24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

RADA ČT: Zvolili jsme vás, tak služte!

Jelikož jsem se o déletrvajícím úsilí představitelů některých politických stran o revizi fungování veřejnoprávní České televize již opakovaně zmiňoval, pociťuji nutnost vyjádřit se i nyní k nové strategii těch, kteří v Radě ČT usilují o potlačení nezávislosti této instituce, i těch, kteří se ze zákulisí snaží toho dosáhnout jejich prostřednictvím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Frankel 16.6.2021 10:16

R^

J. Černý 16.6.2021 12:57

R^R^

B. Máca 16.6.2021 23:54

R^R^R^

Z. Ukolébavka 16.6.2021 8:54

Česká televize je zářný příklad, jak to vypadá, když si českové vládnou sami. K čemu je nějaká Rada ČT, když se v televizi ohýbají zákony jen to sviští? Reklamy na ČT1 časově dohání i ostatní televize. O lžích a dezinformacích ani nemluvě.

P. Chládek 16.6.2021 9:44

To je věc názoru. Já si myslím pravý opak a jsem rád, že na rozdíl od Maďarska nebo Polska tu neslouží veřejnoprávní televize jako hlásná trouba vládních stran a dezorientovaného prezidenta...

J. Černý 16.6.2021 13:03

To je jasné, hlásá TOP názory, tak jste nadšený. A jak často sleduje maďarskou a polskou televizi?;-D

L. Šimon 16.6.2021 8:32

I kdyby měl pan Svoboda pravdu tak to neznamená, že musíme poslouchat ty zpravodajské lži, které Č.T. prostřednictvím svých vybraných a protěžovaných redaktorů stále vypouští. Neumí li pan Dvořák udělat pořádek tak nemá na pozici ředitele co dělat.

M. Valenta 16.6.2021 9:01

Namátkou byste nějakou tu lež z poslední doby neuvedl? Zvýšilo by to důvěryhodnost Vašeho příspěvku.

I. Schlägel 16.6.2021 9:24

Lží je vše, co jenom zavání kritikou Zemana, Babiše, Pitomia, Filipa,... A vše, co neladí s "informacemi" v Parlamentních listech nebo třeba v Aeronetu. Ještě, že to jistí paní Bobo, etalon nestrannosti a objektivnosti.

I. Kučerová 16.6.2021 18:02

R^

V. Klepetko 16.6.2021 8:03

Je evidentní, že ředitel ČT má v celé té své věci alespoň nějaké neprivátní zájmy - a to právě tím, že je ve střetu zájmů a může se v některých případech rozhodnout, že upřednostní veřejný zájem nad péčí o prosperitu své firmy, napojené na penězovod jim řízené veřejnoprávní televize.

To pan Svoboda podobné dilema řešit nemusí! Jeho nosný zájem je jednoduchý a zřejmý - uhájit ten svůj penězovod z ČT za každou cenu! A to je ve veřejné diskuzi nehájitelná, předem ztracená pozice, člověk nemusí být sachista, aby to viděl :-)

V. Braun 16.6.2021 8:12

Penezovod? A na kolik peněz si ta firma od ČT přišla?

V. Klepetko 16.6.2021 9:41

Pane Braune, pokud Vás zajímá hospodaření nějakých firem, vlastněných managery ČT a napojených na penězovody ČT, obraťte se, prosím, na vedení ČT nebo na Radu ČT s kvalifikovaným dotazem! Proč myslíte, že bych to měl pro Vás zjišťovat ve svém volné čase já? Podle oficiálně zveřejněných dat ta částka za dobu ředitelování pana Dvořáka přesáhla milión korun. A to není zanedbatelná "malá domů" veřejnoprávního funkcionáře ve prospěch firmy ve vlastnictví onoho funkcionáře!

Jde o princip. Rada Evropy definuje střet zájmů jako situaci, kdy dotyčná osoba má soukromý zájem, který je takový, že ovlivňuje - nebo se zdá, že ovlivňuje, - nestranný a objektivní výkon úředních povinností dotyčné osoby, přičemž soukromým zájmem se rozumí „jakákoli výhoda pro dotyčnou osobu, její rodinu, blízké příbuzné, přátele a osoby či organizace, na něž má obchodní či politické vazby.“

Když řídím firmu, která je financovaná z veřejných rozpočtů, neměl bych mít finanční zájem na zisku smluvního subdodavatele služeb, kterého sám vlastním. Potřebujete snad k pochopení tohoto jednoduchého principu nějakou právní kancelář?:-) Stačí snad k vyvrácení této pravdy angažovaná propaganda pana Svobody?

J. Vlček 16.6.2021 8:26

Přesně tak, pane Klepetko. R^

Stejně dojemná obhajoba ČT je od pana Svobody rovněž obhajoba evropské komise, tohoto nikým nevoleného orgánu samozvanců. ;-)

H. Kotaz 16.6.2021 5:28

I kdyby ředitel ČT Dvořák nebyl ve střetu zájmů, jeho odvolání je na pořadu dne, už dlouho. Jelikož ČT neplní své zadání veřejnoprávního média, to v prvé řadě. K tomu lze přičíst i tunelování rezervního fondu.

A. Renjascu 16.6.2021 7:08

Co má pan Svoboda napsat jiného, když jej ČT živí. Znáte to, koho chleba jíš, toho píseň zpívej...