Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MZ

Neviem, nakoľko to súvisí s rozvojom technológií, či so zdegenerovanosťou ľudí, ale príde mi, že tzv. "zdravý rozum" je stále vzácnejší.

A opäť vládcovia (tí skutoční, nie "volené" vlády) začali "bičovať" psychiku más (Zieglerov článok je toho príkladom) = smerujeme do vojny, utrpenia, nedostatku.... A ľudia osprostení ideológiami to nevidia a nadšene tlieskajú konaniu "tých našich". Ako pred prvou svetovou

MK

Atentát na Heydricha ( přesto, že by velmi zpackaný a nedomyšlený co se týče "zmizení" aktérů do předem připravených únikových cest ) byl pro český odboj a poválečné hodnocení české účasti mimořádně důležitým aktem. Krásný den všem !!!!!!

MZ

Podobne ako SNP na Slovensku.

Ale toto chápanie je nacifikovaným autorom nacizujúcim českú spoločnosť úplne cudzie.

VP

Like byli a jsou terrorizovani komunizmem dodneska,naciste nemeli dost casu zakoncit to co se podarilo komunistum v cine,kldr atd. Neni mezi nimi velky rozdil.A co se tyce zakonu, tak u Vas byla existence ksc zakazana a nic se nestalo

DN

Já se pouze divím tomu, že Komunismus nebyl po roce 1989 zakázán stejně jako Fašismus.

- Komunismus, zejména v praxi Sovětského svazu pod vedením Stalina, a nacismus, jak jej prezentoval Hitler, se oba spoléhají na silné, centralizované vůdcovství.

- Obě ideologie věří ve význam jedné vedoucí osobnosti nebo strany, která má neomezenou moc.

- Jak nacismus, tak komunismus odmítají demokratické instituce a považují je za neúčinné a slabé.

- Oba systémy preferují centralizovanou kontrolu a rozhodování.

- Obě ideologie používají propagandu jako klíčový nástroj pro ovládání veřejného mínění a mobilizaci mas.

- Propaganda je zaměřena na šíření ideologie a posílení autority vůdce nebo strany.

A tady mě klidně opravte:

Nacistický režim v Německu pod vedením Adolfa Hitlera způsobil smrt přibližně 17 milionů lidí. (zde se nepočítají oběti války)

Sovětský svaz

pod vedením Josifa Stalina zabil komunistický režim přibližně 20-30 milionů lidí. Kambodža Rudí Khmerové pod vedením Pol Pota způsobili smrt přibližně 1,7-2,5 milionu lidí Čína Experimenty Mao Ce-tunga stály život 15 - 45 milionů lidí Politické čistky cca 2 miliony Severní Korea ? .... Existuje tedy odpověď na to proč se nedá zbavit nádoru komunismu legální cestou ? Mimochodem znáte někdo opravdového soudruha jenž by se držel jejich hesla a snažil se zadarmo budovat jejich impérium ? :-)

KN

K71a76r58e66l 58N51o21v18a98k

26. 6. 2024 21:03

"Sovětský svaz pod vedením Josifa Stalina zabil komunistický režim přibližně 20-30 milionů lidí."

Zdroj?

"Rudí Khmerové pod vedením Pol Pota způsobili smrt přibližně 1,7-2,5 milionu lidí"

Lez. Pol Pot byl patriot a popularni politik, za jeho kratke vlady populace Kambodze veskutecnosti vzrostla.

https://www.unz.com/ishamir/pol-pot-revisited/

KN

K82a60r59e17l 46N10o53v38a18k

26. 6. 2024 19:47

Vudce byl abstinent, kdyby vyhral valku, nejspis by jim hospodu stejne zavreli a udelali z nich otroky.

KN

K82a73r59e53l 73N96o36v79a15k

26. 6. 2024 19:47

Driv nebo pozdeji by byla zavedena prohibice.

JJ

J63u73r34a 86J20u15r19a64x

26. 6. 2024 18:51

Inu, dotyčný Petr patrně nebyl Žid. To by mu, tedy jeho rodičům, Němci hospodu arizovali a všechny je poslali do Terezína a pak do plynu.

PH

P87e57t13r 35H51á87k

26. 6. 2024 18:00

Mám stejnou zkušenost jako pan Renjascu. Komunisté naši rodinu okradli, sebrali mým prarodičům dílnu, dokonce i dům museli opustit. Kádrově jsme to měli špatné ještě za mého mládí - na rozdíl od mnoha dnešních bojovníků proti komunismu, kteří seděli v dobře placených a pečlivě prokádrovaných profesích. Ale když babička vzpomínala "na tu hrůzu", jak říkala, vždy tím myslela panování hodných Němců. Ne, nebyla to ta židovská babička. Tahle byla Češka jak poleno.

Komunismus byl špatný režim. Ale to, co se dělo za okupace, bylo nesrovnatelně horší.

Foto

No jo, máte v hodně věcech pravdu, ale i komunisté byli antisemité. Ti tedy svou protižidovskou nenávist schovávali za antisionismus, naháněli sionisty na každém rohu, řvali o sionistickém spiknutí, kdykoliv otevřeli ústa, podporovali palestinské teroristy, kteří se mimo jiné cvičili i na našem území. Husák se při každé příležitosti oblizoval s Arafatem.

Souzen bude sionismus

https://www.ustrcr.cz/wp-content/uploads/2017/11/PD_3_17_s42-57.pdf

Samozřejmě nezašli tak daleko jako nacisté, aby vyhladili jednoho každého Žida, od miminka po nejstarší babičku.

Foto

A50. 54R96e80n11j32a45s92c86u

26. 6. 2024 15:34

Komunisté nám sebrali celé hospodářství, dědu, který seřezal ty, kteří tu krádež provedli mi komunisté zavřeli a naše rodina malém zemřela hlady. Avšak považovat nacisty s jejich 380 tisíci zavražděných obyvatel naší země a s jejich plánem na vyvraždění části našeho národa, s germanizací další části a s vysídlením zbytku za lepší než české komunisty už vyžaduje opravdu kachní žaludek, notnou dávku slepoty a citovou otupělost. Vypadá to, že panu Zieglerovi se to vše postupem času podařilo získat

PD

Lepší zajisté ne, ale socialista jako socialista, nacionální nebo internacionální.

MZ

Po prečítaní článku mám dojem, že rudá idológia Zieglerovi vadí extrémne, ale s tou hnedou veľký problém nemá. Nadpis: "Nacisté nebo komunisté" - navodzuje dojem, akoby sme si mali vybrať. A v článku nám autor napovedá, kto bol (je?) lepší pre Čechov.

V Česku sa otvára ďaľšie Overtonovo okno nacizácie spoločnosti. Bandera je už v podstate národný ukrajinský hrdina pre českú spoločnosť. Tak sa otvára ďaľšie Overtonovo okno. Nový Drang nach Osten vyzerá byť "na spadnutie".

:-/ Rv

KN

K56a79r88e57l 11N95o96v26a23k

26. 6. 2024 14:10

Nevim jestli je Ziegler Zid, ale v prepisovani historie ve prospech Nemcu jsou nejaktivnejsi Zidi. Nenavist k Cechum u nich prevazuje nad strachem z nacistu. Napriklad Juraj Herz toci filmy o hodnych sudetacich a zlych Cesich. Pavel Novotny stavi pomniky Vlasovcum. Zidi z piratske strany bouraji pomniky osvoboditelu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz