7.8.2020 | Svátek má LadaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Trest smrti patří k demokraciiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 246, poslední: 20.6.2008 13:43, přehled diskusí

trest smrti nepatří do lidské společnosti:
Autor: Marek Datum: 20.6.2008 12:20

A pro ty co si myslí opak jen dvě slova: Pavel Nagy

Což takhle z jiného soudku?:
Autor: Petr Banáč Datum: 19.6.2008 23:33

Jsou známy dvě skutečnosti, které v dohledné době znepříjemní život lidí na planetě Zemi. 1.Počet obyvatelstva stoupá geometrickou řadou a v dohledné době Zeměkoule své obyvatele neuživí. Už v současné době je na Zemi moc lidí. 2. Na planetě Zemi je mnoho zločinců a lidí porušujících zákony. Navrhuji následující řešení: Za každý uskutečněný trestný čin-  trest smrti.Toto rázem vyřeší oba shora popsané problémy. Zločinci budou buď popraveni, nebo se strachy polepší. Ubude podstatně obyvatel Zeměkoule a zmizí přelidněnost. Myslím si, že je to logicky správně. Co vy na to?

Re: Což takhle z jiného soudku?:
Autor: Pavel Datum: 19.6.2008 23:59

Třeba pojedeš v obci 55 nebo zapomeneš rozsvítit světla - trest smrti (kromě poslanců - ti mají imunitu a podnikatelů - ti mají peníze).

Ano trestu smrti:
Autor: Anton Datum: 19.6.2008 22:02

Ano trestu smrti:
Autor: Anton Datum: 19.6.2008 22:01

Souhlasím s trestem smrti a mělo by to začit u našich představených kteří by našemu národu měli jit přikladem ane si z obyčejnych občanů delat srandu aponižovat národ a dělny lid

:
Autor: xxx Kubeš Datum: 19.6.2008 21:19

je zřejmé že Bobo vyhledává jen témata, kde může rozvinout zřejmý populismus, asi jí jde o své příští zvolení. Jakoukoli hlubší myšlenku se od ní nikdo nedočká.

Trestu smrti není třeba. !Lepší! přísné doživotí.:
Autor: Formelák Datum: 19.6.2008 21:05

Schumacher má pravdu. Popravený vrah sice už nikoho nezabije , ale taky už nic nevydělá. Takže žalář ve stylu " Kolik práce , tolik chleba " by mohl dokonce vyřešit spoustu problémů jak s případným odškodněním , tak při stavbě dálnic a pod.

Referendum:
Autor: stanley Datum: 19.6.2008 20:56

Myšlenky všech zúčastněných většinou obsahují zrnka pravdy. Tím problém nevyřešíme a nepopravení vrazi mohou a také většinou vraždí vesele dál a odměnou za to je jim fešácký kriminál. Mnohdy ani to ne. V

Trest smrti - nesmysl:
Autor: Gregory Datum: 19.6.2008 19:40

Trest smrti , to zní hezky a rázně . Ale kdo bude rozhodovat komu a za co ? Soud ? Ten bude rozhodovat pouze podle platných zákonů . A zákony bude určovat parlament . Není to tak dlouho co se třeba v Anglii věšelo za drobnou krádež ( i děti ) . Pro nás je to teď nepřijatelné . Stejně je to s vraždou . Každá je jiná . A trest smrti za všechny , nebo jen za některé ? Z hlediska oběti jsou všechny stejné . Nelze to jednoznačně rozhodnout , za tuhle ano , za tuhle ne . Trest smrti je nesmyslný už pro příliš snadnou zneužitelnost proti nepohodlným osobám . Protože co je horší , vražda nebo třeba velezrada ? S tím už u nás máme dost zkušeností . A procento omylů je také příliš vysoké . V takovém případě se vlastně stává další vražda , a je úplně lhostejné , že se ji dopustil soud . Tvrdím , že v současnosti už trest smrti nemá místo .

Re: Trest smrti - nesmysl:
Autor: Krankenbuch Datum: 19.6.2008 20:15

Gregory,nezlobte se,ale tohle všechno už známe.Jde jen o bláboly pseudohumanistů.A tak tedy budeme blábolit a blábolit a.......

Re: Re: Trest smrti - nesmysl:
Autor: Gregory Datum: 19.6.2008 20:33

Možná , že to znáte . Asi ano , ale těžko získat nový a neotřelý pohled na věc , která už se přetřásala tolikrát a ze všech směrů . Každý bude předkládat svůj pohled na věc . Podle Vás jsem pseudohumanista . Můj názor na vás je taky nelichotivý , ale nebudu ho formulovat . Trest smrti v současnosti je hloupost a Váš názor na tom nemůže nic změnit .

Re: Re: Re: Trest smrti - nesmysl:
Autor: stanley Datum: 19.6.2008 20:47

Do té doby než vám nějaká vypatlanec zavraždí někoho z rodiny.Rv

Re: Re: Re: Re: Trest smrti - nesmysl:
Autor: Gregory Datum: 19.6.2008 21:56

No, tak já osobně si myslím , že doživotí je podstatně horší než provaz a podmínky uvěznění na tom nic nemění . Trest smrti je zkratkovité jednání a nic neřeší . Ani pro pozůstalé ne .

