28.9.2022 | Den české státnosti


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Krejčová 11.7.2011 22:25

Jau, jau...

...to bolí...

Že by shoda čistě náhodná?

M. Prokop 11.7.2011 21:30

Blbne holt nejen EU

ale i OSN - ostatně ne prvně.

Stačí se podívat na IPCC.

Protekční neschopní vyžírkové.

Ž. Halabudová 11.7.2011 15:53

Prosím.

Naléhavě prosím někoho,kdo má po ruce toho kreténa Janyšku, aby ho zlikvidoval.Jestliže on řekne,že 36 dětí, ve 34 boxech za pět roků, je popora hyenysmu,tak je to blbec.

J. Kadeřábek 11.7.2011 13:03

Takže jako obvykle nás napráskala

nějaká česká nekompetentní kráva. Aspoň takový dojem jsem získal po přečtení kvalitního rozboru celé kauzy.

A. Reček 11.7.2011 17:00

Re: Takže jako obvykle nás napráskala

Máte pravdu. Jen dodám, že tu krávu podporuje ještě jeden natvrdlý býk. Korunu tomu pak v této diskuzi nasazuje "odborník" na všechny témata Janyška.

K. Janyška 11.7.2011 9:11

Babyboxy jsou nádrže na lidskký hyenismus, Pryč s nimi... Dzp.

O. Uživatel 11.7.2011 10:15

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 11.7.2011 11:27

Re: Babyboxy jsou nádrže na lidskký hyenismus, Pryč s nimi... Dzp.

Myslíte, že tomu dítěti bude u hyen lépe?

M. Prokop 11.7.2011 21:32

Re: Babyboxy jsou nádrže na lidskký hyenismus, Pryč s nimi... Dzp.

Kajane, zdá se, že jste zpitoměl úplně.

P. Čulík 11.7.2011 8:58

Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Kolik z těch tětí odložených v babyboxu by skončilo v popelnici nebo někde v lese? Kdyby jen jedno, tak ty babyboxy za to stojí. Selský rozum je někdy lepší než sebesofistikovanější kavárenská teorie.

K. Janyška 11.7.2011 9:10

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Jste truhlíci, kteří si nevidí na špičku nosu !  Když babybox nabídnete, jsou plné, když ne, rodiče se o ně starají ! Dzp.

P. Čulík 11.7.2011 9:18

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

A tu jistotu berete kde?

J. Tachovský 11.7.2011 10:50

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Nesmysl, odkaladaji deti jen kdyz se o ne starat nemohou. Kdo se muze starat, tak se stara. To je pud, biologicka zalezitost.

R. Langer 11.7.2011 11:28

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Chtěl bych mít vaši jistotu! :-P

J. Šimek 11.7.2011 11:37

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

34 babyboxů za 5 let = 36 odložených dětí a tenhle magor plácá cosi o tom, že jsou plné :o) Takhle plno má nejspíš Janyška v makovici.

J. Kyselková 11.7.2011 16:38

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Měla jsem zato, že jste rozumný člověk, ale vidím, že nejlepší Vám jdou urážky. Pokud se matka dítěte - bezmocného tvora - zřekne -  zřejmě dobře živený a nafoukaný  pane Janyško !!  a to dítě přijde do dobré rodiny, která po dítěti touží a dá mu dobré životní podmínky a vychování  - co je tady k přemýšlení ? Tu krkavčí mámu potrestat ? Nebo to dítě nechat umřít  ve křoví  ? Jděte k šípku, Vy muský jste hovada.

J. Anděl 11.7.2011 21:28

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

ještě, že nejsem muský, musel bych se ohradit proti takové generalizaci :)

J. Kyselková 12.7.2011 12:05

Re: Také si myslím, že je lépe dítěti v babyboxu než v popelnici.

Pane Aděli, Vy jste jistě nad věcí. Vy se vůbec asi máte  blaženě.

