13.8.2020 | Svátek má Alena


PRÁVO: Už máte tričko s Heydrichem?

22.2.2020

Je totiž ke koupi, stejně jako hrnky s portrétem Adolfa Hitlera. Pokud by vám to nestačilo, jsou k mání jeho sebrané projevy nebo knížka pro děti s názvem Jedovatá houba, kterou je míněn Žid.

Není to fake new. Spolumajitel firmy Guidemedia pan Pavel Kamas obhajuje vydávání knížek podobného zaměření jako „surový“ materiál ke studiu. K dostání je rovněž program NSDAP (na který, jak opakované prohlásil, je hrdý) a připravuje knihu, kde bude „vyvracet mýty holocaustu“.

V naší zemi jistě žijí přinejmenším desítky tisíc přímých potomků těch, kteří byli zbavení života v době, kdy existoval protektorát Böhmen und Mähren, kdy statisíce našich občanů byly zbaveny života jen proto, že měli jiný než árijský původ, kdy byly kupříkladu vyhlazeny vesnice a další osady jen proto, že nacistická moc (tedy ta, jejíž politické téze jsou v programu NSDAP obsaženy) potřebovala dokladovat svou nadřazenost nad neárijskou rasou.

V okolních zemích - Polsku, Rakousku a Německu - existují tábory, které se nazývaly koncentrační a které byly určeny k přímé likvidaci těch, kteří opět „jen“ nesplňovali představu „Übermensch“, kde zmírali stateční lidé, kteří se nepodrobili diktátu zvrhlé moci a i přes strašlivou přesilu byli schopni odporu.

V Evropě se v době od roku 1933 až 1945 "ztratilo“ 6 miliónů Židů. To není „mýtus holocaustu“, ale nezpochybnitelný fakt. Jelikož se nejspíše neodstěhovali, lze předpokládat, že jejich konečnou stanicí byly rampy a plynové komory ve zmíněných táborech, případně jámy, kde byli masově vražděni a skládáni jako nepotřebný materiál.

Reinhard Heydrich byl lidská zrůda, která měla v programu eliminaci českého národa (část měla být vyhlazena, část deportována a malá část poněmčena). Jen díky atentátu nedošlo k realizaci jeho představ, a to na rozdíl od „vyčištění“ Evropy od Židů, kdy byla jeho představa po konferenci ve Wannsee téměř dokonale splněna.

Všechna tato fakta jsou nezpochybnitelná, mnohokrát doložena, existují filmové dokumenty, písemné materiály, soudní protokoly s nacistickými zločinci. Jejich propagace, vydávání jejich projevů, pamětí, programů atd. není jen nevkusné, ale i trestné, neboť na šíření nenávisti vůči rasově odlišným jedincům máme paragrafy v trestním zákoně. Nadto se jistě může stát, že jedinec s tričkem s tváří Heydricha může potkat někoho, komu tento člověk vyvraždil jeho předky. Nelze vůbec předpokládat důsledky podobného setkání.

Dalo by se nad tím mávnout rukou, že jde o počin několika „mentálně inferiorních“ jedinců, kteří potřebují vydělat nějaké peníze na lidské hlouposti. Nicméně antisemitské útoky jsou v Evropě již běžným denním koloritem. V sousedním Slovensku má strana s jednoznačně nacistickými prvky velkou šanci být hojně zastoupena v Národní radě. Nelze rovněž vyloučit, že se u nás může najít jedinec, který se tak nějak ztotožní s uvedeným programem NSDAP či některými projevy Adolfa Hitlera a začne opět považovat Židy, cikány, černochy atd. za rasu, která je „podřadná“ a kterou je nutné vymýtit.

Představa vydavatele uvedených knížek pana Pavla Kamase, že jde o „studijní materiál“, je hloupou výmluvou. Všechny tyto publikace jsou dávno k mání, knihy, které byly vydávány Juliem Streicherem, programy NSDAP a i knížka „Jedovatá houba“, v níž je Žid líčen jako podezřelý člověk s pichlavým pohledem, páchnoucí atd., je badatelům dostupná. Lze se domnívat, že vedle finančního zisku za jeho počinem může být ještě cosi jiného, co v současné době může znamenat další rozšíření iracionální vlny nenávisti vůči všemu jen trochu odlišnému.

Pevně věřím, že orgány v trestním řízení se jasně vysloví, jestli je tento počin legální, nebo ne. A od politiků všech stran by mělo zaznít jasné a rozhodné stanovisko.

Nebo nám opravdu hrozí návrat o nějakých 80 let zpátky?

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.