20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

PRÁVO: Vládnou nám první mezi rovnými nebo drábové?

Zákon nám nařídil, že máme letos provést revizi kotlů. MŽP avizovalo, že kontrola kotle má stát cca 1.500 Kč. Kotlů je údajně 350 tisíc – podle ministra Brabce, 400 tisíc podle jeho oponentů, nebo 500 tisíc podle ČT.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Ogáv 1.3.2016 14:55

Re: Jiný režim

Fuj, na to se ani nedá reagovat. Měl byste se stydět. Nebo emigrovat do KLDR, tam jsou vaše myšlenky dotažené k dokonalosti.

P. Beránek 29.2.2016 13:32

Re: Jiný režim

....chtělo byto opět studenty na Národní.

Vám nestačí to co vzniklo v důsledku "studentů na Národní"?

Spíše by to chtělo nový "Vítězný únor".

Bohužel, radši normalizaci než dnešní abnormalizaci. Nikdy bych si nepomyslel, že dojdu k takovému závěru.

B. Hamáček 26.2.2016 21:35

Re: A lidé přes to budou stále volit

Omlouvám se za půjčení věty o GŘ. ALE JE TO VÝSTIŽNÉ.

B. Hamáček 26.2.2016 21:34

VYHLÍDKY

Plnou parou k ČAFR - Česká Ano Fertní Republika , Váš PSVČ -Parazit Samostatně Výdělečně ( no jak ještě dlouho ? ) Činný . Pod vedením GŘ Bureše .

P. Selinger 26.2.2016 20:52

Re: A víte vůbec autore článku, jak by to zvýšilo nezaměstnanost

Ale ne, těm politikům - ministrům - ty blbosti vymýšlejí a zpracovávají ministerští úředníci !

P. Selinger 26.2.2016 20:50

A lidé přes to budou stále volit

socany a Agrofert. A časem se dočkají, že opět nebudou muset volit vůbec, protože stát bude řízen jako firma Generálním tajemníkem e - pardon - Generálním ředitelem...

J. Vintr 26.2.2016 20:07

Re: A víte vůbec autore článku, jak by to zvýšilo nezaměstnanost

Vyšlo by mnohem levněji těm z nich, kteří by nebyli schopni si najít rozumnou práci, vyplácet podporu třeba i ve výši jejich současného platu. Odpadla by jednak režie, spojená s jejich úřadováním, ale hlavně by občané ušetřili stamiliony hodin, o které je na každém kroku okrádá erární úřední šiml ...

I. Hanuška 26.2.2016 19:21

Divíte se?

Už nejednou jsem to někam psal (a není to čistě moje myšlenka). Stát nepotřebuje svobodného občana, který se řídí podle jasných pravidel. Protože takový občan je vědom si svých práv a není možné jej manipulovat. Stát potřebuje ohnutého ovcoidního nevolníka, který se bojí byť i o cokoliv poprosit protože zákony jsou tak složité, že se v nich nikdo nevyzná.Bohužel, většina ovčanů opravdu naletí falešným mesiášům, kteří slibují pořádek a zavádí totalitu. Hurá, máme se na co těšit.

J. Vintr 26.2.2016 15:57

Systém je nastavený tak

že když si nějaký státní úředník vymyslí sebevětší zhovadilost a nadpoloviční část z dvou set dobře placených statistů, zkorumpovaným různými prebendami, pro to zvedne ruku (aniž by většina z nich tušila, pro co hlasují), tak nám můžou nařídit cokoliv. A pokud budou chtít, tak má stát dost prostředků, aby si vynutil dodržování čehokoliv.

J. Kyselková 26.2.2016 14:44

Pokuty

už začínají být opravdu likvidační. Podle mustru ministerských platů. Partičku vládních vydřiduchů si řídí magnát Babiš. Proslýchá se, že EET a Kontrolní hlášení je teprve začátek řádného teroru. Jeho ministři nezaostávají v represích. Rozjetý Dan Ťok je už neřízenou střelou dopravy. Zákeřnou. Stát bobtná dál k prasknutí úředníky a státními zaměstnanci. Středula huláká za odbory. Každý chce peníze. Naval prachy !!

Ale - někdo je musí taky - lopotně ( i po korunkách) - vydělat !

