3.4.2020 | Svátek má Richard


Diskuse k článku

PRÁVO: Rittig znovu zadržený a propuštěný

Policie v pátek provedla monstrakci, při které kromě Rittiga zatkla dalších devět lidí a všechny obvinila z praní špinavých peněz a tunelování. Státní zastupitelství mělo 48 hodin na to, aby požádalo soud o uvalení vazby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 30.9. 2014 20:38, přehled diskusí

F. Lesniak 30.9.2014 1:14

Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

že se musí každému prokázat vina. Osobně si myslím, že jsou tu pouze dvě varianty. Buď je soudce podplacený nebo policajti odvedli mizernou práci. Obě varianty jsou v naší kotlině možné, tak se nechám překvapit.

J. Sixta 30.9.2014 8:01

Re: Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

Mizernou práci? Možná máte pravdu. Ale co když to není jejich mizernou prací, ale tím, že se nic nestalo?

U Oleo Chemical si aspoň dali tu práci a předstírají daňový únik, který je pro Borgulu škodou. U jízdenek, kde není možné srovnávat kvalitu a tedy ani cenu v čase a místě, si pomáhají postavením všech jízdenek na stejnou úroveň. Tedy pokud třeba v Pardubicích měla 4 ochranné prvky a tiskla se v jedné variantě, v Praze jich bylo víc než 10 a variant provedení asi 20. Škodou tedy je prostý rozdíl ceny jízdenky v Pardubicích a Praze. To, že DPP měl unikátní papír, kdežto ostatní DP používají běžnou

produkci neceninových papíren, je zcela pod rozlišovací schopnosti

orgánů.

B. Mrázek 30.9.2014 8:19

Re: Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

Máte to hodně jednoduché. Podplacený soudce, nebo špatná práce policie. A lidový soud může ihned vynést rozsudek.

J. Bruner 30.9.2014 3:37

všc je v tom,že

policie a st.zástupci si vytvořili vlastní katalog, který se liší od zákonů této země a podle něho obviňují a zatýkají. Soudy ovšem postupují podle zákona a zde vzniká rozpor. Každý, kdo žádá hned zavřít, by si měl uvědomit, že zvůle prokurátorů velmi snadno může dopadnout i na něj.

Jde o jasné zneužití moci neboť již od antiky platí "ultima ratio", tedy trestní postup až jako poslední.Před ním se musí v občanském sporu prokázat nezákonný postup a teprve poté může nastoupit trestní řízení. Dopravní podnik dobrovolně sjednal cenu jízdenek a pokud s tím akcionář (město Praha)nesouhlasí, nechť škodně stíhá toho, kdo smlouvu za dopr.podnik podepsal.

P. Lenc 30.9.2014 7:25

Re: všc je v tom,že

Přesné, souhlas.

I. Schlägel 30.9.2014 7:47

Re: všc je v tom,že

Jste si jist, že české soudy vždy postupují v mezích zákona? Tak to Vám tu jistotu závidím.

J. Sixta 30.9.2014 7:50

Re: všc je v tom,že

Máte téměř pravdu. Dopravní podnik sjednal nové dodávky a ceny jízdenek. Ale ne úplně "dobrovolně", ale teprve poté, co byl upozorněn UOOZ na nutnost nového zabezpečení. I když jízdenky z Neograph byly lepší než jízdenky používané v celé ČR (to ale přestalo od nových dodávek od Státní tiskárny cenin v r. 2012), náklady na tisk jízdních dokladů (tedy jízdenek) se snížily o 23%. Nevím jak vám, ale mně to připadá dostačující.

Informace jsou k dispozici tady: http://kauzydp.webnode.cz/news/neograf/

K. Luboš 30.9.2014 8:17

Zlatý komunisti!

Tak ti dostali Rittiga do basy jednadvě. Zdefraudoval půl mega a hned šel bručet. Současné dění mně utvrzuje v názoru, že slovo demokracie je ekvivalentní slovu bordel.

Z. Švrček 30.9.2014 9:38

Re: Zlatý komunisti!

Aslovo komunismus je tedy zrcadlově ekvivalentam slovům pořádek, čestné chování, neúplatnost a klid na práci, ano???

K. Luboš 30.9.2014 11:53

To z toho vůbec nevyplývá!

Všichni chceme žít svobodně, ale když míra bordelu přesáhne jistou únosnou mez, pak vyvstává otázka, zda část svých svobod neobětovat a nepřiklonit se k nějakému autoritativnějšímu režimu. Jako Němci ve 20. letech... Anebo jako Chilané v roce 1973... Anebo jako Rusové k Putinovi...To však „demokrati“ nikdy nepochopí.

Ale uznáváte , že komunistí by se s takovým hajzlíkem jako Rittig vypořádali raz dva?

L. Novák 30.9.2014 17:58

Re: To z toho vůbec nevyplývá!

Co je to "míra bordelu"? Znám komunistu, pro kterého je bordel synonymem pro svobodu...

V. Ondys 30.9.2014 8:59

:))))))))) Nějak to udělej!

