4.10.2022 | Svátek má František


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
VK 23.11.2009 14:31

role státu

Stát je tu údajně pro občana a za jeho peníze činí vše pro jeho blaho, prosperitu a bezpečí. Toť teorie. Praxe je zcela odlišná, když stát nechrání své občany před kriminálními živly jako jsou lichvářské firmy s nehorázným úrokem, podvodníky zastupovanými mafiánskou justicí, napomáhá rozbíjení rodin diky vyššímu zájmu kasin a různého jiného hazardu. Stát vydává i různé zákony dle třídního zařazení, jiný zákon pro tutéž věc platí pro občana, jiný pro poslance. Garantuje feudální výhody absolutní imunity, dosud vyjma práva první noci. Jak dlouho ještě? Zneužívá ve velkém univerzální zákon na ochranu osobnosti pod jehož pláštíkem jsou gauneři chráněni v anonymitě aby zlomyslně prosťáček občan si naběhl. Proč jsou tajné seznamy VŠ graduovaných právníků jež díky své genialitě docílili absolutoria ne za obvyklých 5 let denní dřiny? Co je tajného na těchto faktech kdy občan by si mohl vybrat zda najmout takto geniálního všeho schopného právníka a nebo by mohl usoudit že by spor o psí boudu mohl projet. Ať díky svým schopnostem, nebo díky přízemním znalostem práva. Proč kontroly mají mít časové ohraničení, když tento korupční nešvar zavedli bývalí ministři v 90 letech, kdy na přednášky a s indexem jezdily za ně sektetářky s indexem vládní audinou, což bylo i tehdy veřejným tajemstvím. Proč držet v utajení fakta, která se veřejnost stejně doví, nebo jsou veřejně dostupná např. v tel. seznamech nebo na webech státních orgánů? Jinak řečeno stát se čím dál více staví s podporou poslanců do role My tady a občané Oni tam někde.  Komunismus na toto dělení zašel. Strana a vláda měla svůj vlastní metr stejně jak si jej nově budují novodobí soudruzi. Začínají vařit předvolební písničku a mazat med kolem huby občanům. Rozdají virtuální peníze, sami si reálné v rámci krizových úspor přidají.  Proto nás taková maličkost, jako je elektronické doručení dokumentu firmě či občanu bez ohledu na možnosti nemůže překvapit. Exekutoři si už dnes mnou ruce, větší rito jim stát dosud nenahrál...

Ada 16.11.2009 23:15

Dnes jsem se prokousával datovou schránkou půl dne...

a mohu s hrdostí konstatovat, že VĚTŠÍ PRASEČINU UŽ NIKDO VYMYSLET NEMOHL!!!! Je to přesný opak toho, jak bych si představoval komunikaci mezi úřadem a firmou, popřípadě občanem. Nakonec se doberete toho, že potřebný výtisk vám udělají pouze na Czechpointu a ten je vám stejně k ničemu, pokud úřad, který vám dokument zasílá, nedodržuje standard certifikace, což byl přesně můj případ... Rv;-€Rv

jb 18.11.2009 10:16

Re: Dnes jsem se prokousával datovou schránkou půl dne...

no co, ale pošta a 602 vydělává, a to je hlavní, ne?

hanka 16.11.2009 21:49

asi něco nechápu

dosud jsem na rozdíl od autora žila v dojmu, že fyzické osoby si datovou schránku zřizují dobrovolně, tj. kdo s internetem neumí zacházet, ten si ji nemusí zřizovat a bude dostávat normální poštu.

oh 16.11.2009 22:34

Re: asi něco nechápu

Máte pravdu. ZATÍM!

Minutus 16.11.2009 19:11

Článek je mimo ...

Možná sice, že se schránkami budou po nějakou dobu problémy, ale elektronizace naopak postupem času donutí stát makat mnohem transparentněji a efektivněji. Proto taky není k ní až taková vůle, až bude každé zasedání zastupitelstev a rad veřejně kdykoli přístupné na netu, stjně jako každý záznam z výběrového řízení, korupce nebude tak jednoduchá.

Sid 16.11.2009 20:25

Re: Článek je mimo ...

Vyberove rizeni a jine podobne akty jsou VEREJNE. Vase soudni zalezitosti jsou veci vysoce privatni a mnohdy na nich zavisi VEs osud.

Schranky budou fungovat do prvniho masivnejsiho utoku hackeru, kteri na nekolik tydny cely system paralyzuji. Pak si teprve statni moc uvedomi, ze papir je prece jen papir. Skoda bude obrovska a zpalati ji opet danovi poplatnici.

pteryx 16.11.2009 18:34

je to problém

Ouřednící se snažili udělat velice dokonalý systém a vyšla z toho totální spatlanina. Místo toho aby vyvěsili co po mně vlastně chtějí a dali to na web na heslo (podobně jako freemaily), abych věděl že mi do schránky přišlo nějaké veledůležité oznámení, tak udělali komplikovanou spatlaninu. Koneckonců, mohli to oznámení dát na požádání i na ten web - zakryptované způsobem co bych si sám zvolil.

