2.7.2022 | Svátek má Patricie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tony 25.5.2007 9:06

Re: Miluji řeči

Agrese byla v 68 se statisíci vojáků. Ne radar a sto američanů.

BuBu 25.5.2007 9:12

Re: Tak to je tedy paráda - komunistická !

Takže . . . přítomnost cizí armády je okupace . . . o přínosu USA k demokracii se dá úspěšně pochybovat . . . . ? ! ? !

A co tedy soudruhu PB, čili OLOVO . . . co tedy navrhuješ ? Že zůstaneme sami . . . že my Češi, Moraváci a těch pár stovek národnostních menšin u nás žijících . . . že vezmeme šavličky, vidle a cepy . . . a že sami vyrazíme do boje . . . a dobydeme ty pohanské psy sami ? ? ? ? ? 8-o;-D

Ty jsi ale MAGOR !  Rv

Skála 25.5.2007 8:45

Autor má pochopitelně pravdu.

 Jen k tomu musím dodat, že nejde jen o minulé příslušníky nomenklatury, co dnes jsou poplatní svým rukovoditelům. Z neznalosti života, nedostatku zkušeností s druhem lidí komunistických kádrů minulého režimu, se do područí rukovoditelů dostávají i lidé nové generace, která v dospělosti už nezažila socialismus.

 Odmítavý postoj k radaru lze zaregistrovat i u mladých zastánců Strany Zelených a ČSSD.Odmítavý postoj mají i stoupenci nejrůznějších hnutí radikálního zaměření. U těch je to však pochopitelnější, protože byla zřízena právě k tomu účelu, aby radikalizovala společnost a vyhrocovala jinak banální problémy společnosti.

 Čím to je, že mladí minulostí nezatížení lidé inklinují k názorům, že bránit se preventivně radarem a společně s USA je špatně? Je to bezbřehá možnost propagandy proruských bývalých nomenklaturních kádrů, bezbřehá možnost propagandy ekologistických aktivistů pavědeckých teorií zneužívající globální změny klimatu.

 Pokud se nepostaví hráz proti takovéto propagandě, kde je dovolena jakákoliv lež, pokud se zodpovědní lidé budou držet názorově stranou a nechají se překřičet hulváty, potud nebude možná ani obrana státu proti jakémukoliv nepříteli.

 Nepřátelé jsou v prvé řadě v naší "páté koloně", v bývalých dosud neobžalovaných a nesouzených zločincích zodpovědných za celkový marasmus společnosti až do dnešních časů. Pokud ty nejsme schopni tvrdě uzemnit, dostat je na kolena, tak nebude ani jistota obrany státu před cizími zločinci!

martina 25.5.2007 9:18

Re: Autor má pochopitelně pravdu.

Bravo! Naprostý souhlas jak s autorem článku, tak s předřečníkem, panem Skálou

Lanc 25.5.2007 9:38

Re: Autor má pochopitelně pravdu.

Proč stále nedokážeme diskutovat tak, že nasloucháme i jiným argumentům - proč názory, které odporují našemu pohledu na věc, na svět - šmahem označujeme za propagandu a chceme ji zakázat. Pak už jen záleží na tom, kdo s koho - která "propaganda" v určité době získá navrch a zakáže lidem myslet jinak. Zatím nevidím "světlo nakonci tunelu" a obávám se, že to bude trvat ještě hodně dlouho, než se lidé přestanou dělit na nás a ty druhé (podle národnosti, rasy, náboženství atd. atd..).

K radaru - zatím jsem neslyšel žádné argumenty, které by mne jednoznačně přesvědčily o vhodnosti postupu administrativy USA (jen v jednom rozhovoru s americkým velitelem - jméno si nepamatuji, uváděl tento věcné argumenty a ne jen "kecy" - bylo by třeba ale o nich dikutovat - položit na stůl i argumenty proti). Nedivím se lidem, že pokud se je přesvědčuje způsobem: nemáte paměť, proti jsou jen omezenci, zaprodanci Ruska, komuistů případně muslimů (vše se hodí), že jsou proti (jen proto, že se cítí podceňování, že "ti nahoře" si to stejně udělají po svém, že si na tom někdo potřebuje namastit kapsu atd. atd.).

