7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Nejsme debilové, paní Sommerová

Vstup České republiky do NATO ukázal, že naše země patří na Západ a členství nám zajistilo relativní bezpečí v regionu střední Evropy, kde se historicky střetávaly a střetávají zájmy velmocí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 9.4.2019 17:15

Stydět by se měli Srbové,

mají toho "na triku" dost. Ostatní také, on je to tam takový krajový zvyk, jenže Srbové měli nejvíc síly, zdědili prakticky celou armádu, takže těch svinstev stihli nejvíc.

Zaplať pánbůh, bombardování na nějakou dobu situaci uklidnilo, byť ne v ideálním stavu.

To je asi tak vše, co k tomu lze reálně napsat.

R. Langer 9.4.2019 17:19

Re: Stydět by se měli Srbové,

Jistě. Situace se pochopitelně nejlépe uklidňuje bombardováním. Ještě lépe bombardováním humanitárním. :-P

V. Heidlerová 9.4.2019 18:48

Re: Stydět by se měli Srbové,

Obraťte se s odsudkem na Milouše Zemana, který stál v té době v čele vlády, schválivší tzv. humanitární bombardování. Dnes se záměrně, avšak chybně, připisuje V. Havlovi, protože lidé mají prd paměť a propaganda ty s IQ tykve dobře masíruje. Kéž by v praxi humanitární bombardování znalo třeba Rusko, které bombarduje, sestřeluje, okupuje za pomocí zbraní co chce a kde chce, aniž by předem informovalo civilisty před zamýšlenými útoky. V Bělehradě byl např. odvolán útok na most přes Dunaj, protože ho vlastními těly bránili obyvatelé. Myslíte, že by Rusko bylo tak lidumilné a ohleduplné??? Hahaha.

Za válku a hrozná krveprolití v býv. Jugosl. může jednoznačně Srbsko, protože dodnes neopustilo svou vizi a ilusi Velkého Srbska. Tu mocichtivost a rozpínavost mají společné s Ruskem jakož i azbuku (kyrilici).

M. Prokop 9.4.2019 21:32

Re: Stydět by se měli Srbové,

Chorvati si taky štrejchli, ale neměli tolik síly jako Srbové. Ale Velké Chorvatsko by se jim taky líbilo a zkoušeli to v Hercegovině.

V. Heidlerová 10.4.2019 8:50

Re: Stydět by se měli Srbové,

Já bych si taky štrejchla, Velké Česko ve středověkých hranicích by se mi taky líbilo, ale ve svých 82 letech už nemám žádnou sílu, tak už nic ani nezkouším, hááááááááááá

M. Prokop 9.4.2019 21:31

Re: Stydět by se měli Srbové,

Jestli věříte na konference, tak těch byla spousta a pořád se to mydlilo. Jestli máte lepší nápad, tak sem s ním, kdyby se zase někde něco semlelo, může se hodit.

V. Kain 9.4.2019 17:32

Re: Stydět by se měli Srbové,

Mohli si to s nimi rozdat v terénu a ne je bombardovat z bezpečné vzdálenosti.Dostali by takovou nakládačku,že už by o nějakém Srbsku nikdy nechtěli ani slyšet.

M. Prokop 9.4.2019 21:33

Re: Stydět by se měli Srbové,

Jen blbec bojuje zbytečně nákladně.

V. Pavelka 10.4.2019 10:37

Re: Stydět by se měli Srbové,

Je to tak Prokop,velvyslanec Owen za EU, létal do Bělehradu 9roků !Miloševič každou dohodu porušil ještě než Owen přistál v EU.Arogantní jistota že si NATO nic nedovolí vuči Srbům , skončila s nasráním se USA , před každým náletem byli Srbové varováni ,k vyklizení obyvatelstva,takže jistá humanitárnost je na místě,největší problém byl , že válka na balkáně se mohla rozrůst a statisícové útěky z konfliktu se mohli rozrůst v milionové.

E. Pawlica 9.4.2019 16:48

Dobrý den ...

a nashledanou.

I. Vermis 9.4.2019 14:59

Dneska je velkou výhodou

že kdo neuspěje doma, má možnost odejít zkusit štěstí do ciziny. To za našich mladejch let nebejvalo.

V. Pokorný 9.4.2019 12:36

Samosebou,

že bombardování Jugoslávie, jak ho ospravedlňoval ten s krátkými nohavicemi, totiž že to bombardování má výlučně humanitární charakter, bývalý několikanásobný prezident dvou států a nositel mnoha desítek čestných doktorátů po světě, marný čekatel na Nobelovu cenu a majitel letiště v Ruzyni, byla prasárna prvního řádu. Hnus.

M. Valenta 9.4.2019 13:28

Re: Samosebou,

K odstranění lotrů typu Miloševiče je bombardování vhodným a účinným prostředkem. Možná to lépe pochopíte takto. Bombardoval jsi a zabíjel? Budeš také bombardován.

