1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

PRÁVO: Snaha BIS o ovládnutí našeho soukromí

Před dvaceti lety jsem zastupoval jednoho levicového demonstranta, který seděl v klidu s transparentem na ulici, blokuje dopravu, a ke kterému přiskočil tajný policista s protiextremistického oddělení a v návalu zuřivosti o něj zlomil lať, na které měl ten transparent přidělán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 12.3.2020 16:20

Nějaký právnický dogmatik. Poslání BIS je cokoliv proti bezpečnosti našich občanů (Bezpečnostní! ) a zjišťování informací (Informační ) které jsou proti bezpečnosti. Protože svoboda a demokracie jsou v zájmu našich občanů, měla by hlídat pokud jee o snahy proti nim. Ale taky hlídá před teroristy kteří třeba ani nechtějí ruškt demokracii.

Hlavní tedy je aby byla BIS pod dostatečnou kontrolou demokraticky zvolené vlády ale i soudů pokud se provalí něco nekalého.

Řešení tedy není zakázat kamery, technologie a sledování nám nebezpečných osob (třeba zloděje bez toho nechytnete) ale hlídat aby to nebylo zneužito

V. Církva 12.3.2020 16:22

Nakonec od právníka mne hloupé dogmatické nesmysly nepřekvapují. Právo se dnes na Západě dostalo do stavu že není o spravedlnosti ale formalitách.

P. Zinga 12.3.2020 15:58

Vážně věříte, že "Tuto svoji práci uskutečňuje prostředky a svojí vlastní činností, která v zásadě znamená stanovení nepřítele, vyhledání nepřítele, sledování nepřítele, shánění informací o nepříteli." uskutečňuje nezávisle a z vlastní vůle?

Slyšelo jste něco z BIS o islámské invazi?

M. Krčmář 12.3.2020 11:56

Vše je o kontrolních systémech, které mají tendenci selhávat,kór když to někomu vyhovuje. Tito "zadavatelé" si neuvědomují,že takto pokřivený systém může a nejspíš i dopadne jednou i na ně.

V. Církva 12.3.2020 17:52

Ano vše je o kontrolních systémech. Ne tedy o technologiích a možnosti sledovat lidi, která je kvůli terorismu smysluplná ale o společenských mechanismech. A pan autor jako typický právník místo aby právě řešil ten právní rámec vrtá do činnosti BIS o které ví prd (teda ne že by ta naše IS až tak skvěle fungovala, ale to je jiná věc)

M. Hoblík 12.3.2020 9:47

Armáda, policie, tajná policie... To je třeba posilovat, jinak si budou lidi dělat co je napadne. Babiš nám tu demokracii pěkně zamotal!

J. Svoboda 12.3.2020 9:13

Nejspíš je BIS k takovému způsobu fungování úkolována. Když vidím EET a s tím související totální rezignaci na kontrolu, vůbec bych se nedivil, že jim to nařídil Bureš a ještě z toho dostává svodky na zájmové osoby.

Pěkný den.

P. Dvořák 12.3.2020 7:44

Pokud pominu, 1) že o levicového demonstranta, který „sedí v klidu“ s transparentem na ulici, blokuje dopravu, by měl být přeražen telegrafní sloup 2) a další fakt, že „tajný policista s protiextremistického oddělení“, kterého pozná každý jouda, není tajný,

nelze jinak, než s článkem souhlasit.

P. Hatina 12.3.2020 6:44

Aby to bylo ještě veselejší, právě BIS měla z titulu své činnosti vědět, že jedna z podezřelých aktivit jsou neodůvodněné přesuny větších finančních částek. Tudíž, když už si dohodla s ministerstvem dopravy tuhle "maličkost sledování " nad plán",měla si s s ním (a třeba premiérem) dohodnout navýšené krytí těch nákladů z nějakých skrytých fondů. Nechat to na "výběrové řízení", s předražením v řádu stovek milionů, to trklo i amatéry a už se z toho nedalo vybruslit bez ztráty věnečku...

J. Pilny 12.3.2020 5:48

Dokud bude hlavou čučkařů Koudelníkův syn vyškolený,řízený a odměňovaný cizími mocnostmi, tak se můžeme dočkat jen pohromy.

J. Orel 12.3.2020 2:07

Když jsme před třiceti lety likvidovali StB, bylo naším prvořadým cílem zajistit bezpečnost občanů.

Myslím, že je na čase se k této devize vrátit. Doporučuji všem příslušníkům BIS, aby si to opakovali jako muslimové modlitbu pětkrát denně. Služba znamená sloužit a ne si vymýšlet vlastní metody otravování občanů a porušování jejich práv a důstojnosti. Děkuji p. Vlkovi za jeho článek. Je potřebné zdůrazňovat, jaká práva a povinnosti má policie včetně tajných služeb v právním státě, o jehož kultivaci se musíme pořád starat.

J. Jurax 12.3.2020 1:22

Berňák využívající systém rozpoznávání obličejů ... ke mně přijde řemeslník s brašnou, opraví co opravit má, uděláme to jako obyčejně bez papírů, a bác - berňák si systémem rozpoznávání obličejů zjistí, že řemeslník vkročil do našeho paneláku, setrval dvě hodiny a zase vypadl a ješté se uščuřoval, pacholek, ale EET na něj v inkriminované době nic neeviduje - a už je jasný! Vysvětluj, holoubku, cos tam dělal? Načerno jsi řemeslničil, berni neodvedl ... tu máš flastr až se prohneš ...

J. Pilny 12.3.2020 5:50

Až lidé uvidí, že politici jejich daně utrácejí za smysluplné věci, a nerozhazují je svým kamarádům a známým, pak teprve začnou poctivě platit daně. Do té doby je to jen krmení draka, který nás jen buzeruje.

R. Brzák 12.3.2020 7:07

Souhlas - pak nastane dobrovolné placení daně, nikoliv dnešní stav - nedobrovolné odevzdání berně.

Jenže tento stav nikdy nenastane - dokud budou lidi u moci prostě lidmi...

P. Grigar 12.3.2020 10:37

..takže co s tím? Ideál svobody osobnosti spojené s osobní zodpovědností je v řiti?

J. Jurax 12.3.2020 11:38

No jo no, svoboda osobnosti samozřejmě, ale osobní zodpovědnost si platit ze svého, tož to k..va ani omylem, řečeno s klasikem ...

Poznámka: uvést plné znění sentence klasika znemožňuje místní staropanenský censor ... :-(

J. Jurax 12.3.2020 11:30

Jojo, ale to nesmíte být zaměstnanec. Ti platí poctivě ...