A. Alda 26.2.2016 14:10

Re: Ve jménu pořádku a naší bezpečnosti

Jo, oni se toho lidé domáhají. Vyloženě po tom volají, aby byly zvýšeny restrikce, represe, kontrola a dozor. Lidé nechtěji demokracii a svobodu, ale diktaturu a útisk. Oni to tedy všichni chtěji pro ty druhé, ne pro sebe, samozřejmě. A že jim nedochází, že to dopadne na ně samotné? No, nedochází. Průměrný IQ je 100. Tož tak.

A. Alda 26.2.2016 14:02

Re: A víte vůbec autore článku, jak by to zvýšilo nezaměstnanost

Oni to nevymýšlejí ouřadové.

Vymýšlejí to politici a jejich poradci.

Ouřadové jen odúřadují to, co jim zákon přikáže. A nemají z toho radost. Každý úředník chce mít co nejméně práce a co nejméně kofliktů. Ale politici jim to pořád kazí, protože se chtějí někomu zalíbit a získat jeho volební hlas.

A. Alda 26.2.2016 14:01

Ano, pane.

Máte naprostou pravdu.

Chování státu k jeho poddaným začíná být už zase zcela neúnosné.

L. David 26.2.2016 13:14

A víte vůbec autore článku, jak by to zvýšilo nezaměstnanost

kdybychom všechny ouřady, kteří vymýšlejí kreténské nesmysly, vykopli z jejich proprděných křesel?? A kdybychom vzali práci všem těm revizním technikům, kontrolorům, inspektorům . . .

To si přece nemůžeme dovolit! Oni taky chtějí jíst!

B. Uhlich 26.2.2016 12:48

Celá záležitost revizí kotlů je v podstatě naprostý masochis

neboť se všichni musí ze zákona sami napráskat čím topí... Ono se to totiž neví... žádný úřad, žádný stavební odbor nemá přehled kdo čím topí... tedy nechci nikoho k ničemu navádět, ale když využijete ustanovení ze zákona o ochraně ovzduší a prohlásíte, že topíte v kamnech jejichž příkon nepřesahuje 10kW,nikdo vám žádné revize dělat nebude. Pochopitelně, že to neplatí pro ty chytráky, co museli nutně žádat o dotace... tam je v čem topíte jasně dané... i když to taky není jednoduché, protože když si někdo koupil na dotace kotel na pelety.. tak v nich taky peletami musí topit... tedy případná kontrola nemůže najít kotel narvaný uhlím... pak se na dotace ztrácí nárok a dokoce se musí vracet... ale to už je jiný příběh...

K. Krejčů 26.2.2016 12:45

Volím Svobodné

a doufám, že jim jejich deklarovaná touha po štíhlém státě vydrží. A k článku a diskusi - jsem rád, že nejsem sám, kdo je rozvojem státní byrokracie zděšen. Před týdnem jsem vyhodil revizora komínů - a to přesto, že můj komín na chalupě neviděl kominíka cca 40 let - ale je to komín průlezný, nezadehtovaný. Selským rozumem a pohledem zjišťuji, že je v pořádku. A také tak funguje.

B. Uhlich 26.2.2016 12:35

Re: Jeden nejmenovaný mluvčí jednoho nejmenovaného

Ono je to trochu složitější, kupodivu té největší chátry se celá pakárna netýká... Ty opatření jsou jednoznačně namířené proti střední třídě bydlící ve svém domě/domku. Tam se čekají peníze a strach, kterým domkáře lze k smrti vyděsit, když začnete něco o šílených pokutách, které nemohou končit jinde než u exekutora....tak domkář si z vlastního zadku nechá řezat provazy, aby mu něco co stavěl půl života... nesebrali. Bohužel je šílené, že ti domkáři nejsou schopní ani elementární domluvy, aby dali najevo nesouhlas... tak je asi všechno v pořádku... :((((

K. Janyška 26.2.2016 12:21

Re: Vy jste hloupý, jako ministři. Vláda spravuje věc veřejnou

Máte všech pět pohromadě ? Vždyť vám chybí ve věci zbla vzdělání. To vy jste marxista a nevíte o tom... Dzp.

F. Ogáv 26.2.2016 11:48

Jiný režim

Co se divíme. ŽIJEME V JINÉM REŽIMU. Klíčema jsme zvonili pro něco úplně jiného. Divíme se a pak jdeme a zvolíme Bureše. Divíme se a pak zvolíme člověka, který nikdy nepracoval, stéblo nepřeložil, jen mu z huby plynou bezobsažné bláboly, které si horlivým kýváním hlavy sám hned odsouhlasuje. Divíme se a slušné lidi kriminalizujeme. Divíme se a v moha případech k volbám vůbec nejdeme. Já už jsem stařec, ale chtělo byto opět studenty na Národní.

