17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

PRÁVO: Presumpce neviny

Diskuse o kněžích, kteří se dopustili sexuálního zneužívání, dorazila do Česka s plnou silou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 29.3.2019 16:16

Znovu: uvědomte si, že instituce vyžadující celibát a pohlavní abstinenci zcela logicky stejnopohlavně otientované + ty s různými aberacemi přitahuje. Myslí si, že tomu uniknou. Většinou je to jen zbožné přání. Proto je případů více než v běžné populaci. Novináři dychtí po senzacích, leč primas český svým licoměrným přístupem jim žene vodu na mlýn. Kněz/gay tvrdící z kazatelny, že neřestní muži obcující s jinými muži budou zatraceni, se stále vyskytuje. Sjede z kazatelny a hurá do gay hambince.

Ś. Svobodová 29.3.2019 19:41

Re:

Kde jste vzal, že je v katolické církvi více případů, než v běžné populaci? To by mě opravdu zajímalo.

V. Čermák 29.3.2019 20:50

Re:

Myslím, že ta Hrdá homosexualita už vám leze na mozek. Všichni holt nejsou jako Vy....

D. Stirský 29.3.2019 16:14

Znovu: uvědomte si, že instituce vyžadující celibát a pohlavní abstinenty zcela logicky stejnopohlavně otientované + ty s různými aberacemi přitahuje. Myslí si, že tomu uniknou. Většinou je to jen zbožné přání. Proto je těch případů více než v běžné populaci. Novináři dychtí po senzacích, leč primas český svým licoměrným přístupem jim žene vodu na mlýn. Kněz/gay tvrdící z kazatelna, že neřestni muži obcující s jinými muži budou zatraceni, se stále vyskytuje. Sjede z kazatelny a hurá do gay hambince.

V. Čermák 29.3.2019 20:51

Re:

Nesuďte druhé podle sebe....

B. Hamal 29.3.2019 14:32

Když už to musí být

co raději zakázat kněžím nějakou jinou tělesnou potřebu?

P. Zinga 29.3.2019 14:32

Jsem ateista a církve moc v lásce nemám,

ale co se teď děje, je prasárna. Obrácený hon na čarodějnice.

I. Vermis 29.3.2019 17:38

Re: Jsem ateista a církve moc v lásce nemám,

V tom papežové vždycky vynikali.

K. Salajka 29.3.2019 13:23

Líbilo se

mi, že novináři dospěli k číslu 100 obětí v přesně nezjištěné době. Zřejmě jde o číslo odvozené od počtu údajných obětí v Polsku, kterých mělo být 384. Takže je-li poměr obyvatel 1o mil. : 38 mil., musí tomuto poměru odpovídat i počet obětí. Je ale nutno přehlédnout skutečnost, že početně ale i vlivem katolická církev v Polsku ve všech směrech převyšuje církve v Čechách.

Pro ČEKU byly stanoveny kvóty pro počet pachatelů (nikoli obětí). V každé vesnici se musel najít plánovaný počet kulaků, jinak byli potrestáni ti, kdo je nenašli. Vysvětlování reportérů, proč se poškození sami neobrátili na policii, připomíná postupy, kterými inkvizitoři vysvětlovali, proč si nikdo nevšiml, že obviněná uhranula krávy. Přichází i hrozba pro ty, kdo nebudou spolupracovat, že budou taky označeni za spolupachatele.

Publicita, které se obviněním, která nejsou dotažena ani do fáze trestního oznámení, dostává, nutně povede k tomu, že další sociálně slabší jedinci, se nechají zmanipulovat, aby si vzpomněli na křivdy, které "utrpěli" a dosáhli odškodnění.

Kubík a Slonková nejsou ani vyšetřovatelé ani soudci - jsou to jenom dobře placení darebáci.

E. Derat 29.3.2019 14:38

Re: Líbilo se

No, v případě Babišova syna se jim prakticky všeobecně tleskalo, a TV toho byly plné, jak skvěle dělají tu investigativní novinařinu.

K. Salajka 29.3.2019 15:02

Re: Líbilo se

Nebyl jsem mezi tleskajícími. Připadá mi odporné, když vyšetřování provádí někdo, pro koho neplatí trestní řád, a nerozlišuji, kdo má být pachatelem - ten je u takového vyšetřování spíše sám obětí.

Pokud jde o rodinného příslušníka, musí každý výslech začít poučením o právu odepřít výpověď, nikoli dotazem, jestli se Vám chce o tom mluvit. To platilo od 60. let i pro komunistickou justici.

E. Derat 29.3.2019 15:12

Re: Líbilo se

OK, já Babiše nevolím, a ani ho nemám rád, ale tohle bylo přes čáru. Ovšem ten skoro všeobecný potlesk byl.