Já se obávám, že každý další krok ve zbrojení vyvolává tzv. "adekvátní" reakci. USA (a další) se cítí ohrožení Iránem, Ruskem.... a staví protiraketovou obranu. Irán se cítí ohrožen USA a snaží se získat atomovou zbraň, aby se mohl bránit. Čínu ohrožuje Vietnam? ... Jak z toho ven? Nevím. Obávám se, že není úniku a myslím si, že na vině je snaha každého z nás - lidí - o zvýšení své životní úrovně - pod kterou bohužel většina stále vidí majetek a stále nemá dost - i války přinášejí ZISK ... (utrpení jen "těm druhým")

Skála 25.5.2007 9:56

Re: Re: Autor má pochopitelně pravdu.

 Radar není o agresi, ale o preventivní ochraně, a to časově nejbližší a pro nás nejlevnější. Také není nic adekvátního v technice, co by systém nahradilo. Radar u nás by byl jen začleněn do stávajícího systému. Čekat, až se EU domluví v souhlasu se systémem v rámci NATO je nebezpečné z časového hlediska

 Minule zde byl článek o tom, jaký je nerozum odmítat obranu proti zbrani. A souhlasím s tím, že odmítnutí radarového systému by bylo první odmítnutí obrany proti zbrani. Ne odmítnutí jednoho z možných druhů ochrany, ale odmítnutí jakékoliv obrany proti možnému raketovému útoku raket dlouhého doletu.

Ludva 25.5.2007 10:01

Re: Re: Re: Autor má pochopitelně pravdu.

Možná radar ochrání USA proti několika teroristickým raketám. Ale neochrání nás proti ruským raketám namířeným proti radaru. Vyvoláváte další studenou válku pánové.

fox 25.5.2007 11:11

Re: Re: Re: Autor má pochopitelně pravdu.

Podepisuji článek p.Hofhanzle.Všem omezencům ,kteří srovnávají stereotipně r.68  a 07,bych doporučil.Nesrovnávejte nesrovnatelné.Všem naivkům,kteří blábolí o věčném míru,ozbrojení a p.Od r.89 svět pokročil.Bohužel jinam.Není konec dějin.Rusko se vzdaluje demokracii.Irán a Irák hanba mluvit.Což to nevidíte???Všeobjímající pravda,láska za vůně květin-to je hezké,ale to nebude.Odstrašení potenciálních nepřátel-jediná cesta.Tvařme se odhodlaně i když nejsme.Bez průtahů instalovat radar ,ale i další zbraně.Ten čas bude jednou chybět.Stavme další 2 bloky Temelína.Jednou bude pozdě.

Agent 25.5.2007 8:41

Ještě jedna ideologická poznámka:

Kdyby nebylo američanů (tedy zákonodárců USA), tak by nebyla v roce 1918 ani ČSR. Tehdy to vypadalo na rozdělení, tedy na my pod Rakouskem a SK pod HU. Masarykovi se Štefánikem právě v tomto pomohli američané ... a ne žádní sověti, germáni či arabové.;-P

eTony 25.5.2007 8:35

Mnoho lidí

svým postojem proti radaru dává vlastně najevo své zkušenosti z dob minulých. Tím, že říkají ne radaru dokazují své obavy z reakce Ruska a. j., uznávají tak, že Rusko pro nás představuje hrozbu. Kdežto násilného jednání ze strany USA se neobávají a proto celý problém bagatelizují, bojkotují. Oni vnitřně cítí ránu bičem, kterou se marně snaží odvracet chytnutím biče samotného. Nikdy jsme po roce 1989 nepřestali být zájmovým prostorem Ruska politickým, nikoli ekonomickým. Rusko se tím ani netají.

eTony 25.5.2007 8:47

Tomas v 08:19 byl rychlejší.Takto jsem jen zopakoval jeho smysl slov.

vladimír314 25.5.2007 8:35

svobodná země

je podle mně ta, na jejímž území NEJSOU žádné cizí kanady. Tou jsme teprve nedávno, tuším někdy od roku 1990, kdy se Kocábovi podařilo vystrnadit ivany. A už bychom si měli nasazovat jenkýje? Proč??

