Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROBLÉM: Drogy ve vyloučených lokalitách

Jak uvádí Výroční zpráva o realizaci politiky v oblasti závislostí v kraji za rok 2020, jsou v Ústeckém kraji v případě experimentování s drogami problémy u dětí a mládeže zpravidla v sociálně vyloučených lokalitách, kde se jedná o častý vzorec chování v rodinách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

První varování u nás přišlo už v roce 2011, kdy policisté rozbili fentanylový gang, operující na Ostravsku. „Vypadá to, že naši uživatelé heroinu začnou přecházet na tento druh drogy. Vzhledem k její účinnosti jim stačí menší množství, aby se dostali do stejného stavu jako po heroinu,“ uvedl Jiří Kopeček, šéf ostravského protidrogového Toxi týmu. Mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer tehdy byl toho názoru, že se u nás fentanyl objevuje spíše ojediněle, že se však dá předpokládat jeho rozšíření: „Díky své kvalitě a účinku by mohl úspěšně konkurovat nekvalitnímu pouličnímu heroinu.“ prohlásil Hammer. S tím ovšem souvisely i obavy policistů a zdravotníků týkající se předávkování. „Může přivodit významný nárůst předávkování, podobně jako v Estonsku či některých skandinávských zemích, kde je již etablovanou drogou,“ dodal k tomu mluvčí Hammer.

https://www.denik.cz/z_domova/droga-fentanyl-v-ostrave-20111003.html

0 0
možnosti
VK

Nejlepší je být nekuřák, nepiják a nemrava. Ve vyloučených lokalitách - i mimo ně;-D

0 0
možnosti
JJ

J63u18r31a 11J38u28r87a83x

25. 9. 2023 14:41

No jo no, uvolněmež trh pro veškeré drogy včetně tranku a prodávejmež je legálně a levněji než drogoví dealeři.

Má to samá pozitiva - ušetří se za protidrogový boj i protidrogové "služby" typu rozdávání injekčních stříkaček grátis, stát utrží na daních, individua s nižším IQ užívající tyto drogy se jimi celkem rychle vyzasebevraždí, takže se zlepší genofond, neboť se už nerozmnoží, vyloučené lokality se vylidní a přirozeně se likviduje drogová mafie, jejíž zisky si přivlastní stát, omezí se na drogy nabalená kriminalita - prostě samá pozitiva.

Pro sichr - pozor, ironie a sarkasmus!

0 0
možnosti
VK

Smutné (veselé?) je, že to pomalu přestává býti ironií a sarkasmem;-D;-(;-D;-(;-D;-(

0 0
možnosti
VK

V81. 79K60u73h78a59j

25. 9. 2023 12:50

Zajímavý mišung - info o vyloučených lokalitách, střihnuté edukací o adiktologii. Víte vůbec, že ty vaše "protidrogové služby", nabízí čisté nádobíčko a poradenství, jak si správně šlehnout? Za tenhle marasmus celá slavná adiktologie může, a ne že ho řeší.

0 0
možnosti
PK

P17e30t73r 72K64u23b53á49č

25. 9. 2023 9:56

Fráze typu "nevědomost nebo špatná informovanost o nebezpečnosti drogy" nebo "finanční negramotnost při využívání krátkodobých půjček" a mnohé další často slýchám z úst různých romských neziskovek a vždycky mám "svědění" - jestli neziskovka tyto nesmysly říká nám, protože si myslí. "že se to tak má říkat" nebo jestlí Rómové to takhe říkají neziskovce, protože očekávají že jim tyhle kecy něco vynesou.

Neboli - dovedete si představit drogovými dealery a lichváři zamořené ghetto kde "vládne neinformovanost" o účincích lichvářských půjček a drog ?

Tohle je přesně příklad vedení Romů k nezodpovědnosti. Státní správa má naopak zdůrazňovat, že "každý je si svého štěstí strůjcem". Místo toho v lokálním tisku na Ostravsku každou chvíli čtete barvité historky jak dospělí kupují puberťákům heroin, "aby měli od nich pokoj."

0 0
možnosti
Foto

"v lokálním tisku na Ostravsku každou chvíli čtete barvité historky jak dospělí kupují puberťákům heroin, aby měli od nich pokoj."

Může uvést kde se to píše, dát sem zdroj?

0 0
možnosti
RD

"...drogové dealery u nás nenapadne nabízet..."

Ale napadne, to víte že napadne. Jenže si umí spočítat, že mrtvý zákazník už nic nekoupí.

0 0
možnosti
Foto

Kdyby tohle byla pravda, nestoupal by všude ve světě počet uživatelů fentanylu.:-/ Podle amerického Národního institutu pro zneužívání drog byl fentanyl už v roce 2021 ve Spojených státech primárně obviňován ze 70 601 úmrtí z předávkování.

0 0
možnosti
FN

Je to celý řetězec, který se nedá přetnout jedním seknutím. Začíná to nepojistnými sociálními dávkami, bezcílným životem bez práce, ztrátou odpovědnosti za život a rodinu, vytvářením ghet a dostupností drog. Prvním krokem by mělo být zrušení všech nepojistných sociálních dávek, to znamená sociálních dávek, které pobírají lidé, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou, i když by mohli.

0 0
možnosti
JJ

J64u85r91a 81J23u61r27a17x

25. 9. 2023 14:55

Jo.

Jenže ti lidé začnou krást víc než už kradou, a protože jsou to vesměs primitivové, tak primitivně a brutálně; prudce naroste kriminalita ...

A mimoto by to bylo nehumánní a EU by tohle v podřízené gubernii netrpěla ...

0 0
možnosti
RL

Jak říkám, legalizovat.

0 0
možnosti
Foto

A problémů bude míň?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz