27.6.2022 | Svátek má Ladislav


PRÁVO: Připomenutí panu Petru Štěpánkovi

5.7.2012

Připomínka jeho působení v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které nyní nemůže přijít na jméno. Ano, jde o FTV PREMIÉRA, spol. s r.o., která se až v roce 2004 stala FTV Prima, spol. s r.o., a to byl v té době Petr Štěpánek také radním. Nemá smysl vzpomínat lapálii s odvoláním Rady, důležité je, že v ní byl v době, kdy se některý z ministrů "uřekl" na jednání starostů, že obce budou mít vlastní televizní vysílání.

Když to radní zjistili, začal kolotoč. Na jakých kanálech se bude vysílat, jakým výkonem a časový rozsah vysílání. Obce se začaly hlásit.Vesměs měly nereálné představy, takže po prvních konzultacích se rozhodlo, že vysílací "prostor" bude tři až čtyři hodiny denně, výkonem 8 W. Kanály si najdou samy. Mezitím se objevila úvaha, že by nebylo dobré nechat kanál zbylý čas "tichý". Také se počítalo s tím, že ne všichni najdou volný kanál. Na druhou stranu "zapráskat" mnoha malými výkony prostor jen tak zbůhdarma?

A to byla příležitost pro "příznivce" FTV PREMIÉRA, spol. s r.o., která měla pouze licenci pro Prahu. A tak RRTV "požádala", zda by nebyla ochotná stát se nosným programem pro ony lokálky. I stalo se, a tak FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. měla prakticky celoplošnou licenci bez licenčního řízení, kanály hledaly a platily i s koordinacemi lokální televize.

Zpočátku to fungovalo, ale postupem času se zapojily regionální televize a začalo docházet ke schválnostem ze strany FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. Byly promyšlené a RRTV i s Petrem Štěpánkem byla na straně FTV P. Program jim schválili, leč časy pro lokálky a regionály ponechali. Takže si mohl stěžovat jen divák . Většinou se přerušovala detektivka v půli nebo jiný zajímavý pořad. Asi také proto vznikla RTA (Regionální televizní agentura - pozn.red.). Malí odpadli, Premiéra se stala Primou, ale již jí nepatři ani klička u dveří, protože 100% vlastníkem je FTV Prima Holding, a.s., jehož předsedou představenstva je vídeňský občan Karl Bo Anders Nilsson. Dozorčí rada je dokonce mezinárodní. V dnešním globálním světě to nic neznamená, důležité je, že Petr Štěpánek horlí proti tomu, nač jako radní pomáhal "zadělávat". Proto jsem široce psal o minulosti, jíž jsem byl jako pracovník licenčního odboru Úřadu RRTV svědkem.

Že mi zbyly v agendě jen lokálky a regionálové, jsem si nadrobil sám. Jednak jsem upozornil RRTV, že FTV PREMIÉRA, s.r.o. nemá celoplošnou licenci , a za druhé jsem upozornil celoplošné provozovatele na chybějící lustrační osvědčení pracovníků zodpovědných za program. Týden po rozeslání dopisů s výzvou o doplnění dokladů do složek, byly mi tyto odebrány, že se o ně bude starat na návrh (nebo doporučení) RRTV Helena Havlíková, tehdejší šéfka Licenčního odboru Úřadu RRTV. Ta byla později za své schopnosti jmenována šéfkou Úřady RRTV.

Lidé odcházejí, leč metody jako odkaz předchůdců zůstávají. Panu Štěpánkovi asi vadí, že již u toho není.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!