4.12.2021 | Svátek má Barbora


RADAR: Lidé se bojí

10.10.2007

Lidé se bojí radaru. Může cosi vyzařovat a určitě škodí. Přitahuje nebezpečí a je to neštěstí pro jinak klidnou, pohodovou a bezpečnou vojenskou střelnici, která je v Brdech odjakživa. Navíc je to zařízení amerických imperialistů a o těch víme svoje.

Vůbec se obavám lidí není co divit. Ono stačí záření a elektronický smog, který zamořuje atmosféru z každého vysílače mobilního operátora. A že toho je! Na každé vyšší budově, stožáru, kostele anebo na kopci. Monitorovací vojenský objekt na brdském vrcholu Praha je také „radar“. A ne ledajaký. Za Kozlem pod vrchem Maršál (což je jak známo poslední kopec Brd u řeky Úslavy) byl nejen obrovský muniční sklad, ale ve vší tichosti se zde vytvořila podzemní základna pro vývoj speciálních bojových látek. Zabezpečení tohohle objektu bylo připraveno pomocí mobilních odpalovacích raketových ramp. A to už musela být věc, která stála za takovou obranu. Borovno, Míšov a Teslíny byly v bezprostředním sousedství základny sovětské okupační armády, kde kromě raket byly i depozitáře jaderných hlavic. A aby toho nebylo dost, naproti na Chyníně byla další základna raketového vojska a naproti na vrchu Bzí nad Blovicemi byla externí raketová základna pro mobilní nosiče raket. Všichni o tom věděli, neboť přinejmenším přítomnost vojáků nikomu neušla a ani závory, uzávěry a hlídky. Když vyzrazovali přiopilí oficíři po hospodách přísně tajné informace, jako že jedou „střílet do Kazachstánu“, bylo jasné, že to nebude střelba z flinty. A v tomhle museli občané Brd žít po desítky let. A ani nepípli. Našli se tací, co navzdory strachu a obavám hrdinně rozvíjeli nejrůznější „družby“ a obchodní aktivity typu benzín za kořalu, neboť jim to umožňovalo blíže poznat nepřítele.

Není se proto co divit, že radar po takových zkušenostech vyvolává takové emoce. Navíc je to zařízení nepřátelské. Vždyť Američané koncem války bombardovali Plzeň!

Brdy pamatují opravdu hodně. Je škoda, že obyvatelé a nejen Brd mají krátkou paměť. Když bylo Evropě v historii nejhůř a šlo jí o krk, pak šla všechna frajeřina stranou a zoufale se hledělo na Ameriku jako na spásu, která za cenu lidských životů a materiálních obětí dá zase trochu do pořádku. to, co si Evropané nadrobili. A proč Američané bombardovali koncem války Plzeň? Tehdy to totiž bylo nepřátelské území. Tehdy…?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.