Úterý 19. května 2026, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

PRÁVO: Trest za podnikatelský úspěch

Novoroční amnestie prezidenta republiky a krátce po ní pokračování procesu s poslanci Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou vynesly do středu pozornosti některé jevy trestního řízení, jež jsou součástí denní rutiny, ale veřejnost si jich běžně nevšímá.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

MB

M. Bílý

3. 2. 2013 23:11
Tady se mluví jen o nadměrně protahované trestněprávní problematice. I občanskoprávní spory jsou bezdůvodně protahovány.......

.......Prožil jsem si (krutých) 15 let sporu ve věci náhrady škod způsobených záměrně bolševickým držitelem na restituovaných průmyslových objektech při jejich vyklízení. Výsledek vyhraného sporu byl délkou řízení praktický anulován!!!

0 0
možnosti
PS

P. Skřivan

2. 2. 2013 22:32
Pan Jemelík by se měl už uklidnit,

a přestat obhajovat neobhajitelné.

Mimochodem, je nový prezident, takže být jím, dával bych si pozor. Chvalozpěv na Václava už celkem nikoho nezajímá. Všichni víme, že to bylo fajn, ale jinak to stálo za dvě věci ... . Tečka na závěr celkem věrně vypovídá o celém obsahu. Odpouštět drobné prohřešky je jedna věc, promíjet zlodějiny, super zlodějiny a super ultra zlodějiny, věc úplně druhá.

0 0
možnosti
MB

M. Bílý

3. 2. 2013 19:56
Udivuje mě, pane Skřivane (02.02./ 22:32) jak lidé vědí kolik, kde a v jaké výši bylo napácháno zlodějin, super zlodějin a ultra zlodějin.

Z jejich rozhořčení nad těma všema lumpárnama usuzuiu , že právě oni, či jejich blízcí a známí byli ožebračeni a pokud jim nezbyla jen žebrácká hůl, tak mají ochromený život.

Mně za celých těch 23 let žádný politik nic neukrad a ani se o to nepokusil. Stejné je to u lidí které dobře znám. Jesli snad (a to musím připusti) kradli ze společného (stejně ale nevím kdo, kdy, kde a kolik) tak je na to jednoduchý recept. Pokud možno žádné společné peníze a majetky, ty se těžko (na rozdíl od soukromých) hlídají Takže já jsem v klidu, nevím, proč bych si měl kazit zdraví.

0 0
možnosti
BR

B. Rudolf

2. 2. 2013 7:49
připomenutí faktů

Hlavním problémem Klausovy abolice je podle mne horní hranice trestní sazby, které se týká. Je to 10 let. Kdyby byla 3 roky, pak bych proti ní neprotestoval a artgument o presumpci neviny bych považoval za přiměřený.

Naše justice opravdu není ideální. Ale má smysl se ji pokoušet napravit mimořádně rozsáhlými zásahy do jejího rozhodování? Připomínám, že prezident odmítl srozumitelně vysvětlit a případně i hájit svou motivaci. Navícsám tvrdí, že to bylo rozhodnutí ad hoc. bezpřiměřené analýzy důsledků.

Nezlobte se pane Jemelík, ale hájíte neobhajitelné.

0 0
možnosti
VV

V. Váňa

2. 2. 2013 9:34
Re: připomenutí faktů

Jenže žádná z kauz, která by pojednávala o skutku, jehož horní hranice je podle Trestního zákoníku 3 roky, neběží více než 8 let.

Na podporu páně Jemelíkových vývodů ještě dodávám, že abolice se v praxi týkala (bez ohledu na trestný čin s horní sazbou 10 let) výhradně trestných činů "bílých límečků", kde skutečně může padnout trest odnětí svobody i zproštění obžaloby, většinou podle toho, jak se soudce vyspí.

Podle  mého názoru je konání justice v těchto případech naprosto neprofesionální a zloba vůči prezidentovi není na místě.

Dal bych to k úhradě škody všem činovníkům justice, kteří se na tom podíleli. A viděl byste, že by si každý z nich rozmyslel spát na jednotlivých složitějších případně spřátelených kauzách!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz