5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

PŘÍBĚH: Můj absces

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.7.2020 9:12

Musel jsem potrápit Google, abych pochopil v detailu, o čem to autor vlastně píše. Krátká zmínka v úvodu by článku rozhodně prospěla. ;-)

K. Ztopolovky 5.7.2020 3:39

ale pani doktorka vedela hned a velice presne o co jde ale chtela vam jen formou odbornou naznacit, aby priste uz jste na ni nevystrokval kravatu

F. Žůrek 4.7.2020 20:03

Tak tomu je, když pány doktory více zajímají peníze než pacienti a společnost se začíná ubírat tímto směrem...

R. Kubeš 4.7.2020 15:49

Upřímnou soustrast. Absces jsme měl těsně před Vánoci - rovnou z ordinace proktologa jsem putoval na operační sál. Vrtání se v incizi štětičkou... vyráží mi na čele pot, když si na to vzpomenu;-D Propachování peroxidem jsem si užil jenom jednou, když chirirg nemohl najít betadine. A teď, teď mám píštěle. Pokud to u Vás skončilo abscesem, buďte rád, píštěle jsou mnohem horší.

P. Moravčík 4.7.2020 12:42

Dá sa tomu uniknúť. Perianálny absces vzniká pri infekcii ranky na koži, vlasového (chlpového :-)) folikulu, atď. Miesto sa ľahko infikuje baktériami z okolia konečníka, ktorých sa dosť dobre na mieste nejde zbaviť ani zvýšenou hygienou, ale na ktorú by som dbal napríklad po dlhých peších túrach, holdovaniu jazdy na bicykli a to hlavne v horúcom lete. Ak sa objavia prvé príznaky , dá sa to priaznivo ovplyvniť ošetrením miesta alkoholovým roztokom dezinfekčných prostriedkov, aké sa používajú napr. v mikrobiologických laboratóriách a dajú sa kúpiť - doporučujem Incidin. Denne niekoľkokrát pôsobiť dezinfekciou na kúsku vaty a máte šancu vyhnúť sa chirurgickému zákroku, ktorý so sebou prináša ďalšie nepríjemnosti. Ja ho používam na rôzne vriedky, nastupujúci opar pery(a zahnal som aj spomínaný absces, ktorý som si uhnal pri bicyklovaní) ap. Je účinný proti mikróbom, plesniam a kvasinkám, a tiež vírusom.

F. Houžňák 4.7.2020 21:13

Incidin je 60% propanol (iso- a n-). My používáme v mikračce 70% isopropanol, to by fungovalo stejně.

P. Moravčík 5.7.2020 10:21

Ten propanol je asi len niečo ako rozpúšťadlo, účinné látky sú glutaraldehyd, benzalkóniumchlorid a didecyldimetylamóniumchlorid. Tá zmes je dermatologicky šetrná, aby nevysušovala pokožku. Preto ten roztok používam všade tam, kde sa ešte infekcia v koži nerozvinula a nevytvoril sa opuzdrený absces. Je to oveľa efektívnejší a šetrnejší liečebný prostriedok ako komerčné farmaceutické výrobky - napr. efekt na opar je lepší, prinajmenšom rovnaký ako pri Zoviraxe. Ešte že to ľudia nevedia:-). Izopropylalkohol mám rezervovaný na čistenie hláv môjho starého videa. Alkohol má okrem určitých dezinfekčných účinkov aj tú dobrú vlastnosť, že rozširuje kapiláry a do miesta infekcie lepšie prenikajú leukocyty. Incidin pôsobí rýchlo a veľmi efektívne, je to taký malý "zázrak". Mám ho v lekárničke, beriem si ho so sebou na cesty... skúste ho.

F. Houžňák 5.7.2020 13:53

No jo, ono je zjevně víc typů, s tím glutaraldehydem je to Incidin Rapid, jiné incidiny (Pro a ještě jeden) naopak zdůrazňují, že tam žádné aldehydy nejsou a je tam jenom ten propanol. Děkuji za tip.

P. Moravčík 5.7.2020 20:04

Áno, to Rapid som mal spomenúť. Úprimne sa priznám, že som fajnovosti typu fyzikálnej chémie ako Vy neabsolvoval, ostáva mi len vlastná skúsenosť s veľmi efektívnym a efektným prostriedkom.

Z. Vydra 4.7.2020 11:38

Docela výstižná ilustrace, jak se u nás vyvíjí zdravotní péče, na kterou přispíváme ročně částkou 387,4 mld. Kč, plus cca 1,3 mld.Kč na vzdělání absolventů studia medicíny.

F. Houžňák 4.7.2020 11:16

Pana Flintu může utěšovat, že obdobným problémem trpěl, podle historických pramenů, i nám všem známý kardinál Richelieu.

J. Ganaur 4.7.2020 10:02

Chronické virové onemocnění."Moderní" medicína neumí.

M. Bednář 4.7.2020 9:03

Autoři zde na stránkách občas odkrývají své nitro, ale konečník, to tu ještě nebylo. Budeme o tom skládat písně, jako když operovali Ludvíka XIV? ;-)https://bulvarnihistorie.cz/nemoci/operace-analni-pistele-ludvika-xiv-stala-se-modni-zalezitosti-a-dvorane-ji-chteli-taky/

L. Harvánek 4.7.2020 11:22

Tohle onemocnění může potkat kohokoliv z nás a určitě nad ním nebudeme jásat radostí. Ale vědomí, že nejsem jediný postižený člověka potěší a dokáže-li to někdo brát s nadhledem, tak i dvojnásobně.