Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RADAR: Vrcholící hysterie pomatenců, nebo promyšlená kampaň?

diskuse (493)
Poslední dobou se zájmem sleduji aktivity českých protiradarových bojovníků. Ačkoliv o nich na nějaký čas nebylo slyšet, v posledních dnech se mi zdá, že své dýky z damašské oceli zvedají čím dál tím výše k blyštícímu se půlměsíci. Jihad!

Poprvé jsem si tento fakt uvědomil, když jsem při cestě noční Prahou náhodou popatřil na obrovitý svítící bilboard. "Ještě není pozdě!" stálo na něm. To mě zaujalo a při bližší rekognoskaci reklamní desky jsem zjistil, že ještě není pozdě zastavit okupaci českého území americkými imperialisty. To už vážně jeden neví, jestli se má smát, nebo brečet. Ale nač dávat zbytečně průchod emocím - lepší je uvažovat s chladnou hlavou. Naskýtá se otázka: Kdo tohle platí? Kontaktní adresa - jakési Nenásilí.cz. Zajímavé, byl jsem přece zvyklý na své favority Nezákladnám.cz - tak proč mi v tom děláte nepořádek?

Ale podívejme se na Nenásilí.cz. Při ohledání stránky je všechno jasné. Jde o ty samé človíčky, kteří stojí za hnutím Ne základnám, jen jeden chybí. Nikdo jiný než tiskový mluvčí iniciativy Jan Májíček, kterého soudruzi očividně hodili přes palubu. Začínal jim evidentně být nepohodlný, poté, co se kolem něj strhl poněkud větší zájem médií. Jeho bratříčkování se s islámskými teroristy, kterým na webu své Socialistické solidarity gratuloval k masakrování Izraele, stejně jako jeho účast na jakési konferenci, kde hlavním tématem bylo potírání sionistického imperialismu (což nedávno proflákl Neviditelný pes), už zřejmě ostatní bojovníci neunesli. Ne že bych je snad podezíral z toho, že by se v nitru s Májíčkovým světonázorem rozcházeli. Nejsou však zřejmě tak prostoduší, aby si nespočítali, že jim výstřelky radikálního kolegy mohou v očích veřejnosti spíš uškodit. Takže islamofašista a neostalinista Májíček v tichosti zmizel a nyní tady máme úplně nové a očištěné Rychlé šípy: Jan Tamáš (o něm bude ještě řeč), Ivona Novomestská a spol.

A to je jen začátek. Dále se z médií dozvídám, že se aktivisté Greenpeace rozhodli uspořádat mejdan ve Vojenském újezdu Brdy a bivakují na místě, kde by měl radar stát. Samozřejmě za četné účasti novinářů. Ve vojenském prostoru jsem jednou byl a velmi by mě zajímalo, jak by se mnou ostraha naložila, kdybych měl podobně pitomý nápad jako lobbistická organizace Greenpeace. Marně si lámu hlavu nad tím, proč se "ekologičtí" aktivisté tímto problémem vůbec zabývají. Dejme tomu, že chápu jejich happeningy u míst jako jsou chemičky. Ale co má vojenské zařízení, nad kterým zatím všichni jen debatují, společného s ochranou životního prostředí? Že by se jen zviditelňovali? Ale - jak mě taková kacířská myšlenka mohla vůbec napadnout, fuj!

Nejzajímavější zpráva mě však měla dostihnout dnes. Současný vůdce protiradarových extremistů Jan Tamáš se rozhodl držet protestní hladovku. A to "do té doby, než česká vláda odstoupí od smluv o radaru". A nebude jí držet jen tak někde doma, ale ve výloze v centru Prahy, kde bude zřejmě Tamáš provozovat své vlastní reality show.

Setřeme nyní slzy po prvotním záchvatu smíchu (který zdejší čtenáře, stejně jako mě, nemohl minout) a podívejme se na celou věc okem střízlivým. K čemu takový protest Tamášovi bude? Že by skutečně za svou věc zemřel hlady, o to strach nemám. Že by jeho osud přiměl českou vládu rozvázat smlouvy s americkou stranou - to si též nemyslím. Hladovějící Tamáš v pražské výloze bude média zajímat maximálně týden, víc ne. Co potom? Vyleze s ostudou a zakousne se do sójového bůčku? Ale proč?

Well. On Jan Tamáš není jen pouliční protiradarový aktivista. Je to také (ač to mnoho lidí neví) politik. Předseda Humanistické strany, která se snaží už od roku 1998 dostat do parlamentu a zatím se její volební výsledky vždy pohybovaly v rámci statistické chyby. Dva roky je sice dlouhá doba, ale proč mám silné tušení, že humanisté v podobě radaru zavětřili velké téma, které by je mohlo posunout ke světlým zítřkům v příštích volbách? Na vlně populismu a primitivního antiamerikanismu, který v obyvatelích ČR tihle lidé úspěšně šíří svými poplašnými zprávami, se už vezou i jiné levicové strany. Zatím je však vidět, že z tajných zdrojů (zřejmě z Ruska a Blízkého východu) přicházejí finance. Humanistická strana by nakonec mohla být ideální koaliční spojenec KSČSSD (poté, co zelení díky pragmatickému předsedovi zradili a zmodrali). Že to zní příliš jako konspirační sci-fi teorie? Tomu bych samozřejmě rád věřil...

Ať je to jak chce, na úterní Tamášův protestní happening se chystám a rád bych pro server Nekorektně přinesl i reportáž. Šťavnatější než T-Bone steak, kterým by nebylo od věci mávat hladovějícímu soudruhovi před obličejem. Ať si té Ameriky také trochu užije.

Převzato z Nekorektne.com

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Ivo Fencl
15. 7. 2024

Od té doby, co zemřel Kennedy, neustalo rojení konspiračních teorií ohledně jeho smrti.

Neviditelný pes
15. 7. 2024

Dyktando, můj velký, rezavý přítel je stájový aristokrat

Daniel Vávra
15. 7. 2024

Jednoduchý návod, jak řídit stát

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Václav Vlk st.
12. 7. 2024

Jak by pravil nezapomenutelný major Terazky: „Herr, súdruh, tavarišč geněrál, som daký zmätený!“ Aj...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Marek Hudema
15. 7. 2024

Nepovedený atentát na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa by mu mohl přinést výhodu v souboji...

Josef Kopecký
15. 7. 2024

Pětikoalice jedná o zmírnění důchodové reformy. Pomalejší růst věku odchodu do penze, než jak ho...

ČTK, Lidovky.cz
15. 7. 2024

Víkendový útok střelce na amerického exprezidenta Donalda Trumpa alespoň na čas upozadil spory...

Lukáš Karbulka
15. 7. 2024

Poloautomatická puška AR-15 patří v USA i ve světě k nejoblíbenějším, vlastní ji na 16 milionů...

pari Anna Pařízková
15. 7. 2024

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz