29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákaz kouření v restauracích...

Vláda sociálních demokratů, ANO a lidovců přináší další a další regulace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.7.2015 21:58

Souhlas

není co dodat.

Akorát je zbytečné vysilovat se argumenty proti militantním nekuřákům a diskusí s nimi. Oni mají svou jedinou, velikou a svatou pravdu a s horečnatým svitem v očích se bijí za to, aby ji prosadili bez ohledu na následky a kohokoliv.

Povšimnutíhodné je, že mezi zastánci kouření v hospodách jsem nenalezl jediného, který by brojil proti nekouření v provozovnách, jejichž majitelé si nekouření zvolili. Ani hlupce, jenž by žádal v každé putyce PŘIKÁZAT kouřit, což je adekvátní hlupcům, co žádají v každé putyce ZAKÁZAT kouřit.

P. Kmoníček 17.7.2015 16:21

Někteří Novákové

stále nechápou proč zasahuje stát do věci majitele hospody.A to je přece podstata,kterou čeledíni nedokážou pochopit.A to jsem nekuřák.

L. Novák 17.7.2015 15:37

Zase další snůška nesmyslů na obhajobu drogových závislostí

Kuřáci smrdí a dělají nepořádek všude, kudy projdou. Vědomě a bezohledně.

V. Kain 17.7.2015 16:24

Re: Zase další snůška nesmyslů na obhajobu drogových závislostí

Nováku sám jsem nekuřák,ale takové pitomce jako jste vy socani s estébákem potřebují.Musel to být přímo ukázkový kretén který přišel s tímto zákazem.Ukazovali jak policie kontroluje cyklisty jestli si nedali náhodou na občerstvení pivko.Tak podle policie pokud nadýcháte do 1promile,tak můžete dostat 2000 až 20 000 pokutu.Kam se to vracíme? S tím jistě Nováku budete také souhlasit.

L. Novák 20.7.2015 15:23

Re: Zase další snůška nesmyslů....

Kretén jste vy, já psal o kuřácích a obhajobě drogové závislosti jako jednoho z druhů otroctví, za něž se staví "svobodní"... Neschopnost pochopit obsah textu není jenom vaším problémem. :-P

V. Maudr 17.7.2015 11:14

I kdybych souhlasil …

„… Ať si každý dělá, co chce, pokud tím neubližuje ostatním,…“

I kdybych souhlasil s tímto pojetím, tak kouření je přesně ta situace, kdy ubližujete ostatním.

R. Langer 17.7.2015 11:20

Re: I kdybych souhlasil …

A jak ubližuje ostatním, mohl byste to osvětlit? Jak vám může ublížit kouření v nějaké hospodě, kam v životě nevkročíte? A mimochodem, škodlivé následky pasivního kouření nejsou dodnes nijak zvlášť důvěryhodně prokázané. Tedy jsou, asi jako globální oteplování... :-P

Š. Minařík 17.7.2015 11:20

Re: I kdybych souhlasil …

Nikdo vás nenutí, jít si nechat ublížit!

Jste všichni kreténi nebo provokatéři, že musíte lézt do kuřáckých hospod, když je nekuřáckých jak naseto?

L. Novák 17.7.2015 15:39

Re: I kdybych souhlasil …

Jste všichni kuřáci kreténi nebo provokatéři, že svou drogovou závislostí obtěžujete a sviníte své okolí, kudy projdete?

Š. Minařík 17.7.2015 17:32

Re: I kdybych souhlasil …

Jsem nekuřák a tím, že ctím právo majitele nemovitosti vpustit do ní toho, koho sám uzná za vhodné, kdežto vy byste mu to zestátnil, se kreténem stáváte vy a ne já.

Jak sladký byl pro vás Vítězný únor 1948!

L. Novák 20.7.2015 15:41

Re: I kdybych souhlasil …

Další, co nedokáže pochopit obsah textu... :-)

M. Vondráček 17.7.2015 12:50

Re: I kdybych souhlasil …

Nechoďte do hospod, v lese je spousta zdravého vzduchu :-)

V. Mlich 17.7.2015 17:10

Nejde o škodlivost kouření

O tom, zda kouření škodí nebo ne, se nikdo nepře. Řeč je o tom, jestli si majitel hospody může se svým majetkem dělat co sám uváží za vhodné, nebo mu do toho má kecat úředník.

L. Novák 20.7.2015 15:34

Re: Nejde o škodlivost kouření

No, v zásadě se jedná o veřejnosti přístupné prostory, kde je nabízena konzumace jídel, nápojů atd., které v každé vyspělé zemi podléhají státem stanovenému hygienickému minimu jak vlastních prostor, tak i podávaných jídel, nápojů a dalšího zboží. Nechápu, proč si na takovémto víceméně zástupném téma s nízkou mírou důležitosti z pohledu ochrany občanských svobod masírují své ego ti, kteří v jiných, mnohem důležitějších případech omezování svobody mlčí nebo se o svobodu vůbec nezajímají.

Vysvětlením je pro mne kuřácká (drogová) závislost, a setkal jsem se s tím např. i u problematiky tzv. "elektronických" cigaret. Zůstávám stát v němém úžasu, když si nějaký blb-kuřák hulí třeba v tramvaji a tváří se, že "elektronická" cigareta není cigareta a kouř není kouř.

A teď tady pište o kuřácích a svobodě!

J. Kavalír 17.7.2015 10:50

Svobodní?

Svobodní mají poněkud pokřivené vidění světa.

 "Vedle toho, že jde o neuvěřitelný zásah do soukromého vlastnictví,..." Mým nejcennějším soukromým vlastnictvím je mé zdraví. Občas zajdu do hospody s partou, kde se nějaký ten kuřák vyskytne. Ovšem pokud nebude mít direktivně zakázáno kouřit, pak si určitě u stolu zapálí a my ostatní mu to budeme tolerovat - přeci ho nevyhodíme na ulici, že? A jak k tomu přijde personál, který v zakouřeném prostředí pracuje, pokud je sám nekuřák?

Jistě, hospoda je soukromým majetkem. Soukromým majetkem je i můj dům, ale pokud začnu sekat trávu jebo řezat dřevo motorovou pilou v době nočního klidu (někde stačí i o víkendu), pak se to jistě sousedům líbit nebude a budu za to penalizován podle platných předpisů, obdobných, jakým má být zakázáno kouření (nejen) v hospodách.

R. Langer 17.7.2015 11:16

Re: Svobodní?

Váš dům není hospoda, nepleťe si pojmy. Nebo vám tam snad někdo zakazuje kouřit?

M. Vondráček 17.7.2015 12:53

Re: Svobodní?

To jste opravdu taková trubka , že potřebujete zákon k tomu , abyste věděl , že v noci se tráva neseká ???

L. Novák 20.7.2015 15:37

Re: Svobodní?

Potíž je v tom, že když se najde v obci pár "trubek", které v noci sekají trávu, bez zákona je vyhnat nemůžete. :-P

J. Síbek 17.7.2015 10:37

Je to úsměvné

do nekonečna vytahovat "stavebně oddělené prostory"Nikde totiž není řádně popsáno jak to má vypadat a ani tam kde jsou dveře to nezabrání vniknutí kouře v bohaté míře do stavebně oddělené prostory.

R. Langer 17.7.2015 11:15

Re: Je to úsměvné

Hlavně nikdo aktivně nebrání vnikání nekuřáků do kuřáckých prostor. Asi by to s jejich nízkou inteligencí bylo zřejmě potřeba. Nápis na dveřích evidentně negramotným moc nepomáhá. Ale je fakt úsměvné to donekonečna vytahovat.

K. Janyška 17.7.2015 9:59

Nevadí mi zákaz kouření. Kouření smrdí, ničí zdraví a zdravý

rozum. Také jsem kouřil, kdysi před 40 lety a upřímně se za to stydím a omlouvám se všem, kterým jsem škodil, kudy chodím... Dzp.

R. Langer 17.7.2015 11:11

Re: Nevadí mi zákaz kouření. Kouření smrdí, ničí zdraví a zdravý

A to mně zase vadí, když mi někdo v mých prostorách za moje peníze předepisuje, co se tam smí a nesmí dělat. A vůbec se za to nestydím.

L. Novák 20.7.2015 15:40

Re: Nevadí mi zákaz kouření.

Vraťte se do doby kamenné, najděte si svou jeskyni, vyžeňte medvěda a budete se cítit svobodně... :-D

Z. Frys 17.7.2015 9:29

Mám pocit

že se ze státního tažení proti kouření v restauracích stává pomalu náboženství. Ale věřím, že se takové zásahy státu do soukromých majetkových práv neobyčejně líbí všem bolševikům, fašistům, nacistům či oranžgutanům. PS: jsem nekuřák.

E. Heusinger 17.7.2015 7:53

Zase ten blábol

"Hospody a restaurace jsou soukromým majetkem, a mělo by tedy být jen na jejich vlastnících, jestli se vevnitř bude kouřit, pít, poslouchat hlasitá hudba nebo třeba tančit mazurka."

J. Slanina 17.7.2015 7:59

Re: Zase ten blábol

Zase se, ty ubožáku Šoustalů, ztrapňuješ? No, konec konců, co by se asi mohlo tak vylíhnout za tímhle proudce inteligentním ksichtem.

http://jdem.cz/bsh5x5

R. Langer 17.7.2015 8:21

Re: Zase ten blábol

Jo jo, bolševiku, je to buržoazní blábol, my víme... :-P

P. Boublíková 17.7.2015 9:39

Re: Zase ten blábol

Ale vždyť je to pravda. Všechny úřady, školy, zdravotnická zařízení atd., která obvykle uvadite jako příklady zákazu kouření, jsou instituce, které čerpají veřejné peníze a tedy stát má co kecat do jejich provozu. Hospoda tento případ není.

Kromě toho zákaz kouření souvisí i s protipožární bezpečností. Z hořícího kina se utíká dost špatně, ve škole jsou malé děti, v nemocnici imobilní pacienti. Z hospody utecete snadno, pokud nejste na šrot :-)

Š. Minařík 17.7.2015 11:25

Re: Zase ten blábol? Tak dokažte,

že hospody a restaurace NEJSOU soukromým majetkem, a mělo by tedy být na státu, jestli se vevnitř bude kouřit, pít, poslouchat hlasitá hudba nebo třeba tančit mazurka.

Nebude náhodou kromě zákazu kouření stát určovat kvóty různých skupin návštěvníků v soukromých hospodách?

E. Heusinger 17.7.2015 11:30

Re: Zase ten blábol? Tak dokažte,

Hospoda je veřejný prostor, nikoliv soukromý.

Zkuste si na ten "soukromý prostor" dát ceduličku "Only for White".