19.6.2021 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

PRÁVO: Zeman proti proudu

Ke všem starostem, co si zčásti vlastní vinou přivodil, přidá si prezident Miloš Zeman možná ještě jednu. Avizoval, že udělí milost doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Laták 16.5.2017 17:59

Re: Když se "stádník" nestydí

Allánku, ty ubohý bolševický burane! Vyvětrej si radši to svoje propocené rudé Tricko! Smrdíte ..

L. Němec 16.5.2017 17:51

Re: V Otázkách-Komentářích

To je přesný, pani Cukrová. Já jednou zastřelil jednu starou bábu, a její pozůstalej dědek mě označil za bestii. Já myslim taky, že to nebyl bestiální zločin :-) Jenom zastřelení. A to s tou železnou klecí je dobrej nápad.

J. Laták 16.5.2017 17:34

Re: Když se "stádník" nestydí

To vím i bez vás, že v takto zrychtované demokracii kritizovat mohu, ale platit bude jen to, co řekne hradní Vožungr - vlastník pravdy jediné. Vy plavte klidně dál, močálem černým, podle bílých skal a dejte bacha, abyste neskončil jako Milouš Jakeš, bez jaderného krytí ..:-))).

L. Novák 16.5.2017 16:31

Re: Obnovení procesu

Souhlas!

V. Pokorný 16.5.2017 14:34

To,

že pan Zeman omilostní pana Kajínka, je podle mne dobře. Z důvodů, které pan Schneider uvedl. Tečka. Dohady, které tady uvádějí někteří ohledně důvodů prezidentovy milosti, jsou už jen snahou o nesouhlas jen proto, že jde o pana Zemana.

A. Trick 16.5.2017 13:31

Re: Když se "stádník" nestydí

Komplex méněcennosti nějak ventilovat musí.

L. Černín 16.5.2017 13:21

Re: Je to naprosto jasné

Máte pravdu ale v obrácené logice. Kdyby byl Kajínek obětí postkomunistické justice, udělil by mu Havel milost. Protože je to lotr, lump a zločinec, udělil mu milost Zeman.

O. Zuckerová 16.5.2017 12:59

V Otázkách-Komentářích

12.5. vystoupil forenzní psycholog Karel Netík, který Kajínkovu "popularitu" vysvětlil tím, že "zlo fascinuje" (jak koho, pane doktore!) a že lidi jsou zaujati zločiny - čím bestiálnějšími, tím lépe. Názor pana psychologa o živém zájmu "lidí" (mezi které se zjevně jako něco lepšího nepočítá) o "nejbestiálnější" zločiny - zejména řečený v této souvislosti - je, mírně řečeno zavádějící. Především i kdyby byl Kajínek vrah, pak vražda zastřelením není obecně označitelná jako "nejbestiálnější" (leda by šlo o dítě). Bestiální zločiny jsou např. podřezávání kněží v kostele, upalování zaživa v železných klecích, mučení apod. Nevím, koho toto "fascinuje". Zkrátka, i výběrem ostatních hostí byl Takáčův pořad zaměřen k tématu "koukněte, co to ten Zeman zase páchá". Proč si nepozval aspoň jednu osobu s jiným názorem, např. Kláru Slámovou? Nehodí se, co???!!!- No, chtěla bych vidět ty pány, kdyby omilostňovatelem byl Havel. To by se rozplývali nadšením nad humanitou velkého muže českých dějin! (On ostatně při svém nástupu omilostnil, pokud se pamatuji, docela pěknou řádku zločinců). ALE: Když dva dělají totéž, není to totéž, a nikde to neplatí víc než v naší vlasti!

J. Berger 16.5.2017 12:44

Re: Má to dva rozměry.

Plně souhlasím, nejen s p. Štroblem. Kajínek je lump, nicméně nikdy nezabíjel. Kajínek je Zemanovi ukraden, je to úlitba "lidu", který ve vraždění se strany K. nevěří. Za viny K. je tento trest až dost, při jeho (nemalé) inteligenci věřím, že se již do lochu nedostane. Obnova procesu by snad nic neovlivnila, ukázala by se (snad) pravda - nicméně se tomu soudy ze všech

sil bránily. Fakta (pokud byla zveřejněna) silně odporují soudnímu výroku. Přitom samozřejmě nejsem nekritickým "fandou" Kajínka, jako některé dámy, plně si uvědomuji jeho kriminální minulost.

