31.1.2023 | Svátek má Marika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Parvus 23.5.2008 21:52

Vlk a diskriminace

"Ve své praxi jsem se setkal s udělením pokuty, že restauratér odmítl

prodat dětskou porci dospělému s tím, že je to diskriminace dospělého."

A čemu se divíte? Jestliže má na jídelním lístku dětskou porci, je povinen mi ji prodat. Já jsem zákazník, já platím a také objednávám. Proč by mi nějaký číšník měl diktovat, že se buď musím nezdravě přežrat, nebo nechat půl porce na talíři. V posledních letech se čím dál častěji v restauracích setkávám s olbřímími porcemi, které jsou také přiměřeně drahé. Nejsem horník, nepracuji v lese ani nezvedám těžká břemena. Od pondělí do pátku a od rána do večera sedím v kanceláři u počítače. Výdej energie minimální. Potřebuji stravu lehkou a pestrou, ne plný talíř jako kolo od vozu. Myslím, že takových je nás víc. Navíc jako diabetik mám od lékařů doporučeno jíst často a v malých dávkách. Proč označovat menší porce jako dětské? Neměli by páni restauratéři zvážit podobné označování jako u oděvů? S - nejmenší porce; M - střední; L - největší. Ať si každý vybere podle svého hladu a své chuti. Možná se obávají poklesu tržeb, ale třeba by nastal úplně opačný efekt: Ti, kteří si dnes raději něco uklohní doma, než by platili v restauraci za jídlo, které stejně nedokáží zkonzumovat, by si třeba něco přiměřeně malého v té restauraci dali.

Mám pocit, že redakce popletla dva Vlky. Podle stylu hádám na V. Vlka staršího, který se zde projevuje jako Klausofil a Eurofob. Vlk mladší je skutečně advokát a píše jinak.

xxx Kubeš 23.5.2008 21:06

Autorovi článku

R^

Bimbrdle 23.5.2008 17:18

Čekají nás velmi zlé časy. Rád bych se mýlil.

Pánům bolševikům jsem říkával, když jsem je kritizoval, že bych se velice rád mýlil. Nemýlil jsem se nikdy. Jen ta skutečnost bývala mnohem horší, než jak jsem ji viděl. DNES je u nás i ve světě MNOHEM HORŠÍ SITUACE. Vše spěje k totalitní světovládě. Ta samozřejmě nemusí být vůbec rudá. Ta barva bude zřejmě nějaký koktejl... Pan Dr. VLK má žel úplně pravdu! Já říkám: tento zákon je přímo IDEÁLNÍM NÁSTROJEM, jak nás všechny DOKONALE SVÁZAT a mlátit po kritických (zatím ještě) hlavičkách, až se z toho pose..me. To je účel, to je cíl. A časem přibudou další podobné "legrační" nástroje k našemu ovládání v naší rozmilé a báječné EU. Pánové George Orwell ("1984") a Zamjatin (román MY /asi o 29 let starší než Orwell!!!) budou povinnou četbou pro 1. stupeň základní školy/školky. Budeme jen nostalgicky vzpomínat na náš zabordelovaný Absurdistán, na náš "skvělý" právní řád a "právní" stát. Bolševická totalita bude komickou procházkou pro mateřskou školku. Jak moc a moc bych se rád mejlil!!! Kéž bych neměl pravdu! To bychom se museli těm darebákům VZEPŘÍT. Jde to, ale není to žádná sranda. Začněme o tom alespoň přemýšlet! Mnoho zdaru!

zajicek8 23.5.2008 18:36

Re: Čekají nás velmi zlé časy. Rád bych se mýlil.

Doporucuji navstevu psychiatra nebo si alespon piste denicek.

Fišta 24.5.2008 21:30

Re: Re: Čekají nás velmi zlé časy. Rád bych se mýlil.

Orwell 1984. Doporučuji přečíst.

jana 23.5.2008 16:46

Bravo! Nas president je ten nejmoudrejsi z Evropy

Jen skoda, ze ve svem oduvodneni veta venoval tolik mista jedne sve myslence, kterou mohl vyjadrit strucneji citatem z Orwellovy  Farmy zvirat  (muj nedokonaly preklad):

"Vsechna zvirata jsou rovnopravna (si rovna) , ale nektera jsou rovnopravnejsi nez jina".

libero 23.5.2008 12:42

Jo, nesmysl to je,

Ale posvěcený svatou EU. Takže jest nám padnouti na prde| a pokorně pro nesmysl hlasovat. Nebo ne?

Hnyk 23.5.2008 12:40

Vlk jako Vlk, aneb jablko nepadá daleko od stromu

Oba Vlci jsou mistři v tom jak napsat pomatený článek a umně mixovat prady, polopravdy a demagogii.

Stačí spočinout okem na článek 1 Listiny základních práv a svobod, který říká, že lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Anebo popatřit na článek 3, který vyjmenovává zákaz diskriminace výslovně bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka etc. Zatímco vyloučení francouzské firmy z účasti o veřejnou zakázku diskriminací je, severokorejské nikoliv. Legitimitu účelu vyloučení nechť si každý posoudí sám.

A který zákon upravuje trestní postih za nedodržení Listiny práv, atd.?U vyloučení severokorejské firmy, pokud je v souladu s platnými zakony a smlouvami - čili je jimi legitimováno, si legitimitu účelu asi těžko (právnicky) může každý posuzovat sám. Nehledě na to, že příslušná směrnice EU je primárně o vztazích podnikatelů vůči soukromým osobám, především při poskytování pracovních příležitostí.

Zda návrh ČS zákona přestupuje požadavky směrnice EU a implementuje nějaké nesmysly které EU nevyžaduje, to ovšem pan Vlk v jeho "odborném" článku nerozebírá. To asi převyšuje jeho znalosti. 

libero 23.5.2008 12:43

Re: Vlk jako Vlk, aneb jablko nepadá daleko od stromu

Pan Vlk je advokát, voni znalče.

M. Zima 23.5.2008 14:01

Jo,

jak to vypadá, tak je to Akvokát s "čestným" diplomem, přezkoušený Yaklem a připuštěný kLausem a ten je už tak roztržitý, že nechápal, jak je to připuštění myšleno.

PetrH 23.5.2008 19:08

Re: Jo,

Hm, zase vylezli kádrováci... kdybyste aspoň nebyl tak blbej, myslel bych, že si děláte srandu...(Y)

es: 23.5.2008 12:14

Zakony existuji - ale jsou ignorovane

Hmm, pan dr. rika ze zakony proti diskriminaci uz v Cesku mate. Urcite ma pravdu. Ja se divam napr na inzeraty kde nabizi praci: hledaji sekretarku (to je zena!), ucitelku (to je zena), ridice (to je muz) atd.

Tak budto ma pravdu pan Vlk a ten zakon existuje a v tom pripade by nemely exitovat inzeraty ktere jsou "genda specific" (hledajici zamestnance urciteho pohlavi - napr sekretarku). Inzeraty mely by byt:  hledame sekretare/sekretarku, ucitele/ucitelku  atd  - a nebo se ty zakony v Cesku ignorujete, coz je tak dobre jako by nebyly, tudiz se to musi delat znovu.. Nez nekdo zacne psat ze se pletu ci delam chyby - i podle EU zakona je mozna diskriminace (muz/zena atd ) v urcitych pripadech...

Jiste je ze novy zakon nebude dokonaly (neznam ani jeden takovy zakon), ale mnohe veci vylepsi a vysvetli.

Jen tak mimochodem, nemohu najit v EU zakonu zakaz diskriminace proti dospelemu a diteti (detska porce v restauraci) a tak se divim ze se to k soudu u vas dostalo. Treba me nekdo napise podle kterych paragrafu se to v Cesku soudilo, zajimalo by me to.

 

Sumo 23.5.2008 13:03

Re: Zakony existuji - ale jsou ignorovane

Většina inzerentů, ne-li všichni, už píše řidiče ( čku ), atd.

A dál, jsem-li majitel firmy, musím mít právu vybrat si, chci-li muže nebo ženu, protože např. moji pracovníci musí tahat těžké věci anebo prostě chci výlučně mužský kolektiv, protože jsem přesvědčen, že je to pro mou firmu výhodnější. Proč mi do tohoto chce kecat někdo, kdo mi nepřispěje na chod firmy ani minutou práce, natož korunou ?

Honza42 23.5.2008 15:17

To jsou jen hrátky s jazykem, nic víc.

Povolání je dle mého "řidič" bez ohledu na pohlaví osoby, která je vykonává. Stejně jako horník či kominík. Nebo snad budeme mít horničky, kominičky a zedničky? A samice od hada je hadice nebo hadička?

es: 23.5.2008 17:17

Re: Re: Zakony existuji - ale jsou ignorovane

Sumo: ...musím mít právu vybrat si, chci-li muže nebo ženu, protože např. moji pracovníci musí tahat těžké věci anebo prostě chci výlučně mužský kolektiv...

es: je mnoho zen ktere zvednou vice nez ja - muzskej. To by ste zamestnal radsi me, kdybych neco musel zvedat? A vylucne muzsky kolektiv? To je vec zvyku, zrovna tak jako zena uklizecka na muzskem zachode...

