5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

PRÁVO: Vysoké tresty jsou k ničemu

Nemine týden, aby nás neoblažily sdělovací prostředky zprávou o udělení vysokého trestu za nějaký zločin. Vzduchem lítají miliardy, třeba jako v kauze Zemkovi a Vitásková, zločinci se odsuzují na tresty převyšující pět let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 3, poslední: 19.11. 2019 22:47, přehled diskusí

J. Chaloupka 19.11.2019 10:50

Každý gauner má lidská práva. A co jejich oběti?

Z. Vydra 19.11.2019 12:15

Jistě, pane Chaloupko, dodržování lidských práv vězňů je dnes ostře sledováno. V tomto směru je nám ledacos ještě vytýkáno a máme ještě co dohánět pokrokový Západ. Takový masový vrah Breivik sice vyfasoval 21 let na tvrdo, ale má ve věznici v jihonorském městě Skien k dispozici tři cely – obytnou, pracovní a tréninkovou. Po celý den se mezi nimi může volně pohybovat. Má také zajištěn dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu. V celách má mimo jiné psací stůl, televizi s DVD přehrávačem, X-box, elektronický psací stroj či běhací pás.Přesto si pořád na něco stěžuje. Na to má samozřejmě právo a věznice se mu snaží vyhovět. Daňové poplatníky to sice něco stojí, ale jistě to v zájmu jeho lidských práv a jeho resociace rádi zaplatí. Těch 77 jeho obětí přece už nic nepotřebuje. Odpočívají v pokoji.

J. Lukavsky 19.11.2019 15:35

No zavraždění! už mohou dát zisk jenom havranům. Ale obžalovaný či odsouzený vrah ... to je zlatá studna pro právníky! PS: zajímalo by mě jakou stravu ten chudáček Brejvik dostává? Má dost zeleniny v zimě a co ovoce? Doufám, že nechybí pomeranče a kiwi. Doufám, že ho nekrmí jen kyselým zelím nebo jablky. No a jak je to s květinami na jeho cele? Jsou denně čerstvé a sladěné? J.L. end