2.12.2022 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

PRÁVO: Tady už nejde o čínské kšefty

Ohrožení demokracie nepředstavují policisté, svěšující na univerzitě nehodící se vlajky. Ohrožení demokracie nepředstavuje ani vytlačení pokojných demonstrantů povoleného (protože ohlášeného a nezakázaného) shromáždění na Hradčanském náměstí připravenou přesilou těžkooděnců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 11.4.2016 21:26

Re: Mám za to, že JUDr. Kalvoda

Vy a bez pevného názoru, už jste v troubě :o)

J. Šimek 11.4.2016 20:05

Re: šílený Šimku

Čímž jste opět nevyvrátil, že lidská práva uznávají všechny naše demokratické strany a vybírat z nich TOPku a Zelené je vaše šílenost.

K. Janyška 11.4.2016 18:41

Obchod je pramotorem růstu na straně 3 velkých negativ,

tedy míru, svobody a spravedlnosti. Obchodovat, obchodovat a obchodovat. To je totiž podstata obecné prosperity... Dzp.

P. Harabaska 11.4.2016 17:18

Re: Dotaz

Hlavní je mít dobře zastřižený knír a aby lulka dobře táhla.

P. Harabaska 11.4.2016 17:16

Čas od času se stane, že někdo třeba poruší nějaký

zákon nebo předpis. Může to být z nevědomosti, může to být třeba i porušení úmyslné. Závisí to zajisté také od toho, jaké má kdo vzdělání. Patří sem také neoprávněné používání titulů získaných studiem na vysokých školách. Že?

P. Kmoníček 11.4.2016 17:00

Re: Jan Kalvoda se začíná angažovat a zviditelňovat.

Pane Šimku,to těmto individuím nevysvětlíte.Jim o argumenty vůbec nejde.Lůza musí přece jen nadávat a osočovat.

J. Svoboda 11.4.2016 16:06

Re: pane Šimku

Pane Šejno, jako nápovědka pro Ovčáčka byste se docela hodil. Ten plká stejné hadí nesmylsy.

Zkuste uznat, že vyjadřování názorů akademických ústavů je něco zcela jiného, než vnucování se současných, nebo dokonce budoucích politiků na akademické půdy. Kdyby si vedení ústavu Zemana pozvalo (a má na to právo), bylo by to něco úplně jiného. To však díky bohu vedení školy ani nenapadlo!

M. Šejna 11.4.2016 16:04

šílený Šimku

až bude na budově FAMU viset při návštěvě španělského krále vlajka Baskicka, při návštěvě izraelského prezidenta vlajka Palestiny, při návštěvě tureckého prezidenta vlajka Kurdistánu, při návštěvě srbského prezidenta vlajka Vojvodiny, při návštěvě chorvatského prezidenta vlajka Krajiny, pak budu věřit tomu, že akademičtí aktivisté mají opravdový zájem o obecné dodržování lidských práv.

J. Svoboda 11.4.2016 15:55

Re: pane Doušku

Pane Šejno, ptejte se podle libosti stále blběji a blběji.

Jistě, že to žádný zákon nezakazuje. O tom, zda si někdo na akademické půdě bude dělat svou osobní volební propagaci, rozhoduje jen a jen vedení ústavu a v žádném případě ten, jenž se sápe na Hrad.

J. Svoboda 11.4.2016 15:48

Re: pavlačová štěkno Brousková

Pane Šejno, o "akademicích" máte, jak vidno, velmi zkreslené představy. Myslím, že jste nepochopil, o kom autor mluvil jako o cvičené opici.

Jak byste býval byl mohl vidět na Filozofické fakultě, Pan PROFESOR Putna, počmáral jako malý uličník plakát, oznamující přednášku pana Robejška, nápisy "Ruský šváb". O kom je asi takto zvyklý hovořit pan profesor Putna?

