6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Za chyby se platíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 26.7.2018 0:15, přehled diskusí

Miliarda zmizela neznámo kam...:
Autor: P. Grigar Datum: 25.7.2018 20:52

... připomíná to dialog ze hry Járy Cimrmana, Vizionář.. "že mi vezmou důl, můj důl? Mladý pane, viděl jste někdy důl, to je díra v zemi, chodby tak a tak."

A přesto vzali... země netušených možností.

Re: Miliarda zmizela neznámo kam...:
Autor: J. Vintr Datum: 26.7.2018 0:15

Zaznamenal jsem, že se v době, kdy už byl dávno vyhlášen konkurz, vesele prodával a přeprodával (aby se zametly stopy) majetek zkrachovalého H-systému (tedy vlastně majetek okradených klientů). A správce konkurzní podstaty, který tohle (jistě ne zadarmo) umožňoval, se teď bude smát znovu (a zase na úkor trojnásobně okradených)

Ano, udělali chybu. Nechali se oblbnout právníky.:
Autor: K. Janyška Datum: 25.7.2018 18:14

Ve svých 7 vítězných a mnohdy velmi dlouhých a zvláštních procesech jsem jich vyřídil sám bez právní pomoci na 25... Dzp.

Re: Ano, udělali chybu. Nechali se oblbnout právníky.:
Autor: R. Szewczyk Datum: 25.7.2018 19:47

blahopřeji, jste právní genius, ale jaxi jednoký s osmi dioptriemi mezi slepými blb

Re: Ano, udělali chybu. Nechali se oblbnout právníky.:
Autor: K. Janyška Datum: 25.7.2018 20:44

Jo ? A jak to víte ? A co je to kompozitivní teorie ? Dzp.

Dívím se,:
Autor: M. Malovec Datum: 25.7.2018 12:55

že ještě z těch stovek okradených neprdlo někomu v bedně a nevzal spravedlnost do svých rukou. Na takové grazly platí totiž jedině strach.

ha ha:
Autor: R. Szewczyk Datum: 25.7.2018 12:00

soudce rozhodl zcela správně , v souladu ze zákony, v souladu s morálkou, a kupodivu i se spravedlností, a to proto, že majetek patřící do konkursní podstaty je zhruba stejný jako prostředky vložené družstvem, a to tak, že zcela jasně prohlásil, že prostředky družsva tam vložené nezpochybňuje a odkazuje je jako přednostní pohledávku do konkurzní podstaty, čili v plné výši, nebude krácena nijak, dále nikdo do konkursní podstaty , podle soudce neplatil nájemné či chceteli poplatek za uživání tej věci,tedy stavby, je možné jej započítat, v tej chvíli výrazně nepřevažuje majetek tam vložený družstvem nad majetkem konkursní podstaty, a tak souhlas či příkaz k prodeji je správný, jediný možný argument proti konkursu, že majetek družstva tam vložený výrazně převyšuje majetek podstaty tedy není, takže se domnívám, že ačkoliv se družstvo dopustilo mnoha fopá vůči podstatě, stejně soud rozhodl v jeho prospěch,

Re: ha ha:
Autor: J. Vintr Datum: 26.7.2018 0:07

Ano, takhle lze zdůvodnit absolutně cokoliv. Stačí nakupit co nejvíce právnických termínů do zcela nesrozumitelného textu.

Doporučuji zejména::
Autor: A. Alda Datum: 25.7.2018 11:49

https://domaci.eurozpravy.cz/zivot/230609-soudce-h-systemu-druzstvo-si-to-zavinilo-samo-pak-se-oboril-na-zemana/

Je to přesně tak. Rozsudek je spravedlivý a správný. Plně s ním souhlasím.

Re: Doporučuji zejména::
Autor: K. Janyška Datum: 25.7.2018 20:45

Také mi to smrdí... Dzp.

...:
Autor: J. Malá 215 Datum: 25.7.2018 11:22

Lidi, co dostavěli domy vlastně zmnožili majetek správci konkurzní podstaty. Nikde nevidím ani zmínku o tom, jakým způsobem by se jim vynaložené prostředky měly vrátit. Byli totiž podvedeni dvakrát, jednou H Systémem a jednou konkurzním správcem...

Re: ...:
Autor: R. Szewczyk Datum: 25.7.2018 19:45

ale kuš, když nevíte co je konkurs, co je postata , co je přednostní pohledávka, tak nespekulujte, soudce jasně řekl, že vložené prostředky družstvem budou uznány jako pohledávka za podstatou, tedy v plné výši, co na tom nechápete?

:
Autor: J. Jurax Datum: 25.7.2018 21:50

Ano. Ale zpátky dostanou kulové ... ovšem v plné výši ...

Zákony, stud a Seneca:
Autor: J. Ptáček Datum: 25.7.2018 11:17

Dost přesně se k situaci snad mohl vyjádřit současník Ježíše Krista, narozený v roce 4 před Kristem, Lucius Seneca (mladší), starořecký vědec, filozof a básník který zemřel v roce 65 našeho letopočtu. Ten řekl k zákonům obecně:

Co nezakazuje zákon, to zakazuje stud.

Dokáže se ještě dnes běžný občan stydět za zlo, které zákon nezakazuje? O politicích nemluvě.

Re: Zákony, stud a Seneca:
Autor: J. Malá 215 Datum: 25.7.2018 11:24

Vrátili jsme tam, kde jsme před léty skončili. Pomalu ale jistě se stydí jen ten, co nekrade...

