1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
šakal 9.9.2009 11:18

...No, jo, no...

...Ale co naděláte, se soudním systémem, který má takové "opory", jaké představuje náš ústavní soud, tu musíme žít  :-/

ufik 9.9.2009 11:11

Re: Opravdu:

Co si vzpominam, tak pan Paroubek nezasnul nad vysledkem nadsene, ale spis zdesene, protoze realne hrozilo, ze by mohla byt rada na nem.

těchňik 9.9.2009 11:06

Re: ...Pane Chýlo, nebuďte bloud!...

Hrušky, jablka, ředkvičky, špenát - všechno jedno, že?

těchňik 9.9.2009 11:04

Re: ...Už toho nechte...

ÚS je neurčuje, ÚS hlídá, aby byla dodržována!

Ale 9.9.2009 10:48

Hlavičkou o hřebíček, pane Chýla

Skutečnost, zda poslanec poslancuje čtyři roky nebo méně, není podstatnou částí ústavy a už vůbec není něčím, co ohrožuje demokratický princip. Ústavní zákon je součástí ústavního pořádku, stěží lze tedy jej posuzovat.

Český Ústavní soud proslul řadou hloupých výroků a řadou výroků, které já osobně kvalifikuji jako zločin zneužití pravomoci.

Kdysi dávno odmítl žalobu na zrušení povinnosti důchodců platit sociální, aby nedošlo k nerovnosti na trhu práce. Správně měl donutit parlament, aby " pojistné" bylo zahrnuto do daní, kam patří. Vykastroval volební zákon, na základě hodnocení "poměrnosti", ačkoli žádný takový parametr neexistuje a volební zákon principy poměrného systému respektoval. Nejdříve prohlásil zrušení 13. a 14. platů soudcům za ohrožení jejich nezávislosti, potom pod stejnou záminkou chránil manažerská pochybení Ivy Brožové.

Současná další uzurpace pravomocí je jen třešničkou na dortu. Jestli v Česku existuje prokazatelně institucionalizovaná mafie, je jí Ústavní soud.

šakal 9.9.2009 10:34

...No baže!...

...Momentálně se na pochodu od demokratického parlamentarismu přes meritokracii směrem k fašismu nacházíme ve druhé etapě. I na tu "tripartitu" pak dojde...

...Pak se parlament v soudružské debatě s ústavním soudem a zástupci vlády společně dohodnou, co bude v obou komorách odhlasováno a co odhlasováno nebude...

...To bude systém "checks and ballances" jak fík! ;-D  ;-P

šakal 9.9.2009 10:29

...Už toho nechte...

...leze vám to na mozek. "Rigidní pravidla" - ta, která bude elasticky určovat ústavní soud ;-P

Tše!

šakal 9.9.2009 10:27

...Pane Chýlo, nebuďte bloud!...

..Zdravý rozum?...A na Joštové?!  8-o

Český ústavní soud už při posuzování eurozatykače rozhodl porušením ústavního zákona (článek 9, odstavec 3: Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.) o tom, že věta z Listiny základních práv a svobod " (článek 14, odstavec 4: ...Občan nemůže být nucen k opuštění své vlasti.) znamená svůj pravý opak: Občan může být nucen k opuštění své vlasti.

...Takže od té chvíle je zřejmé, že náš ústavní soud může kdykoliv rozhodnout o čemkoliv absolutně jakkoliv  ;-P

...Prý "rozum"...ježkovykoule!  ;-D

Lucka 9.9.2009 9:36

Re: tak tak

Souhlas, Pithart mne konečně "mile" překvapil.

Lucka 9.9.2009 9:35

Re: Opravdu:

R^R^

Lucka 9.9.2009 9:31

Re: ÚS

Milý Stando, jsi úplně stejný, jako naši páni politici : všichni kritizujete, ale nevíte co vlastně, poněvadž tomu, jako laici, nerozumíte. Politici řvou jak potrefení, a o to víc se rozčilují, poněvadž je štve vlastní bezmoc. Nejsou schopni si "vyjasnit", jak říkáš, vůbec NIC.

Ale všichni kritizujete ÚS, jako na slovo vzatí odborníci - prostě bo.del !!!;-P

rtep 9.9.2009 8:36

Re: Opravdu:

Jeden můj známý měl takový zvyk, že když se rozčílil, tak teatrálně bouchal pěstí do zdi. Jednou ale místo do pevné nosné zdi bouchl do příčky. Když se pak koukal do probourané díry, měl úplně stejnej výraz, jako Paroubek po "vítězném" hlasování.

Šerlok Homeless 9.9.2009 8:33

Re: tak tak

Asi tak.

Šerlok Homeless 9.9.2009 8:29

Re: Postup US

A ústavní soudce postavit ke zdi, aby si ti nově jmenovaní uvědomili, kdo je tady pánem!

Šerlok Homeless 9.9.2009 8:26

Re: ÚS

;-D;-D;-D;-D;-D

takovou snůšku pitomostí jsem už dlouho nečet! Děkuji Stando, smích po ránu je velmi zdravý!

;-D;-D;-D;-D

Šerlok Homeless 9.9.2009 8:24

Re: Ústavní soud přeskoumává, zda-li jezékon v souladu s Ústavou. Každý ústavní zákon je nedílnou součástí ústavy.

To je hloupost. Zaprvé - základem demokracie je držení pravidel a respekt k demokratickým institucím Svobodné volby jsou jedním z pilířů demokracie a mají smysl (a jsou svobodné) pouze tehdy, byly-li vyhlášeny a probíhají-li v souhlase s rigidními pravidly.

Šerlok Homeless 9.9.2009 8:22

Ad: Nechápu, proč naši zákonodárci nezkrátili volební období způsobem, který je naznačen přímo v Ústavě.

Já to sice chápu, ale neschvaluji. Je to proto, že pro tento případ se jim to zdálo výhodné (či přijatelné ve srovnání s alternativami) a neví, jaký dopad na ně by to mohlo mít příště.

Jenže vo tom to je!

Petr Kohout 9.9.2009 7:33

Ústavní soud přeskoumává, zda-li jezékon v souladu s Ústavou. Každý ústavní zákon je nedílnou součástí ústavy.

Ústavní zákony jsou přezkoumávány již v samotném Parlamentu - stanovením požadavku souhlasu poměrně velkého množství poslanců a senátorů.

Obecně považuji za základ demokracie SVOBODNÉ VOLBY. Každý, kdo se pokouší zmařit svobodné volby, prosazuje diktaturu či totalitu. Svobodné volby legitimizují sami sebe - svobodnými volbami vzniklý parlament má větší legitimitu, než "starým" prezidentem jmenovaný ústavní soud.

Je zajímavé, že si Ústavní soud pro svůj útok vybral zrovna ústavní zákon vypisující svobodné volby, jako by chtěl připravit půdu pro vyhlášení nedotknutelnosti ústavních zákonů a následné přijetí ústavních zákonů SKUTEČNĚ porušující občanská práva nejen Melčáka, ale i ostatních občanů.

j 9.9.2009 7:13

Re: ÚS

komunisti a nacisti vždy opovrhovali právem protože dobře věděli co je dobré pro národ(Y)

Standa 9.9.2009 6:56

ÚS

nemá právo mít vyšší moc než ostaní. Předpokladem je rovnováha. Jestli chce být nad ostatními - nemůže se mu to dovolit. Sporům se dá předejít jednáním. Má sám od sebe sledovat dění a v případě nesouhlasu by měl mít právo svolat něco jako tripartitu. Ostatní rovněž. Tam by si to vyjasnili a bylo by vymalováno.

Ypsilon 9.9.2009 4:59

Re: Postup US

A když budou rozhodovat o dostavbě Temelína , měli by mít poslanci nejméně 4 semestry FJFI, že :-D ( tím nezpochybňuji, že nějaké právní povědomí a vůbec širší vzdělání by poslanci mít měli)

Vladimir 9.9.2009 3:43

Postup US

Postup US považuji za hnidpyšství.

Zákon o ukončení (zkrácení) volebního období nenarušuje ústuvu (bylo konstatováno), nemění ji podstatným způsobem - mění ji pouze na krátké období, leč SINGULARITY jsou běžnou součástí života ! Proč ten pokřik ? Touha po absolutní čistotě a hladkosti zákona ? Spíš touha po zvýšení vlastní důležitosti US.  Ovšem politici dali US v tomto období docela zabrat. Stížnost na zdrav. poplatky (US rozhodl neústavně), stížnost na LS (US shledal sice problémy se suverenitou, ale prý je to tendence doby ...). Tak to je pomsta US za jakési černé svědomí, kteé US má ve více kauzách a k němuž ho politici dotlačili svou rozhádaností.