F. Ogáv 26.2.2016 11:37

Re: Vy jste hloupý, jako ministři. Vláda spravuje věc veřejnou

Správně soudruhu. Také si myslím, že by se mělo zavést pozitivní kolektivní právo. (To se přeci našim tatíkům už jednou povedlo. Myslím, že právě slavíme 68. výročí.) Vzpomínáš? Práááávě sem se vrááátíl z hradu... To byly časy.

A kdyby se to nepovedlo tak šaríja.

J. Schwarz 26.2.2016 11:20

Re: Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Ono by nemuselo jít o nové spravedlivé světa řády, stačila by menší válka která by naučila lidi skromnosti, zredukovala byrokracii i nadměrnou rozkošatělost právních řádů. Lidi jsou zpovykaní a ve své nekonečné blbosti vítají každou novou buzeraci jako světlo naděje, i když jedinou skutečnou nadějí by bylo zredukovat počet zákonů, předpisů, regulací a nařízení tak na jednu desetinu současného objemu. Už v ústavě by bylo třeba stanovit strop na počty byrokratů a zakotvit právo občana držet zbraň, aby jeho "reprezentanty" ani nenapadlo chovat se podobně jako se chovají dnes...

J. Schwarz 26.2.2016 11:14

Re: Jeden nejmenovaný mluvčí jednoho nejmenovaného

Jestli to nebude tak, že "voliči" současné koalice žádné revize platit nebudou. Buďto jim stát platbu odpustí nebo zaplatí formou "sociální dávky" popřípadě si dotyční vystojí frontu na "kotlíkovou dotaci" či účast v "zelené úsporám". Ti, co to celé platí jsou zaneprázdnění vyděláváním peněz a nemají na válčení se státem a jeho byrokracií čas, nechtějí-li sami spadnout mezi příjemce dávek. Nene, tohle se spraví zase až po válce která logicky anuluje platnost všech slibů původních politických garnitur i skupinová privilegia nejrůznějších "menšin". Všichni budou rádi že ve zdraví přežili, vůbec je nenapadne vznášet vůči druhým "nároky" a při obnově hospodářství bude dost práce pro všechny. To až s růstem bohatství začnou být lidi nedůtklivější, začnou znovu všechno "regulovat" až si životy rozeserou tak, že jim ani bohatství nebude nic platné. Nakonec nač něco vlastnit, když radost z dané věci zastíní obavy z úřední buzerace, výkazů, poplatků a pokut...

B. Rameš 26.2.2016 11:04

Re: Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Tak by mne zajímalo: lidé jsou tedy blbí, politici chytří či alespoň vychytralí. Nu ale i politik nutně předtím, než se stal politikem, byl lid, neb hotoví politici, pokud vím, se na porodních sálech ni ve školách neválí. Tudíž se narodil blbý. Takže blbá housenka lid (jednotné číslo od množného lidé, nezaměňovat s všeholidem) se jakousi metamorfózou proměňuje ve vychytralého motýla politika? A má to v sobě jaksi geneticky od početí, nebo je to reakce na vnější podnět, např. na zvýšenou teplotu - pak by měl boj s klimatem úplně jiný rozměr! - nebo na zvýšenou hustotu dostupných peněz? Případně je jakýmsi přírodním zákonem uchováván poměr mezi blbými housenkami a chytrými motýly? Zde se otevírá zcela nové pole pro politologická bádání!

B. Lukáš 26.2.2016 11:03

Co Čech, to "Revizní " technik.