Pan advokát tady má pravdu, že je to obráceně, místo aby stát poskytoval služby, tak občana buzeruje.

Pete 16.11.2009 16:08

Certifikát nutně nainstalovaný na počítači je blbost - proč to neudělat jako banky?

Certifikát můžu mít na flashce a pak se snadno můžu připojit téměř kdekoli, ale takhle bych sebou na dovolenou musel minimálně táhnout notebook s naistalovaným certifikátem.

10 denní lhůta je pak opravdu buzerace, dovolenou si bereme většinou aspoň 2 týdny, pokud jedeme někam dál.

Cena odeslané zprávy je vyčíslená pěkně vysoko, aby se Česká pošta pěkně pakovala a daňový poplatník měl co platit.

ČESKÝ STÁT JE TUPÉ BUZERUJÍCÍ HOV@DO a lidi co tu žijí většinou nemají smysl pro fair play. Podle toho to tu celé vypadá.

Minutus 16.11.2009 19:04

Re: Certifikát nutně nainstalovaný na počítači je blbost - proč to neudělat jako banky?

Jistě, možností je víc. Ta fleška by postačila. Pokud to schránky už umí..

cb 16.11.2009 13:37

Jak to bude

na stavebnim uradu s tou ceduli "Stavba povolena"? Ta prijde taky elektronicky?

šakal 16.11.2009 13:39

...Klid!...

...To je jen "moucha", která se "vychytá"!... Technicky se to "ošetří"... ;-P  ;-D

Yowda 16.11.2009 14:28

Re: ...Klid!...

samozřejmě přijde elektronicky do datové schránky a stavebník si dojde na CzechPoint, kde mu ji za třicet korun vytisknou na obyčejný papír, za šedesát korun na čtvrtku, a za dvěstěkorunový kolek na něj dostane razítko.

Minutus 16.11.2009 19:07

Re: ...Klid!...

No ale taky to může být tak, že se ten pitomý nápis nebude požadovat a na elektronických mapách na netu bude vyznačení objektu a odtud link na stránky stavebního úřadu, kde se na to bude moci kdokoli podívat .. povolena, nebo ne?

Aleš 16.11.2009 15:28

Re: ...Klid!...

No tak nevím problém bude asi v lidech v justici. At naberou schopnou administrátorku zbytek propustí / převážně úřednic/ a ta bude obsluhovat datovou schránku a rozesílat. Manažeři justice nejsou schopni zajistiti za celých pomalu 20  let peníze. A vůbec tet kdy bylo možno čerpat z EU fondů ovšem to by jim nesměla vyhovovat tenhle styl zastaralé práce.

Corsini 16.11.2009 14:34

Re: Jak to bude

To můžete řašit až dokážete celou projektovou dokumentaci nacpat do té datové pixly ;-)

m.l. 16.11.2009 15:07

Re: Jak to bude

Jak prosté. Úředním nařízením se zvolí nějaký zastaralý, předražený a uživatelsky nepřívětivý program který se prohlásí za jediný formát ve kterém úřady převezmou stavební dokumentaci. A všichni úředníci pak budou jezdit za naše peníze na tříměsíční školení do centrály Autodesku v USA :-)

cb 16.11.2009 15:11

Re: Jak to bude

CAD602

šakal 16.11.2009 15:28

...Chi, chi, chi...

...;-D

go.west 16.11.2009 17:19

Re: Jak to bude

Dneska snad úplně každý caad umí export do pdf a "obrázky" i texty, do kterých nemůže ňouma úředník zasáhnout a pozměnit je, jim musí zcela postačovat.

Nerad bych se dožil situace, kdy budu ručit za data, která nemám pod kontrolou já, ale nějaký packal referent.

Sid 16.11.2009 20:28

Re: Jak to bude

PDF muzete zmenit take - Nuance ScanSoft PDF create.

