2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

RODINA: Evropské osvědčení o rodičovství

Rodinné právo patří mezi oblasti výsostné pravomoci členských států. Je to pochopitelné, protože ze všech odvětví práv je právě rodinné právo nejvíce svázáno s tradicemi a zvyky a nejvíce vychází z autentických společenských poměrů

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 6.3.2023 21:18

Jako obvykle se autorka nenamáhala dát odkaz, dělám to tedy za ni. Když se tam podíváte, tak zjistíte, že se to týká sjednocení postupů pro rodiče, kteří se například přestěhovali z jednoho státu do druhého, protože současná legislativa jim automaticky nezaručuje všechna rodičovská práva jako místním. Nejedná se tedy i žádné sjednocení legislativy v oblasti rodičovských práv, jen o zaručení, že i cizinci, kteří se třeba v rámci volného pohybu přestěhovali z ČR do Německa, budou mít ke svým dětem stejná práva jako Němci. Docela by mne zajímalo, co na tom autorce vadí.

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_7509

R. Tichý 7.3.2023 12:01

Treba to, ze s nejvetsi pravdepodobnosti se chysta cesta k obchazeni legislativy v pripade LGBT+ paru. Ty si budou zarizovat "rodinne" zalezitosti v nejake progresivni lokaci a pak to budou chtit uplatnovat v konzervativnejsim domove. Takovy "danovy raj" v oblasti nakupu a prodeje deti.