Rozpustit US a jmenovat nový.

Poslanci by měli mít prokazatelné právnické vzdělání (aspoň na úrovni nějakých 4 semestrů PF) , aby nedělali pitomosti, jaké dosud dělají.

Ypsilon 9.9.2009 1:10

Dobře napsáno

"Tento způsob by byl právně nenapadnutelný a byl by klid na volby. Jednání našich zákonodárců je o to nepochopitelnější, že výše navržená změna Ústavy je standardní postup jakým se novelizují zákony a jaký byl použit například v případě známého reformního "batohu"  Díky

Ypsilon 9.9.2009 1:06

Re: Opravdu:

Trochu logického uvažování a méně nezvládnutých emocí, prosím.

1)Náklady státu na volby se pouze přesunuly z řádného termínu o několik měsíců dopředu, nic víc nic míŇ. Kolik utratí za prodlouženou kampaň partaje, je trochu o něčem jiném

2)V demokratickém systému je právem opozice pokusit se svrhnout vládu pokud to uzná za vhodné. Pan Topolánek si nedokázal ohlídat, aby se mu jeho hlasovací "stádečko" (Tlustý, Schwippel+ 2 zelené dámy)" před hlasováním o nerozuteklo a pan Parubek pak nad výsledkem nenadšeně tiše žasl....

3) Vy si opravdu myslíte, že mezi ODS a ČSSD je nějaký rozdíl? Obávám se, že už hodně dlouho už jen v proklamacích.  O penězovody jde až v první řadě.

tmoravec 9.9.2009 0:40

odpoved na otazku

Pane Chyla

Zda se mi,  ze opoved na Vasi otazku najdete ve znamem rceni, ve kterem se mluvi o kaprech a vypousteni rybniku. Kazdy mesic o ktery dele trva chaos znamena pro kazdeho ze zakonodarcu solidni jistotu. Ony to sice nejsou zadne velke penize, ale ruku na srdce,  vetsina z tech lidi co si vesele poslancuje by si v zivote na vetsi plat v soukrome sfere nesahla.

M. Gebauer 9.9.2009 0:34

Opravdu:

škoda, že  se NIKDO z obce "masmedií" nepozastavil nad tím, kdo "vytahal" našemu státu a tím též nám stamiliony z kapes za možný posun termínu "předčasných" voleb do nedohledna! A což teprve další dopady onoho NEUVÁŽENÉHO kroku "socanů" v návaznosti na neschválení zákona o rozpočtu ap.

A to se ještě někteří naší spoluobčané, já se za ně stydím, chystají "socany" volit!!!

A to vše pro jeden stupidní výrok kteréhosi poskoka u socdemáků, který se nechal unést city při vyhlášení výsledků minulých řádných voleb: "Bez nás si pánové ani ruce neumyjete!"

Pravda, neumyjeme a vinou téhle skorobolševické partaje nás to umytí příjde setsakra draho! Inu, volte je znova, ještě je z čeho čerpat! Ale, až nebude, spláčeme přčedervším my, nemajetní, bohužel. 

těchňik 9.9.2009 0:33

tak tak

Pěkně napsáno. R^

Otázkou je, zda-li bude ústavně konformní, aby taková změna platila dá se říci retroaktivně - tedy na aktuální probíhající volební období. Jako volič jsem volil za určitého status quo ústavy, a považuji za neústavní, aby podmínky byly měněny "během hry". Změna by měla tedy platit až pro nové volební období, takže to staré (aktuální) by se mělo řídit pravidly, platnými při jeho počátku - tedy při volbách. Doufám, že na to dojde, a bude se to řešit u ÚS jako další zajímavá napínavá kauza. ;-) Jak Pitharta zas až tak moc nemusím, tak ten tvrdí, že volby stejně budou až v červnu 2010, s čímž se dá souhlasit. A byl by klid. Nějaké kecy o veřejném zájmu, mezinárodní prestiži (od Paropupka to tedy sedí) a ústavní krizi jsou jen zlostným i zoufalým kvičením politických čuníků, kterým se vzdaluje korýtko. Chro chro chro kvik ...