29.11.2022 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

PRÁVO: Všichni na zákaz pití kašlou?

České zákony potírají opilství už teď přísně. Pokud se ty staré nezačnou vymáhat, nové nic nevyřeší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 21.2.2016 19:24

Budeme muset i normativně defekovat?

Za ušprknutí do trenclí, nějaký "štráf"? A co teorie fekalismu (http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Fekalismus)? Je politicky korektní, či nikolivěk? Kdo ji hlásá, je škůdce, nebo xenofob? Blbů v politickém spektru máme přehršel, "průserony" jenom srší. Ještě, že se každému krátí doba, kdy se bude moci svobodně popelit se v urně, bez politicky korektních dienstreglamá. Každému se to blíží v časovém horizontu od jeho početí.

M. Prokop 21.2.2016 16:40

Pokud zákon je a nedodržuje se,

je to skvělá příležitost k selektivnímu trestání, případně korupci.

M. Prokop 21.2.2016 16:37

Přestože, nebo protože?

"O pětinu menší Rakousko zaznamenalo ve stejném roce 32 mrtvých při 2213 nehodách, přestože se v něm toleruje půl promile."

T. Kohout 21.2.2016 12:31

community standard

Důležitý je "community standard". Je-li zákon v rozporu, tak to má těžký.

V. Kříž 21.2.2016 8:54

ále prdlajs...

... pivo a později i nějakého malého panáka jsem pil od druhého chmelu na střední škole. a nebyl jsem to jen já, ale asi šedesát procent naší třídy vč. děvčat. podle státních hlídačů ctnosti jsme si zadělali na velký problém. není to však pravda, tři čtvrtiny z nás následně nebo dálkově vystudovali vysoké školy a jediný, který se upil k smrti, začal pít nadměrně po čtyřicítce,když se rozvedl. stejně je to i s kouřením, kouřili jsme skoro všichni, dnes z pětatřiceti maturantů kouří d v a!!!!

stíhání pití, kouření a podobných neřestí v době, kdy čtvrtina národa fetuje a prohrává na automatech miliardy - získané většinou ze sociálních dávek - je jen další pokus státu vrazit nám do hlavy drát a na končetiny přivázat provázky, aby nás mohli vodit po jevišti života jako poslušné loutky.

a že se jim to, díky naší pasivitě a jurodivým aktivistům typu pana Kašpárka daří?!

nechte lidem trochu svobodné vůle a odpovědnosti za svůj život.

J. Skála 21.2.2016 6:37

Logické vysvětlení

Pan Kašpárek se diví, že:

"v roce 2014 zemřelo 63 osob při 4637 nehodách zaviněných pod vlivem alkoholu. O pětinu menší Rakousko zaznamenalo ve stejném roce 32 mrtvých při 2213 nehodách, přestože se v něm toleruje půl promile."

On totiž nemůže pochopit, že tento rozdíl je PROTO, že Rakousko toleruje půl promile!

J. Kyselková 20.2.2016 21:09

Ministr Ťok

už šílí - za více než 1 promile (sklenka vína ?) za volantem šlehnul pokutu 75.000 Kč ! Samozřejme - podle svého platu - zbohatlý paňáca.

P. Dvořák 20.2.2016 23:20

Re: Ministr Ťok

Původní návrh zněl, že pokuta má být stanovena jako jedna polovina výše hrubé mzdy osoby, která se dopustila přestupku. Ministrovi se to však zdálo moc, tak tuto pokutu podstatně zmenšil všem stejně a to na pouhých 75 000 Kč.

:-))

V. Kain 21.2.2016 9:39

Re: Ministr Ťok

Ministr Ťok je výstavní idiot,tak jako jeho někteří kolegové.Bylo vůbec něco rozumného co vypadlo z této podařené koalice?

R. Langer 23.2.2016 13:44

Re: Ministr Ťok

Po jedné sklence vína zaručeně nenadýcháte 1 promile, to máte tak po cca 6 panácích 40% alkoholu. Ale to je jenom technická. ;-)

B. Rybák 20.2.2016 20:31

V EU to chodí tak,

Že všechno co se pokud možno nenápadně a v nejmírnější podobě schválí, se bude později naplno a tvrdě vyžadovat ((neo)marxisti tomu říkali a dosud říkají "salámová taktika")!

Můžeme si proto být jisti že na všechny základní svobody a práva rodičů, podnikatelů i politicky nekorektních občanů ve prospěch záměrně vytvářených "zelených" a sociálních parazitů brzy dojde! Politicky korektně zodpovědný přece může být pouze politicky korektní stát!