Hlavní problém přitom vidím v tom, že nikdo zatím nesdělil (myslím opravdu hodnověrně) odpověď na moje Proč??, k jakém účelu by uvažovaný radar a rakety v Polsku měly sloužit. Asi je to tajné, chápu. Spekulace našich "inteligentních" novinářů a komentátorů nepočítám.

tony 25.5.2007 9:01

Re: svobodná země

Se stovkou amíků a radarem bych se klidně cítil svobodný. Narozdíl od doby, kdy u nás byly stacisícové hordy pologramotných rusáků.

Antoníín 25.5.2007 8:29

Ztráta paměti

Pane Hofhanzle,

prosím Vás, pište častěji. Snad si potom více lidí přizná co dosud popírají, totiž že pravda je nehezká a přiznají si to, což je obtížné. Když čtu na Psu některé diskusní příspěvky, je mi smutno. Soudruhům se podařilo mnoho mozků za ta léta dokonale vymýt, a někteří dnešní politikové  tím také trpí. Za mého mládí měla slova jako "čest, vlast, národ, vlastenectví, oběť" a podobná nějaký význam, kterému dnes, zdá se, už nikdo nerozumí. Národní hrdost neexistuje. Národ (vláda) si nechá dělat na hlavu od Rakušanů kvůli Temelínu, nevidí o co se opravdu jedná s americkým radarem, vždyť je to přímo patetické. Připadá mi, že myšlení mnoha lidí je "když nikoho nerozzlobíme, jsme v bezpečí". Opravdu?  Andílkové nás asi ochrání. Jak někdo napsal, "svět není vždycky velice hezké místo" a kdo tuto skutečnost ignoruje, může nehezky skončit. Svoboda (i svoboda myšlení) se nedá koupit, musí se za ni bojovat. Proto - "hlavu vzhůru a furt se ´de", jak říkal za války z Londýna Jan Masaryk.

komantsch 25.5.2007 9:03

Re: Ztráta paměti

Prave ze cest, vlast, narod, obet byla pro vas pouze slova, skutek utek (Y).

SAPI 25.5.2007 9:57

Re: Re: Ztráta paměti

Kdybyste alespoň trochu rozuměl obsahu těchto slov, nespácháte takový slovní zvratek. Mohu hádat? Vychováván ve škole i doma k internacionalismu, že?

komantsch 25.5.2007 12:40

Re: Re: Re: Ztráta paměti

Nemam s komancskou luzou pranic spolecneho. Ale cesky narod po roce 1918 ve vsech ohledech zklamal.

Tomas 25.5.2007 8:19

Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

Na článku páně Hofhanzla bych neměnil ani písmeno a tak jak je bych jej podepsal. Dovoluji si ještě připojit vlastní úvahu o vztahu vox populi k radaru: Tedy, masa se domnívá, že Rusko není dobré si znepřátelit, zatímco na Američany není třeba bráti zřetel.  Z toho vyplývá, že Rusko vnímají i pro odpůrci radaru jako hrozbu, ať už si to připouští nebo ne. Na druhou stranu Američany jako hrozbu evidentně nikdo nevnímá. Jak z toho ovšem pak odpůrcům radaru může vyjít, že je lepší podporovat Ruské zájmy proti Americkým? To je opravdu nad moje chápání. Logické přeci je snižovat naopak bezpečnostní rizika. A riziko pro nás představují jednoznačně Rusové, nikoli Američané.

Někdo vám možná řekne, že on by byl proti jakémukoli radaru, proti jakékoli cizí základně na našem území. To je ovšem, slušně řečeno, blábol. Na našem území může být s naším souhlasem toliko americké vojenské zařízení. Nikdo jiný nás totiž o souhlas se zřízením základny nepožádal, ani nikdy v budoucnu nepožádá. Poprvé a v dějinách jsme dostali možnost rozhodovat o přítomnosti cizí armády sami. Je úžasné s jakou lehkostí odpůrci radaru říkají NE - máme v dějinách ojedinělou a naprosto unikátní možnost rozhodnout o cizí základně na našem uzemí (i blbci je jasné, že to má dalekosáhlý tzv. zahraničně - politický i bezpečnostní význam a to na roky dopředu), ale my (odpůrci) říkáme bez přemýšlení NE, NE, NE a ještě máme pocit, jak jsme to těm Američanům natřeli, jak ostrouhali! Ale Amerika se kvůli absenci radaru v Brdech nezboří - zásadní význam má tohle rozhodnutí hlavně pro nás a pro Vladimira Putina.