Ještě bude "sranda",:
Autor: M. Valenta Datum: 25.7.2018 10:57

to až se do toho naplno vloží "experti" na dodržování zákonů a experti na oblbování lidí, Zeman s Babišem.

Bordel stán :
Autor: p. smatlak Datum: 25.7.2018 10:14

Miroslava Těhanová.Oni jsou nezávislí asi na právu a spravedlnosti a na všech slušných občanech,takže jak se říká,bič a hůl do rukzy a pořádně tu soudcovskou chátru,a to jsem ještě slušný, prohnat po malém dvorku.A ten Montsport ,Klausův výpotek,to je kapitola sama pro sebe

diktatůra ale ne proletariátu:
Autor: p. smatlak Datum: 25.7.2018 10:10

Nějak mě není jasné,:
Autor: M. Těhanová Datum: 25.7.2018 9:06

když se tolik let vyšetřuje, jak je možné, že se nedá dohledat, kdo rozprodával ten majetek pod cenou a komu. Kdo se na tom zase obohatil.

Přece všechno muselo být ošetřené smlouvami, které musí být k dispozici. A z těch lze taky vyčíst, kdy to bylo šméčko. Přece takový majetek se nemůže jen tak ztratit.

A že by ty toky peněz byly nedohledatelné? No, asi v tom máme díky aktivní pomoci právníků, pěkný borrdel.

Re: Nějak mě není jasné,:
Autor: J. Hajský Datum: 25.7.2018 18:30

V článku se píše, že se stratila jedná miliarda korun a nepodařilo se zjistit kam. Ptám se: nepodařilo se zjistit, nebo někdo zařídil, aby se nepodařilo zjistit? Hned by byly peníze na odškodnění.

Re: Nějak mě není jasné,:
Autor: Z. Lapil Datum: 25.7.2018 22:13

Ne nutně.

Udělejte si pokus: dejte si do šuplíku (nebo na kartu, to je vlastně jedno) nějakou významnější částku peněz, ideálně cizích, a berte si, jen když budete nutně potřebovat přilepšení k výplatě. Vsadím se, že A/ peníze zmizí dřív, než byste věřil, a B/ nebudete pořádně vědět, kam.

Já nehodlám nikoho omlouvat, ale jsem docela ochoten i věřit tomu, že celá akce opravdu byla přinejmenším ze začátku hloupým podnikem, a pak už se to vezlo.

Je to tak jednoznačné?:
Autor: V. Hybner Datum: 25.7.2018 7:04

Není mi jasné, zda to stavební družstvo rozestavěné domy odkoupilo a nebo se jen tak "mir nichts-dir nichts" rozhodlo pár aktivních lidí založit družstvo a domy dostavět. Myslím, že ty rozestavěné domy jim nepatřily a o to nyní jde. Samozřejmě, je politováníhodné, že ty rozestavěné domy byly pořízeny z jejich peněz, které zaplatili podvodnému developerovi, ale po právní stránce mají smůlu. A pokud nyní budou politici spekulovat o nelidském rozhodování soudů, tak to jsou oni, kdo autoritu soudů podkopávají.

Re: Je to tak jednoznačné?:
Autor: M. Prokop Datum: 25.7.2018 8:11

V Přílepech jim konkursní správce domy odprodal, v Horoměřicích ne.

Re: Je to tak jednoznačné?:
Autor: p. smatlak Datum: 25.7.2018 10:07

A u nás mají soudy asoudci nějakou autoruiu?Ne mají jen moc,rozhodovat na pofiderním prohlášení o nezávislosti,o všem a tak jak chtějí a to i na úkor práva a zákonů.Ale oni mohou,jsou téměř neodvola\telní a nepostižitelnía platí to i o ÚS.tOTO NEMŮŽE BÝTI PRÁVNÍ STÁT,KDYŽ SOUDCI MEJÍ TAKOVÁ PRIVILÉGIA a o demokracii se ani nebudu zmiňnovat.To jen v diktatůře a ta tu u soudů a soudců je může nějdo konat a dělat prasárny jako oni a nenést za to odpovědnost.Vše má své meze a každý je odpovědný za to co dělá,jen u soufdů a soudců to jaksi neplatí,a to mají paradoxně chránit právo a spravedlnost a nebo ústavu,ale opak je pravdou.Takže jak vřdy píši ,postsocialismus,Kocourkov a Absuirdistán a o ale ne právní stát.Vládne nám tady politická a hlavně soudní mafie,a to co se děje mi dává zapravdu.

:
Autor: A. Ulrychová Datum: 25.7.2018 20:52

Máte to nějaké popletené, u soudu se posuzuje zákonnost. Spravedlnost naštěstí neexistuje.

Jen dodávám.:
Autor: J. Holíček Datum: 25.7.2018 6:16

Za chyby by se mělo platit. Jenže v justici to vždycky neplatí.:-))

Re: Jen dodávám.:
Autor: M. Těhanová Datum: 25.7.2018 9:29

řekla bych, že v justici to nikdy neplatí. Bohužel!

Jsou nezávislí. A jestli chcete, abychom byli nezávislí, tak nás musíte přeplácet. Takové malé vydíráníčko! Ale z politiků s tím nemá nikdo problém, bojí se, že je začnou osočovat z ovlivňování.

Re: Jen dodávám.:
Autor: p. smatlak Datum: 25.7.2018 10:10

Asi na právech a spravedlnosti,. Miroslava Těhanová.