27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

PRÁVO: Vítězi koronakrize budou právníci

Za pandemii koronaviru zaplatí každý z nás. Jak moc, to závisí na jeho zdravotním stavu, způsobu obživy nebo sociální situaci. Ale ne všichni z ní vyjdou jako poražení. Mezi vítěze budou patřit právníci. Alespoň tedy někteří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 11.4.2020 18:28

No, s věkem jsem nabyl dojmu, že klan právníků neni nic než jen zločinné spolčení proti státu a lidu. Bohužel, mnohé tomu nasvědčuje.

Š. Hašek 12.4.2020 19:37

Z jedné třetiny (počtu jejich) jsou právníci nutní pro chod státu.

Z jedné třetiny. Nečiním si nárok na šestnáctiny počtu.

Taky věkem ......

I. Polák 11.4.2020 14:09

Možná si paní Lhotská jen vybrala špatý příklad, ale já se nějak pořád snažím používat zdravý rozum. Když má někdo hospodu na dáničním odpočivadle, stát mu umožnil příjmy tím, že postavil a nějak provozuje dálnici. K provozu dálnice patří i to, že se občas opravuje, a občas je při tom technicky nemožné umožnit na odpočivadlo přístup. Ty šílené řeči o hrůzách při opravách Dé Jedničky mi vždycky připadaly na hlavu. Kdo někdy projížděl po dálnici Německo má jistě jasno, kdo snad ne, ať ani dál nečte. Takže při použití selského rozumu by žádný právník nikdy nemohl vysoudit náhradu škody v tomto případě. Obávám se, že stejně je to všude a i u tzv. škod z opatření kvůli epidemii.

L. Kubeš 11.4.2020 12:52

Za mého mládí, ještě za studií, byly na toaletách snad všech lékařských fakult na zdech nápisy: "Servít je vůl!"

Připomněla mě to událost ze včerejšího dne. Seděl jsem na zahradě a četl si, když se na ulici za plotem začali hádat dva asi šestnáctiletí kluci. Urážky se stupňovaly a jeden z nich uzavřel hádku tumfem: "Ty jsi tak blbej jako ten Zákostelský!!" Upřímně mě překvapila perfektní informovanost současné mládeže......=))

L. Kubeš 11.4.2020 13:32

Oprava : Záhumenský

A. Jaroš 11.4.2020 10:26

Mě na těchto úvahách trochu vadí, že se nikdo nezajímá o výši škod, hmotných, morálních a jiných, které jsou /by byly na druhé misce pomyslných vah, kdyby se nouzová opatření nerealizovala, t.j. kdo by platil a odškodňoval náklady na léčení a úmrtí lidí, kteří by byli nepochybně v mnohem větší míře nakaženi, léčeni a část z nich zemřela v dusledku neuzavření takových provozu (hospody a pod). Je přece zřejmé, že vyhlášení nouzového stavu a následná opatření byla vynucená vyšší mocí a lpět, jako ti někteří právní idioti (Vlci v rouše beránčím - viz JUDR.M. Luther), jen na liteře zákona je nemravné až sprosté. Stát přece částečně odškodňuje dotknuté podnikatele a není možné si myslet, že tito lidé budou 100% odškodněni a účet v konečném dusledku zaplatíme všichni , jak známo, stát má jen ty coruny co si vybere od obyvatel.

L. Novák 11.4.2020 12:41

S těmi korunami vybranými "jen" od obyvatel to zase není tak úplně pravda. Stát má v rukách (skrze ČNB) měnovou politiku a může nechat "natisknout" (nebo připsat do počítačového systému) libovolně velké množství peněz. Ostatně už se někteří lidé z vlády nechali slyšet, že bude potřeba řádově bilion (=1000 miliard) Kč. Kde by vlád tolik peněz navíc vzala? Nemá kde. Jenom přes inflační znehodnocení měny jejím "naředěním", zvýšením množství peněz v oběhu.

P. Victorin 11.4.2020 7:10

Někdo někde kdesi vyslovil, něco podobného, jako: "Advokáti se pohybují na dně mravního bahna".

Myslím, že autorce se celkem zdařile podařilo výše zmíněnou skutečnost obšírněji popsat...

P. Dvořák 11.4.2020 6:21

Právníci jsou vítězi vždy.

Přesně podle systému: "Zaplatíte mi palmáre za právní zastupování, i když je zcela zřejmé, že spor nikdy nemůžeme vyhrát."

P. Lenc 11.4.2020 8:55

Přesné.

L. Novák 11.4.2020 12:43

Vy snad pracujete zadarmo? A nebo už jste jenom příjemcem sociálních dávek/důchodu? :-)

P. Dvořák 11.4.2020 20:52

Tedy co z vás dnes padá za perly, to by blbej neřekl, ani kdyby mu hubu rozbili.

Palmáre vždy a ještě procenta z vyhrané částky. Aha. Ale není to náhodou 2x placená tatáž práce?

Nehledě na to, že jsem psal o prohraném sporu: "Zaplatíte mi palmáre za právní zastupování, i když je zcela zřejmé, že spor nikdy nemůžeme vyhrát."

Ale co po vás můžu chtít, že.

Š. Hašek 12.4.2020 19:42

Zde bych nechal na libovůli ....

Znám lidi, kteří tlučou hlavou do zdi ..... v přesvědčení, že "vyhrajou trakař".

Pokud někdo za střízliva podepíše pětiřádkovou smlouvu, že chce dát hlavu do oprátky ....................... tak bych s tím potom policii nevotravoval. Policii platím i já.

Zkráceno, zjednodušeno, doba je vážná.

S. Ševeček 11.4.2020 1:55

biologická válka.

právníci si zajisté polepší.

zbohatnou Majitelé peněz.

zaplatí to lidi.