27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lehký 17.5.2022 22:57

Dezinformátoři z antikvariátu IVK si zřejmě myslí, že lidi nemají paměť-oni ti Švédové sice ze začátku pandemie opravdu koketovali s myšlenkou získání tzv. kolektivní imunity, stejně jako Anglie, ale po tom, co se jim začaly nemocnice přeplňovat pacienty s covidem, tak obě země rychle přešly na přísná lockdownová opatření, stejně jako zbytek Evropy- takže pane Šášulo, lžete stejně dobře, jako ten váš guru Klaus...!!!

F. Zrcek 17.5.2022 15:09

Hýtmanům se nic nezakazuje, jsou naši zvolenci. Ale ten Netolický by se měl vyjadřovat chytřeji, jinak ho buď nezvolí, nebo bude přinejmenším nucen změnit partaj.

Ukrajinci nejsou beránci, ale chtějí pro sebe a své děti to nejlepší v dané situaci. Na normální lidi se lepí spodina a všemu chtějí šéfovat mafie. Viditelné jsou problémy s cikánským etnikem (tam ať se angažuje Romea a další neziskovky, ať dělají tlumočníky a ať vyjednávají s úřady. Jinak - prachy dolů!).

Nebude jednoduché to vošafářovat (wir schaffen das, nicht wahr Mutti?), ale je to jen zlomek problémů, které si západ na sebe uštrikoval s muslimáky. Na rozdíl od rusáků jsou naši připrchlíci většinou slovani a většinou zvyklí pracovat.

A panu weiglovi že děkujem za jeho starost. Až budem mít i jeho prachy, bude nám hej.

P. Brich 17.5.2022 19:17

"Na rozdíl od rusáků jsou naši připrchlíci většinou slovani a většinou zvyklí pracovat."

To jako u nás?[UA]8-o

M. Hoblík 17.5.2022 14:30

A přitom je lidí jako sr...!

J. Jurax 17.5.2022 20:39

Ano.

Jenom ... i Vy se počítáte k těm, co jsou jako s.ačka?

V. Podracký 17.5.2022 13:17

Bolševický režim se vyznačuje, že když řekne něco jeden, nestane se mu nic, když totéž ovšem řekne "třídní nepřítel", je zklikvidován. Jenže bohužel nikdo neví, co vlastně je. Ale důležité je, že pravda se říkat nesmí.

I. Lyčka 17.5.2022 12:22

To je zajímavé, že 99% světa trojčil stejně jako my, ale my jsme ti nejhorší. Dle pana Weigla.

Ś. Svobodová 17.5.2022 12:17

Hlavní výhrou Švédů byl jejich neústupný hlavní hygienik. Opřel se o vědecké výstupy z oborů, které podobné epidemie zkoumají a dokumentují a neuhnul před hysterií novinářů. Politici ho podpořili a neházeli mu klacky pod nohy. V našem prostředí něco naprosto nemyslitelného.

P. Beneš 17.5.2022 11:43

No, po bitvě je každý generál. A u televize se lehce kritizuje, pokud člověk nemá žádnou zodpovědnost za řešení problému. Na počátku krize byly dva názory na řešení - zavřít všechno, nebo nedělat (téměř) nic. Jedno vypadalo riskantně, druhé jako jistota. Vláda si musela jeden způsob vybrat, přičemž před očima měla vývoj v Číně a Itálii. Zvolila, jak zvolila - možná špatně, a možná taky ne. Připomínám, že Švédi doporučili svým obyvatelům určitá omezení, a obyvatelé je dodržovali. Jak by podobná doporučení dopadla u nás si nedělám nejmenší iluze.

Mimochodem si ještě pamatuju, jak jedna část obyvatel Česka nadávala Babišovi, že může za 30 000 mrtvých, protože zavádí nedostatečná opatření, a druhá za to, že vůbec nějaká zavádí.