Von 25.5.2007 8:30

Re: Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

Výborný dodatek!!R^

whaler 25.5.2007 8:41

Re: Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

Skvělý článek, skvělý dodatek.R^R^R^!!

Antonín 25.5.2007 8:43

Re: Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

Thomasi,

dík za snahu vnést do diskuse trochu rozumu, i když se bojím, že s Vámi hlavně budou souhlasit lidé, kteří jsou stejného názoru jako Vy a já. Ale to neznamená, že máme vzdát  snahu ukázat ostatním náš názor. I když je to těžké a člověk  si chce říci "proč se mám namáhat", myslím, že je to skoro naše povinost. Proti malosti a její pomocnici  - blbosti lidské je třeba bojovat, jinak nás pohltí.

historik 25.5.2007 9:28

Re: Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

Když tomu, kdo nás o souhlas požádá, řekneme ne, je dosti jisté že tomu, kdo nás nepožádá, budeme muset říci ano.

MV 25.5.2007 10:01

Re: Čestmíre Hofhanzle, vy máte prostě pravdu!

R^R^R^

Cruton 25.5.2007 8:18

Vznešené lži o svobodě

Ad "Dnes vyrábějí veřejné mínění a agitace proti americkému radaru je toho ukázkou.": Autor pobavil - stačí si nalistovat archív například Neviditelného psa, aby bylo zřejmé, že je to úplně naopak. Média za velké peníze "vyrábějí" veřejné mínění pro souhlas s americkým radarem.

Ad "V roce 1939 se naše země nebránila. Na vlastním území nebojovali naši otcové a dědové proti nacistické přesile, za vlastní stát.": A kdo jim v tom zabránil? No přece politici! Politici, ke kterým náleží i autor.

Ad "Zatím nejsme odpovědnou demokracií a svobodnou zemí. Umístění radarové základny protiraketové obrany na našem území znamená, že naše země se stane součástí obrany svobodného světa.": Stále jsme odpovědnou demokracií a svobodnou zemí. Tou přestaneme být v okamžiku, kdy skupinka politiků rozhodne proti vůli většiny občanů o umístění cizích vojsk na našem území.

Autor náleží do stejné opovrženíhodné kategorie, jako ti, co k nám v roce 1968 "pozvali" sovětská vojska. I oni se oháněli nutností bojovat proti "vnitřnímu nepříteli", i oni se oháněli svobodou a bezpečností. Nakonec se ukázalo, že šlo jen o jejich koryta.

Tomas 25.5.2007 8:31

Re: Vznešené lži o svobodě

To je vážně super úvaha - za všechno špatné mohou politici, zatímco (hodný) lid pod jejich jhem jen trpí... Evidentně přitom nerozlišujete mezi politiky, kteří byli zvoleni a mezi komunisty, kteří se zvolili sami. Evidentně necítíte jakoukoli spoluzodpovědnost za politiku a politiky, které jste jistě z části sám volil.Dle vaší představy o sobě samém jste jen objektem, kerý je posouván životem těmi "nahoře". A když vám někdo dá možnost rozhodnout, máte konečně možnost zařvat z plna hrdla NEEEE!

Cruton 25.5.2007 18:07

Re: Re: Vznešené lži o svobodě

Nevím z čeho vyvozujete své závěry o mně. Já naopak nechci být žádným objektem "těch nahoře". Například chci referendum k umístění radaru. Chci, abych se mohl k této věci vyjádřit.

komantsch 25.5.2007 9:29

Re: Vznešené lži o svobodě

Prejete si aby CR vystoupila z NATO?

Chcete totalitu?

Prejete si uzsi spolupraci CR s Ruskou federaci?

Cruton 25.5.2007 18:08

Re: Re: Vznešené lži o svobodě

Na Vaše otázky jsem odpověděl v diskusi ve včerejším článku. Račte se obtěžovat a přečtěte si to tam.

Pamětník I. 25.5.2007 12:05

Re: Vznešené lži o svobodě

Kéž by ti Roger Cruton za ten poslední odstavec mohl rozbít hubu osobně kvůli použití takového nicku.

Cruton 25.5.2007 18:10

Re: Re: Vznešené lži o svobodě

Ukázal jste se jako sprostý hlupák - žádný Roger Cruton neexistuje.