Připomíná mi to normalizaci, když jsem jako řemeslník dostal úkol v práci, nebyl jsem na něho řádně vybavený nástroji a materiál jsem taky musel většinou pokoutně získat vzhledem k tehdejšímu :)))))) úžasnému plánování ze strany nadřízených soudruhů, na moje námitky, že jsem tu jen od toho, abych dobře odvedl svůj podíl na společné spolupráci za socialistické kapesné, jsem zásadně vždy z jejich strany sklidil nevoli, jak jsem rušivý element v celkem pro ně :)))))) pohodlném zaměstnání. Jinak to byla vždy hrůza v porovnání s tím, jak se k jiným ve stejné pozici chovali venku za ostnatým drátem s lidovými pohraničníky, kde to řídili :)))))) nelidumilní kapitalisté po tom, co jsem se sám osobně přesvědčil, na rozdíl od jejich u nás vždy výhodnějších :))))))))) představ. :)))))))) To naše neochvějně socialistické přerozdělování s horlivými úderníky na nejvyšších ani nemůže nic jiného přinést.

V. Ondys 30.9.2014 9:08

Re: :))))))))) Nějak to udělej!

nejvyšších místech

J. Fleiszner 30.9.2014 9:04

Proč to vůbec psal?

Proč vůbec autor psal ten článek? Domnívá se, že Rittig provádí trestnou činnost a že se policii nedaří ho za ní dostat za mříže. Trestat by, ale chtěl ty, co se ho za mříže snaží dostat!

Dokázat vinu zloději chyceném v kradeném autě je asi docela snadné, proti dokazování viny Rittigovi, který provádí velice sofistikovanou trestnou činnost, jejíž podstatu nejsou někteří čtenáři (a možná i autor) schopni  pochopit.

Zákony v ČR vymýšlí zloději a jejich spolupachatelé (politici) je pak prosazují. V takovém prostředí je obtížné se i bránit ozbrojenému útočníkovi a neriskovat kriminál. Co potom prokazovat nějakou složitou trestnou činnost, která je prováděna vysokými státními úředníky za podpory bývalých soudců.

T. Kočí 30.9.2014 9:40

Re: Proč to vůbec psal?

Není to uplně pravda. Zloděj v kradeném autě řekne,že si ho jen půjčil, nebo že se chtěl jen projet. Nebo už to je jinak?

Že je Rittig zloděj je zřejmé. Na byt v Monaku a letadlo si asi nevydělal šéfováním samoobsluze.Práce policie a žalobců je k pláči neprofesionální. O tom žádná.

J. Krejčí 30.9.2014 11:00

Re: Proč to vůbec psal?

K té profesionalitě SZ: Jde o typ trestné činnosti, který se velmi těžko stíhá kdekoliv na světě. U nás je navíc problém to, že se ještě neustálila judikatura, taky jistou komplikací může být relativně nový trestní zákoník...

Skutečně je usvědčení takového typu pachatele dost těžké. Ale to platí i jinde, viz třeba případ Al Capona.

J. Kulheim 30.9.2014 14:04

Re: Proč to vůbec psal?

Zlodějem bude až mu někdo prokáže, že kradl.

J. Plzák 30.9.2014 10:45

Re: Proč to vůbec psal?

Kde je ta zřejmost, že Rittig je zloděj?

Pokud mu někdo umožni brát vysokou provizi za tisk jízdenek, tak je blb a možná i zločinec někdo jiný.

J. Svoboda 30.9.2014 11:37

Re: Proč to vůbec psal?

Pane Plzáku, možná vás Rittig ve tom soukromém leztadle i sveze.

F. Ogáv 30.9.2014 13:39

Re: Proč to vůbec psal?

Proč by měl pan Rittig vozit pana Plzáka v letadle? Většina diskutujících je zaslepena nebetyčnou závistí. Vvšichni píšete, že pan Rittig je zloděj. Někteří prohlásí, že: "Že je Rittig zloděj je zřejmé. Na byt  si asi nevydělal šéfováním samoobsluze." Autor ví jak, ale neřekne.Nebo: "Dokázat vinu zloději .... je asi docela snadné,

proti dokazování viny Rittigovi, který provádí velice sofistikovanou

trestnou činnost, ....."

Autor takového zvratku dovede tu sofistikovanost pochopit, ale nekoná. Co má udělat? Běžet na VB a udávat,udávat. Pan Rittig dobrovolně odevzdá pas, který je mu poté vrácen, Pan Rittig neprchá z republiky, sám se Veřejné bezpečnosti hlásí, Pan Rittig si z VB a SZ dělá p...l. Po revoluci i v podnikání se dodržovalo: Co není zakázáno, je povoleno. Teď to však je jinak, také je už jiný režim. 100 krát opakovaná lež se stává pravdou (Goebels). Když polovzdělaný novinář bude rok tvrdit že Rittig je lump, tak mu všichni věříte a Pan Rittig se baví. Měli jste se lépe ve škole učit a bavili byste se také. Když jste tak všichni chytří, proč exaktně nedokladujete Rittigova zvěrstva? Udělejte to a národ si oddechne.