Sumo: Proč mi do tohoto chce kecat někdo, kdo mi nepřispěje na chod firmy ani minutou práce, natož korunou ?

es: Ano, tom mate pravdu. Zakon ktery najednou od Vas neco chce (napr zvlastni satnu pro zeny, kdyz jste doposavad zamestnaval pouze muze), by mel na takove veci prispivat

Emil XX 23.5.2008 18:51

V sociálním státě jsou zákony, které diskriminaci při přijímání do

zaměstnávání přímo VYVOLÁVAJÍ a proto se přijímají "antidiskriminační zákony."Zaměstnance, kterému se musí poskytovat v rozsáhlé míře PLACENÉ volno asi bude málokdo chtít.

Zcela samostatná kapitola je státní sektor. Tam, na rozdíl od soukromého, absolutně nerozhoduje množství a kvalita vykonané práce ale mafiózní struktury, eufemicky nazývané "hoši, co spolu mluví."

JaS 23.5.2008 9:57

Nějak postrádám

zákon proti blbosti zákonodárců.

Jura Jurax 23.5.2008 11:00

Re: Nějak postrádám

... ale ten by si zákonodárci přece nikdy nemohli odhlasovat ...

Jura Jurax 23.5.2008 11:03

Re: Nějak postrádám

... a s blbostí našich zákonodárců nutno počítat jako s faktem ... ;-(

M. Zima 23.5.2008 9:00

Pane Vlk,

tím Vaším blábolem sice neohroženě dokládáte, že jste přišel k tomu "advokátovi" asi tak, jako kLaus k "profesuře".ale vzhledem k tomu, že kLausovo zdůvodnění odmítnutí zní: "Česká republika nikoho nediskriminuje", což účelově zamlčujete, nabízejí se vzhledem k vašim schopnostem pro vás oba velmi trefná, bohužel nepublikovatelná označení.

milan007 23.5.2008 9:07

Re: Pane Vlk,

Jste živoucím důkazem , že didskriminace je užitečná. Rovnoprávnost mezi hlupákem a normálním člověkem je kontraproduktivní. Padá na mě hrůze , že lidé , kteří argumentují jako Vy mají volební právo.

Jura Jurax 23.5.2008 11:02

Re: Re: Pane Vlk,

No, doufám že echtegermán Zima má volební právo v Německu, naplniv tak dávný záměr knižete Václava později svatořečeného - totiž vývoz volů do Němec; škoda, že to Boleslav později zrušil ... :-D 

Bedřich 23.5.2008 9:23

Re: Pane Vlk,

Možná vás omlouvá to, že text příspěvku byl na vás až moc složitý

M. Zima 23.5.2008 9:28

Ale Bédo,

tak mi to vysvětlete, možná, že se Vám přitom samotnému rozbřeskne.

Raff 23.5.2008 8:48

Výčet diskriminací

Je rozsáhlý, ale k dokonalosti chybí ještě diskriminace blbějších proti chytrým, na př. při přijímání do škol, diskriminace neschopných proti schopným při přijímání do zaměstnání.

Juggernaut 23.5.2008 9:02

Re: Výčet diskriminací

Nestačí diskriminaci jen rozpoznat, je třeba proti ní i bojovat. Vonnegut popisuje myslím v Snídani šampiónů společnost, kde chytřejší musí nosit sluchátka, která periodicky vydávají nepříjemné zvuky zabraňující soustředění a tak vyrovnávající inteligenční nerovnost. Když jsem to před lety četl, považoval jsem Vonneguta za mistra absurdní grotesky. Teď se ukazuje, že byl spíš prognostik...

Jura Jurax 23.5.2008 11:03

Re: Re: Výčet diskriminací

R^R^R^

Emil XX 23.5.2008 18:45

Re: Re: Výčet diskriminací

R^R^R^

Dr. San 24.5.2008 0:03

Re: Re: Výčet diskriminací

To je mazec! Tohodle Vonneguta jsem nečetl, budu to asi muset někdy napravit. Tak to by ze mě byl úplný dement, protože na (nejen) nepříjemné zvuky jsem velmi háklivý. Kdysi jsme sváděli v práci boje, zda rádio, či ne. Nechtěný kravál mi vadí mnohem víc jak kouření.

Stenly 23.5.2008 8:15

Diskriminace

Je trochu zavádějící se na ni dívat jen z pohledu "toho chudáka" roma,ženy,homosexuála,starého atd. diskriminovaného. Pokud se mi budou hlásit do práce dva uchazeči, jeden bílý a druhý rom, jinak budou splňovat veškeré mé požadavky tak stejně toho roma nevezmu protože mu prostě nevěřím a je mi jedno jestli mě bude někdo obviňovat z diskriminace.  Diskriminace je špatná, ale někdy se jí nazývají věci, které diskriminací nejsou, někdy je to prostě obrana před neschopností, neodborností zlodějnou atd.