2.4.2020 | Svátek má ErikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Proč nová autorskoprávní směrnice?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 28.3. 2019 11:41, přehled diskusí

V konečném důsledku jste další hrobař EU:
Autor: M. Pech 349 Datum: 28.3.2019 11:41

Nedávno jsem si již po několikáté přečetl román od G. Orwella, 1984. Vzpomenul jsem si na situaci před rokem 1989. Nyní když se pravidelně pokouším číst výstupy z EK a EP, tak ve svých více jak padesáti letech se mi svírá srdce kam Evropa kráčí pod taktovkou takových tvůrců morálky jako je poslanec Svoboda.

Článek 11 zmíněné směrnice toho moc pro autory a tvůrce děl po praktické stránce neudělá. Nedokáži si představit jak to s placením za uvedená díla vlastně bude. Nová OSA ?

Souhlasím s P. Boudou s tím, že článek 13 je prakticky cenzura a velmi snadno se dá později využít na určování toho co je ze zájmů elity EU a správné pravdy přípustné a co ne. Obecná formulace zákazu omezení kritiky je směšná. Vždy v konečné fázi bude skutečnost papečtější než papež. A zneužívání podobných cenzurních systémů vládnoucí elitou je více než reálné.

Taková podobná a desítky dalších rozhodnutí EK a EP, stovky směrnic a nesmyslných nařízení mnohdy poškozujících zdraví obyvatel EU ( např. biopaliva první generace = otrávení spodních vod v ČR při pěstování řepky, nebo šílené dotace na fotovoltaiku placené obyvateli ČR). Právě tato činnost EK a EP jednoho dne zničí v podstatě dobrý nápad společné Evropy. Potom z toho takoví dobro..rové jako je pan poslanec Svoboda budou obviňovat kde koho. Jdu k volbám do EP a budu volit takové zástupce lidu, kteří budou chránit svobodu obyvatel EU a zároveň se budou snažit buzerační EU směřující do superstátu typu Oceánie zastavit. Budou si totiž sami uvědomovat, že druhou možností je revoluce. Poslanec Svoboda a poslankyně Šrojdrová rozhodně mezi takové nepočítám.

Nejsem politicky nikterak činný, jsem jen občan zatím ještě trochu svobodné České republiky a pro budoucí generace se po skoro třiceti letech nečinnosti budu i já snažit přesvědčovat svoje známé, rodinu a přátele, aby byli nyní maximálně opatrní při volbě do EP. Hrozí nám totiž to, že se pomalu vracíme zpět před r. 1989, tento návrat nám paradoxně nehrozí z východu, ale ze západu.

Nepotřebuje:
Autor: P. Bouda Datum: 27.3.2019 21:02

Jediné, o čem je ta směrnice, přesněji řečeno její článek 13, je cenzura internetu. Jediného média, které je prakticky nemožné ovlivnit, a k jehož cenzuře zatím přikročily všechy autoritativní, demokracií pohrdající režimy, počínaje komunistickou Čínou. Proto mne nijak nepřekvapuje, že se o cenzuru pokouší rovněž Evropská unie, trpící "demokratickým deficitem", totiž naprostou absencí demokracie. Nedivím se Britům, že volili Brexit, protože se právě vyhnuli nutnosti implementovat do svého práva tuhletu, ehm, nepěknou věc.

Tedy ne že by to potřebovali, Britanistán sice nemá čas vyšetřovat násilnou kriminalitu a útoky nožem v londýně za rok 2018 překonaly historické statistiky vedené od 50. let minulého století, ale na kriminalizaci ůhate speech" si britští policisté najdou čas dokonce i ve volném čase (tohle bude další krok, který Komise navrhne a Europarlament schválí, pokud v něm budou poslanci vašeho ražení, pane Svobodo).

Závěrem dodávám, že jsem k Eurovolbám jít nechtěl, ale tentokrát k nim půjdu a garantuju vám, že zkusím přesvědčit své kolegy a známé, ať jdou volit taky a volí kohokoli, jen ne jednoho ze zastánců cenzury internetu. Doufám, že tohle je vaše poslední funkční období.

:
Autor: J. Jurax Datum: 27.3.2019 19:36

Jenže vyhubení platforem typu Uloz.to bych právě nepovažoval za optimální, stejně jako YouTube ...

Inu, autora tohoto článku volit zaručeně nebudu ...

Regulace, regulace, regulace ........ fuj !:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.3.2019 19:23

Pane Poslanče,:
Autor: P. Zinga Datum: 27.3.2019 17:29

děkuji Vám, že jste odhalil svou příslušnost a věrnost CDU.