M. slavík 20.2.2016 17:30

Zrušte tento stát.

Všechny ty zákazy jsou jen buzerací státu směrem k občanovi a omezováním jeho práva upít či ukouřit se k smrti, či jinak se sprovodit ze světa. Nikomu do toho nic není, JASNÉ? Jak budu vychovávat děcka? Pro to platí stejné! Nikomu do toho nic není. A můžeme tak dojít až k tomu "Pomazánkovému". Tento způsob státu je tažením, proti osobní svobodě i odpovědnosti občana. Další převrat, tentokrát nesametový, je velmi žádoucí........

B. Rybák 20.2.2016 19:15

Re: Zrušte tento stát.

Souhlasím s Vámi!

J. Jurax 21.2.2016 23:06

Re: Zrušte tento stát.

"Jak budu vychovávat děcka? Pro to platí stejné! Nikomu do toho nic není."

No, nevím - budete-li je kupříkladu v rámci výchovy nutit, aby do rodinného rozpočtu přispívaly (ty Vaše děti) kapesními krádežemi, budete-li se s nimi, ač nezletilými, zpíjet do němoty, nebudete-li je posílat do školy aniž je podle extra předpisů vyučovat sám či v rámci sexuální výchovy budete prakticky zaučovat dcery, případně i synky, obávám se, že do toho někomu bude.

B. Hudzieczek 20.2.2016 16:49

Samá vodka, samá vodka

V první řadě omezit dostupnost alkoholu.

Za stavu, kdy nálevny jsou otevřeny 24 hodin denně a kdy alkohol je ke koupi v kdejakém novinovém stánku, mnohdy téměř před okny vzdělávacího zařízení, je zbytečné vydávat jakékoliv zákony.

A v té chvíli nastoupí mluvčí tzv. "podnikatelů" a začnou řvát o omezení svobody podnikání, o zvýšení nezaměstnanosti a bla, bla, bla.

A aby obecní samosprávy dokázaly tomu čelit - k tomu je třeba mít jednak odvahu a jednak nebýt ve vleku těchhletěch "rádobypodnikatelů".

P. Dvořák 20.2.2016 23:16

Re: Samá vodka a vůbec.

Lidé přestanu být obézní, pokud stát stanoví otevírací dobu v prodejnách potravin od 8 do 18 hodin. A pokud otevírací doba bude zkrácena od 8 do 14 hodin, budeme národ anorektiků.

Takhle jste to myslel?

B. Hudzieczek 21.2.2016 10:28

Re: Samá vodka a vůbec.

S takovými příspěvky se v diskuzi o boji proti alkoholu daleko nedostaneme. Jste klasickým příkladem těch lidí, o kterých se v příspěvku zmiňuji. Jestli si můj příspěvek přečtete ještě jednou tak zjistíte, že nepíši o dostupnosti potravin, nýbrž o dostupnosti alkoholu. Čtěte a reagujte na to je napsáno a co je dáno. Hledání mezi řádky a podsouvání jiného názoru je jedním z typických faulů, které jakoukoliv racionální debatu zabíjí.

J. Hejna 21.2.2016 11:32

Re: Samá vodka a vůbec.

Právě jste, pane Hudzieczeku, ten typický faul demonstroval!

B. Hudzieczek 21.2.2016 16:58

Re: Samá vodka a vůbec.

Další tlachal, který nedokáže k věci nic říci. Jenom špičkovat.

Můžete mi prosím sdělit kam jsme se díky výše uvedeným příspěvkům v diskuzi dostali?

J. Jurax 21.2.2016 23:15

Re: Samá vodka a vůbec.

No jo, a Vy si fakt myslíte, že se bude chlastat výrazně míň, sníží-li se jeho dostupnost omezením prodeje?

A myslíte si, že procento obezity občanů se sníží tím, že se sníží dostupnost potravin omezením prodeje?

V obou případech se potřební holt předzásobí. Ostatně za bolševika jste od sobotního poledne do pondělního rána nekoupil ani suchou skývu chleba, ani litr mléka pro děti, natož lahváč - potraviny byly uzavřeny - přesto lid nebyl hubený, aniž nežíznil. Přizpůsobil se, předzásobil se. No a putyky byly otevřené furt.

B. Hudzieczek 23.2.2016 7:03

Re: Samá vodka a vůbec.

Pokud se týče poznámky o obezitě, tuhle věc si vyříkejte s panem P. Dvořákem, který s touto myšlenkovou kostrukcí přišel o pár příspěvků výše.