Martin 16.11.2009 13:13

Argumenty jasné, ale

Argumenty autora jsou jasné a pochopitelné, ale... Žijeme ve státě, kde se běžně děje, že soudní obsílky NEJSOU doručovány, ačkoliv soud vychází z toho, že jsou a jedná podle toho. To je fakt, ne nějaký nesmysl. Fakt mnohokrát ověřený v praxi. Vina je v malém procentu případů na poště, většinou však na samotných soudech, které se občas NEOBTĚŽUJÍ obesílat účastníky řízení, následně se ani neobtěžují zaslat rozhodnutí, které bylo logicky vyneseno v nepřítomnosti účastníka, jelikož tento nebyl k řízení pozván a dochází k situacím, že jsou šikanování justiční zvůlí (zlovůlí) a pordobování zbytečným perzekucím, kterým šlo zabránit, kdyby občan dostal možnost se vyjádřit nebo bránit. Pro ty, kterým se to také stává, jsou datové schránkynadějí, že soudy (chce se mi říci zasra*é soudy) začnou konečně doručovat písemnosti, které mají doručovat a přestanou lhát a podvádět s doručováním. Jistě, toto se asi nestane babičce na chalupě, která nemá nic společného s ničím. Stane se to spíše někomu s mnoha kontakty a spory. Kdo žije a podniká ví, že spory nemusejí být vždy vyprovokované, že se prostě stává, že narazíte na blbce a když se k tomu přidá ta náhoda, že váš blbec se potká s blbcem soudcem, nastává výše uvedená situace u teoreticky nevinného člověka (teoreticky, protože nedojde k spravedlivému procesu). Takže nechť je všem státním úřadům nařízeno všechno řešit přes datové schránky a nech´t zůstane dobrovolné jejich zřízení. Howg

cb 16.11.2009 13:28

Re: Argumenty jasné, ale

95% slusnych lidi je urady obtezovano kvuli 5% neprebiracu.

Gambri 16.11.2009 12:42

Hlavním důvodem dat.schránek je výdělek!

Ano, firmy neplatí nic. Ale úřady, které vám zprávy zasílají budou platit jako mourovatí (a protože je platí stát, tak to platíme všichni). Instituce, která rozešle max. 33 mil. zpráv ročně, bude platit za každou zprávu 17,90Kč (vč. DPH). Nejméně (9,90 Kč) bude platit instituce, která rozešle ročně více než 123 mil. zpráv. O výdělek se podělí Česká pošta s ......

cb 16.11.2009 12:45

Re: Hlavním důvodem dat.schránek je výdělek!

Ale plati firmy plati. Hezky za kazdou stranku, pokud ji potrebujou pisemne.

k 16.11.2009 16:32

Re: Hlavním důvodem dat.schránek je výdělek!

zatímco teď zaplatí minimálně 26 Kč za doporučený dopis, a pošta přijde o 800 mil obratu - nevím kde vidíte ten zisk ??

Corsini 16.11.2009 17:44

Re: Hlavním důvodem dat.schránek je výdělek!

A co těch 30,- Kč za jednu stránku dokumentu při převodu z elektronické do papírové podoby?

P.P. 16.11.2009 12:10

ne tak úplně

Schránku si můžete přesměřovat do svého mailboxu a máte do něj přístup odkudkoli na světě. Naopak pro mne je toto řešení velice přínosné. Velmi mnoho cestuji po světě a občasi i na řadu měsíců. Pokud soud pošle poštu do vlastních rukou, tak ji pošta nevydá nikomu. Například se mi stalo, že jsem měl velký problém, protože jsem si nevyzvedl doporučený dopis protože jsem byl prostě několik týdnů služebně v zahraničí. Ani jsem nebyl schopen zjistit, co mi to posílal a kdo. Prostě zásilka vrácena. Málem se mi kvůli tomu nepodařilo zprivatizovat byt, ve kterém jsem bydlel. Teď se do datové schránky dostanu odkudkoliv na světě a mohu záležitost řešit. Mohu odesilatele kontaktovat a domluvit nějaký náhradní termín. Mohu ledacos. A hlavně vím, co se děje. Pro mne pomoc a úleva ohromná. Pr ty dvě paní v chatě na sázavě je to úplně jedno, protože když si nevyzvedne datovou schránku a je to stejné, jako kdyby pošta to podání vrátila. S tím rozdílem, že paní by po návratu z dovolené nalezla pouze papírek s modrým pruhem a vůbec by nevěděla, co vlastně prošvihla. Teď i když věc bude považována za doručenou, ví co se děje a může jednat. Nebo požádat advokáta (třeba vás) aby jednal za ni a třeba se domáhal zneplatnění pro nepřítomnost.

Inšalláh.

Sumo 16.11.2009 12:11

Re: ne tak úplně

Souhlas, pro Vás je to super, gratuluju, mějte to. Ale proč do toho nutíte i mě ?

Jura Jurax 16.11.2009 12:30

Re: ne tak úplně

No, možná až se vychytají blbostě, co tam jsou, bude to přínosem i pro Vás - nemůžete přece čekat, že něco prosazované a placené státem bude hned funkční a promyšlené ... ;-)