25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

PRÁVO: Spravedlnost po sezoně?

Trestní stíhání Miloše Jakeše, Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, zahájené policejním Úřadem dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV), vrací na scénu téma, které se už víceméně považovalo za uzavřené a skoro vůbec nezaznívalo ani při nedávných oslavách třicátého výročí konce komunismu: trestní vyrovnání se s komunistickou minulostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 1.12.2019 17:45

Celá tahle šaškárna s 30-let Opožděným souzením těch dávno bezmocných starců má jediný smysl. Odvést pozornost od Současných Nešvarů a mnohdy i Zločinů Kapitalistických. Rv Toš tak...

Z. Rychlý 1.12.2019 11:47

No, zasmál bych se, ale nejste daleko od pravdy.

Š. Hašek 1.12.2019 11:29

Já bych spíš opakovaně vysílal naše lidskoláskovce na "školicí pobyty" k lidojedům do Afriky.

A až by se tam někde ztratila Šabatová ....... dělat bych mrtvého brouka. Prostě vládní letka nemá dost benzínu kvůlivá tomu uhlíku ......

Š. Hašek 1.12.2019 10:42

Zde nerozumím! ????

Jako "norimberský" tribunál s "husákovským komunismem"? Soudkyní bude Šabatová, přísedícími budou Pithart, Rychetský. Porota z lidu Svěrák, Halík. Za mladé Minář.

A moderovat to bude (po dobu jednoho roku) Nora168???

Ty "dědky" by vyslýchal Pithart??? Byl by to soud, nebo historická estráda po třiceti letech?

Z. Rychlý 30.11.2019 20:19

Souhlasím s panem Fridrichem, popíšu to jen trochu jinak. Problém spočívá v tom, že chcete za každou cenu odsoudit a zavřít nějakou OSOBU. To je už nyní hloupé a zbytečné, ale já bych rád, aby se konal soud nad tehdejším "socialismem" a aby ten SYSTÉM byl odsouzen jako totalita. Dědky bych nechal jen svědčit, aby lidé věděli, co to bylo za zmetky, kteří o všech zvěrstvech věděli. To odsouzení se de iure nestalo a proto Semelová, .......

J. Jurax 30.11.2019 19:44

Víte, ono ty myšlenky o spravedlivém, ba nejspravedlivějším řádu budou chytlavé furt. Momentálně hlavně na tzv. Západě, kde jejich praktickou realizaci naštěstí nezažili.

Ostatně opírá se o tyhle myšlenky kdekdo. Touha po spravedlivém řádu je věčná. Málokdo je ochoten si připustit, že spravedlivý řád opravdu pro zouplna všechny je nesmysl.

J. Ptáček 30.11.2019 18:27

Díky za reakci, jistěže si dělám legraci a mám pocit, že i vy to to tak berete.

V. Pokorný 30.11.2019 18:09

S tímto názorem pana Mlejnka, celkově já souhlasím. I s názorem pana Haška v této diskusi.

Jinak obvinit téměř stoleté starce, a po tak dlouhé době...to chce opravdu silný žaludek. Anebo se projevuje totální vypatlanost havloidů a kolaborantů i posluhů vůči vypatlaným Germánům.

J. Kanioková 30.11.2019 18:05

R^R^R^

J. Kanioková 30.11.2019 18:03

Ale fuj !

J. Ptáček 30.11.2019 17:22

Přijměme tisíce muslimů, ať v tom českém chlívku udělají pořádek. Jeden z jejích představitelů, saúdskoarabský imám Ísá Asírí, přece říká:

"Meč je pravdomluvnější, než kniha. Je to jazyk, kterému rozumějí křesťané i židé."

U nás by se dalo říct "levičáci i pravičáci".

V. Kain 30.11.2019 16:36

To vyrovnání s minulostí mě připomíná vyrovnání s minulostí v Německu kde postavili před soud válečné zločince kteří jsou stejně staří jako ti naši komunisti.Po celou dobu si spokojeně žili pobírali slušné důchody a nyní je chtějí trestat?Proč nebyl potrestán takový komunistický prokurátor Urválek?To byla škodná.Toho bych zavřel do úplného zdechnutí,ale hned po sametu.

Š. Hašek 30.11.2019 12:25

Já Vám Mlejnku závidím .......

to Vaše skromné naznačování, že určití jedinci se již vyrovnali s komunismem (počítáte i sebe, že). Moc jich nebude, Halík mluví o nějakých 15%. Schw. také. Ten jmenuje hned sebe a pak přemýšlí, jestli i Feri. Nejvíc vyrovnáni budou asi batolata z roku 1995.

Možná, že moje osobní zážitky, vzpomínky začnou být trestné. Už jen to, že se vysměji nějaké dementní Noře, která bude po mně chtít jednovětovou odpověď, co si myslím o Novotném, Dubčekovi, Husákovi, Havlovi ..... a začne se sama sebe doplňovat, zda "si nepřipadám divnej".

Hodně zdaru při lovu Jakeše, na víc nemáte.

K. Potoček 30.11.2019 11:09

Odsouzení se předpokládá, aby si Německo mohlo od ČR nárokovat finanční kompenzace.8-o

Š. Hašek 30.11.2019 9:49

Nemám zásadních námitek, ačkoliv teď vláčet Jakeše po soudech mi připadá jaksi slabomyslné.

A hlavně!!!!! Vláčení Jakeše nikterak neovlivní "politické, historické vnímání minulosti současnou, mnohdy přímo nevědoucí mládeží. Mládeží pirátsko, klimaticko štrasbruselskou. Neplatí pro každého.

Já si Jakeše prožil ..... začínají být jiní budovatelé, kteří potřebují "mlžit Jakešem". Knih o husákismu dost, ať se zas studuje a nedělají se špektákly!

J. Fridrich 30.11.2019 9:34

Ono skutečně DNES nejde o potrestání těch hlavních viníků odporných zločinů komunismu a komunistů - to mělo proběhnout krátce po pádu té dějinné anomálie toho nelidského politického systému. Nyní jde o JASNÉ pojmenování jejich ZLOČINŮ..

Snad by to pomohlo zachránit některé naše mladé lidi, kteří uvízli v síti těch na první pohled líbivých myšlenek o prý " nejspravedlivějším " uspořádání lidské společnosti, jehož praktické uskutečňování vedlo k zločinům proti těm nejlepším lidem-občanům naší země a mnoha dalších zemí celého Světa...