J. Vavrochová 11.7.2011 8:37

Konečně rozumný rozbor situace

Děkuji vám , že jste pracovala s původním zněním a nenechala se ovlivnit názory některých fanatických laiků. To, že zástupce našeho státu nepodal řádné vysvětlení o funkci babyboxů je zásadní chyba a je velmi smutné, že dosud nebyla napravena.

V. Vlk 11.7.2011 9:01

Re: Konečně rozumný rozbor situace

Mám pocit, že , náš stát stále a stále více zastupují krasavice inteligentní vzdělané v oboru jako Kateřina  Jaujau o biomase. A OSN se domnívá, že tady žijou lidožrouti a děti se odkládají do krabic od banánů. Schválně, kolik těch mudrců by naši republiku vůbec našlo na mapě?!?

K. Janyška 11.7.2011 8:34

Jsem zásadně proti bybyboxům, zejmna s ohledem na jejich neuvěřitelně hnusné roli ve výchově k nezodpovědnosti... Dzp.

J. Hejna 11.7.2011 8:58

Re: Jsem zásadně proti bybyboxům, zejmna s ohledem na jejich neuvěřitelně hnusné roli ve výchově k nezodpovědnosti... Dzp.

Příště si, prosím, než zase nějaký nesmysl napíšete, dejte alespoň tu práci, že si to po sobě přečtete a opravíte chyby.

R. Langer 11.7.2011 11:31

Re: Jsem zásadně proti bybyboxům, zejmna s ohledem na jejich neuvěřitelně hnusné roli ve výchově k nezodpovědnosti... Dzp.

Vždycky se najde někdo nezodpovědný, a jako pravičák, za kterého se tady vydáváte, byste měl vědět, že na to má právo. Protože dělat lidi "zodpovědné" násilím, to už tady bylo...

M. Krátký 11.7.2011 8:32

Ta soudružka - zmocněnec vlády ČR

ASI NEMĚLA ČAS NASTUDOVAT DANOU PROBLEMATIKU, PÁČ SE JÍ ZATOČILA HLAVA Z TÉ FŮRY PENĚZ, KTERÉ DOSTALA PŘI VÝPLATĚ ZA VÝKON SVÉ TĚŽKÉ PRÁCE PRO BLAHO LIDSTVA - V TOM JE PROBLÉM !!!

K. Kužel 11.7.2011 8:13

OSN mi připomíná...

citlivého chlapečka, který vida zlého kačera, jak šlape po kachničce a štípe ji do krku, vzal proutek a surového ptáka pořádně spráskal.

M. Bezouška 11.7.2011 8:03

já vím, že si vysloužím

nálepku nepřítele - já nevím čeho - dětí, matek?, ale ono je to vlastně jedno. Pro začátek čistě historická fakta, každý si je může ověřit: babyboxy vynalezl a zavedl, tenkrát pod názvem torno a pochopitelně v primitivnějším technickém provedení, papež Inocenc III. někdy kolem roku 1120 A.D. Byly to takové otáčivé schránky, umísťované  většinou do vrat klášterů nebo kostelů. Zařízení přežilo středověk a pěknou část novověku, pravděpodobně poslední dosloužilo kolem roku 1950 v Havaně na Kubě. Moc slávy si nevydobylo, postupný zánik těchto bohulibých zařízení odůvodňují odborníci argumenty velice podobnými těm, které jsou ve zprávě OSN. U nás se tímto problém zabýval nedávno zesnulý profesor Matějček (kromě mnoha dalších ovšem) a napsal, nejen o tom, takovou populární knížku, které by možná mohla rozumět i autorka článku. Jmenuje se Výpravy za člověkem a vyšla kdysi, tuším, v knižnici Máj. Čistě na okraj, na celé záležitosti lze s úspěchem dokazovat poučku, že každý komplexní problém má své řešení, které je jednoduché, přímé a mylné.

