22.9.2021 | Svátek má Darina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 6.8.2021 19:44

No neznám jediného člověka či firmu které by exekutoři zachránili majetek jako věřiteli. Naopak znám nehoráznosti kdy kvůli chybě při nezaplacení pojistného na aauto za jeden měsíc musela kamarádka platit několikanásobně větší pokutu. Známá co ručila kamarádce se dozvěděla že dotyčná neplatí až když měla známá na katastru blok na barák a musela pak platit vše i poplatky.

Osobně podezřívám managery bank že některé pohledávky záměrně prodávali vymahatelským firmám při nepatrné chybě (na čemž pak prodělává banka i dlužník) aniž by dostatečně využily možnosti banky.

Dluhy se mají platit ale zneužívat chyby lidí na obohacení je svinstvo.

Jinými slovy další důvod volit SPD.

V. Šedivý 6.8.2021 20:52

Exekutoři možná zachránili víc majetku tím, že pro řadu dlužníků jsou hrozbou. Dopisů z úřadu se dlužník bát nebude, návštěvy se samolepkami ano. Vliv na ochotu platit může být významný.

V. Církva 6.8.2021 21:04

Možná. Tak jako tak jsou i případy neoprávněného zabavení majetku exekutorem. Pokud víc vymoci znamená zabavení majetku člověka jen proto že kdysi ubytoval dlužníka, není něco v pořádku.

No ono nejde jen o exekutory, ale o problém celého soudního systému, korupce a klientelismu. Byly tu i případy mafií co uměle posílaly firmy do exekucí a jejich majetek si dělili.

P. Dvořák 7.8.2021 6:34

Tak to mi připomíná princip "generální prevence". Postavíme víc věznic a zavedeme přísnější tresty, lidé přestanou krást a vraždit se. Zkráceně: fantazírujete.

Ujišťuji vás, že hodně "dlužníků" žije v přepychu, aniž by jim cokoliv patřilo. Ale to určitě nejsou ti, kteří měli exekuci ve výši 22 tisíc korun za jednu černou jízdu před deseti roky.

M. Liška 8.8.2021 18:35

Takhle jsme dopadli asi před osmi lety, když jsme o pár dní opomenuli zaplatit Kooperativě pojistku. Chybu jsme napravili a naivně si mysleli, že je to v pořádku. Dlouho nic a najednou...papír s vyčíslením, už soudně určeno - poplatek z prodlení 57 korun, soudní poplatek 8:5oo, odměna exekutorovi 8:5oo...takže "pakatel" přes 17 tisíc. Odvolat se - nemožné...

V. Hodorka 6.8.2021 16:56

Spd cili na presne ten typ lidi. Na ty jednodussi, co maji tendenci se dostat do dluhu a neresit to. Inu hlas ve volbach je hlas ve volbach. A je jesno jestli je od doktora nebo zadluzeneho asociala.

H. Kotaz 6.8.2021 17:14

Nepovídej ?

Povídej !

V. Církva 6.8.2021 20:29

Tak pokud vám připadají normální případy (nebo o nich nevíte), jako když kvůli omylem nezaplaceného měsíčního pojistného někdo platí penále v ceně půlroční pojistky, nebo nevíte o šmelinách s dluhy, pak bych spíš jednoduššího člověka viděl ve Vás.

Z těch skutečných darebáků ani soukromý sxekutor často nedostane. A naopak přibudou darebárny exekutorů. Není moc dobré když takto stát dělá dealera soukromým podnikům. Smrdí to státní kriminalitou.

Prostě soudce co hlídá dodržování zákonů taky nemůže být soukromník.

J. Ziegler 6.8.2021 14:47

Dlužníci si musí především uvědomit, že normální je dluhy splácet. Kdyby je řádně spláceli, nemuseli by mít problémy s exekutory. Tečka.

J. Housa 6.8.2021 17:36

Zdá se, že opomíjíte část "dlužníků", které do dluhů a exekucí dostal sám stát nespravedlivými či dokonce přímo nezákonnými rozhodnutími. Neboť i soud se musí řídit zákony, soud není zákonodárný či zákonotvůrčí orgán. To samé platí o státu. Stát také není zákonodárný orgán.

V. Církva 6.8.2021 20:42

Ano ale vždy se najdou lidé co uklouznou ať záměrně nebo z blbosti. Proto máme policii, zákony, soudy či exekutory. Že jsou ve společnosi nedokonalí lidé je fakt a stát má řešení.

Jiná věc je, že mi nepřipadá úplně nezávislé když soudy dohazují kšefty soukromníkům exekutorům,

J. Jurax 6.8.2021 13:05

Ano.

Jen nevím, s exekucemi a exekutory zkušeností nemaje, jak to, že státní exekutoři byli tak neschopní, když ti soukromí se jako mávnutím kouzelného proutku stali tak úspěšnými? To autor v článku neozřejmil, ač by měl.

V. Šedivý 6.8.2021 20:49

Je smutné, že něco tak zřejmého Vás nenapadne.

J. Jurax 7.8.2021 0:38

No, nevím. Jak si to vysvětlujete Vy?

V. Petr 6.8.2021 11:41

Naprostý nesmysl. Současný systém je tak špatný, že jeho zrušení je jedinou možností!

J. Ziegler 6.8.2021 12:53

Ano předchozí systém státních soudních vykonavatelů byl tak dobrý, že byl v roce 2001 nahrazen a to i za podpory Miloše Zemana.

J. Jurax 6.8.2021 13:24

Ano.

