28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

PRÁVO: Předpoklad viny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
os 15.2.2007 20:01

..dik za krasny clanek...

...je to rozkos to cist....

martin j. 15.2.2007 17:42

Pan Čunek má zřejmě čisté ruce ...

... ale těm vsetínským "vyšetřovatelům" nejspíš už pěkně páchnu z úst !!

Napsal jste velmi výstižný text pane Beneš !

 Martin

Sid 15.2.2007 16:18

Skvely clanek, autore!

Napsal to opravdu presne! 

I s tou buzeraci of financnich uradu! A taky to, ze kdo chce, ten se pripravi a je cisty...

Nejvice ale souhlasim s tou pasazi o Cunkove verbalnim projevu. Je opravdu jiny, vrelejsi, vice uprimny a konkretni...

R^

Skybird 15.2.2007 16:00

A dokonce i já věřím, že je p. Čunek čistý jako lilium.

A nechápu, proč je kolem toho takový humbuk (Štětina, Mejstřík, Beneš a mnozí jiní). Prostě nechme vše řádně proběhnout a další vyšetřování nebo soud jej jak věřím očistí. Poučme se z aféry Gross, kde se vůbec nečekalo na výsledky vyšetřování, ale rozpoutalo se kolem toho takové čoro moro (že Kalousku !), že nakonec odstoupil ze všech funkcí - nyní to policie již podruhé odložila a nikdy nebyl obviněn.

Případ Čunek bude asi o něco vážnější.  Nějaké indicie policie má, protože jinak by jej neobvinila. To nejhorší by ale mohlo být, kdyby se to nějakým způsobem zametlo pod koberec. No a jistě v pořádku by bylo, kdyby pan Čunek až do vyšetření případu odešel z exekutivních funkcí - tedy z vlády. Funkce politické jsou věcí KDU.

František I. 15.2.2007 17:35

Re: A dokonce i já věřím, že je p. Čunek čistý jako lilium.

Všechno špatné má v sobě něco dobrého. Malinko se mi doneslo, že Čunek začal posměrně dost, a to velmi, nenávidět Paroubkův bravčí ksicht. V případě, že bude nejvyšší křesťan osvobozený, se to bude v budoucnu dosti počítat.

Auiam 15.2.2007 19:39

Po dobu vysetrovani

tak bude paralyzovan jeden z Paroubkovych odpurcu. Stejne jako Hucin, Fiala, a mnozi dalsi.  

Sokratés 15.2.2007 20:26

Re: A dokonce i já věřím, že je p. Čunek čistý jako lilium.

Opravdu to nechápete? Jde přece o mnohokrát vyzkoušený recept:  předem zastrašit (pozor teď vládneme my) a znevěrohodnit 'orgány činné v trestním řízení' . Tak to fungovalo při t.zv. privatizaci v devadesátých létech. Eufemisticky se tomu pak říkalo: nebyla politická vůle zasáhnout. To je a byla taktika všech kraválníků a tunelářů..

Vadí/nevadí 15.2.2007 13:26

p. Autor Spravedlivý nám cituje: "Jste-li v Americe obviněn a obžalován z vraždy, platí až do pravomocného rozhodnutí soudního presumpce neviny."

Škoda, že o tom nevědi na Quantanámo. Ale ono to není v Americe, a na Kubě to neplatí, tam maj diktatůru.

A ty který se tam nevejdou, odvezou privátním jetem někam jinam, a tam ty zákon, které platily už i za středověku pro čarodějnice, taky neplatí. 

Takže je vše v pořádku.  A ten Putin je pěknej heusel, že porušuje lidská práva... 

P.M. 15.2.2007 16:10

Re:Utri se, jelito!

!!

jirka.s. 15.2.2007 17:05

Re: Re:Utri se, jelito!

Omyl! Měl by se znovu zašpejlovat, aby netrousil!

Auiam 15.2.2007 19:40

Ale no tak.

Bez se projit, cerstvy vzduch ti udela dobre.

Sokratés 15.2.2007 20:17

Re: Ale no tak.

Pro pány, P.M., jirka.s. a Auiam:Já vás chápu. Je to vopravdu nepříjemný až sprostý připomínat nám furt to Guantánamo. Co je komu do toho co tam naši přátelé vyvádějí. Pan spisivatel se také na to neptá. Bude-li někdo z vás mluvit s panem spisovatelem, tak mu vysvětlete, jak se v komerční televizi hlasuje: jeden mobil může odeslat až 100 hlasů. Je to "soutěž" šrajtoflí; kdo má tlustší, má holt víc hlasů. A tak to má být! Žádný já pán, ty pán. Hezky podle šrajtofle. Tak se dělají angažovaný průzkumy!