Re: Re: Re: Trest smrti - nesmysl:
Autor: WWW Datum: 19.6.2008 21:53

Spatne jste to formuloval pane. Trest smrti napr. za politicke postoje neni hloupost, je to zlocin.

Absence trestu smrti, za jasne prokazane pripady  znasilnenych a pak zavrazdenych deti, to je zbabelost spolecnosti !!

ach jo:
Autor: Pavel Datum: 19.6.2008 19:17

Pravdou zůstává, že oběti nemají žádná práva. Delikventi žádné naše zákony a žádná práva svých obětí neuznávají. Oni mají své zákony a svá práva a naše zákony a naše práva využívají jen v momentě, když je chytí a jde pro ně tak zvaně do tuhého. Trest smrti je podle mně nesmysl. Taková multikulturní finančně podpořená předávka na převýchovu jednoznačně prokazatelných delikventů typu Jakub do "spřátelených" zemí typu Súdán je jistým a možná pro stát i finančně zajímavým řešením. Ale na to by asi v Amnesty International nepřistoupili.

Zase další hloupý článek od BUBO:
Autor: Pavla Datum: 19.6.2008 19:11

Re: Zase další hloupý článek od BUBO:
Autor: Vlad Datum: 19.6.2008 23:23

Mýlíte se. Bubu je na tom na jednu stranu asi tak jako pan Macek. Morálka jí moc neříká, ale blbá rozhodně není.

Na druhou stranu píše to, s čím může leckdo docela upřímně souhlasit. Když musí pozůstalí po oběti vlastně živit vraha v base, zavání to sadismem. Když je hájen vrahův život, je to sprostá diskriminace zavražděné oběti.

Justicni omyl neni prijatelny:
Autor: redneck Mike, Mississippi Datum: 19.6.2008 18:47

v zadnem pripade. Toto je jediny duvod a argument proti trestu smrti. Trest smrti mi nepripada ani nelidsky, prave naopak, ani neprimereny. Tezci zlocinci, nenapravitelni recidiviste, nasilnici si trest smrti urcite zaslouzi. Vzdy kdyz probiha kapitalni proces a jsem presvedcen o vine bez nejmensi pochybnosti preji si aby trest smrti byl udelen. Presto vsak jsem zasadne pro nezavedeni takoveho trestu v zemi kde byl zrusen. A pokud by mi byla dana moznost, budu hlasovat pro zruseni. Pani Bobosikova, pokud tvrdite, ze justicni omyl je prijatelny, mela byste vazne prehodnotit vase setrvani v politice...

Bobo:
Autor: Cabas Datum: 19.6.2008 17:51

"A že jsme absolutním pojetím demokracie tak trochu indoktrinovaní.

Stejně jako věřící svým Bohem či komunisté svou absolutní sociální

rovností."

Vy jste madam neskutečně b l b á !!

pro blesk?:
Autor: Jakub Homolka Datum: 19.6.2008 17:49

Mám snad jen jeden dotaz -tento článek byl původně psán pro N. psa nebo pro deník Blesk? Je to nehorázný populismus, o nic víc v tom nejde. Autorka článku vůbec neřeší problémy, které jsou s trestem smrti spojeny, nezabývá se tím, proč byl trest smrti vlastně zrušen atd. V bulvární demokracii paní Bobošíkové bych tedy opravdu žít nechtěl ...

neni nad populismus.:
Autor: jozicka Datum: 19.6.2008 17:26

Je legrace, jak podobne clanky vznikaji, kdyz je dav pobouren a zada krev. Bobosikova by z fleku zavedla trest smrti (aktualni stav Ceske justice je vec podruzna..) a Klaus nejradej zrusil stavajici cesky fotbal a jako bozskym prikazanim by pokynul ke zrozeni super duper Klausobovi jedenacky.

Jo na co nejaka prace, dulezity jsou  gesta...

Re: neni nad populismus.:
Autor: Pavel Datum: 20.6.2008 0:03

Když jsme u toho fotbalu, nedal by jste Čechovi trest smrti ? Bobo asi ano.:-D

Justiční omyl přijatelný?:
Autor: Ondra O. Datum: 19.6.2008 17:14

Podle vás je justiční vražda nevinného člověka přijatelná? Panebože, víte co tou svojí populistickou držkou říkáte? Vězni žijí ve vytopených věznicích proto, že jsme civilizovaný svět, ve kterém je ztráta svobody velkým trestem - jakýkoliv "přídavek" považuji za barbarství.

