25.9.2021 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

PRÁVO: Vládo, vrať majetek Mašínům!

Těmito slovy vyzvala vládu České republiky ve svém prohlášení Konzervativní strana, která patří mezi bohužel téměř osamocené nekompromisní zastánce atributů svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 23.2.2015 20:20

Mašínové

zabíjeli z nutnosti, nikoli z nenávisti. To je velmi odlišuje od stoupenců marxistického režimu. Naši trockisti odmítají vrátit Mašínům majetek a stále je pomlouvají, protože se jich stále ještě bojí. Naši trockisti se jich bojí protože jsou příkladem. Pokud se režim stane zločinným a totalitním, ve kterém se projevení jiného názoru trestá vězení a smrtí, lze se, zločinnému režimu, bránit i se zbraní v ruce. A to je hrozba pro celou Evropskou unii.

I. Hil 23.2.2015 20:42

Re: Mašínové

Vraždy prostě neokecáte....

Š. Hašek 23.2.2015 21:49

Re: Mašínové

Vraždit začal Gottwald. To snad neokecáte.

Tuhle se jeden rozčiloval nad bombardováním Drážďan, také nějak zapomněl na posloupnost.

Ale vlastně škoda slov, proti přesvědčení se ........

I. Hil 23.2.2015 22:11

Re: Mašínové

Ale ano, a to je právě to. Kdyby zastřelili Gottwalda, Vaše a pod. byli by vskutku hrdinové.

S. Novotná 23.2.2015 23:44

Re: Mašínové

Z jaké nutnosti? On je nějak ohrožoval ten hasič, co likvidoval jimi založený požár stohu? On jim usiloval o život ten úředník, co dělal doprovod účetní? Jak je ohrožoval ten policajt, kterýho přepadli, svázali a podřezali jak podsvinče? Uvědomte si, kolik jim bylo let, to byli pitomí mladí kluci, které matinka držela v tom, že jsou synové hrdiny. Když se jim nedostalo náležitých poct a zbožštění, tak se začali mstít. Matka potom na jejich zločinnost doplatila, tu mají na svědomí jenom oni, žádný komunista. To, že zemřela ve vězení je smutné, ale stalo by se to i bez toho, zdravá už nebyla a vědomí, že má syny vrahy jí asi nepřidalo. Je zajímavé, že sestře se toho až tolik nestalo, když do dneška, i přes maželství s komunistou, v pohodě žije. A to, jak použili uloupené peníze taky o něčem svědčí. Jestliže si za to vybavili bydlení a koupili oblečení a motorku, to taky není zrovna odbojářské. Když už byli takoví mstitelé, tak proč nesejmuli aspoň jednoho okresního tajemníka, proč se nedostali do blízkosti Gotwalda, kohokoliv z věrchušky. Tehdy ochranka neexistovala, zabít vrcholného představitele nebylo tak složité. Byli, jsou a vždycky zůstanou jen vrahy obyčejných lidí, s protikomunistickým odbojem neměli nic společného, protože nezabili žádného komunistu, natož pak čelného komunistu. A je zrůdné srovnávat je s těmi, kteří zlikvidovali Heydricha, oni a tí, kteří jim následně pomáhali, to byli hrdinové. A těm dlužíme úctu a obdiv.

V. Heidlerová 23.2.2015 19:44

Ty šmejde!

Cos dělal ty proti komunistickému násilí? Nemáš právo vůbec brát jméno Mašínů do špinavé huby.

V. Heidlerová 23.2.2015 19:50

Re: Ty šmejde!

Panu -tedy soudruhu Tachovskému!!!

I. Hil 23.2.2015 20:05

Re: Ty šmejde!

Paní, měla byste se léčit, nebo pokud už to probíhá tak si vzít prášek.

P. Vaňura 23.2.2015 16:19

Jde o to, že je tady mnoho

"užitečných idiotů," kteří budou neoprávněně tvrdit, že komunisté byli něco lepšího, než nacisté. Viz paralyzace Ústavu pro studium totalitních režimů.

Položte si otázku, zda existovali slušní nacisté a pak se můžeme bavit dál! Vždyť NSDAP měla několik milionů členů a dozorci v koncentrácích se počítali na desetitisíce.

I. Hil 23.2.2015 19:42

Re: Jde o to, že je tady mnoho

A taky plno "užitečných idiotů" , kteří nedokážou rozpoznat rozdíly.

I. Hil 23.2.2015 19:43

Re: Jde o to, že je tady mnoho

Jo a ještě - skutečně existovali i slušní nacisté.

J. Tachovský 23.2.2015 14:47

Masini byli vrazi

Minimalne v jednom pripade vrazdili jenom kvuli penezum, ktere pouzili pro osobni spotrebu. Byly to penize na vyplaty i nekomunistu. Neslo o odboj, ale loupez. Takze jejich odsouzeni a trest, vcetne propadnuti majetku, je na miste.

P. Vaňura 23.2.2015 16:22

Re: Masini byli vrazi

Napadá Vás otázka, z čeho žili partyzáni třeba v jižním Vietnamu? I bojovník musí z něčeho žít, nebo snad ne?

J. Švarda 23.2.2015 19:08

Re: Masini byli vrazi

Mašinové vraždili i lidi, kteří plnili své povinnosti.Účetní který doprovázel dopravu peněz na výplatu zaměstnanců, byl nekomunista, bývalý legionář a přesto byl zavražděn.Příslušník

SNB v Čelákovicích byl za účelem získání zbraní pro Mašíny spoután a pak podříznut. Nebyl to žádný estébák ale normální jak se dříve říkalo četník. To je nějaký odboj? Vražda je vražda.

P. Vaňura 23.2.2015 20:49

Dokonce i Heydrich pouze plnil své povinnosti!

Kdyby si ten účetní nehrál na hrdinu, nic by se mu nestalo. Takhle ho Josef Mašín nakonec zastřelil jeho vlastní pistolí, kterou na něj vytáhl.

A nemylte se, ve válce mají největší ztráty bezvýznamní řadoví pěšáci. To platí i pro WW2!

A připomínám Ernesto "Che" Guevaru, který napsal "partyzáni nemohou brát zajatce, proto je mohou buď propustit, nebo zabít." Mimochodem, Mašínové se přihlásili zprvu do Svazarmu, aby se naučili bojovat a tam byli instruhováni platnou komunistickou vojenskou doktrínou např. takto "Pokud při akci zahyne dítě, je to smůla, ale úkol musí být splněn za každou cenu."

Š. Hašek 23.2.2015 21:55

Re: Dokonce i Heydrich pouze plnil své povinnosti!

Je to marné, Mašíni prostě byli vrazi (pro někoho)

a gauneři, kteří zničili statisíce rodin, gruntů, podniků, dětských osudů, republiku, vyhnali milion občanů do pryč, zapřeli kvůli stranické knížce a poukazu na nábytek vlastního dědka ...............

to jsou ovšem budovatelé. Dodnes. A budou poučovat o mírumilovnosti versus oprátka.

Je nutno aspoň připomínat. Když to nejde vrátit.

J. Babička 23.2.2015 4:18

poznámka

Ono s těmi Mašíny je tak, Nejprve každý se musí vyjádřit, jesli schvaluje, když přesně to samé co dělali Mašínové proti komunistům se kdysi dělalo proti němcům. No a pak se situace vyjasní. Jesli neschvaluji ani jedno, tak jsem humanista, neschvalující násilí. Ale když prohlásím, že proti nacistům to bylo správné ale proti komunistům ne, tak tak je tu úplně jasno, kde jsou sympatie. Ono se totiž příliš mnoho lidí ušpinilo a skoro v každé rodiné měli nějakého komunistu a skoro všichni sme kolaborovali. A tak čin někoho, kdo je ochoten položit život v boji proti komunistům, je lidem nepříjenmý, protože probudí jejich špatné svědomí. A protože si to težko přiznáváme  i sami sobě, tak většna lidí si myslí, jesli hrdiny stáhnou dolu a budou na ně házet špínu, že tim jejich vlastní špína nebude vidět. Jenže podle spravedlnosti, ono to nebylo těch pár statečných kolem Mašínů, kterí položili své životy. Těch různých lidí bylo více, vždyt za protistátní činnost bylo popraveno asi 250 lidí. A nebili všichni nevinní,, kterří by komunistům neskřivili ani vlas na hlavě a tedy to byl omyl, jak se nám snaží namluvit Byli to také lidi, kteří bojovali se zbraní v ruce. Jenže to se z dobrých důvodů vymazalo s pameti národa a naopak se zdůraznuje, že celý národ kolaboroval, (všichni sme byli vinni) což není pravda,

J. Fleiszner 23.2.2015 6:49

Re: poznámka

Jestli bylo za komunistů za protistátní činnost popraveno 250 lidí (za cca 40 let) tak mi to srovnání s nacisty přijde trochu nepřiměřený.

Pokud jde o mrtvé, tak režim posledních 20ti let usmrtil nebo předčasně usmrtil mnohem víc lidí. Sebevraždy z ekonomických důvodů, bezdomovci (předčasné úmrtí). Nemožnost mít víc dětí (nízké mzdy) atd.

Mašínové kradli peníze a zbraně. I když okrádali zloděje, byla to krádež. Sem tam k tomu někoho podřízli. Byli prý ve válce. Takže ukázali jak se zachází se zajatci.