Pokud teď tedy někdo tvrdí "Já to věděl, vždycky jsem to říkal", tak ne, nevěděl. Nikdo nemohl věděl, jak bude virus mutovat, jak se bude pandemie vyvíjet. Obzvláště to nemohli vědět diskutéři na internetu. Ti si jen vybrali názor, který se jim líbil.

Ś. Svobodová 17.5.2022 12:04

No, německá vláda také poručila, poslušní Němci se chovali vzorně a výsledek je oproti Švédsku tristní. Takže kde soudruzi udělali chybu?

R. Langer 17.5.2022 12:30

Iluze si nedělejte, ta doporučení evidentně neměla na nic vliv. :-P

P. Čech 17.5.2022 9:44

Ano, co je dovoleno Bohu, není dovoleno volovi. Jde jen o to, pravdivě pojmenovat kdo je ten Bůh a kdo vůl. U nás jsou tím Bohem politické strany a jejich zástupci v poslanecké sněmovně a v zastupitelstvech Krajů, měst a obcí a těmi voly jsou občané České republiky obecně. A tomuto politickému systému je navíc v ČR drze říkáno "parlamentní demokracie".

P. Kubáč 17.5.2022 8:57

Obávám se že v Česko - Švédském srovnání je jeden faktor, který nikdo nebere v potaz - a to je daleko lepši obecný zdravotní stav ( a tudíž nižší úmrtnost ) Švédů - už před koronavirem.

Na nás se bohužel stále až příliš popdepisuje "pívo cígo, vepřo knedlo zelo" - životní styl normalizačního socíku.

J. Rejzek 17.5.2022 11:22

Zajímavá úvaha o životním stylu normalizačního socíku. To jako že 30-50 let poté, kdy jsou tady již dvě generace, které žijí nově, zdravě se u nás projevuje normalizační socík . Je úsměvné, jak to máte v té zdravé hlavičce srovnané. . Knedlo, zelo, vepřo, pivo a i to cígo nemá s režimem nic společného a ujišťuji vás, že se takto stravovali lidé před socíkem a budou doufám i po. .Akorát, že to cígo nebude s tabákem. To nám ten socík odepíral.

P. Beneš 17.5.2022 12:30

A co je na té úvaze divného? Převážná část mrtvých byla právě s té generace, která své stravovací návyky získala za socíku, takže argument o dvou zdravě se stravujících generacích je neplatný.

J. Rejzek 17.5.2022 13:01

Pane Beneši-je to marný, je to marný, jeto marný. Pokud nevíte ,že převážně stará a nemocná populace umírala po celém světě bez ohledu na společenský řád a stravovací návyky, tak je to marný .

J. Pavelka 17.5.2022 14:33

No v USA jsou stravovací návyky jiné, ale také vedou k obezitě...Američané z Pobřežní hlídky nejsou typickými reprezentanty Yenkeeu....

V. Kučer 17.5.2022 13:46

Na Covid umírali hlavně otylí a těch ve Švédsku moc není. Švédové jsou také disciplinovanější takže jim stačí doporučení.

M. Valenta 17.5.2022 8:50

To jsou mi věci. Švédsko, po léta vykreslované Weigelem a spol. jako nesvobodná země, horší než Rusko a Čína, se najednou hodí.

T. Hraj 17.5.2022 8:54

Zřejmě pan Weigl své myšlenky dedukuje z pozorovaných fenoménů, nikoli indukuje z předem stanoveného apriorního ideologického názoru. Myslel jsem, že také preferujete to první.

M. Valenta 17.5.2022 9:06

Poukazuji na to, že se Weigel v hodnocení Švédska opakovaně mohutně mýlil neboť právě během pandemie se tato země předvedla jako sebevědomá a svobodná, což potvrzuje i její čerstvé rozhodnutí vstoupit do NATO.

J. Hejna 17.5.2022 9:15

Tak to potom, pane Valento, jo.

Ś. Svobodová 17.5.2022 11:49

Hodí, protože se narozdíl od zbytku EU zachovalo demokraticky.

R. Langer 17.5.2022 12:31

No, možná to muslimáci prostě nedovolili... ;-D

D. Stirsky 17.5.2022 8:42

Při pandemii málokdo mohl vědět, jak s tím naložit. Švádsko je o hodně větší než ČR a má cca stejný počet obyvtel, spíše o pár set tisíc méně. Hustota osídlení je velmi nízká, takže i to může být důvod, proč se zde COVID tolik nešířil. K rouškám: Právě v době COVIDu jsem shlédl jakýsi historický film. Cca 12. stol. Do města přijíždí rytíř. A obyvatelé mají před ústy hadr: "Je zde mor, pane!", říká jeden s hadrem. Čili zakrýt si ksicht rouškou při masové infekci je základ, byť jde o ochranu nedokonalou. K UA: Samozřejmě, že ve statisících uprchlíků najdou se i šibalové a vykukové. Stejně by tomu bylo, pokud by prchali Češi. Ovšem i za vykuky a šibaly může Putin, neb rozpoutal válku a přepadl nedokonalý, leč samostatný stát. Což Weigel cudně opomíjí. Není nic proti ničemu na šibaly a vykuky upozorňovat a klidně je poslat zpátky. Jsou-li to ovšem šibalové a vykukové skuteční a nejde-li jen o dezinformace či polopravdy, kterých již bylo v souvislosti s chováním ukrajinských běženců dost.

P. Čech 17.5.2022 9:50

Každý rozumný člověk mohl vědět a věděl, jak s tím naložit. Bohužel mezi politiky rozumných lidí není. Zásadně jde o to, že poroučet větru a dešti se nevyplácí. Pokud ten koronavirus není umělého původu, což je politiky obecně tvrzeno, potom jde o obranu planety Země proti parazitu jménem homo non sapiens. Parazitu, který přetváří planetu k obrazu svému a zásadně ji ničí. Švédi a zejména jejich ministerský předseda měli pravdu a dnes se to ukázalo.

L. Žaloudek 17.5.2022 19:18

Pane Stirský, ale ten film nebyl natočen ve 12. století, že? A hadr proti moru nefunguje, víte? Jinak ale máte pravdu, základem boje s infekčními chorobami je hygiena a karanténa.

J. Nevrkla 17.5.2022 8:40

R^R^

T. Vodvářka 17.5.2022 7:51

Už jsme si zvykli, že Institut Václava Klause ví absolutně všechno.

Dělat závěry z jednoho čísla je velmi ošidné. Ze začátku epidemie, který byl ve Španělsku a Itálii. byl virus nejspíše nejvíce agresivní a zabíjel po tisících. Každý virus na světě postupně ztrácí svou virulenci i smrtící účinek, do Švédska doputoval později. Švédsko má mnohem nižší hustotu osídlení, takže i mezilidské kontakty jsou mnohem menší, než třeba v uvedených zemích zpočátku pandemie i u nás.

O tom, jak bude epidemie probíhat, nevěděl zpočátku nikdo nic. A pokud kdokoli, kdo vládne, má i odpovědnost, musí se nějak rozhodnout. Bylo by zajímavé znát názor IVK, pokud by vláda nechala vše bez jakýchkoliv opatření a u nás by byly opravdu mrazáky plné mrtvol. Vydal by IVK nějaké další zásadní stanovisko, jak jsou všichni pomýlení?

Dodnes o viru, působící Covid 19, nevíme vše. jediné, co lze dnes říci s absolutné jistotou, je to, že očkovaný člověk má lehčí průběh nemoci. Což lze doložit skladbou a tíží onemocnění na odděleních ARO, kde horší průběh mají statisticky ti neočkovaní.

L. Hančar 17.5.2022 8:08

Od začátku pandemie tvrdím, že lockdowny a roušky jsou na dvě věci. Dostal jsem, a nejen za to, doživotní stopku na Seznamu. Tak netvrďte nesmysly, že nikdo NIC nevěděl, posypte se vápnem, strčte si roušku do horního a spodního otvoru a zalezte do sklepa, dobroseře!