3.4.2020 | Svátek má Richard


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 16.2. 2020 18:12, přehled diskusí

D. Müller 16.2.2020 11:36

To je psina. V pohledu pana Strejčka by měli senátoři sedět jako blumy, a když by chtěli něco udělat, tak před tím by měli zavolat do IVK, jestli je to moudré.... pan Strejček dělá to samé. Usiluje o složení rady ČT a prosazení kandidáta svého. Z jeho článku se dovídám, že má paní Lipovská skvělé názory, ale už ne ... jaké. Takže obsah článku je: Lipovská je skvělá a pomýlení odpůrci Hilšer, Šafr, Duka jsou špatní. Nějak za tím cítím aroganci horšího Klausova "já". Přihlížející, který není v obraze snadno dospěje ke zkratce. Lipovskou podporuje Klaus a spol., Klaus podpořil Zemana, Zeman chce zrušit ČT, roky vystupoval na servilní TVSoukup... Chci to? Nikoliv.

R. Brzák 16.2.2020 11:55

základní rozdíl Vám uniká - Strejček není v politické (tedy mocenské) pozici. Není placen státem - tedy Vámi a mnou. Tudíž Strejček může i plácat nesmysly (svoboda slova), pokud nezpůsobí svým slovem škodu druhému člověku.

Zatímco senátor - který přirozeně má i onu svobodu slova jako jedince - má politickou moc. Když senátor začne svou moc uplatňovat (třeba tím, že vyzve nějakou organizaci, aby stáhla svou nominantku), tak zneužívá svou moc. Tu, kterou mu dali voliči a to nikoliv k tomu, aby zabraňovali libovolnému občanu v jeho právu účastnit se například voleb do nějakých společenských orgánů. Ti senátoři totiž ve skutečnosti zkoušejí POŠKODIT svým slovem spojeným s politickou mocí jednoho našeho spoluobčana na jeho základním právu.

Senátor samozřejmě nemusí, ba nesmí mlčet. Má jasně vyjádřit - ano, tohoto nominanta já volit nebudu. Má k tomu případně uvádět konkrétní, nikoliv zobecňující a tedy zavádějící argumenty. Ale NESMÍ se snažit někomu v účasti v nějakém volebním procesu zabránit!

Co cítíte, je v pořádku. Já zase cítím, že zdravější pro naši společnost, je účast všech názorů v diskuzi. A také účast těch různých názorů i v radách a orgánech, které nějak souvisí s tím, co SPOLEČNĚ PLATÍME. Až budete platit ČT Vy sám, budete samozřejmě naprosto oprávněn říci - chci takovou, jaká ČT je a tak to bude a nenechám si do toho kecat nějakou Lipovskou...

J. Vlček 16.2.2020 12:08

Pane přihlížející, v návalu vaší nepřízně k IVK, jste zcela přehlédl to, že paní Lipovskou navrhl pan kardinál Duka, tudíž nemůže být mezi vašimi pomýlenými a špatnými spolu s Hilšerem a Šafrem. To je psina, že.

P. Hatina 16.2.2020 10:58

Mimochodem, jsem si vzpomněl na jeden prastarý kreslený vtip, ještě z dob socialismu s lidskou tváří, kde prekabátěný kádrovák říká s úsměvem "Kdepak, Vaše kádrové materiály nechci, ale přineste mi ukázat svůj horoskop :)))

Asi to tak brzo dopadne...

V. Petr 16.2.2020 18:12

A já si pamatuji na jiný vtip z té doby "Voliči by měli odejít. Ztratil jsem k nim důvěru."