V. Čermák 16.5.2017 12:32

Re: Když se "stádník" nestydí

A ty nenávistné a nechutné pindy, které tady denně vedete, to je tak asi všechno, co s tím můžete reálně dělat....

V. Čermák 16.5.2017 12:22

Re: Když se "stádník" nestydí

Tak tak, má to v moci. A když ho lidi zvolí podruhé, bude to mít v moci i nadále. A to bez ohledu na vaše přihlouplé a rádobyvtipné zkomoleninky.

J. Laták 16.5.2017 11:57

Re: Když se "stádník" nestydí

Což o to, po sedmadvaceti letech dosažených výdobytků takto zrychtované demokracie z dílny STB & KGB, by "koblihový ráj" mnohým imponoval. A divím se, že jim ani nevadí jak nad tím vším ještě vrávorá společensky unavený Smrdutý Čmoud, pokud zrovna není na školení v Rusku, nebo v Číně .. :-)))

Č. Berka 16.5.2017 11:29

Zeman byl o milost pro Kajínka mnohokrát žádán

už od nástupu do funkce. před rokem navrhoval obnovu procesu jinde, než v Plzni. Nedávno byl opět na Kajínka dotazován. Loni v únoru: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-pelikan-obnovu-kajinkova-procesu-nechce-s-valkovou-jse/r~d0c7e142cf5a11e5a8d7002590604f2e/

R. Langer 16.5.2017 10:21

Re: Je to naprosto jasné

Taky mě to napadlo...

R. Langer 16.5.2017 10:20

Re: Když se "stádník" nestydí

Tak tak, a když jsou voliči schopní si zvolit za ministra financí komunistického agenta STB a ještě věřit, že jim zlepší ekonomiku, tak potom by ten předvolební tah s vrahem mohl vyjít docela dobře, co myslíte? :-D

S. Donát 16.5.2017 10:19

Re: Zeman s proudem

Milouš? Já myslel, že Jakeš už je dávno od koryta a jen se jednou za rok objeví na srazu rudých fosílií. To se vám po něm tak stýská, že ho zmiňujete?

S. Donát 16.5.2017 10:16

Re: Smutné není to, že Zeman Kajínkovi milost

Populisticky nsrat spoluobčany... zajímavá verze populismu...

J. Laták 16.5.2017 10:10

Když se "stádník" nestydí

v předvolebním boji může posloužit i amnestovaný vrah, třeba jako beranidlo. Aby ne, má to v moci ..:-)

F. Vejr 16.5.2017 9:04

Jirka

Kdo sledoval od r. 93 problémy policie v Plzni, komu vadil Štefan Janda, Julian a Vojtěch Pokošovi a zatčení J. Kajinka tak dostupné události jsou dost vypovídající i pro pouhého pozorovatele. V r. 91 kdy byla prováděna na Mírově rekonstrukce perfektně provedeného opuštění věznice J. Kajinkem jsem se tam zastavil. Zajímavé pro mně byla návštěva tamního hostince, kde jsem si přisedl k domorodcům a dal si k pivu jednu z Kájinkových pochoutek " Kajinkův toust". Nejfrekventovanější slovo tam bylo "Jirka" a ten podrobně provedený útěk ukončen slovy: "I kdyby tam byl jiný dozorce, tak nikdo z našich kluků by na něj nestřílel". A jak pohodlně se dostal dál, to jistě napíše sám, a věrohodně. Horší to bude pro Kronďáka, nechtěl bych být ani v kůži Vojty P. (dle mě to neunese a řekne to co řekl Jirkovi na začátku a bude vymalováno).

J. Štrobl 16.5.2017 9:02

Má to dva rozměry.