Pokud se sníží dostupnost alkoholu, bude se chlastat míň, zejména ve společenských zařízeních jednoduché zábavy obyvatelstva. Nemluvím o pařbách v soukromí, kde si někdo přiveze hektolitry kořalky a tam si ji spořádá. Jde mi právě o ty non-stop obchody a hospody. Za bolševika se hospoda ve 23:00 hod zavřela a hosté nejpozději do 23.30 odešli domů, jinak na ně hostinský povolal příslušníky VB. V opačném případě si koledoval o průšvih. Společenskou nebezpečnost vidím právě těchto zařízeních časově neomezené konzumace.

Předzásobit se můžete chlebem, máslem, mlékem atd., protože spotřebu potravin můžete předvídat. Se spotřebou návykové látky to je poněkud jinak. Když spotřebu alkoholu utne zavíračka, je předpoklad, že se neupijete do mrtva. Můžete si koupit flašku na cestu domů, ale to se zpravidla neděje každý den. Přece jen tu fungovala jakási brzda. Kdežto non-stop je holt non-stop.

Pokud se jedná o dostupnost chleba a mlíka během víkendu za bolševika, v tom máte pravdu. Ne v tom tvrzení o lahváči, protože večerky fungovaly už za komunistů, a nadto - lahvové pivo, víno a zhusta i kořalka, se daly koupit v restauracích nebo i cukrárnách, mléčných barech a podobných podnicích.

Z vlastní zkušenosti vím, že nedostupnost cigaret v určitém okamžiku významně přispěla k tomu, že jsem přestal kouřit.

M. Prokop 21.2.2016 16:39

Re: Samá vodka a vůbec.

Slovo "myslel" bych v souvislosti s tímhle nepoužíval.

J. Mrázek 20.2.2016 14:11

Realisté češi jednají logicky...

Na nesmysly nehledí a řídí se zdravým rozumem. Takže nejen EU má smůlu ...

J. Jurax 21.2.2016 23:17

Re: Realisté češi jednají logicky...

Ovšem řídit se zdravým rozumem je nejen v EU politicky nekorektní a semtam i trestné :-)

J. Ráž 20.2.2016 13:53

Když zákon slouží jen k buzeraci

což je i nulová tolerance alkoholu za volantem i řídítky, je pitomost takový zákon dodržet. Například v medicínské praxi, což převzaly i některé "osvícené" soudy, se považuje dechovou zkouškou zjištěné množství do 0.2 promile za fyziologickou hladinu, kterou může mít i člověk, který před jízdou alkoholický nápoj nepil. Takže rozumný policajt nějakých 0,15 přehlédne a debil buzeruje.

Vnuka zastavil mladý debil a při prvním měření bylo 0,12 a při opakovaném 0,0 a přesto ten idiot odvezl vnuka na krevní zkoušku, kterou si musel zaplatit, "zadrželi" řidičák, z nemocnice si musel vzít taxika, neb policajti ho domů odmítli zavézt, pro auto jsme museli v noci zajet. Za tři dny mu bez omluvy řidičák vrátili.

Požadovat náhradu škody (vnuk potřebuje řidičák k výkonu povolání a tak si musel vzít dovolenou) nemá cenu, neb výsledek je nejistý.

B. Rybák 20.2.2016 19:24

Re: Když zákon slouží jen k buzeraci

Ano! Nulová tolerance k alkoholu je naprostá pitomost, protože i po požití jablka, banánu... je v krvi trochu alkoholu! Účinná odpovědnost státu za škody způsobené občanům jeho pracovníky je velmi potřebná!

P. Dvořák 20.2.2016 23:24

Re: Když zákon slouží jen k buzeraci

Při určování hladiny alkoholu ještě žijete někdy v době Rudolfa II, kdy mistr Kelly předváděl svoje médium a alchymisté se pokoušeli z buřtů vyrobit kámen mudrců :-))

B. Jelínek 20.2.2016 13:13

A nebude to tím

že ty zákony jsou absurdní? Před 26 lety se režim snažil vytvářet "nového" člověka a dnes to tu máme zase jen v sofistikovanějším a možná o to šílenějším kabátě.

Politici všech zemí jděte do ...... nebo si dejte voraz (NAVŽDY)!

PS: Kašpárku, můžeš se k nim přidat :-)

R. Tichý 20.2.2016 11:47

Ono to platí obecně. Máme zákony na všechno, ale nikdo jejich dodržování nevymáhá.

K. Janyška 20.2.2016 9:46

Opilství je každého soukromá věc. Ale jeho nedobré

důsledky je nutno podchytit daleko ostřeji... Dzp.