F. Netopil 16.2.2020 10:40

Tak jsem se právě dověděl, že jsem hlupák a navíc samozvaný. Je to docela možné. Podle mých kritiků se zřejmě hlupák pozná podle toho, že si nepřeje aby to u nás vypadalo jako v S.Arábii, zatímco chytří lidé (ne-hlupáci) jako pan kardinál Duka si přejí pravý opak. Tak to mi hlava nebere (co chcete ? jsem hlupák). Ale pořád mi to není jasné s těmi samozvanci. Kdo to vlastně je, jsem se nedověděl. Prosím tímto znalce o podrobnější definici. A taky bych uvítal radu, jak někoho kritizovat, abych nebyl považován za samozvance.

P.S. Že kritiku vítáme, ale tato musí být konstruktivní, to mi prosím nepište. To vím už přes 40 let od komunistů.

R. Brzák 16.2.2020 12:05

základní rozdíl - kritika v diskuzi kontra výzva ke stažení nominanta z pozice politika s mocí v rukou (senátor) placeného státem, tedy i lidmi, kteří mají jiný názor, než pan senátor...

A ke kritice obecně - ta je skutečně vítána vždy. je základem úspěchu západní civilizace. Ale pokud se začtete do výzvy těch senátorů - tito ve skutečnosti nekritizují, paní Lipovskou kádrují. Jediné, co se dá kritikou nazvat, je odsouzení jejího ne zrovna ve prospěch ČT nakloněného pohledu. Jenže tak nekritizují její činy, ani erudici - ale její názor! Její kritičnost je pro ně nepřijatelná! Takže Vaše slova z P.S. si zkuste vzít k srdci!

R. Langer 16.2.2020 6:00

.

V. Kain 15.2.2020 18:59

Za třicet let bude Witowská bába dávno za zenitem a bude čumět jako vejr co se to děje.Pak by ji někdo mohl připomenou ty její věštecké bláboly.

J. Vlček 15.2.2020 20:24

Palec nahoru, pane Kaine.

Co asi vede redakci k tomu, aby pořád šťourala do podoby diskuse čtenářů? Proč třeba, namísto aby výběr smajlíků rozšířili, tak je zcela zrušili? K čemu jsou dobré dvě stejné poznámky pod textem příspěvku? Kde jsou jaké položky označené * ?

Zírám a žasnu. Vskutku kreativní přístup.

J. Ptáček 15.2.2020 16:26

A co použít pro výběr kvalitních novinářů návrh ministra Josefa Goebblse z roku 1934, Hitlerovy pravé ruky:

"Všichni novináři musejí mít povolení k činnosti, přičemž takové povolení se udílí jenom čistým Árijcům, jejichž názory jsou politicky korektní."

Jak jednoduché!

M. Šejna 15.2.2020 15:36

Souhlasím s autorem článku ohledně šéfredaktora deníku Forum24 Šafra.

Před pár dny jsem četl jeho komentář o Krečkovi a hned se mi vybavilo moje mládí z dob totality, a pocity, které jsem měl při čtení Rudého Práva

J. Kanioková 15.2.2020 19:44

server Forum24.cz, to je trapácký web.

F. Netopil 15.2.2020 11:15

Tak jsem se dočetl, pane Strejčku, že pan kardinál Duka ve svém odvolání v kauze sporu s brněnským divadlem (souložící Kristus na jevišti) argumentoval tím, že v Saudské Arábii by také nedovolili hrát hru se souložícím Mohamedem. To je opravdu argument proti kterému se nedá nic namítat. Pan Duka by zřejmě uvítal kdyby u nás byly podobné poměry co se týče osobní svobody jak v S. Arábii. Asi si neuvědomil, že od Bílé hory už uplynulo 400 let a už tady není doba, kterou Jirásek nazval dobou temna. Ač kardinál, je to zřejmě ještě větší hlupák než jsme si mysleli. A tím se také vysvětluje proč je i s paní Lipovskou tak oblíben v IVK. A teď mě můžete utopit.

P. Jášek 15.2.2020 11:34

To je o tom, že si tady podporovatelé machometánů dělají co chtějí a pokud to samé udělá někdo jiný, tak se čílí nad islámofóbií.

