15.10.2019 | Svátek má Tereza


Diskuse k článku

PRÁVO: Regulovat youtubery? Ne!

V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus vystoupila novinářka Jana Blažková. Požadovala v něm celou řadu regulací, které mají být uvaleny na youtubery. Tyto regulace by však byly dalším omezením svobody projevu českých občanů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.8.2017 19:20

Re: blažková

To nejde, jak by to řešili s potomstvem komisaři ...

I. Dekyský 20.8.2017 13:32

Blběnce,

která nezvládá výchovu svých dětí, vadí vulgarita. Mě mnohem víc vadí nepřetržitý proud propagandistických lží, kterými dnes a denně (nejen) veřejnoprávní média oblbují národ, tedy i děti...

I. Dekyský 20.8.2017 13:23

Re: blažková

V tom případě je na čase aby Evropská komise zakázala dědit hloupost :-)

J. Dobrý 19.8.2017 20:41

Re:

presne tak.

J. Jurax 19.8.2017 18:42

Re: blažková

Nojo, jestli to není dědičné po mamince ...

J. Jurax 19.8.2017 18:41

No jo,

tak ať ta mladá Blažková postaví své potomky do latě a Jelly Beans jim prostě nekupuje (já ani nevěděl co to je, až gůgl mne poučil, že jsou to jakési bonbóny či co), když jí to vadí. A případně jim zatrhne sledovat YouTube, monitoruje jim, co dělají na počítači, když jí to vadí, a koupí jim hloupé mobily, co neumí net, ale jenom telefonovat.

Ale ať to, co jí neleze, nezakazuje všem! Projevuje stejnou alternativní inteligenci jako naši zákonodárci zapověděvší kuřbu v putykách.

Tedy - ze zvědavosti jsem se podíval na nějaké youtubery a semtam jsem se i pobavil, nicméně je to proud plytkostí cílený na teenagery a vcelku primitivní až blbý; holt nejsem ta cílová skupina. A že je tam reklama - no a? Co je na netu zadarmo, žije z reklamy ... já taky v TV i veřejnoprávní v reklamách sleduju dámu, co se mi svěřuje, že neví, co se děje s její vagínou, leč že nějaký univerzální sajrajt likviduje v její vagíně mikroby i viry ...

A vulgarity - no buran zůstane buranem i na YouTube, když se kultivovaně vyjádřit neumí; na druhé straně možná jde o stylizaci do tvrdých hochů i dívek, co se řečeno s klasikem povedla jen napůl - působí natvrdle. Jejich cílová skupina by nejspíš jinou mluvu nepochopila ... na druhé straně musím říct, že zřídkavé a dobře cílené užívání umírněných vulgarit nemusí být jistým typům projevu vždy na závadu. Jazyk se vyvíjí (prý k horšímu) - za první republiky se jako vulgární vnímalo i slovo sranda. Já bych řekl, že k horšímu se vyvíjí spíš uživatelé jazyka ...

A ještě - já se naučil vulgaritám v dobách, kdy internet byl jednou z možností vzdálené budoucnosti a i soukromá telefonní stanice byla vzácností, na jejiž přidělení (té stanice) se čekalo desetiletí. Takže vulgarity jútúberů k úpadku mravnosti ratolesti novinářky Blažkové extra nepřispějí - znají je už ze školky a od kamarádů z ulice - pokud tedy potomky na ulici pouští :-)

Z. Lapil 19.8.2017 15:38

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku

Srandovní je, jak se veškeré návrhy na regulaci týkají těch druhých.

Překvapivá spousta lidí asi neslyšela nebo nepochopila tu sentenci, která začíná "Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože nejsem Žid". Pokračuje tuším přes černochy, určitě přes odboráře a komunisty a končí "Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě zastal".

R. Morava 19.8.2017 15:04

Extrémistické politické strany se pustily do Mf Dnes

Paní Blažková ať si uvědomí, že extrémistické politické strany se pustily nejen do youtubu, ale především se vpustily do Mf Dnes. Neomarxisticky multikulturní MF Dnes slouží těm co už jsou skoro tak nebezpeční jako neonacisté. A vlatníkem MfDnes je podvodník s Eurodotacemi. Horšího se už nic stát nemohlo.

R. Morava 19.8.2017 15:03

Re: Onehdy jsem jel vlakem

Myslím že takové věci by se měly hlásit. Ale třeba stačí dát si pussu na hlavu tak jak to udělaly americké neomarxistky a problém bude vyřešen :)

J. Plíva 19.8.2017 13:56

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku

Youtube je skvělý! Pro mne například fyzika- úžasné přednášky W.Levina z MIT.

Paní Blažková si může říkat, co chce - ještě je svoboda slova. Regulace by poškodila její děti víc než sprostá slova, ale ona si toho bohužel není vědoma.

M. Vondráček 19.8.2017 11:55

blažková

Má hloupé a nevychované děti . Domnívá se , že to státní regulace spraví :-)

Z. Lapil 19.8.2017 10:31

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku

Facebook "neznám", ale youtube doporučuju vaší pozornosti. Když trošku tušíte, co hledáte, najdete tam neuvěřitelné věci, včetně snad kompletních Cimrmanů (zaslechl jsem, že to je dokonce legální, neb jim to Google zaplatil), spousty načtených knížek (Saturnin třeba, McBain, Francis, ten chlap co napsal Letiště a Penězomněnce a Skleněné peklo), rozhlasové hry (větší množství Maigretů s - a teď nevím - Hrušínským), profesionálně (Forsyth: Den pro šakala), něco neuvěřitelně skvěle amatérsky (Moraviova Římanka nebo Horalka - opět trapně nevím), něco amatérsky příšerně (Den trifidů), spousta polozapadlé muziky (Pilarová, Čeřovská, Hála... Hledat Vlacha - neplést s Vlachovkou) mě zatím nenapadlo nikdy, když to bylo aktuální).

Občas něco v půlce poslechu zmizí (Pratchettovy Soudné sestry - kde jste?, protože autorská práva často kulhají na obě nohy, ale to je jiný příběh.

Ukázka, že dobrou muziku neubije fakt nic: https://www.youtube.com/watch?v=fIUuP4xATc4. Fakt si pusťte, přijde mi to naprosto fascinující. Vyznáte-li se trochu v muzice, všimněte si v čase asi 1:55 použití dvou valčíkových taktů v 6/8 rytmu. Podle mě to uslyší každý jen trochu zkušený posluchač, přestože neví, co jsem právě napsal. Doporučuju si to pustit někdy od 1:30, aby se člověk chytil.

Z. Lapil 19.8.2017 10:06

Onehdy jsem jel vlakem

Nastoupila skupina nějakých prepubertálních dítek, obávám se, že to byl školní výlet, ale co se těm něžným dívenkám linulo z jejich půvabných držtiček, řeknu vám, já bych ty vlaky zakázal, to přece neni možný, aby tam kdekdo vlezl a učil mé děti takové vulgaritě. O placírování produktů nemluvě, považte pani, voni měly některý značkový voblečení...

D. Polanský 19.8.2017 8:55

I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku

a nic to se mnou neudělalo. Ono se vždy povídalo, že to povídala stará Blažková. Tím se myslelo, že to nemá valnou informační hodnotu.

B. Carina 19.8.2017 7:04

No ona Blažková toho není schopna svým dětem vysvětlit víc. Kupříkladu to, že svoboda projevu je základním pilířem demokracie.