Uvažte však možnost, že špatný systém, neboť nevýkonný, jak pravíte, byl nahrazen systémem taky špatným, ale jinak. Ne-li horším, byť z hlediska vymáhání dluhů výkonnějším.

Ono obecně nejvýkonnější je systém, kdy první varování je slovní, druhé výrazněji slovní s vhodně voleným vyhrožováním, při třetím Vám zlomí malíček a při čtvrtém rozdrtí kolenní čéšky násadou od krumpáče. Je-li postup vymáhání obecně znám, ke čtvrté fázi je nutno přikročit jen zřídka.

V. Církva 6.8.2021 20:49

Je to i o tom zda systém který vymůže víc, nebo systém který vymůže spravedlivěji.

Systém který vymůže za 500č pokutu za jízdné a k tomu si přisadí 10tisíc, pak vyrazí peníze z rozvedené matky za dluhy bývalého, ale z velkých darebáků stejně nic nedostane mi nepřipadá dobrý.

Takže budu olig SPD

S. Rádl 6.8.2021 11:03

Mimořádně s vámi souhlasím a jsem zvědav, jak dopadne to státní vymáhání alimentů po zavedení náhradních rodičovských příspěvků...

V. Petr 6.8.2021 11:43

Socialisté vůbec neměli v úmyslu alimenty vymáhat a s jejich úspěšným vymáháním se VŮBEC NEPOČÍTÁ (oficiáýlně z 10%!!!). Jediným cílem bylo, aby alimenty platil daňový poplatník!

J. Lukavsky 6.8.2021 12:28

"jak dopadne to státní vymáhání alimentů" zkuste nezaplatit daň čili berni a uvidít zda stát umí vymáhat.... tedy kdž chce! J.L. end

R. Simek 6.8.2021 10:40

Problematických dluhů nemaje, potkal jsem se zatím s exekutory pouze ve chvíli, kdy udělali chybu. A nabyl jsem přesvědčení, že exekutoři často nepochopili, v čem spočívá jejich role: vymoci dluh nebo jiné soudní rozhodnutí. Všichni, se kterými jsem měl tu čest, byli přesvědčeni, že exekuce je trest a musí tedy podle toho vypadat.

Takže: mobiliář se zásadně neoblepuje, ale rovnou odváží do skladiště. ("Neměli jsme vám to odvézt, vrátíme to, jakmile zaplatíte skladné a dopravné.") Že jsou na špatné adrese se řeší zásadně až dodatečně. S "povinným" zásadně jednají, jako s "grázlem, kterej neplatí, a je třeba mu způsobit co největší problémy a to rychle - než ho zavřou". (To poslední jsem od jednoho z nich slyšel.)

V. Církva 6.8.2021 20:55

No právě to se mi nelíbí, třeba když neoprávněně zabaví majetek jen proto že se na adrese vyskytoval syn bývalé přítelkyně, který stejně na místě někdejšího bydliště nemá nic atd.

M. Urban 6.8.2021 10:38

Já v podstatě souhlasím, jen mi nedává smysl závěr článku o nezodpovědných dlužnících. Proč si nedává pozor věřitel a půjčuje lidem, kteří již spoustu dluhů mají? Podle mě je nesplácený dluh většinou chybou obou stran - dlužníka (který si lehkomyslně půjčil) a věřitele (který lehkomyslně půjčil nedůvěryhodnému dlužníkovi).

J. Jurax 6.8.2021 13:09

Někdy mne napadá, jestli půjčovat nedůvěryhodným a vydělávat na mastných smluvních pokutách patřičně progresivně rostoucích a exekutory tvrdě vymožených není přímo obchodní strategie.

V. Šedivý 6.8.2021 16:34

A co nezaplacené faktury, dluhy na nájemném?

V. Hodorka 6.8.2021 16:59

Presne tak.

P. Kubáč 6.8.2021 9:25

Exekutory uvádím jako příklad metody práce státní správy zvané "vrstvení chyb".

Takže když státní správa udělá rozhodnutí A a "není to úplně ono" ( je to blbě ) tak nezmění rozhodnutí A protože to by se na autora A vrhli kariérističtí kolegové lační jeho židle. Proto se přijme záplata B, která pokud taky "není ono" se záplatuje záplatou C, D atd. až do konce abecedy..... Prapůvodní příčina problému se NIKDY NEMĚNÍ!

Takže soudy nebyly schopny vymáhat dluhy - zavedli jsme exekutory. Zjistili jsme že exekutorský úřad přitahuje lidi nevalné morálky - začali jsme exekutory omezovat a regulovat.

Nemohu si pomoci ale Okamurova snaha vrátit tuto agendu REFORMOVANÉ (!!!) soudní soustavě se daleko více blíží přičině problému.

Jiná otázka je, co se stane, pokud se agenda vrátí současné NERFORMOVANÉ justici!

V. Šedivý 6.8.2021 16:36

Jak jinak než pomocí exekutora by měl soud vymáhat dluhy?

F. Navrátil 6.8.2021 9:00

Nezodpovědní dlužníci bez majetku, práce, příjmu a schopnosti vracet se klidně dále zadlužují a nezodpovědní věřitelé jim klidně půjčují. Po těch soukromí exekutoři nejdou. Napakují se u lidí, kteří mají nějaký příjem a majetek a kteří by mohli za lépe nastavených podmínek dluh zaplatit. Takové ovšem sedřou z kůže a zničí. Pokud někdo podnikal, tak ví, co je to druhotná platební neschopnost a jaké jsou její dopady.