Mmch., taková maličkost, bylo tam zneuctění státního symbolu.

A vy přesně patříte k těm, co se snaží naši civilizaci likvidovat. Oni vám to ti machometi vrátí, klííd.

F. Kusák 15.2.2020 11:40

Argumentů, proč to představení uvádět nebo naopak už bylo vysloveno tolik, že nemá smysl nic přidávat a ani reagovat na ty vaše. Jen bych jaksi panu kardinálovi a instituci, která stojí za ním nebral právo, navrhnout na uvedený post osobnost podle vlastního uvážení. A mají na to zákonný nárok, na rozdíl od jiných, samozvaných.

F. Netopil 15.2.2020 12:10

Já panu kardinálovi přece jeho právo neupírám, jen vysvětluji proč s ním zásadně nesouhlasím. A to je zase moje právo, nebo už ne ?

F. Netopil 15.2.2020 12:11

A ještě maličkost. Velmi by mě zajímalo, kdo jsou to ti samozvaní ? Můžete mě poučit ?

P. Lenc 15.2.2020 13:39

Dle vašeho příspěvku jste jeden z nich.

J. Vlček 15.2.2020 13:57

Přesný zásah, pane Lenci. A tento "myslitel" si troufá prohlašovat o kardinálovi, že je hlupák.

A co jste vy, pane Netopile? Dle vašich vejžmolů lze usoudit, že duševní chudák.

F. Netopil 16.2.2020 10:46

A s čím konkrétně z mých vejžmolů nesouhlasíte, pane Vlčku ? Taky byste chtěl do S. Arábie ?

J. Vlček 16.2.2020 11:52

Pane Netopile, to, že z uvedeného výroku pana kardinála, v němž říká, že v Arábii by ...atd., odvozujete jeho přání, aby tu byly poměry jako v Arábii, je problém vašeho zkratkovitého myšlení, a ne důvodem k označování kardinála za hlupáka.

Kardinál Duka je jedním z mála významných osobností v našem státě, jehož názorů si vážím, přesto že jsem ateista. Jsem rovněž toho mínění, že uvádět divadelní představení se zmíněnou tématikou je nevkusné a nepatřičné, ať už se to týká jakéhokoliv náboženství.

P. Hatina 16.2.2020 10:54

Mimochodem, tady přece nejde o to, zda se to představení smí nebo nesmí uvádět. O tom bylo přece bylo rozhodnuto i soudem - po námitce předem..

Tady jde o to, že obsah toho představení pana kardinála Duku jako křesťana urazil, takže má právo i soudně vyžadovat omluvu nebo i jiné odškodnění.

Tento rozdíl doufám chápete jestli jezdíte autem. Když Vás zastaví policista, řekne Vám čeho jste se dopustil a vysolí Vám mastnou pokutu. Jistě chápete že argument "ale já přece mám, řidičák, tak si můžu jezdit jak chci, asi nepřijme :)))))

Ś. Svobodová 15.2.2020 13:32

Hru která by znectila Mohameda si nerisklo hrát žádné divadlo v Evropě.

R. Langer 16.2.2020 5:59

Proč hned v Saúdské Arábii? Schválně, uveďte takovou hru s Mohamedem u nás, ať vidíme, jaký máte smysl pro rovný přístup k náboženské toleranci. Ale to by vám strach nedovolil, co, chudáku? A to tady prakticky žádné muslimáky nemáme. Trhněte si nohou, prolhaný pokrytče!

P. Manda 16.2.2020 9:15

utop se sám,kdo by se s tebou špinil.

L. Písařík 15.2.2020 10:25

Pokud se senátoři ,,děsí", je to určitě ta správná kandidátka.

M. Němcová 15.2.2020 10:23

skvělé

P. Lenc 15.2.2020 10:14

Dík, není co dodat, vidím a cítím to stejně.

P. Jášek 15.2.2020 8:45

Pánové si, jako všichni u nás, pletou západní a Západní!