P.M. 15.2.2007 20:37

Re: Re: Vim, ze nic nevim. . .

Zkusil jste si to sam sobe rict? Jestli ano, vsadim se, ze na rozdil od filosofa, jehoz jmeno jste si tak skromne vypujcil, se vas tyka jen ta prvni cast uslovi. A kdyz uz tady, o moudry Sokrate, hovorite o plnych prkenicich, jestlipak jste zaplatil sousedovi za toho kohouta?

LJG 15.2.2007 12:13

pan Čunek je mi také sympatický

Je mi sympatický tím, že se snaží věci řešit, nikoliv o nich jen řečnit. Sice to nejsou řešení absolutně dokonalá, ale jiní nedělají ani to.

Ale myslí, že bu´d je dokonalý bordelář, co se týče financí nebo cosi malého kdysi bylo. Především se velice pečlivě vyhýbá otázce, jak mohl z platu technika a jeho manželky zřizující si zubní ordinaci našetřit na domek, 3,5 mil. Má 4 děti, kolik může být nezdaněný plat v továrně? 20 tis? Zubařka 30 tis? A zařizovala ordinaci, tak spíše méně. Po zdanění a odečtení nákladů na 6 členou  rodinu že by našetři tak rychle, že si nemusel brát hypotéku?

A na rozdíl od pana Beneše mezi vklady a výběry byly prodlevy téměř dva roky - nevím jestli by tohle by byl ochotný americký finančák spolknout.  P Čunek to vysvětluje nedůvěrou ke krachujícím bankám, no je to možné možná měl opravdu  půl milionu dva roky doma v trezorku. Nesuďme předčasně, třeba je jen zmatkař.

VL 15.2.2007 12:22

Re: pan Čunek je mi také sympatický

O původu půl milionu by mohl mít člověk, pokud by byl pořádně paranoiidní při předpokládané zkorumpovanosti některého zdravotnického personálu, zvláště pokud chce kvalitní ošetření, třeba dobře udělanou protézu nebo plombu, poměrně obtížně zpochybnitelný názor.

VL 15.2.2007 12:23

Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

P.S. Už jste viděli v jakémkoliv režimu jako sociální případ zubaře?

Eda 15.2.2007 12:24

Re: Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

Pan Čunek a i policie, která údajně případ vyšetřuje, zapomněli na jednu důležitou věc ! V roce 1993 po rozdělení Československa došlo ke kolkování bankovek při oddělení měn, kdy donesená hotovst byla vyměněna na max. výši 4.000 Kč/osoba nad 15 let a 1.000 Kč/osoba do 15 let. Takže občané - pokud chtěli vyměnit peníze, tak museli větší hotovost, či zbytek úspor mít na účtech.

Takže Čunek by musel spořit hodně rychle.

Když dům ho stál 3,5 mil. Kč, hypotéku si vzal na 1,7 mil. Kč, propíraný půl mil. Kč dodal v hotovsti a o nějakou sumu ještě přišel v bance na konci devadesátých let.

Takže si vlastně naspořil 1,7 mil.+velkou sumu, o kterou přišel +0,5 mil.

VL 15.2.2007 12:33

Re: Re: Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

Stejný případ zázraku jako u Srby - miliony pod postelí v krabici od bot se automaticky mění na platné bankovky, aniž by si jich kdo všímal ;-D.

Rudolf 15.2.2007 12:53

Re: Re: Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

Ta výměna peněz se ovšem takto dělala pouze v prvním období měnové odluky. Jakmile přišly nové peníze do bank, nebyl s výměnou jakýkoliv problém. I kdyby měl někdo doma na hotovosti padesát melounů, tak o nic nepřišel.

Asi si to pletete s měnovou reformou v. r. 1953.

RomanL 15.2.2007 15:47

Re: Re: Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

Co to melete, Edo...?

Flasi 15.2.2007 19:03

Re: Re: Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

No s tím by problém nebyl. Ale i kdyby byl, tak Čunek měl peníze v bance. V hotovosti je měl teprve poté, co banka krachla a on následně získal vklad vyplacen v hotovosti.

Antonín Hrbek 15.2.2007 13:28

Re: pan Čunek je mi také sympatický

Víte ono existuje něco takového jako je daňové přiznání a evidenční listy důchodového zabezpečení, které se stvrzují podpisem. Dále pak výpisy z účtů. Takže kdo hledá, najde.

Sid 15.2.2007 16:20

Re: pan Čunek je mi také sympatický

Pani, Vy mate starosti!

