21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

PRÁVO: Svět na internetu

Zabrousíme dnes do právnického světa na internetu. Soudy moc nejedou, zato třeba Twitter ano. Kolegyně Lucie Hrdá (vystupuje tam jako @JulieMontek a charakterizuje se jako „ošklivá zlá feministka. odbornice na domácí a sexuální násilí, drsná advokátka“).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 29.10.2020 8:34

V dávných dobách advokáti v trestním řízení zastupovali poškozené jen výjimečně . Většinou dávali přednost tomu vystupovat jako obhájci. Pokud dnes vznášejí všeobecná obvinění aniž by cítili potřebu je právě kvalifikovat a navrhnout důkazy, naskakují na vlnu, která vede k záhubě právního státu. V právním státě nikdo nechodí pravidelně do ulice vyprávět žalobcům a soudcům, za co a koho mají odsoudit. Soudce Lynč na západě USA měl svoje opodstatnění v historické době, dnešní hnutí podporované CNN, ČT a ostatními je popření práva /především na obhajobu/ jako takového.

V advokátní poradně v Chomutově jsme mali takú kauzu: Manželka se domáhala trestního stíhání manžela s tím, že jí popálil cigaretou na citlivých místech a znásilnil. Svěřila se ovšem přítelkyni, že se popálila sama, a došlo naopak k jejímu trestnímu stíhání. Zajímalo by mě, jak by takový případ eticky pojala kolegyně, kterou zmiňujete v úvodu.