4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

PRÁVO: Zdarma, stačí se zaregistrovat

Uzavření smlouvy jak podle Obchodního, tak především Občanského zákoníku má svá pravidla a své varianty. Ale celkově platí, že projev vůle, dostatečný a rozpoznatelný, je tím úkonem, který ke vzniku kupní či jiné smlouvy vede. Někdy je to vyslovené oboustranné souhlasné přání, někdy stačí položit vybrané zboží na pás u pokladny a jindy je text psaný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 27.3.2012 14:11

Re: Zabít!!!

Krádež 4999,-Kč je pouze přestupek... :-(

V. Hájek 27.3.2012 13:46

Re: Zabít!!!

V tom s Vámi souhlasím. Ovšem zákon by měl daleko tvrději postihovat ty, kterým se podvod prokáže. Například by se měli důsledněji odebírat oprávnění k podnikání a zamezit tak únikům pod jinou firmu se stejnou náplní, důsledněji by měla být vymáhána náhrada škody a podobné postihy. Když člověk slyší že soud osvobodí lidi kteří zašantrošili velké peníze a to z toho důvodu, že jim nebylo možno prokázat úmysl spáchat tresný čin, to mi hlava nebere. Přitom jsou běžně odsuzováni lidé za spáchání trestného činu z nedbalosti. Jediné vysvětlení vidím v tom, že výše uvedení se dopustili zpronevěry z pitomosti a ta že by byla trestná jsem neslyšel. A to jsou ještě tak pitomí, že si nenechají žádný, ani nemovitý majetek, všechno rozdají příbuzným.

M. Kosejk 27.3.2012 12:14

Re: Zabít!!!

Ono by stačilo, kdyby lidi bez právníka nepodepisovali smlovy, kterým nerozumí. Neházejte lidskou odpovědnost na stát a naučte lidi, že jejich podpis má právní váhu.

J. Schwarz 27.3.2012 12:07

Re: Zabít!!!

Úplně by stačilo kdyby soudy začaly smlouvy, ve kterých jsou pro klienta nevýhodné skutečnosti sice uvedeny, ale zjevně matoucím způsobem tak, aby si jich nevšiml / drobným písmem čitelným jen lupou, na nezvyklých místech, skryté v balastním textu / považoval za podvodné od samotného počátku.

M. Kosejk 27.3.2012 11:58

zase jeden , co píše o něčem, čemu nerozumí

Jen blbě matete lidi.

a) Že většina lidí na i-netu nečte obchodní podmínky, to je jejich blbost. Apelujte na lidi, aby je četli - a bude po problémech.

b) Pokud si na i-netu neobjednáte něco s vaším přiloženým elektronickým podpisem, tak vám žádný soud nemůže dokázat, že jse to objednal zrovna vy - ani IP adresa není rozhodující, protože tu může využívat víc lidí.

P. Moravčík 27.3.2012 11:40

Boh nás ochraňuj pred takými právnikmi

"A ten nerozhoduje podle práva spravedlnosti, jak se mnozí mylně domnívají, ale podle zákona."

Pán Mládek, nie som právnik, ale spomínam si, že vo všeobecne uznávanom právnickom lexikone (nemám po ruke presné anglické znenie) sa v definícii justície trikrát spomína spravodlivosť. Váš výklad tam nie je.(Autor je,tuším,  Blake - nie som si istý, ale Vy ste to mali poznať.)

E. Sevrát 27.3.2012 6:42

Re: Zabít!!!

Moje babička říkala,že za blbost se platí a to platí stále.Mimochodem nevěděl jsem,že Kalousek je cikánského původu.

T. Pansky 27.3.2012 5:23

Pane Mladku, souhlasim a opet Vas zdravim. Pokud mohu doporucit ...

Protoze nejsem znalec prava, nevim, kdo byl predkladatelem uvadeneho zakona. Clanek je velmi aktualni, protoze se tyka vsem obcanu ve spolecnosti. Ale bez znalosti predkladatelu - ministerstva - ministra (ci hlasu pri hlasovani v PS a Senatu) se muzeme rozcilovat, ale nevime na koho. Pomozte nam nasmerovat nas hnev tim spravnym smerem. S pozdravem a podekovanim, top0625top@live.com

P. Sulc 27.3.2012 4:43

A co dale si jeste Cesi nechaji libit?

Zacnou nekde protestovat proti tomuto svolnemu "zakonodarstvi" ? Ale opet: nezacnou, budou jen brblat a cekat az se to nejak samo vylepsi, az to nejaka vrchost zakaze.Takze: ldo chce kam..........!  Jak se zda, opet nejsem hrdy na svoji bejvalou vlast a navazim se do ni.

J. Fleiszner 27.3.2012 1:48

Zabít!!!

Tady vidím jen nediné správné řešení. Najít člověka, který za takovým podvodem stojí a zabít ho. No, možná by stačilo useknout pravou ruku. Je to podvodník, který bohatne na rozumově slabých. Je to jako cikán, co okrádá nemohoucího důchodce - včera jsem to viděl na vlastní oči.