M. Hrubý 11.4.2016 15:15

Re: Dotaz

To jednou takhle jde nějakej chlápek po pobřeží oceánu a vidí jinýho chlápka, který sbírá vyplavené hvězdice a hází je zpátky do oceánu. Chvíli ho sleduje a pak mu povídá: "Proč to děláte? Stejně tam nemůžete naházet všechny?"

Druhej chlapík vezme další hvězdici, hodí ji do moře a povídá: "Ale tuhle jsem tam hodil."

P. Horak 11.4.2016 14:50

Dehonestovani.

Dobre promysleny a napsany prispevek pane Kalvoda. Jsem prekvapen/neprekvapen negativnich, sarkastickych a casto irelevantnich reakci mnoha prispevatelu do diskuze. Drzte se tematu a argumentujte vecne, bez osobnich urazek, pro nebo proti, to je disluze. Jinak je vysledkem techto vylevu nenavistny blabol.

J. Šimek 11.4.2016 13:24

Re: pane Šimku

Obecná podpora lidským právům je vlastní všem demokratickým politickým stranám v ČR a vy se pokoušíte selektivně vytáhnout TOPku a Zelené. Jste šílenec.

M. Šejna 11.4.2016 13:18

pane Šimku

školský zákon §32 odst.1 zakazuje činnost politických stran a jejich propagaci ve školách. Jenže kandidát na prezidenta není politická strana.

Ale pokud vystoupení kandidáta na prezidenta považujete za propagaci politické strany, pak vyvěšení vlajek je také propagací politických stran. Z jistého pohledu lze vystoupení kandidáta na prezidenta považovat za propagaci politické strany, protože Zeman byl tehdy členem SPOZ. Jenže vyvěšení tibetské vlajky je také propagací určitého politického směru, tj. pravdoláskařských Zelených a TOP09 a je to tedy evidentně politická propagace a tedy i porušení školského zákona.

P. Švejnoch 11.4.2016 13:10

Re: Mám za to, že JUDr. Kalvoda

... cokoli si račte přát, milý pane J. "S". Šimku 066 von Trautenau... :-)

V. Loula 11.4.2016 13:02

Re: Dotaz

Já žádný argument vyvracet nehodlám. Ano, to co píše Kalvoda, je pravda. Pouze se ptám, proč Kalvoda kritizuje tyto - nesporné - věci, ale k podstatně horšímu porušení ústavy mlčel? Mě nevadí oprávněná kritika, mě vadí výběrová kritika, něco se kritizuje horem dolem, a nad stejnou nebo horší věcí se mlčí. Příklad, Zeman je kritizován za přístup k Číně, ale přijetí státního vyznamenání od Saudské Arabie Schwarzenbegrem nikomu nevadí. Oprávněně kritizujeme krvavé potlačení nepokojů na náměstí Nebeského klidu v roce 1989, ale nikdo ani nešpitl, když Bahrain v roce 2011 stejně krvavě potlačit nepokoje na Perlovém náměstí. Světoví politici odmítli účast na olympiádě v Soči s poukazem na potlačovaná práva homosexuálů v Rusku, ale kamenování, bičování a dokonce ukřižování za podobné projevy v Saudské Arabii se přechází mlčením.

J. Šimek 11.4.2016 12:59

Re: Mám za to, že JUDr. Kalvoda

Myslíte obrana demokracie, že? :o)

J. Šimek 11.4.2016 12:56

Re: Jan Kalvoda se začíná angažovat a zviditelňovat.

Běžte do politiky, báječně se vyjadřujete k něčemu, co jste nečetl a ještě se tím chlubíte :o)

J. Šimek 11.4.2016 12:55

Re: pane Doušku

Školský zákon - paragraf 32. Ke stažení na webu min.školství.

A teď se předveďte s vaší odpovědí, dle jakého zákona má škola zakázáno vyvěšovat vlajky.

V. Čermák 11.4.2016 12:54

Re: Jan Kalvoda se začíná angažovat a zviditelňovat.

Já články grázlů nečtu, takže nemám ani co vyvracet. A pokud jde o jakési vaše argumenty, tak veškeré argumenty pro a proti byly už vyvrýceny mnohokrát opakovaně. Jediný fakt je, kdo s tím kolotočem začal? Začali s tím frustrovaní voliči Karla Schwarzenberga, který v přímé volbě prezidenta propadl. Oni se s tím dosud nesmířili, tento kolotoč roztočili a myslím, že s tím nepřestanou ani v budoucnosti. Jednou prohráli, pokaždé prohrají.

J. Šimek 11.4.2016 12:35

Re: Jan Kalvoda se začíná angažovat a zviditelňovat.

I kdyby byl Kalvoda belzebub, tak jste nevyvrátil jeho argumenty.

J. Šimek 11.4.2016 12:35

Re: Může pan právník odpovědět na otázku:

Zase jste se nevypořádal s kruciálním argumentem, že policie se musí řídit platnými zákony...

V. Čermák 11.4.2016 12:17

Jan Kalvoda se začíná angažovat a zviditelňovat.

Asi mu vysychá zdroj příjmu z připravovaného tunelu na státní rozpočet pro kamaráda Šťávu, kterým naštěstí neprotekly předpokádané miliardy, ale pouze milony.

K. Vyšata 11.4.2016 12:07

Re: Může pan právník odpovědět na otázku:

Nepotřebuji nic vyvracet, policie má právo na měnící se situaci reagovat tak, aby zajistila bezpečnost. I třeba proti Kalouskovi. Není tomu tak dávno, co zareagoval na oponenta fyzickým útokem.

J. Šimek 11.4.2016 11:58

Re: Dotaz

Tím jste nevyvrátil žádné argumenty z článku.

J. Šimek 11.4.2016 11:57

Re: Může pan právník odpovědět na otázku:

Nevyvrátil jste z argumentů článku naprosto nic. Zákon platí a basta fidli.

K. Vyšata 11.4.2016 11:51

Může pan právník odpovědět na otázku:

Po hrubém chování a napadání prezidentů házením předmětů snad nebylo preventivní zahrazení ulice z důvodu ochrany prezidentů nezákonné, že? Kolik asi bylo těch násilníků z minulé demonstrace připraveno znovu něčím zasáhnout prezidenty? Kdo viděl cholerický výstup poslance, musí přiznat, že k zabezpečení bezpečnosti návštěvy a českého prezidenta nic jiného policii nezbývalo.

K. Frauknecht 11.4.2016 11:08

Re: Souhlas, ale

zde se jednalo o "souběh" dvou momentů :-)).

Číňani se o svého nejvyššího dost bojí a část policejních manévrů byla objednaná (to neni fór). No a k tomu si připočtěte naši národní vlastnost "papežštější než Papež" a je hotovo.

Agresivní Číňany jsem viděl v ČT (to už samo o sobě mě nutí k jisté redukci viděného :-)!). Ale, když máme blbce v Česku, dá se očekávat, že ve více než miliardovém národě jich taky pár bude :-)).

P. Lenc 11.4.2016 10:43

Re: Pár chybek a je malér.

Jo pane Frauknechte.Už jsem o tom psal minulý týden.Jsou mně šumafuk přiblblí sluničkáři a hysterický Kalousek. Ale co mně nas..bylo chování policajtů vůči českým občanům, kteří mávali vlajkou která se číňanům nelíbí, policajtské zasahování vůči nim a nezasahování vůči naprosto agresivním číňanům.A o to jde.

V. Loula 11.4.2016 10:39

Dotaz

OK, pan Kalvoda brání demokracii zuby nehty, což je v pořádku. Mohl by ale někdo připomenout podobné vystupení pana Kalvody na obranu demokracie, když při volbě prezidenta (Havel) byl účelově vzat do vazby poslanec Sládek, aby se nemohl zúčastnít volby? Vystoupil tehdy pan Kalvoda s kritikou tohoto postupu nebo ne? Já si opravdu nevzpomínám.