Pravda je, že všichni jsme vinni!

P. Kmoníček 23.2.2015 8:48

Re: poznámka

Fleisznere,pan Babička to píše jasně:"Nejprve se každý musí vyjádřit,jestli schvaluje,když přesně to samé co dělali Mašínové proti komunistům se kdysi dělalo proti Němcům".Odpovězte si a potom kecejte o věcech nepodstatných.

P. Lenc 23.2.2015 9:24

Re: poznámka

Pane Kmoníčku, máte vy i pan Babička naprostou pravdu.Dík za bratry Mašíny a jejich druhy, nemusíme se díky jejich činu aspoň tolik stydět.

M. Rejman 23.2.2015 8:56

Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

Pane Fleisznere,

Zločiny nacismu a komunismu samozřejmě lze, jsou souměřitelné v mezinárodním i našem měřítku. Za oběma těmito režimy jsou miliony mrtvých po celém světě, protože obě ty ideologie vycházejí ze stejných kořenů a vedou k uplatňování rasové nebo třídní nenávisti.

Když chcete porovnat zločiny nacismu a komunismu u nás, tak samozřejmě za nacisty jsou Lidice a Ležáky i popravy mnoha vlastenců, ale za komunisty jsou nejen popravení, ale tisíce utýraných v kriminálech, zastřelených na hranicích, statisíce zničených a ožebračených rodin a víc jak 4O let žití nesvobodě, podřízení zločinné mocnosti a z toho plynoucí zaostalost ve všech oborech lidské činnosti, zastaralý průmysl, nefungující služby, zdevastovaná příroda i památky. Za 25 let se nepodařilo napravit všechno, ale když se pokusíte dívat se na věc objektivně, uvidíte, co všechno se podařilo-

F. Matousek 23.2.2015 11:35

Re: Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

pane Rejmane,

lidem typu Fleisznera nic nevysvetlujte, je to marné. Ríká se tomu "házet hrách na zed" anebo jeste lépe " házet perly sviním ".

Pan Fl. dokonce v nenávisti k polistopadovému vývoji dokáze argumentovat i nenarozenými detmi . Neco tak blbého se málo kdy slysí.

Me uspokojuje a velmi,  ze je pan Fleiszner v soucasnosti trvale nespokojený, a na.raný. Já zase byl trvale nespokojený a na.raný do r. 89.

I. Hil 23.2.2015 15:22

Re: Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

Oni jsou bohužel miliony mrtvých po celém světě i za demokratickými režimy.

P. Vaňura 23.2.2015 16:24

Jistě, USA a GB se ve své pošetilé

snaze zlikvidovat totálně Třetí říši spojili dokonce se Stalinem, který byl ještě horší, než Hitler!

V. Heidlerová 23.2.2015 19:50

Re: Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

Nacisté "fungovali" cca 12 let, převážně za válečného stavu. Komunisti válčili převážně v době míru proti nevinným lidem, vedli válku proti vlastním lidem a sbratřeným národům, a to způsoby, které předčily ty nacistické. Otravovali zem přes 70 let  a smradí tady dodnes. Komunismus je zrůdnější než nacismus. Mnohonásobně.

P. Vaňura 23.2.2015 16:31

Pokud byste nebyl totální

ignorant zjistil byste si, že za celé období od r. 1945 bylo u nás nejvíce sebevražd na počátku normalizace a dnes je jich méně, než kdykoliv za komunistů.

Mimochodem, Váš argument, jak se dnes rodí málo dětí používají naši neonacisté pro obhajobu období Protektorátu!!! Mimochodem, závodní rekreace zavedl u nás jako první soudruh Heydrich a První máj vyhlásil státním svátkem samotný Hitler!

P. Švejnoch 23.2.2015 12:36

Re: poznámka

Aniž bych byl humanista či pacifista, troufám si tvrdit, že zabít pokladníka s výplatami (bez ohledu na to, zda je zaměstnán u Kovolis Hedvikov n.p. či u Krupp AG) je pořád jen a pouze loupežná vražda - je proto zbytečné argumentovat takovým či onakým odbojem.

V. Kain 23.2.2015 13:07

Re: poznámka

Pokladník byl ozbrojený a komu komunisti svěřili zbraň,tak ten byl z naprosto stejné líhně.

P. Švejnoch 23.2.2015 13:16

Re: poznámka

To je logika takříkajíc železná... :-)

Nu, mějte si své přesvědčení o hrdinných protikomunistických odbojářích - já si zase ponechám to své o vrazích pro peníze.

I. Hil 23.2.2015 15:24

Re: poznámka

Další demagogická lež. Stejně jako ten policajt kterého podřízli - měl být zanedlouho vyhozen, protože nebyl ve straně!!