Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Utajovaná pravda na Šumavě

Jistým druhem kompenzace za uzavření rozsáhlých oblastí Šumavy se měl stát zooprogram šumavského parku, v jehož rámci byly vybudovány za cca 150 miliónů korun dvě zvířecí atrakce – jelení výběh u Kvildy a vlčí výběh u Srní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AA

A. Alda

20. 3. 2018 15:33
Národní park je třeba zrušit.

Část území je třeba vrátit dřívejšímu účelu: ochraně před invazí z ciziny. A vnitrozemský zbytek přenechat řádné péči vlastníků.

0 0
možnosti
ŠH

20. 3. 2018 20:21
Re: Národní park je třeba zrušit.

Něco na tom je. Tedy pokud myslíte vytvořit opět neprostupné hraniční hvozdy, kde by "ani myš neproklouzla". Potom souhlas. Nemám nic proti divočině v Národním parku Šumava - přírodní perle Evropy. Zkr.

0 0
možnosti
IS

20. 3. 2018 15:10
Budovat divočinu

z hospodářského lesa je úkol vpravdě mičurinovský. Směle do toho!!!

0 0
možnosti
ŠH

20. 3. 2018 20:24
Re: Budovat divočinu

Ale, ale.

Naopak. Jde to samo. Jen hapruje volební období a schválené dotace na "údržbu krajiny, klimatu, teploty v březnu, výšky pampelišek, počtu bělásků na hektar, .............. ". zkr.

0 0
možnosti
IN

I. Novák 763

20. 3. 2018 13:59
Opět další potvrzení

jak začne stát něco "chránit", je s tím konec.

0 0
možnosti
ŠH

20. 3. 2018 20:34
Re: Opět další potvrzení

Vlastně ano.

Já myslel, že v národním parku se moc ani nenadřeme, ať maká ta příroda, sýkorky krmím v Práglu! Vlastně "nehodlám na národní park dát ani floka, to jako tam ty jeřabiny,buky, trávu do pasu budu platit ze svého"???

Nejsem Zelený. Ale to už se ví.

Kloním se před přírodou (sakra divokou), ale na zahradě u chaloupky má rád vše v cajku. Včetně narovnání starých špalků v rohu pro brouky. Vypadá to hezky, kdo by se taky štípal s těma špalkama! Zkr. Neplatí pro Pürstling!

0 0
možnosti
KN

K. Novák 396

20. 3. 2018 10:27
Šumava by měla být národním parkem.

Na jedné straně jeleny střílet a na druhé straně je ukazovat jako atrakci považuji za poněkud pokrytecké. Ale může to fungovat, v NP Bavorský les je zookoutků několik, chovají se v nich i vlci a nezaregistroval jsem, že by s tím měl NPBL problémy. Přál bych si, aby Šumava byla Národním parkem, kde by se návštěvníci mohli volně pohybovat a běžně vidět jeleny a jiná zvířata ve volné přírodě, jak je tomu v národních parcích jinde ve světě, které nejsou takovým paskvilem a nálepkovým podvodem jako je NPŠ.

0 0
možnosti
JK

J. Karlík 653

20. 3. 2018 7:26
Selský rozum

není v módě. To, co dříve věděl každý sedlák, přestože často neuměl číst, dnes neví ani na ministerstvu. O zelených potrhlících ani nemluvím, ti mají své granty. Klostermann v Ráji šumavském píše, že nové stromy zde, v těchto výškách a krutých podmínkách, mohou vyrůsti pouze pod ochranou starých stromů. Dnešní kalamitu nechat jen na přírodě může chtít jen magor.

0 0
možnosti
ŠH

20. 3. 2018 8:10
Re: Selský rozum

Nechci Vám do toho mluvit. Jsem totiž ten magor, který (ale nikoliv v sadě, na poli, ......) by to nechal na přírodě. Ta si poradí, vždy, politici budou chtít granty a budou nám říkat, že "zajistí i správné jaro". A stromečky v lajnách. Zadarmo. Zkr.

Nejsem volič Zelených.

0 0
možnosti
AB

20. 3. 2018 6:21
Šumava by se měla celé vrátiit

ke klasickému lesnímu hospodaření.. Celý Národní park Šumava spíše představuje experiment Zelených potrhlíků než návrat pralesa do pohraničí.

0 0
možnosti
ŠH

20. 3. 2018 8:19
Re: Šumava by se měla celé vrátiit

Pane Bocku,

zde bych se zeptal, co znamená výraz "klasický". Zkráceně - koně nebo lesní kombajny???

Já jen tak špitnul, nejsem zelený a pozoruji to skřípání zubů, že se "odepíše nějaká monokultura na překližku". Řeči o tom, že "Šumava zahyne" jsou podobné jako, že u nás "momentálně zahyne demokracie, bez těch dvanáctiletých, zapálených". Zkr.

Buďte si jist, že tam bude prales, ovšem nikoliv vtomto volebním období a na povel pro tuto dovolenou. Já vysadil stromy a počítám, že dorostou už nikoliv pro mě, mě to nevadí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz