19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Úvaha nad jedním rozsudkem

Kdo chodí či jezdí po malebné (ale nelegální – jak příznačné) městské cyklostezce z Berouna do Srbska podél Berounky, může jednu chvíli zahlédnout hromadu obrovské nelegální skládky - hned poté, co projede okolo starého statku s pasoucími se koňmi. Tato největší nelegální skládka nebezpečného a jedovatého odpadu v České republice, navíc oficiálně neregistrovaná a uprostřed CHKO Český kras, patří městu Berounu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 1.7.2016 7:08

Jasný důkaz k čemu je min. životního prostředí.

Copak na černo užívané pozemky. Ale že k té hrůze léta mlčely všemožné inspekce, kraj a min. životního prostředí. Jasný důkaz, že o právním státě si můžeme nechat jen zdát.

M. Vondráček 30.6.2016 15:07

je těžké

Bojovat proti zpupnému úřednictvu. Jsou placeni z "našich" peněz, ze stejných peněz si na Vás najmou špičkové právníky. Většina lidí "stáhne ocas" a mlčí proti takové přesile. A na to patrně berounští představitelé spoléhali.

J. Hamáček 30.6.2016 12:21

Česká realita

Mne spíš udivuje jak mohl takovýto rozsudek padnout. Ta naše chobotnice Česká má systém už velmi propracovaný a najít skuliny v řetězci samospráv - státní správy - policií - soudů - politických stran se svými sponzory je velmi složité...prostě taková krátkodobá řešení...

Čekal jsem od zákona o úřednících, že alespoň někteří se budou mít snahu vymanit z té struktury, ale zatím to moc není vidět :-(.

Děkuji, že je nám umožněno nést odpovědnost za naše myšlenky, slova a činy v nejkratší možné době...

P. Harabaska 30.6.2016 9:02

Na celé věci je symptomatický

podíl a postoj bývalého ministra, zubního lékaře, poslance za TOP09 (předtím na poslední chvíli - 1989 - i člena KSČ Bessera), který působil jako starosta Berouna. Jestliže postupoval ve věci skládky s nerespektováním zákonů a platných předpisů, jak popsáno, je přece jen lépe (Besser), že se dal na politiku a byznys, než kdyby se vám se stejným přístupem jako zubař drapal v zubech.

I. Pujman 30.6.2016 11:52

Re: Na celé věci je symptomatický

také tu chvilku, kdy se živil jako zubař, opravovala zuby jeho pacientům následně jeho bývalá žena, také zubařka.

E. Vašátko 30.6.2016 7:03

Je skutečně k zamyšlení,

jak selektivně v našem státě působí policejní orgány a různí Ištvánové. Na jedné straně pořádají s velkým humbukem přepadávání vládních orgánů, soudí poslance a žalují obecní zastupitelstva a starosty, pokud mají pocit, že nečiní jak by činit měli (např. v Praze selektivně Opencard), na druhé straně v tomto případě, opět zcela selektivně, jsou už řadu let slepé a hluché. Nebude to třeba tím, že v Berouně mají kamarádi kamarády, zatímco jinde ne ?

P. Lenc 30.6.2016 8:10

Re: Je skutečně k zamyšlení,

Jó pane Vašátko.Máte naprostou pravdu, jenže na hromadě odpadu se nezviditelníte ani jako st. zástupce, ani jako novinář.Ale takové přepadení úřadu vlády, to je jiné kafé.

P. Maleček 1.7.2016 7:03

Re: Je skutečně k zamyšlení,

No, ono to má své vysvětlení. Na tom úřadu vlády bylo víc bordelu než na všech skládkách dohromady.

I. Schlägel 30.6.2016 9:46

Re: Je skutečně k zamyšlení,

Nedělám si iluze, že by situace v centrálních orgánech státní správy byla o mnoho lepší, než v kdejakém Berouně. Pokud si v odposleších povídá Nagyová s Rittigem a společně si notují, je to pro bezpečnost státu výraznější průšvih než ona skládka. Mimochodem, jistě musela během těch 25-ti let padnout řada trestních oznámení. Policie odložila, nebo konala? Pokud konala, jaký je výsledek konání? Co nadřízené krajské orgány? Co naši zelení bijci za čisté životní prostředí? Co samotní občané Berouna? Nic. A pokud mají v Berouně kamarádi své kamarády, větší kamarády měli a mají kamarádi na úřadu vlády. Kluci a holky, co spolu mluví.

I. Pujman 30.6.2016 11:49

Re: Je skutečně k zamyšlení,

to je jednoduché. Všechny orgány v Berouně, tj. policie, státní zastupitelství i soudy všechna podání a trestní oznámení ve věci během těch let - odložily. Šéf policie je dnes vedoucím odboru na městském úřadě v Berouně. Soudkyně, které měly rouzhodnout o předběžných opatřeních (zakázat navážení odpadu do vyřešení sporu) opatření zamítly, a dnes jsou na krajském soudě. Atd., atd. A nemylte se, rozsudek není vítězstvím pana Šebely. Tomu totiž právnickou a soudní kličkou napařili povinnost zaplatit protistraně, tj. Městu Berounu, náhradu soudních výdajů! Jo, čtete správně, pan Šebela, poškozený a dehonestovaný městem po 25 let, musí dle platného rozsudku zaplatit městu za to, že se s městem soudil a požadoval finanční satisfakci, přes 800.000,-Kč jako náhradu za jeho soudní výdaje. Tohle je totiž právo v podobě made in Česká republika.

I. Schlägel 30.6.2016 14:02

Re: Je skutečně k zamyšlení,

A teď si představte, jak funguje právo, když jsou ohrožena postavení, kariéry a majetky daleko větších hráčů, než jsou běžní městští funkcionáři. Naštěstí známe viníka naší tristní situace ohledně vymáhání práva. Šlachtu!!!

R. Langer 30.6.2016 14:59

Re: Je skutečně k zamyšlení,

Ty peníze bych v tom případě zase soudně vymáhal po městu jako náklady.

R. Gramblička 30.6.2016 6:41

to je děsivé

co je v tomhle státě možné