Re: Justiční omyl přijatelný?:
Autor: Jirka Datum: 19.6.2008 17:40

  Přece jen bych rozlišoval mezi úmyslnou justiční vraždou (Horáková, Píka atd.) a justičním omylem. Jinak s vámi souhlasím, paní Bobošíková zřejmě už neví, kde by ještě posbírala hlasy lidu. Justiční omyl je samozřejmě přijatelný, pokud se ovšem jeho obětí nestane paní Bobošíková nebo někdo jí blízký. Nevím, z jakých statistik vychází, když hovoří o těch tisích obětí propuštěných vrahů.  Mohla by si však získat údaje o desítkách až stovkách nevinně popravených lidí v USA, jejichž nevina byla prokázána poté, co se začalo provádět dokazování pomocí testů DNA. Bohužel, pro ně už pozdě. Také v USA hraje velkou roli "hlas lidu", říká se mu porota. O počtech obětí justičních omylů v jiných zemích je lépe neuvažovat.

Re: Re: Justiční omyl přijatelný?:
Autor: Vlad Datum: 19.6.2008 23:39

Taky se to dá brát jinak. Když se budete plést na ulici v dopravní špičce a něco vás přejede, nezavinil jste si to, ale umožnil jste, aby se to stalo. Když vás načapou, jak s krvavou dýkou a rukama, ječe běžíte od zapíchnutého krále a udělají z vás fašírku, taky jste umožnil, aby se to stalo. Spočtěte pro změnu počet justičních omylů na osobách, které nikdy neměly nic společného s nějakou trestnou činností. :-/

Skoro bych řekl: čím více vrahů bude po smrti, tím méně justičních omylů potom hrozí. (Neboť dozajista ubude vražd, za něž by mohl být někdo omylem potrestán.)

Neomylné české soudy!:
Autor: Bobyzboby Datum: 19.6.2008 16:57

Vzhledem k tomu, že v naší povedené soudní mašinerii byl na několikrát potvrzen doživotní trest nad panem Kájínkem a pravděpodobní vrazi si žijí spokojeně na svobodě,

říkám si, že pro tohoto odsouzeného by bylo snad lepší, když by už visel.

Naše soudnictví je totiž neomylné a koho jednou odsoudí toho už nepustí.

Tím v našich zvrácených podmínkách padá jeden ze zásadních argumentů proti trestu smrti a to je jeho nezvratitelnost v případě justičního omylu.

U nás justiční omyly nepřicházejí v úvahu!!   >-

Re: Neomylné české soudy!:
Autor: gymno Datum: 19.6.2008 17:08

Ten vykřičník je rozhodně varováním a v podobných případech nevím, zda bych zvedl ruku pro trest smrti - asi ne. Je to tedy opravdu složité.

Třešeň zase perlí:
Autor: Hnyk Datum: 19.6.2008 16:56

Podle počtu trestů smrti musí být komunistická Čína asi nejdemoktatičtější stát ve světě. A co má trest smrti společného s tím, že v českých nemocnicích je mizerné jídlo? Ať si do nemocnic nechají dovážet jídlo z vězeňských vyvařoven, když to česká neviditelná ruka trhu jinak nezvládne. Stejně v těch vyvařovnách většinou pod dozorem vaří muklové, tak proč by nemohli místo lepení pytlíků víc vařit. A co má proboha společného to, že Němci a Britové zakazují mít u sebe dýky s tím, že Češi nejsou schopní se vypořádat se slovenským deviantem?  

Smrt jako trest nebo jako pomsta:
Autor: MUDr Jiří Kilian Datum: 19.6.2008 16:45

Na rozdíl od mnoha jiných zde na NP publikovaných názorů autorky, mám tento za dobře předvedený a nepřičítám mu účelovost ani ziskuchtivé motivace. Trochu mi vadí nepřípadné odvolání  a demokracii, ale nechť, konečně i zákon je dán zákonodárnou mocí i ve státě ne demokracii a svobodě postaveném.

Trochu nejasnostui mi vnáší pojem trest nejvyšší.. Který je to ?  Smrt ?  Na jedné straně není uděléová trest doživotního žaláře,  na straně druhé chce se poprava ?  Ano, jako pomsta je mi pochopitelná, ale nemyslím si, že pomsta je důvodem k trestu.  Teplot v cele a stravonání nemám za hodné diskuse o pohodlném životě vězňů, ztráta svobody je testem dostatečným a nějaká mnučení hladem, žízní a zimou k němu nepatří. 

Jsem pro trest doživotním vězením a protože už není doba, kdy by se zločinci mohli vysazovat na opuštěné ostravy, je věznice jediným možným místem  výkonu trestu. Hrozba doživotního vězení je hrozbou trestu, který mám za nejvyšší možný.  Pomsta usmrcením přesehuje hranice lidskosti a mám ji za ten samý prohřešek, pro který by byl takto potrestaný odsouzen.

Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta:
Autor: gymno Datum: 19.6.2008 16:56

Pane Kiliane , nelidské a nehumánní je právě nepopravit člověka, který je nebezpečný pro slušné lidi ,znasilňuje je a zabijí. Co je na tom tak nepochopitelného, že slušný člověk musí být ochráněn, a zabiják musí být  ze společnosti odstraněn. Ať žije Langrovo  "Pomáhat a chránit " Bla,bla, he, he.;-O Bože v jakém státě to žijeme.