Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROBLÉM: Do kriminálu s ním!

Dle údajů ministerstva spravedlnosti, které naše věznice spravuje, je dnešní naplněnost českých věznic přes devadesát pět procent jejich kapacit. Jedna z největších v Evropě, možná i na světě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Na 20 tisíc vězňů máme 9 tisíc příslušníků vězeňské služby a 5 tisíc občanských zaměstnanců? A to si nedávno kdosi stěžoval, že na jednoho vychovatele připadá 80 vychovávaných! Nějak jim ty počty nevycházejí...

0 0
možnosti
Foto

Nejspíš to bude tím, že na 1 vychovatele připadá 8 strážných a 4 úředníci.

0 0
možnosti
TK

Opakem pak je "pusťte je všechny", často také praktikovanou. Které "civilizované země" se mají na mysli? Třeba Francie? Co jsou ty úžasné příklady "civilizace", co jsou tak hodny následování?

0 0
možnosti
VK

Přijďte všichni - to zvládneme!!;-D;-D;-D

0 0
možnosti
VM

Kdyby to byl alespoň kriminál, že.

Podle údajů jsou to vlastně lázně se vším zabezpečením i když mnozí nemusí ani pracovat.

Na rozdíl od domovů důchodců, kde žijí ti, co si odpracovali i přes 40let !!

0 0
možnosti
ZL

I ten vrah je především lidská bytost!! Důchodce nikoliv.

0 0
možnosti
JJ

J28u65r27a 57J84u89r32a37x

4. 7. 2023 3:22

Tak mne napadá, že trest smrti by mohl aspoň trochu odpomoci zaplněnosti věznic a snížit náklady na udržovaní grázlů za katrem. Špagát je vcelku levný.

Nakolik přijde třeba doživotní věznění takových kreatur jako jsou třeba manželé Svobodovi?

0 0
možnosti
PD

Obávám se, že pokud by byl trest smrti aplikován s přiměřenou pečlivostí a prověřováním, nebyl by úbytek vězňů velký.

Pokud by to šlo "šmahem", bylo by značné riziko omylů.

0 0
možnosti
PH

Tedy, mám obavu že ten pes je skutečně zakopán někde jinde. Protože pokud pan doktor píše že ". Nutná je novela trestně-právních předpisů a s tím spojená transformace v sazbách trestů " - tak a snad se nepletu, že současný stav je takový, že je to soudce, který může (může) odsoudit pachatele, buď k trestu vězení - a nebo ke zmíněnému alternativnímu trestu. Je to čistě na jeho rozhodnuti, zda vzhledem ke konkrétnímu pachateli a okolnostem zjištěným při trestním řízení mu udělí ten či onen trest.

Zatímco - pokud by se -jak píše, provedla zmíněná transformace, soudce by takovou volbu mohl ztratit, a "musel " by pak takového odsouzence vždycky propustit s alternativním trestem.

Což by značilo - u těch bohatších beztrestnost se z trestu vykoupit. A u těch bezprizorních ho nezaplatit vůbec.

S tím tedy že náročnou vesmírnou technologii elektronických náramků jsme u nás nezvládli zavést, a domácímu vězení na dobré slovo by se asi smál i loupežník Rumcajs..

Ale pouštět na svobodu by se prostě muselo a hned by jsme byli zase o něco víc blíže tomu vysněnému Západu. Zrovna teď pohledem na Francii (a není v tom sama) jim musíme závidět.;-D

0 0
možnosti
JJ

J95u24r90a 56J67u55r68a79x

4. 7. 2023 3:30

No, hojné využívaní alternativního trestu bičovaní, nejlépe veřejného, by mohlo odpomoci. Kradeš v samoobsluze? Padesát ran na holou. Bereš úplatky? Sto. Lepíš se k frekventované silnici? Taky sto. A tak dál ... bič je nenákladný a bičovat by mohl neúplatný robot.

;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz