17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

PRÁVO: Šmejdi tu jsou stále

Velké předváděcí akce podvodníků jsou minulostí. Takzvaní šmejdi se houfně přesunuli do tištěných médií, do vod internetu nebo své „produkty“ lidem nutí přes telefon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Velínský 19.7.2019 9:11

Tedy pane Nachere, to jste si kolosálně naběhl!

Přesně jste popsal metody šmejdů, že jdou jenom po penězích, že jejich cílovou skupinou jsou hlavně senioři. Že je třeba si na ně dávat pozor, protože se přesunuli do tištěných médií a do internetu.

S příznačnou slepotou příznivců ANO Vám uniklo, že největší šmejdi se přesunuli do politiky. Používají tištěných médií a internetu, berou to přes důchodce, a jsou ve svých podvodek stále o krok napřed. A opravdu je potřeba mít se před nimi na pozoru, jsou mnohem sofistikovanější a s pomocí zvučných jmen, často vysokoškolsky vzdělaných, ošálí kdekoho.

Ošálili i Vás, pane Nachere. Takže opravdu, pozor na šmejdy, pozor na ně!

M. Malovec 19.7.2019 9:09

Je opravdu hezké

co tady říkáte. Proč ale např. souhlas po telefonu nebyl zneplatněn již před mnoha a mnoha lety. Ví se o něm. Asi měli páni poslanci větší starost o plné držky než o blaho voličů. Termín - připravuje se zákon - znamená, že ještě uvedou šmejdi spoustu lidí do neřešitelných situací. Hanba Vám.

J. Dvořák 19.7.2019 9:07

Re:

A nesedíš náhodou v parlamentu ČR?

K. Janyška 19.7.2019 8:54

A čemu se divit ?

Lidi jsou lidi, někteří až skoro nelidi... Dzp.

R. Dubravský 19.7.2019 8:49

Tihle šmejdi...

...jsou pouzí čučkaři proti státu, který nám bere více jak polovinu vydělaných peněz a stále je mu to málo.

D. Polanský 19.7.2019 8:05

Vždy byli a budou lidé,

co nechtějí poctivě pracovat, ale nepoctivě okrádat jiné.

M. Mikulec 19.7.2019 7:47

Re: Smejdi vyuzivaji

Umím porovnávat, a ty metody jsou stejné. Už se nesvéprávné telátko pacient nemusí vůbec o nic starat. O vašich kartickach nic nevím. Zákaznické karty nabízí a používá kde kdo. Příště si v lékárně vyzvedněte něco proti zlucovitosti.

I. Mertl 19.7.2019 7:42

Re: Smejdi vyuzivaji

Fakt Vám právě toto vadí, paní Mikulec? A proč jim tedy za pár kaček slevy berete tu kartičku? I když, samozřejmě, v databázi Vás mohou mít už registrací receptu. A stejně Vás v databázi má i řada dalších dodavatelů, se kterými máte smlouvu. Nemáte to prostě snadné.

I. Mertl 19.7.2019 7:31

Slyšte, slyšte

autor má pravdu, šmejdi jsou tu stále. A stále budou a je nutno se jim bránit. Samozřejmě. Díky za upozornění. Leč jedna důležitá informace chybí. Je to ta o autorově šéfovi. Ano, Andrej Babiš je ten superšmejd, který sice neprodává předražené kastroly, ale populistickými hesly "Všichni kradú" a "Bude líp" láká naivní lidi a přitom privatizuje český stát.

M. Mikulec 19.7.2019 7:29

Smejdi vyuzivaji

metod, které používají i jiní smejdi, jako např. farmaceutické firmy a vydejny léků. Zavádějí pravidelně zásobování pacienta léky, na dlouhodobý recept, pacienta si ohlídají a ten nemá úniku. Jak je jednou v databází,už nezmizí, leda by zemřel.

Z. Rychlý 19.7.2019 6:59

Za tuto osvětu vám pane Nachere

patří dík. S podvodníky je to těžké, existují podvodníci těžkého kalibru s dokonalým maskováním, kterým podlehne i jinak inteligentní člověk. Ale bojovat proti nim je potřebné a nutné.

Jak já uslyším něco o výhodné nabídce ihned zpozorním. Těm dobrotrusům jde jen a jen o moje dobro. Hledají cestičky jak mi ho sebrat.

S energetickými nabídkami někdy řeknu do blablabla o nahrávání okamžitě a tvrdě NE, nemám zájem, ale někdy se chci pobavit a odpovídám tak, jak to v kursu neprobírali. Když třeba na udivenou otázku: "Vy nechcete ušetřit?" odpovíte, že ne, že chcete přispět zaměstnancům současného dodavatele na auta Ferrari, pak volající okamžitě ukončí hovor a vy máte veselý den.

Taky je milé, když vyhrajete v nějaké jejich loterii (z "průzkumu" veřejného mínění) a řeknete jim, aby dárek pro vás dali někomu jinému - ta pomlka je výmluvná.

Stran těch "průzkumů" - někdy pomáhá, když jim dopředu oznámím, že je mi 70+, pak většinou průzkum ihned končí. Někdy je s nimi dobrá zábava, ale většinou obtěžují.

R. Langer 19.7.2019 5:50

Re: Správná informace

Jo, "údajně". :-D

J. Kovaříček 19.7.2019 3:10

Správná informace

Naletět je sice snadné, ale existují i snadné obrany. Například: Vyžádejte si číslo volajícího a zavolejte zpět. Někteří ovšem mají pohyblivá čísla, takže stoprocentní záruka to není. Požádejte o přesný název firmy a ověřte si její reputaci na Internetu. Je-li nabídka lákavá, požádejte o její zaslaní emailem. Pokud je to černé na bílém snadněji můžete zvážit nabídku.

Dále doporučuji: Nepoužívejte hledč Google, bezpečnější je duckduckgo, Tato firma údajně nesbírá a neprodává informace o vás.