A raději ...raději už nebudu psát, protože by mi pan Wágner vygumoval.

Myslímm, že nové zákony třeba nebyly:
Autor: V. Církva Datum: 27.3.2019 17:01

Nechci přidávat hysterii. Možná se nějaká úprava práv na internetu zdá být smysluplná. Já ale

myslím, že stačí jednoduché zákony na autorské texty a ty myslím existují. Pokud měl někdo pocit, že facebook nebo google zveřejňuje jejich autorské testy, stačilo prohledávat web a zažalovat je. Myslím že by snadno vznikly firmy, které by to prohledaly na zakázku autora a právní kanceláře,které by problém řešily. Je ale potřeba něco důležitější:

A jsme u vymahatelnosti práva, práva na dostatečně rychlý proces, což u nás nefunguje. Ať je to jak chce, pan Svoboda píše o výjimkách. Jak jsou někde výjimky, už mi to smrdí. Zákon má být jednoduchý, účinný a hlavně snadno vymahatelný a rovný pro všechny občany země (ne vždy tedy pro cizince).

Něco k tématu:
Autor: O. Kratky Datum: 27.3.2019 13:59

https://www.lupa.cz/clanky/otazky-a-odpovedi-jak-muze-reforma-copyrightu-s-clanky-11-a-13-zmenit-internet/

Pročtěte a porovnejte sami.

Samozřejmě smysl celé "autorskoprávní směrnice":
Autor: F. Houžňák Datum: 27.3.2019 12:11

je vytvořit technické předpoklady pro cenzuru nepohodlných faktů a názorů na internetu. Teď můžou režimy připravovat filtry pro čmuchání v obsahu nahrávaných dokumentů a obrázků a filmů, s identifikací toho, kdo to nahrává, s "vnitřkem" filtru zaměřeným na ona autorská práva, no a potom lze jednoduše vyměnit "vnitřek" filtru a prostě zamezit uploadu čehokoliv, co se evropskému režimu nebude líbit, se současnou identifikací nepohodlného účastníka, kterému lze tak efektivně "zavřít" internet a nastartovat další sankce i v reálném životě. Jak na to nejlíp, to jim poradí Číňani, se kterými je teď Merklovka a Macron jedna ruka.

Re: Samozřejmě smysl celé "autorskoprávní směrnice":
Autor: Š. Hašek Datum: 27.3.2019 12:33

Přesné!

Ale k těm Číňanům a šmírování ...... mě tak napadlo. Nebrat doslova! Jakmile by účastník páteční demonstrace mládežníků si chtěl koupit v Bille banán, tak by mu bylo softwarově povoleno jen jablko od Roudnice. Pokud jsou seznamy dlužníků, mohly by být i seznamy láskozelených se zákazem použití letadla - z důvodu "ničení Země". Mají nožičky, ne?

Naprosto přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.3.2019 19:52

Svoboda a Šojdrová,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.3.2019 11:56

dvě obyčejné eurofilcky. Ale vsadím boty, že je náš národ do EP zvolí !

Jó, víra v ráj na zemi, to je ošemetná věc.

Pane Svobodo,:
Autor: R. Dubravský Datum: 27.3.2019 10:48

mou podporu v této věci nemáte. Nepomůžete nikomu, uškodíte mnohým.

Tak hádejme.:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.3.2019 10:36

Kdo si myslí/je přesvědčen, že bez iniciativy a práce pana Svobody ....... se zítra zastaví internet??? Bacha na ty start-upy!

Já už se začínám bát, že bez našich komisařů v brusele i to Slunce nebude trefit na cestu. Ale nebude vadit, pokud vím, Jourová nám zajistila jednotné svíčky.

návrh :
Autor: M. Vondráček Datum: 27.3.2019 10:13

Vám se vyplatí zaplatit, abyste nic nedělal , pane Svobodo :-)

Těm mladejm:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.3.2019 10:00

drzejm spratkům jejich šťastnou eurobudoucnost s vámi v čele docela přeju, neboť mne v poslední době značně se/rou.

Re: Těm mladejm:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.3.2019 10:29

I tak to možno říci. Mě teda taky, hodně po pátku a záškoláctví.

pane Svobodo:
Autor: R. Meišner Datum: 27.3.2019 9:19

...když tak sázíte na ty průzkumy,,---což takhle udělat průzkum, kolik procent lidí vám tyto doslova podlosti věří? možná byste se divil......

Vás, rudočerné, si má vzít váš milující Bůh k sobě. :
Autor: K. Janyška Datum: 27.3.2019 8:56

Děláte v lidském světě jen peklo... Dzp.