Když vám někdo nabídne provizi, řeknete? To já nemohu přijmout, to je moc, dejte mi dvacetkrát méně. ??

J. Svoboda 30.9.2014 15:25

Re: Proč to vůbec psal?

Pane Ogáve, ten váš nebetyčně nemsyslný blábol zaslouží pozornost. Ale pozornost doktorů lidských duší.

Je velký rozdíl mezi tvrzením, že trestná činnost je sofistikovaná a jejm, pochopením. Tento stav způsobily naše dosavadní politické elity, jež záměrně nedaly vyrůst policejním odborníkům, schopným vědět, co to vlastně a sofistikovaná činnost je a jak na ní.

Vy jistě víte o obrovských daňových únicích na LTO za kralování soudruhů Dlouhého, Kočárníka a potažmo Klause. Máte věrohodnou odpověď na otázku, proč se to tehdy nevyšetřovalo a ani nevyšetřilo? Národ si těžko může oddechnout, když byl po léta dušen i s policií?

Když mi někdo nabídne provizi, bránit se rozhodně nebudu. Jen by mě dost zajímalo, kteří úředníci na finančních úřadech o těch provizích vědí.

K. Luboš 30.9.2014 12:48

Zločinci jsou...

...oba dva.

K. Janyška 30.9.2014 9:11

Je to jako s Nečasem.

Bůhví odkud ti lidé berou pokyny. Řekl bych, že od Zemana prezidenta.... Dzp.

Z. Švrček 30.9.2014 9:35

Rittig

Je jen jeden z mediálně osvědčených způsobů, jak stále poukazovat na smetí v očích jiných a zastírat břevna v ku svém - řečeno biblickým jazykem. Tedy lidu obecnému je třeba hodit byť ohlodanou kost, aby si nevšimli, jak dosavadní koalice vaří zabijačku a štěká se při tom o ty nejtučnější kousky.

J. Plzák 30.9.2014 10:41

Re: Rittig

"Tady máte, blbečkové. A paste se"!

J. Plzák 30.9.2014 10:40

Soud nenašel důvody pro vazbu.

Sice konstatoval, že důvod stíhání akceptuje.. - tolik autor.

To znaméná, že se vyšetřovatelé a žalobci nedopustili trestného, nebo aspoň zavrženíhodného činu. Činili tak v dobré víře... Jak ušlechtilé.

Něco jiného by bylo, kdyby bývali obžalovali Rittiga, že v mládí trhal broukům nožičky.

J. Krejčí 30.9.2014 10:57

Nesouhlas s autorem

Autore, nemáte pravdu.

Není zde vztah mezi důvodností tr. stíhání a vazbou. Důvody vazby klidně dány být mohly, soud ale vazby nahradil jinými opatřeními (kauce, přijetím slibů, dohledem probačního úředníka...). Pokud jde o důvodnost trestního stíhání, jistě rozhodne soud, na rozdíl od vás ale mám za to, že zatím nejsou indicie, že trestní stíhání bylo zahájeno nedůvodně.

A ta kauza Naďové a spol.? Kromě té části, kde se NS vyslovil k rozsahu indemnity (neočekávaně velmi extenzivně), je již zažalovaná velmi nebezpečná trestná činnost spočívající ve zneužití zpravodajské služby pro soukromé účely. To bylo velmi závažné jednání, bylo pro soukromé zájmy někoho zasahováno do ústavou chráněných práv jiného a to organizací vykonávající státní moc. Někteří to zlehčují, zlehčovat to ale nelze. Jak byste mluvil, kdyby např. nějaký státní zástupce či soudce pro své potřeby vydal příkaz ke sledování někoho, třeba vás?

M. Frank 30.9.2014 11:51

Re: Nesouhlas s autorem

Nápodobně pane Krejčí, nemáte pravdu vy. Žaloby na povinnosti při správě cizího majetku musí podat vlastník, což neproběhlo. Ostatní žalované činy nejsou protizákonné (vyvádění peněz přes smlouvy na služby) a činí tak 99% zahraničních firem.

A zneužití zpravodajské služby? Požádat o prověření, zda manželka premiéra není sledovaná? No to je opravdu na padnutí na zadek. Že vám šmírují fízlové telefony od rána do večera vám nevadí?

V. Hajková 30.9.2014 12:58

Re: Nesouhlas s autorem

Naprostý   souhlas!

J. Krejčí 30.9.2014 14:28

Re: Nesouhlas s autorem

1. Zjistěte si laskavě, co je v kompetenci Vojenského obranného zpravodajství. To, o co ta Naďová žádala ani vzdáleně. Pokud by ty problémy s Nečasovou manželkou byly tak, jak bylo popisováno, byl by to úkol pro policii, konkrétně pro ochrannou službu.

2. Není pravda, že ten, kdo úkoluje zpravodajce k jejich nezákonné-trestné činnosti, je beztrestný. Je trestný jako návodce či organizátor.