J. Schwarz 29.3.2019 20:43

Re: Líbilo se

Ano, byl. protože "slušní lidé" a "morální giganti" jsou ochotni tleskat každému svinstvu, pokud si myslí že jim hraje do karet. Naštěstí tím prozrazují, co jsou vlastně zač. Žádné "intelektuální elity", ale obyčejní darebáci co jen umí svou zlobu a vulgaritu zabalit do uhlazených frází. V tom taky ostatně spočívá většina jejich "vzdělání".

R. Langer 29.3.2019 16:10

Re: Líbilo se

Ano, dobře se na to pamatuji.

J. Dobrý 29.3.2019 13:18

Presumce nevinny

Presumce nevinny je daleko starsi a univerzalnejsi koncept, nez je Bible, tak ji sem netahejte.

Napriklad ve stare Cine zasli jeste dal a nebylo mozne (v civilnim procesu) odsoudit nekoho, kdo se nepriznal. Pritomnost dukazu nestacila na odsouzeni, ale "pouze" na pouziti (ne moc humalnich) donucovacich prostredku k priznani. A pokud nekdo pri pouziti tech donucovacich prostredku zemrel, jeste nez se stihl priznat, mel soudce problem. Mimochodem ty vyslechy byli verejne.

M. Pivoda 29.3.2019 12:03

Vytáhněme jeden nepedofilní případ z procesu vyhnívání

" Vytahují se případy staré několik let či desetiletí. ..."

Prezumpce viny. Já jsem byl vyhozen v září 1991 z VUT Brno. Před listopadem 1989 agent StB Alexandr Čestnější ukradl naši společnou práci a vydal ji za svou. Údajně se prý vloupal do mého pracovního stolu a tam prý našel jakési udání na nefukční místní komunisty. V létě roku 1989 mne za to předsedkyně KSČ, ing. Jitka Pavlíková, nedovolila se atestovat. Po listopadu 1989 mne agent StB Alexandr Čestnější vyhodil z VUT Brno úplně. Naštěstí ale pro mne. V tom tvůrčím prostředí bych stejně nemohl pokračovat v seriózním výzkumu, o který jsem se snažil. V jiné organizaci jsem pak stihl ještě odjet na studijní pobyt do USA - což mi hodně profesně pomohlo. --- Do dnešního dne, kdy již jen jako CSd (celkem spokojený důchodce), sleduji z povzdálí aktivní dění v Česku, se mi zdá, že skutečná společenská revoluce může začít teprve teď.

Kněžská pedofílie se prošetřuje velmi obtížně, protože zvrhlý kněz má větší možnosti jak manipulovat informacemi. Po listopadu 1989 měli podobně větší možnost manipulovat klíčovými informacemi právě ti, kdo se tehdy dostali k moci. A to dokonce demokratickým způsobem - byli totiž zvoleni většinou. Takže bych hodnotil posledních třicet let jen jako proces postupného vyhnívání.

J. Vintr 29.3.2019 12:11

Re: Vytáhněme jeden nepedofilní případ z procesu vyhnívání

Jak asi může "zvrhlý kněz" manipulovat s informacemi se svědectvím někoho, koho většinou spoustu let ani neviděl? Ona byla u nás katolická církev v posledních cca 100 letech někdy u moci? Nebyla spíš po celou tudo dobu otloukánkem, do kterého si kdokoliv mohl (a může) beztrestně kopnout? A většina populace, ovlivněná ateistickou propagandou, mu k tomu ještě zatleská.

M. Pivoda 29.3.2019 12:34

Pro Jana Vintra

Jan Vintr, ač možná v dobrém úmyslu, také ale manipuluje s tématem.

Zvrhlý kněz (který se také občas v církvi vyskytne, protože celibát, který podstoupil, je pro něj příliš silná meta) může manipulovat informacemi o zneužití v době svého konání. A právě proto se na ty případy přijde až po mnoha letech.

Nevím, zda by pro církev bylo dnes snadnější zrušit celibát, nebo nakoupit kněžím (technicky se zdokonalující) sexroboty. Ať to posoudí sám Papež František - ten totiž působí docela důvěryhodným dojmem.

K. Salajka 29.3.2019 13:44

Re: Pro Miroslava Pivodu

Mezi celibátem a pedofilií není souvislost. Podle Jeronýma Klimeše např. na Slovensku asi 40 % farářů celibát nedodržuje.

Pedofilie je aberace - úchylka, která se projevuje nejčastěji v rodinném prostředí a zde se také dosti často tutlá. Vždy hrozí tam, kde se pracuje s mládeží, takže nejvíc ve škole. Je poměrně běžné, že se okolní prostředí dlouho odhodlává oznámit takové jednání, které se většinou odehrává vskrytu.