Kolem nas jsou vsude nejake domky - a podivejte se do realitek, 3.5M neni z tak nadnesena cena. To je kazdy z majitelu domku zlodej?

František I. 15.2.2007 17:30

Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

V tom má Hrbáček kupodivu pravdu. Pokud to Čunek doloží či dokládá budou mít zase sockomouši po vtácích. Pokud ne, tak to budou hoši z KDU, co se malinko zardí.

LJG 15.2.2007 18:22

Re: Re: pan Čunek je mi také sympatický

Za 3,5M je přiměřený domeček pro 6 členou rodinu. Žádný luxus. Já se jen ptala, kolik platí  středoškolákovi v té továrně co v ní byl pan Čunek  dlouho zaměstnán.

Vadí/nevadí 15.2.2007 10:53

Proč jen nejsme všichni tak vzorní, jako pan Autor?

Na každou lumpárnu nám dá příklad, jak on se v životě příkladně zachoval. Přestože buzerován úřady, nemá pro ně pádná slova, úřady v té daleké zaslíbené zemi buzerovaly totiž jistě oprávněně.  Na rozdíl od úřadů ve Starém Světě, pro jejichž buzerování vybírá zas jiná slova...  

Plzák 15.2.2007 11:50

Re: Proč jen nejsme všichni tak vzorní, jako pan Autor?

No a co? Úřad v Salinas měl podezření, tak se zeptal. Autor odpověděl a všechno bylo OK. Já to měl jednou podobné, ale obráceně. Bylo mi vyměřeno. Tak jsem se ohradil, to mělo odkladný účinek a nakonec se ukázalo, že pravdu měl fin. úřad. Daň jsem doplatil, samozřejmě bez penále. Takhle to chodí v civilizovaných zemích a ne v Čechách.

Tonda ušatý 15.2.2007 12:06

Re: Re: Proč jen nejsme všichni tak vzorní, jako pan Autor?Když on vadí/nevadí rád na druhé kadí, soudruh jeden omezenej.

Antonín Hrbek 15.2.2007 9:40

Dvojí metr

Jako obvykle se lidská blbost (pokud to skutečně je) opět měří dvojím metrem. Jednou se měřila u Grosse a ten  po neustálém nátlaku "bezúhonného" Kalouska byl nucen odstoupit. Zcela správně, protože blbost a dobré skutky se musí tresta. Nyní se měří u Čunka jinak a Kalousek taktně mlčí a čeká. Zgarbu vyhodil Paroubek pro jistotu sám. Kraus odstoupil. Ani jednomu z nich nebyl prokázán trestní čin. Také podezřívaní policisté mají pozastavenou činnost nebo přecházejí na jinou funkci aniž je jim trestní čin prokázán. Takže všichni jsme si opět stejně rovni a někteří jsou zase rovnější. 

František I. 15.2.2007 11:41

Re: Dvojí metr

Nešťastný Hrbáčku, Pokud si vzpomínám, nebyl tenkrát pan Gross jediný, koho naše čadská policie prověřovala. Spolu s tímto ještě velice slabým sockomouškem prověřovala také onoho zlého Kalouska a ještě horšího Tlustýho. Tehdy ovládaná socany a komouši, naše policie ke své lítosti dala od těch dvou ruce pryč. Halt byli před zákonem čistí. Jinak tomu bylo u pana Grosse, který své pašalíky dodnes nedoložil. Protože všek mít peníze, třebas nedoložené, není u nás trestné, byl do minulého týdne stíhán. Podezření však nebyl zproštěn. To znamená, že dodnes svoje příjmy nedoložil. Pan Čunek tvrdí, že na všechno má papíry. Také způsob jeho výslechu byl dosti podivný. Bez advokáta. Jaký bude výsledek šetření, nevím. Pokud budou jeho papíry dostatečné, státní zastupitelství stáhne ocas mezi nohy, a Čunek povyroste. Pokud lže, bude to taky sranda. Další rozdíl je v tom, že na Grosse podezření vyplynulo z jeho dosti připitomělé myšlenky, že tzv. může žrát a při tom mlaskat. Mlasknul si před novinářem z MFD. Pak už šlo, přes veškeré snahy socanů i policie ho z toho vytáhnout, samospádem. Pan Čunek se do průšvihu dostal na společenskou objednávku, stejně tak, jako jeden bývalý primátor tuším z Kladna. Přestože jsem přesvědčen, že sockomoušská dučička vašeho typu tyto drobné nuance těžko rozliší, alespoň jsem si procvičil psaní všemi devíti.