P. Mejtský 9.4.2019 15:27

Re: Samosebou,

Když už píšete o zásluhách, nezapomeňte netaktně na toho, kdo bombardování za stát tehdy schválil a na Hradě si taky své odbývá ;-)

V. Čermák 9.4.2019 23:41

Re: Samosebou,

Ten ovšem, na rozdíl od jiných uznal, že to byla Chyba.....

J. Richter 9.4.2019 11:14

kdejaký bolševický kripl lituje Srby...

..a že ti kluci co píšou azbukou rozpoutali na Balkáně několik válek, postavili a naplnili koncentráky, napadli několik svých sousedních zemí a vraždili jak Rusové v Katyni, to se dnes nenosí. Byli několikrát varováni, aby přestali vraždit a nejen v Kosovu. Dostali přes hubu a jsou hodní. A vy bolševici se můžete vztekat.

P. Harabaska 9.4.2019 15:07

Re: kdejaký bolševický kripl lituje Srby...

Koncentráky na území bývalé Jugoslávie stavěli především ti, kteří píšou latinkou, ač mluví v podstatě stejným jazykem jako to, kdo píšou cyrilicí. Ty koncentráky byly tak dokonalé, že i vojáci SS na ně koukali s otevřenými ústy. Ty bys tam mohl dělat poglavnika.

R. Gramblička 9.4.2019 17:21

Re: kdejaký bolševický kripl lituje Srby...

je vidět, že o tom víš kulové, ale hlavně, že ti "huba mele"

P. Harabaska 9.4.2019 10:36

Cením si daleko více lékařů, inženýrů, hodinářů,

prodavaček, projektantů, soustružníků, konstruktérů, zedníků, učitelů, betonářů na stavbách mostů atd., nežli dokumentaristek, které se sklenkou vína v ruce rozumují v kavárně nad hloupostí těch druhých, kteří nenatáčejí dokumentární filmy o deformované skutečnosti, jimiž se dokumentaristé hodlají zalíbit právě vládnoucímu politickému diskursu a vládnoucí skupině politiků. Zatímco po těch ostatních po odchodu z tohoto světa na něm zůstane něco s trvalou hodnotou, po dokumentaristkách zůstanou jen ta intelektuálská rádobymoudra, která skončí v archivu, aby si na ně po letech jen málokdo náhodou vzpomněl.

J. Richter 9.4.2019 11:10

Re: Cením si daleko více lékařů, inženýrů, hodinářů,

je úplně jedno, čeho si cení nějakej Harabaska.

P. Harabaska 9.4.2019 15:08

Re: Cením si daleko více lékařů, inženýrů, hodinářů,

Richtere, tys ubožák!

J. Jurax 9.4.2019 13:50

Dalo by se souhlasit.

Dokumentarista totiž obvykle nepříliš rozumí tomu, co dokumentuje, a jest mu tedy přistupovat k dokumentování s pokorou, z principu dokumentování nepropagovat přesmoc své názory a snažit se o objektivitu. Protože jinak nestvoří dokument, nýbrž agitku.

M. Valenta 9.4.2019 9:09

Miloševič a Srbové si koledovali

a tak dostali na budku. Jinak tu máme dalšího aspiranta do Klausovy zatím neexistující strany.

J. Chaloupka 9.4.2019 11:14

Nesouhlasím, dokud Miloševič válčil v Chorvatsku nebo

Bosně, nikdo si na něj nevzpomněl. Jak začal bránit celistvost země (Kosovo byla pokrajina - nikoliv stát), tak začalo "humanitární bombardování", tj. jako kdybychom si dovolili bránit Sudety před II. světovou válkou. Ale Kosovo jsme rychle prostřednictvím "knížete" uznali jako stát.

I. Vermis 9.4.2019 14:19

Re: Nesouhlasím, dokud Miloševič válčil v Chorvatsku nebo

Tak už to bejvá, dokud Hitler útočil na Polsko, nebo bombardoval Británii, Stalin taky nehnul prstam a ještě mu pomáhal...

K. Janyška 9.4.2019 9:02

Já se nestydím. Bylo to po 17 varováních Miloševičovu

komunistickému režimu a z NATO si nikdo srandu dělat nebude. A je tam klid. 200 000 mrtvých z balkánské války žaluje, ne však NATO... Dzp.

J. Richter 9.4.2019 11:14

Re: Já se nestydím. Bylo to po 17 varováních Miloševičovu

přesně...

J. Richter 9.4.2019 8:38

Šesták - bolševický ufňukánek

z Parlamentních listů a Sputniku.

D. Polanský 9.4.2019 8:33

Vždy je ale nebezpečné

namlouvat si, že když jsem vynikající věděc potažmo známý umělec či sportovec, že mohu mluvit do všeho. Tak nějak cítím, že autor je toho typickým příkladem, podobně jako paní Sommerová.

Hezkou ukázkou funkčnosti závisti je příklad vynikajícího vědce prof. Tomáše Čižmára. Zde se nedočkal uznání, tak vyrazil do světa.

J. Svoboda 9.4.2019 8:32

To co připisujete paní Sommerové říká Zeman veřejně.