Nikde ve světě ani v ostatních zemích byrokratické EU, mimo Česka a Slovenska nemají "Revisní techniky elektro zařízení a hromosvodů", přičemž jejich elektrická zařízení slouží bezpečně a spolehlivě domácnostem, veřejnosti , průmyslu , obchodu, dopravě a dalším odvětvím . Nevím v kolika zemích mají Revisní techniky komínů, Revisní techniky domácích kotlů na tuhá paliva, Revisní techniky energetických úniků objektů a obytných domů , možná zanedlouho budou i Revisní technici splachovacích záchodu a toaletního papíru. Všichni se prokazují kulatým razítkem, musí se pravidelně za nezanedbatelnou úhradu podrobovat zkouškám , účastňovat se tak zv. odborných seminářů organizovaných svými šéfy a nadřízenými orgány. Celý tento systém armády uvedených revizorů žije z peněz občanů, je otázkou, jak dlouho se tento systém udrží. Nelze všechny druhy revisí a na nich navazující "Revisní techniky " pokládat za zbytečné- např. u plynových zařízení, výtahů, kolejové drážní dopravy, zařízení s vysokým rizikem bezpečnosti a pod.), ale v mnoha případech, bychom si měli brát vzory z ostatních vyspělých států. Doby, kdy platilo "Co Čech - to muzikant ", již není v módě, navíc muzikanti nemají kulatá razítka.

I. Schlägel 26.2.2016 9:38

Re: Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Je to tak. Nejhorší je skutečnost, že se to v podstatě nedá změnit dřív, dokud systém nepadne na ústa (což se polehoučku děje) a rozzuření lidé nevyrazí zapalovat auta do ulic. Problém je v tom, že ta následná změna pravděpodobně neproběhne ku prospěchu věci, ale přesně naopak. Znáte ty nové, spravedlivé světové řády, které nahradí ten prohnilý, krvežíznivý, necitelný a brutální kapitalismus.

J. Schwarz 26.2.2016 9:26

Re: Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

To máte tak - blbci volí socany, protože věří že socani jim pomůžou - proti chytrejm. Ale chytří jsou od toho chytří, že blbce vždycky přečůrají. Takže blbci si zvolí vyčůrané chytráky, a ti je nechají platit jako mourovaté aby jim část s velikým humbukem vrátili v podobě "sociálních benefitů a veřejných služeb" zatímco zbytek si strčí do vlastních kapes nebo odmění své kamarády na postech úředníků, popřípadě "dvorních dodavatelů" tu lékárniček, támhle zase cedulí či nějakých veledůležitých "revizí".

K. Janyška 26.2.2016 9:17

Vy jste hloupý, jako ministři. Vláda spravuje věc veřejnou

a ne, že nám vládne. Vládne nám negativní soukromé právo, které jen určuje, co nesmíme dělat... dzp.

B. Uhlich 26.2.2016 9:04

Re: Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Tak. Naprostý souhlas, není pro vyčůrané politiky jiného přání než vládnout blbému obyvatelstvu... to tady splňujeme dokonale.

I. Schlägel 26.2.2016 8:59

Pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Lidé to chtějí. Každé volby toto své chtění stvrzují u volební urny nebo svou neúčastí u voleb. Že to vlastně nechtějí a jenom se nechali úředníky a politiky přečůrat (po kolikáté už)? V tom případě jim to patří. Protože jsou blbí!!! Čest

P. Trčka 26.2.2016 7:59

Ve jménu pořádku a naší bezpečnosti

Dobře jste to napsal pane. Mne na tom nejvíc děsí to, kolik lidí tomu fandí. Ke všemu co jste popsal, nám pěkně přibývají represivní složky státu, protože přece proti korupci, karuselovým obchodům, neplatičům daní je třeba rázně bojovat a je nutné zajistit naší bezpečnost. Také je třeba tvrdě ztrestat ty účetní, kteří nebo které udělají byť jen malý překlep v nějakém hlášení pro finanční správu, které si vymyslela nabobtnalá státní moc. Když někdy musím poslouchat ty rádoby "odborníky" na všechno z politiky, jak se nám snaží namluvit, že oni přece musejí vědět, co je pro nás nejlepší, tak je mi smutno. Je s podivem, jak nejednou všichni ti senátoři, poslanci, jejich pomocníci a poradci všeho druhu a jejich mluvčí najednou "zmoudří" když se do politiky dostanou. Zjednodušeně řečeno, není to dobré. Dělají z nás zaměstnance státu a stát bude rozhodovat, jak budeme žít. A to je velmi špatně. Ptám se sám sebe, kdo že je ten volič, který dal těmhle lidem ve volbách hlas ? Přece nejsme tak hloupí a nevěříme těm všem slibům a nesmyslům, které na nás státní instituce valí ze všech stran. Já nechci být zaměstnancem silného státu a žádné sankce či regulace pořádek nezajistí, pokud každý občan nepřijme odpovědnost sám za sebe.