8.3.2021 | Svátek má Gabriela


PŘEROV: Samochvála radnice zapáchá!

13.4.2009

PŘEROV 2009 - noviny o rozvoji statutárního města Přerova. Pod tímto názvem se objevil ve schránkách přerovských obyvatel plátek vydaný městem, samozřejmě za peníze daňových poplatníků. Přerovští radní si zřejmě touto až drzou samochválou hodlají vytvářet pomyslnou svatozář nad svými hlavami. Skutečnost je samozřejmě mnohem prozaičtější, vše se točí kolem získávání peněz z jiných zdrojů a kdo má následný prospěch z takto dotovaných projektů, to si snadno můžeme vydedukovat. Na první straně čteme: "100 milionů pro Přerov" a pod tímto titulkem dodává náměstek primátora Josef Kulíšek: "Toto rozhodnutí mně osobně udělalo velkou radost hned z několika důvodů. Čerpání prostředků z fondů pro město je jednou z mých priorit, se kterou jsem na radnici přišel a která nyní začíná nést své ovoce." A lidé se ptají, jaké ovoce a komu?

Radní v Přerově bezostyšně převádějí a prodávají obecní majetek do rukou soukromých subjektů, jako by byl v jejich vlastnictví, přestože jim byl pouze svěřen do péče po dobu, na kterou byli přerovskými občany zvoleni. Samozřejmě lze doložit výpisy z KÚ. Peněžní prostředky z dotačních titulů byly použity na mnohdy diskutabilní projekty, je jich celá řada.

Stručně k historii a účelnosti dalších plánů našich radních. Na str. 4 - Letiště zůstává, to je kapitola sama pro sebe. Pokud byl opravdový zájem, tak civilní letiště provozovalo svoji činnost od r. 1993 do dnešní doby pod vedením zkušeného odborníka s vlastním zázemím a zajištěním všemi potřebnými licencemi. Zájem doslova vybuchl, jakmile se naskytla možnost (zatím teoretická) získání až třímiliardové dotace z evropských fondů. Proč se tedy nevyužilo možností a služeb se zázemím civilního provozovatele za podstatně nižších nákladů? Zato byla promptně založena "Společnost Regionální letiště Přerov", opět zavoněla vhozená návnada.

Dálnice do pěti let, samozřejmě se týká obchvatu města. Tato záležitost se táhne cca 40 let, tak dlouho požadují obyvatelé Přerova vybudování obchvatu, stále nic a pravděpodobně ještě dlouho nic! Zatím slib do pěti let? Ve městě jezdí jeden kamion za druhým, prach, špína, vyježděné koleje, zničené cesty, devastace životního prostředí, ohrožení zdraví obyvytelstva, do řeky Bečvy tekoucí stoky, chybějící čistírny odpadních vod atd., to jsou priority důležité pro přerovské občany a také voliče, ale je pravda, že někteří se již odstěhovali.

Revitalizace náměstí TGM, opět se uvažuje o prodeji pozemků a nemovitostí jinému subjektu (jak hospodárné), zdravý rozum - naprostá absence. Stará zástavba (historická) se již 50 let v centru města likviduje, místo ní se v něm postavily paneláky a zdárně v této činnosti pokračuje i tato novodobá garnitura zlatokopů. Do toho zapadá i zvláštní, suše moderní projekt nového mostu u Sokolovny, protože do původního Tyršova mostu, který by snad mohl lákat turisty, má hodně daleko.

Co říci závěrem? Přestože se likvidují zelené plochy ve městě Přerově, přestože se stromy kácí po desítkách, ba stovkách, přestože se zbavujeme zemědělské půdy a hodláme na jejím místě budovat pochybné sklady či parkovací plochy pro logistická centra, tak tito moderní zlatokopové setrvávají ve svých pochybných myšlenkách a vytvářejí další společnosti jako např. Přerovská rozvojová a opět jde o peníze až v první řadě.

SpP PřerovTaké lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.