30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

PRÁVO: Vitásková (I)

Krajský soud v Brně vede tuto věc pod spisovou značkou 46 T 7/2013 a označením “Vladimír Čimpera & spol.”, ale veřejnost ji vnímá jako “kauzu Vitásková”, neboť předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dale jen “ERÚ”) je nejznámější mezi původně deseti obžalovanými.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 15.7.2016 17:30

Re: Bláboly dědy Jemelíka

Jde především o kauzu Vitásková. A ona patřila k těm, kteří se snažili "bilionový tunel OZE" co nejrychleji ukončit.

L. Novák 15.7.2016 17:27

Re: Bilionový tunel OZE a jeho (Jemelíkova) obhajoba

Co je na projektech tohoto druhu, založených na idiotském prosazení zák. 180/2005 Sb. o podpoře OZE ČSSD a její vládní koalicí, společensky prospěšného? Vždyť je to největší tunel na občany a státní pokladnu legalizovaný socialistickou vládou a jí ovládaným parlamentem v české historii!

Nemyslím si, že Vitásková by měla být stíhána. Viníci sedí ve vládě a vládnou. Nečas svého času, ještě jako předseda vlády ČR, prohlásil při snaze zásadním způsobem omezit nehorázné podmínky povinného výkupu elektřiny, že sluneční mafie čerpající desítky miliard dotací ročně je velmi mocná, všehoschopná, a jistě se bude snažit veškeré omezování "bilionového tunelu OZE kriminalizovat a za zákulisí ovlivňovat. Kolik mniliard na úplatcích "správným lidem" tohle může stát? Vzhledem k obrovským částkám čerpaných dotací se jakkoliv velká suma určitě vyplatí...

L. Novák 15.7.2016 17:17

Bilionový tunel OZE a jeho (Jemelíkova) obhajoba

Autor napsal: "Je to smutný konec společensky prospěšného projektu, který měl holdingu Zemků umožnit překlenout dopady krize v ocelářském průmyslu. Tehdy došlo k hlubokému poklesu poptávky po jejich tradičních výrobcích – lešení a bezešvých trubkách. Pružným přechodem na výrobu nosných konstrukcí pro fotovoltaické elektárny se firma zachránila před krachem, provázeným propouštěním tisíců zaměstnanců. Cesta od výroby nosných konstrukcí k nápadu na zužitkování nevyužitých ploch ve vlastních objektech budováním FV elektráren byla přirozená."

Co je na projektech tohoto druhu, založených na idiotském prosazení zák. 180/2005 Sb. o podpoře OZE ČSSD a její vládní koalicí

J. Krejčí 12.7.2016 20:36

Bláboly dědy Jemelíka

Ano, tak podle Jemelíka je legitimní k udržení svého podnikání spáchat podvod, když se na to přijde, argumentovat tím, že bez výtěžku z trestné činnosti zkrachuji a požadovat náhradu škody po státním zástupci, a to dokonce v situaci, kdy žaluje (prozatím) úspěšně a za pravdu mu dá i související řízení před správním soudem.

J. Krejčí 12.7.2016 20:31

Re: příčinou konce

Milý pane,

to trestní řízení má vést k postihu podvodu při rozhodování o přidělení dotací a (zejm. u té Vitáskové) k postihu toho, že zmařila řízení, které mělo následky toho podvodu odstranit. Taky nějaký aktivismus státního zástupce nevidím, jste-li toho intelektuálně schopen, zjistěte si více informací (jsou i na Internetu) a nespokojte se pouze s PR Jemelíka.

K těm právníkům: Všiml jste si, že právníci-advokáti nejednají za sebe? Vždy vystupují za někoho. Jsou symbolem individualistické společnosti. Jistě, můžete mít přesvědčení, že jednotlivec se musí vždy bez reptání podřídit kolektivu, pak nějaké spory nebudou.

O. Zuckerová 12.7.2016 14:37

Re: příčinou konce

Nemohu nepřipomenout případ "Opencard". To je podobně nikoli do nebe volající, ale řvoucí přístup orgánů v trestním řízení. Nejsem žádný právník, jen pamětník, ale tyto rozsudky posoudit mohu, stejně jako rozeznám černou a bílou. Navíc avizované stíhání předešlých primátorů Svobody a Hudečka!! Divím se upřímně, že v tomhle státě se ještě někdo odváží přijmout jakoukoli veřejnou funkci. Může být slušný jak chce, je pořád jednou nohou v kriminále.

J. Schwarz 12.7.2016 11:17

příčinou konce

naší civilizace nebudou muslimští nájezdníci, ale sekulární či křesťanští právníci. Kdyby byly uzavřeny právnické fakulty a současní jejich absolventi "posláni do výroby" jako úředníci v padesátých letech ušetřili by občané tohoto státu stamiliardy dnes ztrácené aktivismem státních zástupců, neschopností soudů a vyčuránkovstvím "ekologů".

P. Vaňura 12.7.2016 11:04

Re: Důsledek dotací

V principu máte pravdu, je v tom ovšem politika, kterou by měla řešit Črezvyčajnaja komissija.

Pokud byli v parlamentu zelení, nebyla politická vůle upravit výkupní ceny poměrně značnému poklesu ceny fotovoltaických panelů, vyráběných v Čině. Teprve když zelení z parlamentu vypadli a natoupila nová vláda, začalo se to řešit a odtud ten skokový pokles výkupních cen mezi roku 2010 a 2011.

Jistě, od samého počátku to byl TUNEL ale zásluhou Fischerovy vlády a přítomnosti zelených v parlamentu jeho rozsah obrovsky narostl!

P. Vaňura 12.7.2016 10:58

NAPROSTO SOUHLASÍM

Všichni fotovoltaičtí tuneláři museli vědět, že je to od samého začátku tunel na kapsu řadového občana. A ten ZLOČIN POKRAČUJE, dokonce je snaha, aby těch 40 miliard ročně platili z největší části maloodběratelé.

Bursíka, který ten zákon sepsal, zastřelit pro záměrné způsobení škody astronomického rozsahu!

A. Bocek 12.7.2016 6:40

Zákon 180/2005 Sb.

nás stojí ročně 40 mld. Kč. . Tento legálně prolobovaný zločin je nutno zrušit . Tlakem na ochranné pásma elektráren, dodávkou dle diagramu, požadavkem na filtraci sinusovky či částečnou akumulací znepříjemnit stávajícím tento nehorázný byznys.

J. Strakoš 12.7.2016 6:16

Důsledek dotací

Krásně jde vidět důsledky, když pokřivíte trh dotacemi. Chápu firmu, která se jich snaží využít - je to přrozená snaha generovat zisk) a dělá možné i nemožné (to schvalování na silvestra je opravdu značně podivné). Kupodivu mě ani nepřekvapuje, že další advokát má na věc jiný názor a, co je smutné, rozhodnutí soudu je více-méně náhodné.

A přitom by stačilo zarazit vše již na začátku - pokud by stát neodsouhlasil dotovanou(=netržní) cenu na obnovitelné zdroje, pak by se celý příběh nestal. Pokud by fotovoltaika byla výhodná, ČEZ by ji nakupoval za tržní ceny a nemuselo by se schvalovat o silvestru. Posunutí kolaudace o měsíc by neznamenalo úplnou krizi a soudci by mohli řešit jiné případy.

Vzpomeňmě si na podobné případy, až zase bude nějaký politik prosazovat "nové místa" a bude se jich snažit dosáhnout pokřivením tržních podmínek.