Daleko nebezpečnější je aktuální problém s uznáváním dětských sňatků v evropském prostoru (Německo, Švédsko). V těchto případech totiž státní moc legalizuje něco, co legální být nemůže.

Platné právo u nás, ale ani v uvedených zemích, nedovoluje, aby sňatek uzavřela osoba, která pro takový akt není mravně a rozumově vyspělá. Uznáním takového sňatku stát vlastně naprosto viditelně legalizuje pedofilii. !!!

E. Derat 29.3.2019 14:33

Re: Pro Miroslava Pivodu

Souvislost je někdy mezi zneužíváním dětí a celibátem. Jako náhražkového sexuálního chování. Nikoliv vrozená úchylka. Ale, to je fuk. Je třeba tyto případy i zpětně vyšetřit, a potrestat případné pachatele. A jako u "civilních" povolání, potrestat nejen za sexuální zneužívání, ale i za zneužití postavení. Je rozdíl jestli někdo znásilní dítě v parku, tedy je to "pouze" sexuální zločin, a tím když třeba učitel, skautský vedoucí atd. vč. knežích zneužije svého postavení k zvrhlým sexuálním hrátkám. To už je druhý trestný čin. A není třeba dělat ve výši trestu nějáké rozdíly, právo musí platit pro všechny stejně. At je to učitel nebo kněží. Padni komu padni. A státní moc může legalizovat cokoliv, známe to z komunismu, i vraždění lidí na hranicích. O tom co je legální rozhoduje bohužel vždy příslušný stát. Otázka legitimity je v tomto případě druhotná.

J. Vintr 29.3.2019 19:55

Re: Pro Miroslava Pivodu

Tedy nevím jak pro vás, ale pro mne je představa jakéhokoliv ukájení se s nezletilými osobami jako náhražka normálního sexu naprosto nemyslitelná. Nejen proto, že se to nedělá, ale i proto, že tohle pro mne nemá absolutně nic společného se sexem.

E. Derat 29.3.2019 21:11

Re: Pro Miroslava Pivodu

Ovšem děje se to. Jako řada dalších sexuálních praktik, i velmi prapodivných. I když vy si myslíte, že to nemá se sexualitou nic společného. Najděte si to na wiky pod pedofilií, i tam se o tom píše.

J. Vintr 30.3.2019 0:18

Re: Pro Miroslava Pivodu

Ovšem tady není řeč o deviantech, ale o tom, že pedofilie může být vyvolána nedostatkem příležitosti k k normálnímu sexu. To si myslím je hloupost. Pokud člověk netrpí pedofilní deviací, tak ho ani nenapadne se místo normálního sexu ukájet s nezletilci. To se spíš bez sexu obejde.

J. Dobrý 29.3.2019 14:38

Re: Vytáhněme jeden nepedofilní případ z procesu vyhnívání

Ono svedectvi je jako dukaz osidna zalezitost. Od dob, kdy se naslo nekolik "svedku" na nesmyslne obvineni z carodejnictvi se toho moc nezmenilo.

V kauze zneuzivani knezi je tu jiny zavaznejsi problem. Cirkev povazovala za samozrejme, ze pripad se vysetri a vetsinou i vyresi interne. Uz jen ten samotny napad, ze pro cirkev plati jina pravidla nez pro ostatni.

I. Vermis 29.3.2019 11:49

Chudák papež František

já už jen čekám, kdy budou zdejší diskutéři požadovat jeho abdikaci, protože připouští pedofilii kněží...

J. Kraus 29.3.2019 10:40

Každý

štěňatofil a koťatofil, o kosákofilech nemluvě cítí, že se zde ocitá na velmi nebezpečné půdě. Kdy bude i on na řadě?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pedofilie

I. Vermis 29.3.2019 12:20

Re: Každý

...až se psi naučí mluvit. Nějaké pokusy na toto téma už proběhly ...

M. Valenta 29.3.2019 10:19

Dnes dost zbyčný článek,

tedy pokud si autor nemyslí, že duchovní jsou něco extra. Obecně se soudy vlečou, takže výjimka pro kněze asi možná není a dva svědci? U tohohle většinou nebývají, možná tak ve Švédsku.

M. Valenta 29.3.2019 10:32

Re: Dnes dost zbyčný článek,

oprava: zbytečný...

J. Vintr 29.3.2019 11:40

Re: Dnes dost zbyčný článek,

Kdyby nešlo o cílenou kampaň, tak se soudy obviněními za údajné činy, spáchané před mnoha lety, nebudou vůbec zabývat. Co by také měli soudit, když nemůžou být žádné důkazy a jde jen o tvrzení proti tvrzení.