Kájínek je lump, nicméně jeho odsouzení za vraždy je nepřesvědčivé, protože je v této kauze až příliš rozporů. Spíš se mi zdá, že stopa vede do vrchních pater policie. To zatvrzelé odmítání nového procesu by tomu napovídalo. Pokud se jedná o Zemanovu milost řekl bych, že je Kájínek Zemanovi ukradený. Zase jednou předhodil novinářům kost, aby se psi porvali a zapomnělo se na jeho podrazy a nedodržování ústavy. Přitom je to kauza, která je mimo přímo zainteresované strany naprosto nezajímavá a novináři jako obvykle skočili Zemanovi na špek.

A. Trick 16.5.2017 8:43

Re: Šalomounův soud - asi !!

Hradní pán se nechal slyšet, že by uvítal revizi procesu. A nebyl sám.

Znáte toto: Ruka ruku myje.

D. Stirský 16.5.2017 8:40

Smutné není to, že Zeman Kajínkovi milost

udělil. Smutné je to, že ji s velkou pravděpodobností neudělil z humanitárních důvodů nebo proto, že měl vážné pochybnosti o Kajínkově vině. On ji udělil z důvodů populistických, třeba aby své spoluobčany nas...al nebo aby se zavděčil Máně, která sleduje Novu, čte Blesk a AHA a měsíc co měsíc svému hrdinovi píše do vězení dopisy.

V. Heidlerová 16.5.2017 8:28

Obnovení procesu

Pokud má p. Kájínek k disposici nové skutečnosti k případu,měl mu být povolen nový proces, kde by se už bez emocí a chyb policie a justice (pokud byly) zjistila pravda. Omilostnění považuji za to, že a) Zeman znehodnocuje práci policie a justice, b) v těchto sférách panuje tak neskutečný chaos, že může dojít k odsouzení nepravého, c) se soudcové neumějí shodnout na jednom právním výkladu, Zeman sbírá body u fanoušků Kájínka.

Jedno je jisté, justice u nás je nejslabším článkem základů demokracie. A president Zeman je nehorší president všech dob - snad jen s vyjímkou komunist. presidentů-vrahů.

M. Valenta 16.5.2017 8:28

"Analytik" Schneider ani nerozpozná,

že Zeman naopak serfuje na vlnách svých věrných, a za ním v rozvířené pěně pomalu mizí hradní úlety předchozích dní.

A. Trick 16.5.2017 8:12

Je to naprosto jasné

Milost uděluje Zeman, takž Kajínek je lotr, lump, loupežník a zločinec.

Pokud by milost udělil již Havel, Kajínek by byl obětí zkorumpované a zločinné postkomunistické justice.

L. Černín 16.5.2017 8:11

Zeman proti proudu?

Vždyť podle jakéhosi průzkumu je 55 % respondentů pro udělení milosti. Navíc proti jsou většinou lidé vysokoškolsky vzdělaní, kteří Zemana nevolí. Takže je to jasně Zeman po proudu (svých voličů).

J. Hruška 16.5.2017 8:09

Šalomounův soud - asi !!

Myslí si snad hradní pán, že umí soudit lépe než všechny odvolací stupně soudů včetně nejvyšších?? Jsou prý pochybnosti?? O čem?? Lépe říci: O kom? O soudcích pochybuje ten, kdo nerespektuje pravomocné rozhodnutí soudu. JAK CHUTNÁ MOC ?? mužickému caru!!

J. Růžička 16.5.2017 7:51

Zeman s proudem

Milouš, stejně jako dělával Jyřyk, sliní prst a zkoumá, odkud že vítr fouká. Zjistil že jistá, ne zanedbatelná část voličstva si přeje Kajínkovo omilostnění, tak holt, v rámci bezhlavého pídění po voličských hlasech, udělí milost i nájemnému vrahovi. Bude však zklamán, Milouš. Stejně jako byl zklamán Jyřyk.

M. Krátký 16.5.2017 2:20

A v takovémto nepořádku my tady žijeme

ze slovníku cizích slov : nepořádek = bordel nebývalých rozměrů ve všech sférách lidského počínání. Ne, že bych panu Kajínkovi nepřál milost a propuštění - ale to je strašně málo - dočká se ( a my s ním ) nového procesu ??? Dobré ráno ( dobrou noc ) všem lidem dobré vůle