Výzva.:
Autor: F. Svoboda Datum: 27.3.2019 8:40

Prosím diskutující, aby ve volbách volili kohokoliv, ale jen ne ty hrobníky našich národních zájmů tedy ss. Svobodu, Šojdrovou, Pohanku a pod. !!!

Re: Výzva.:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.3.2019 10:30

No, bude to rébus nesnadný ....

To snad nemyslí autor vážně, :
Autor: D. Polanský Datum: 27.3.2019 8:37

on věří, že lze uhlídat neuhlídatelné?! A kdo na to vše bude dohlížet, kdo bude rozhodovat spory atd.? Tisíce nových úředníků a hlídačů? A těch vykladačů této směrnice, vždyť dnes není v republice ani člověk, co by komplet rozuměl našim daňovým zákonům. Kdo to vše zaplatí? Jasně že my, autor si bude užívat bruselského blahobytu a spokojeně se chechtat v luxusní vile. Má m osobní stránky dusanpolansky.cz (bez reklam) s docela bohatým obsahem, od nikoho nic nechci, stačí mi když mi občas někdo pošle e-mail, že mu něco z mých stránek pomohlo, nebo ho potěšilo.

Jo, a další perlička::
Autor: R. Langer Datum: 27.3.2019 8:03

"Ostatně 66 % Čechů věří, že internetové platformy se nedělí spravedlivě o své příjmy s tvůrci, a 69 % Čechů podporuje vznik nových pravidel, která zaručí ochranu a spravedlivé odměňování tvůrců."

Ano, tomu věřím, protože jste to soudruhu opět špatně pochopil, on totiž každý normální člověk pochopitelně podporuje odměnu tvůrcům, ale nikoliv mafiánským parazitům autorských svazů, soudruhu, kteří autorům odvádí cca 5 %, tak si to v hlavě trošku urovnejte.

Re: Jo, a další perlička::
Autor: D. Polanský Datum: 27.3.2019 8:39

Takových procent si může každý vycucat z prstu nebo od tzv. renomované agentury kolik chce.

Re: Jo, a další perlička::
Autor: R. Langer Datum: 27.3.2019 13:22

Samozřejmě. Už vidím ty otázky. "Jste pro to, aby každý autor dostal zaslouženě svou odměnu?" Ať si soudruh Svoboda udělá anketu, co si lidé myslí o autorských svazech, a každý, kdo mezi tu mafii nepatří ho s nimi pošle do prdele. :-P

Re: Jo, a další perlička::
Autor: Z. Lapil Datum: 27.3.2019 21:49

Mně spíš napadlo, kolik z těch 66% Čechů ví, JAK se o ty příjmy dělí.

Zase ta Evropa místo EU:
Autor: M. Mikulec Datum: 27.3.2019 8:03

Evropská unie je váš uměle vybudovaný politický nadnárodní mastodont, zatímco Evropa je geografický název světadílu. A nezkoušejte mi namluvit, ze život mimo Evropskou unii neexistuje. Vaše obhajoba každé europitomosti je nekonečná. Brusel Vás za to pochválí před nastoupenou jednotkou u pomníku Karla Marxe. Po volbách Vás Soroš zaměstná, nebojte se. Ten potřebuje užitečné idioty stejně jako EU.

Re: Zase ta Evropa místo EU:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.3.2019 8:17

Máte pravdu. Já to říkám furt!

Jsem Evropan, ale nikoliv Kalouskův proevropský štrasbruselehejhula!!! Jsem Evropan úplně stejně jako obyvatel Lisabonu, Petrohradu, Moskvy, ........, taky v tý Evropě je půlka Istanbulu. Kalousek nechodil asi do školy!

Svobodovo blouznění na tom nic nezmění.

Re: Zase ta Evropa místo EU:
Autor: D. Bystriansky Datum: 27.3.2019 8:46

Neberte mu jeho letošní heslo/Za lepší Evropu/. On chce asi hájit zájmy těch vámi vyjmenovaných měst. Možná se blbbeček zaměří na Norsko, Švýcarsko..., placený bude ale z EU, to jeden nevymyslí, na to je potřeba Lidovce.:-)))

Re: Zase ta Evropa místo EU:
Autor: M. Mikulec Datum: 27.3.2019 8:52

Díky, dobre ráno.

Když pro něco zvednou ruku tihle dva:
Autor: M. Pecina Datum: 27.3.2019 7:58

tak to z logiky věci rozhodně nemůže být dobrá věc.