11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

PRÁVO: Zeman proti proudu

Ke všem starostem, co si zčásti vlastní vinou přivodil, přidá si prezident Miloš Zeman možná ještě jednu. Avizoval, že udělí milost doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Zuckerová 16.5.2017 12:59

V Otázkách-Komentářích

12.5. vystoupil forenzní psycholog Karel Netík, který Kajínkovu "popularitu" vysvětlil tím, že "zlo fascinuje" (jak koho, pane doktore!) a že lidi jsou zaujati zločiny - čím bestiálnějšími, tím lépe. Názor pana psychologa o živém zájmu "lidí" (mezi které se zjevně jako něco lepšího nepočítá) o "nejbestiálnější" zločiny - zejména řečený v této souvislosti - je, mírně řečeno zavádějící. Především i kdyby byl Kajínek vrah, pak vražda zastřelením není obecně označitelná jako "nejbestiálnější" (leda by šlo o dítě). Bestiální zločiny jsou např. podřezávání kněží v kostele, upalování zaživa v železných klecích, mučení apod. Nevím, koho toto "fascinuje". Zkrátka, i výběrem ostatních hostí byl Takáčův pořad zaměřen k tématu "koukněte, co to ten Zeman zase páchá". Proč si nepozval aspoň jednu osobu s jiným názorem, např. Kláru Slámovou? Nehodí se, co???!!!- No, chtěla bych vidět ty pány, kdyby omilostňovatelem byl Havel. To by se rozplývali nadšením nad humanitou velkého muže českých dějin! (On ostatně při svém nástupu omilostnil, pokud se pamatuji, docela pěknou řádku zločinců). ALE: Když dva dělají totéž, není to totéž, a nikde to neplatí víc než v naší vlasti!

L. Němec 16.5.2017 17:51

Re: V Otázkách-Komentářích

To je přesný, pani Cukrová. Já jednou zastřelil jednu starou bábu, a její pozůstalej dědek mě označil za bestii. Já myslim taky, že to nebyl bestiální zločin :-) Jenom zastřelení. A to s tou železnou klecí je dobrej nápad.