3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

PRÁVO: Už znám to datum

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hajský 5.10.2010 8:04

Re: Mějte se k činu

Kecám nesmysly, já vím. Víceméně ze zoufalství, jak je možno poznat z ironie poslední věty. Že se násilím nic nevyřeší, poznali už Mašínové a nevyřešilo by se ani dnes. Vidina peněz a z nich plynoucí moci a blahobytu zatemňuje mozky ledaskomu. Řešení? Asi by se drtivá většina národa musela semknout (jako v listopadu) a poslat od válu ty, pro něž je moc a peníze zlatým teletem. jenže on si každý naivně myslí: "Máme svobodu, tak co když budu také jednou boháčem!"

J. Anděl 4.10.2010 23:49

Re: Pane Rehulko (12:02)! Používáte (možná nechtěně) osvědčený trik s odvedením...

Souhlasím.

M. Krátký 4.10.2010 19:57

Re: Mějte se k činu

kecáš nesmysly, poraď něco reálného. Já to vidím špatně, komunisti jsou jako chobotnice - bohužel

J. Hajský 4.10.2010 18:42

Mějte se k činu

Vážený pane Smetano,

pečlivě jsem přečetl Váš článek a ani vteřinu nepochybuji, že Vám a Vaší rodině se v padesátých letech a dokonce i po plyšáku událo obrovské příkoří. Jedna věc mě však velmi udivuje. Na začátku Vašeho článku se vyznáváte ze svého obdivu k odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů proti zvrhlému režimu. Dále se svěřujete s tím, že máte zbrojní pas. Proč tedy k čertu nevezmete kalacha nebo alespoň dvě pistole a nejdete střílet, jako Váš vzor, bratři Mašínové? Čím víc státních zástupců, ministrů vnitra a hlavně ústavních soudců (a dalších, o kterých jste přesvědčen, že Vám ubližují) povraždíte, tím lépe v naší zemi bude a duha míru a lásky se bude klenout nad naší krásnou zemí.

M. Bílý 4.10.2010 15:46

Re: Pane Rehulko (12:02)! Používáte (možná nechtěně) osvědčený trik s odvedením...

...pozornosti od bolševických lumpů. Konstatujete sice zločinnost komunistů, ale v zápětí upozorníte, že takové dnešní  "_"vůdčí osoby"_" (z kontextu je nad slunce jasnější, že pánové Václav Havel a Václav Klaus) to jsou též pěkní...     a_dovoláváte se pro ně Nejvyššího (ve funci mlynáře za jediným účelem - aby je semlel). Tím je (pro někoho explicitně a pro jiného implicitně) jasné, že jsou horší, než ti předchozí. Na štěstí ne pro všechny! Uvědomil jste si, že zejména bez těchto dvou osobností, by pan Jiří Smetana nemohl  svůj vynikající článek napsat?

S. Rehulka 4.10.2010 12:02

Pane Smetano....

....cítím s Vámi, ale naneštěstí Vám nemohu pomoci jinak,než že tento článek rozšířím dále !

Děje se to ještě po 21 letech proto, že jedna z Vašich "vůdčích osob" prohlásila : "nejsme jako oni" a "uděláme za tím tlustou čáru" !

Druhá "vůdčí osoba", která za normalizace studovala na západě a pak pokojně pracovala v bance a Prognostickém Ústavu, sice předstírá prozápadní orientaci, ale s tou první osobou má leccos společného, i když se navzájem nemají rádi! A jak byste se mohl dovolat spravedlnosti, když na vedoucích pozicích, na ministerstvech, v soudnictví, na školách všech stupnů, vědeckých ústavech - stále sedí bolševici, kteří jeden druhému podepsali bezúhonnost, anebo jejich děti !

Věřte ale, že ač melou boží mlýny pomalu, melou jistě !

M. Krátký 4.10.2010 10:12

Je to síla pane -

bohužel ale pravdivá, již několikrát jsem napsal : za všechno zlo v tomto státě mohou komunisté - jsou všude a všude ŠKODÍ - Ústavním soudem počínaje i konče

Ano i mě jde mráz po zádech - kdy to skončí, ta špína, která nás všechny dusí a ničí???

PS : četl jsem to pozorně a celé - vytisknout a dát přečíst všem marxistům

V. Pavel 4.10.2010 8:36

Propagátor líčených hrůz je "VIP" naší současné Kultury.

Je snad dobré připodotknout, že jeden z propagátorů hrůz, které autor na základě osobních zážitků z vlastní rodiny poutavě líčí, někdejší komunistický novinářský husákovský lump a pokleslý agitátor, je dnes "nepostradatelnou" osobností České kultury. Myslím tím GŘ nejúčinějšího masmédia, kterým je nesporně ČTV, někdejšího husákovského propagátora soudruha Janečka.

V. Kain 4.10.2010 7:53

Už znám to datum

Jsou rozlezlí všude.Svoje spratky vychovávali ve stejném duchu,takže se jich nikdy nezbavime.Oni se s nikým nepárali a my jsme příliš naivní.Proto se nám ty obludy drze vyšklebují protože vědí,že nikdy nebudou za to svoje darebáctví a ničemnost potrestáni.

Č lánek je výborný jde z něho ale mráz po těle.