nepřekvapuje, že v názorech na "vyvážené a pravdivé informace" je Kalousek (stranický obojživelník) na jedné lidi s Patočkou (neomarxistou nejhoršího zrna).

Už se těším na "certifikovanou" síť médií řízenou "Státním úřadem pro tisk a informace". Šéfíkem by mohl být třeba Patočka, šikla by se i Langšádlová - nemusela by zakládat parlamentní komisi pro odhalování lhářů a dezinformátorů.

To je tak, když revolucionáři (listopadhodnota) vyhodí řádně jmenovaného ředitele a šéfovou ........ a udělají si televizi vlastní/láskopravdivou ....... a po čase zjistí, že sice mají dobré bydlo za 7 000 000 000.- Kč, ale " jaksi diváci se smějí Moravcovi a Noře168".

Takže "změna" uděláme jediný zpravodajský kanál ze zákona - TVspacákkalouskovu.