J. Anděl 11.7.2011 8:32

Re: já vím, že si vysloužím

Dobrý den pane Bezouška, hned první věta mě zaujala, ale mé očekávání jste nenaplnil - nevím, na základě čeho jste očekával nálepku nepřítele dětí či matek. Úplně jsem nepochopil hlavní sdělení příspěvku. Souhlasíte tedy se zprávou OSN, baby boxy považujete za špatné a za jednoduché, přímé a mylné řešení? Proč? Toto jsem právě doufal se z Vašeho příspěvku dozvědět, ale nestalo se. Byl byste ochoten to trochu rozvést? Opravdu mě to zajímá. Vždy, když je na něco tak nějak téměř konsensuální jednotný názor (v tomto případě OSN nám chce rozbít něco, co je dobré a kvalitní, aniž by tomu rozuměla), jsem zvědavý na názory opačné, protože problematice dávají hloubku.

Pokud jste to mínil zcela jinak, nepochopil jsem to, snad právě proto, že jsem hledal něco, o čem bych si mohl říct - aha, chápu, proč se pan Bezouška domnívá, že dostane nálepku nepřítele.

Neberte to tedy prosím za snahu Vás nějak provokovat nebo se s Vámi hádat. Děkuji.

M. Bezouška 11.7.2011 10:28

Re: já vím, že si vysloužím

pane, já nemohu, bohužel, dosáhnout kvalit pana profesora Matějčka (a jiných), nebudu se tudíž pokoušet několika slovy vysvětlovat to, o čem on napsal spoustu vědeckých  prací a jednu populární knížku. Když už tedy toužíte po poznání, zkuste si alespoň tu populární práci přečíst. Tam zjistíte, kupříkladu, že tak zvaná náhradní péče (také o odložené děti) je záležitost velice problematická, rozhodně to není nic mimořádně úspěšného. Torna zčásti odumřela sama, místy byla rušena (důvod: nárůst počtu odložených dětí). Kampaň kolem "vynálezu" babyboxu panem Hessem je, alespoň ve věci autorství, falešná, a mělo by to být obecně známo. A to nejhorší je, že stejně jako další podobné vynálezy se snaží následně napravovat věci, které by samy měly být napraveny. Pročpak asi dvě třetiny manželství u nás (a to se jedná jen o skutečná formálně uzavřená manželství, o těch na psí knížku moc přesných statistik není) končí rozchodem - a tak dále. Závěr (ke kterému došli naši předkové už před dlouhou dobou) je ten, že babyboxy snad mohou někdy nějaké dítě zachránit (slovem "zachránit" si ale moc jistý nejsem), ale obecně vzato jsou jen návodem k ještě větší nezodpovědnosti - vždyť je to přece tak snadné, dokonce anonymní,  a nádavkem  nemusím mít starosti se svým svědomím. Myslím, že každé podobné opatření je prostě špatné.

A s tou nálepkou - asi jsem to trochu přehnal, ale zatím každý, kdo nesouhlasil s vůdčím názorem "co má do toho OSN co kecat" a "kdo neobdivuje babybox je zrůda" (viz předchozí diskuze tu i jinde) nějakou tu nálepku dostal. No, a protože boxy  taky považuju za špatný nápad, byl můj přepoklad na světě.

J. Šimek 11.7.2011 11:29

Re: já vím, že si vysloužím

Já žasnu. Ročně se v naší republice rodí zhruba 100 000 dětí.  Do babyboxu bylo odloženo průměrně 7 dětí ročně. O jakém návodu k nezodpovědnosti to mluvíte ?

Nezlobte se, píšete pěkně, ale úplné hlouposti.

J. Václavíková 11.7.2011 17:31

Re: já vím, že si vysloužím

Také jsem četla pana Matějčka a nepamatuji se, že by se takto negativně stavěl k náhradní péči, naopak dokazoval, že nechtěné dítě vychovávané vlastní matkou dostává černého Petra v podobě nepřijetí a následné citové deprivace.