29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

PRÁVO: Potlesk pro zakazovače

Představte si situaci, že existují jen nekuřácké podniky, hospody a restaurace. A někteří lidé by rádi společně pod jednou střechou poseděli, popili a u toho kouřili cigarety i přesto, že vědí, jak moc tím škodí svému zdraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 5.6.2015 18:31

Opravedu je zákaz kouření jenvětším ohrožením našich svobod?

Copak tu nejsou jiná témata, o kterých se ani nehovoří? A když, tak slouží k vyřazení opovážlivce ze "slušné společnosti". Několik příkladů: 1. Je sexualizace dětí opravdu morální a nesnižuje to jejich edukační schopnosti? 2. Deviace a nemoc homosexualita a jiné sexuální poruchy. 3. Opravdu je nazývání lidí podle bary pleti rasizmus? 4. Islám a jeho anticivilizační působení na ruinách tisícileté helénské kultury. Je islám invazní ideologií? 5. Je správné, že současná politika v euroatlantické společnosti je amorální - ve smyslu mimo morálku, tedy pouhou technologií moci? 6. Relativizace pravdy. Jestliže je pravda relativní, proč je vše nové správné a staré špatné? Není to koneckonců jedno? 7. Je Pravda nepřítelem Tolerance? 8. Je Svoboda i podlehnutí vlastním žádostem? 9. Znamená zpochybnění a ústup z vlastních hodnot zánik civilizace? Pokud ano, proč uctíváme lidi, kteří tyto hodnoty zpochybňují? .....

Přeji hezký víkend někde u vody a chládku.

S. Rehulka 5.6.2015 15:28

Nekouřím už.....

.....čtyřicetčtyři roky. Ale jsem tolerantní nekuřák a když ke mně přijdou přátelé, o kterých vím, že jsou kuřáci, vyndám popelník a dám jej na stolek. Vůně hořícího tabáku mě sváděla rok, dnes už je mi "volná". Zato mě rozčiluje pokrytectví vlád mnoha zemí (tedy Austrálie kde žiji, i České republiky), když tvrdí, že strašidelné obrázky na cigaretových škatulkách jsou pro boj proti kouření, totéž prohlašují o stále vyšších cenách. Říkám : bullshit ! Oni dobře vědi, že kuřáci ve většině kouřit nepřestanou a stát si na tom nahrabe !

E. Heusinger 5.6.2015 18:21

Re: Nekouřím už.....

Nejde o stávající kuřáky, ale o kuřáky budoucí.

E. Heusinger 5.6.2015 18:22

Tisková oprava

...o kuřáky v budoucnu potencionální ...

K. Janyška 5.6.2015 14:33

Vy jste ale hluopý autore. Svoboda vždy umírá přikazníky.

3 velká negativa, tedy mír, svoboda  a spravedlsnost, stojí a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech. Takže kvalifikovaný zákaz kouření na vybraných místech a jiné kvalifikované zákazy jsou jasně v pořádku..... Dzp.

K. Janyška 5.6.2015 14:33

Re: Vy jste ale hluopý autore. Svoboda vždy umírá přikazníky.

...hloupý..

L. Novák 5.6.2015 17:50

Re: Vy jste ale hloupý autore...

Souhlas.

E. Erat 5.6.2015 14:25

Nejlepší jsou ty argumenty o ochraně

zdraví.To chce dotáhnout, a např. v rámci ochrany zdraví a životů snížit plošně povolenou rychlost aut na 30 km/hod. A jistě by z těch cca 600 životů co vyhasnou každý rok v ČR na silnicích ubylo.Jen tak dál soudruzi.Jsem nekuřák.

J. Tomčáková 5.6.2015 13:16

Kuřáci

přejděme do ilegality! Podepišme Chartu 1258!

M. Gavlák 5.6.2015 14:14

Re: Kuřáci

... jo, jděte třeba kam chcete, jen když nám normálním lidem, kteří si nemíní ničit zdraví, nebudete smrdět pod nos... Pokud ovšem takový "podnikatel", kterého jsme potkali o prázdninách na Šumavě, bude i nadále lákat ubytované rekreanty s rodinami na plnou penzi ve své restauraci a dovolí tam pár kuřáckým sobcům hulit, na takového ať zákaz platí. Skuhrat o vysokém DPH (když přece zajišťuje stravování rekreantům) uměl dobře, ale zasmraděné, nekulturní prostředí mu nevadilo. Kuřáci jsou sobci a já nevidím důvod, proč je v tom podporovat.

J. Ráž 7.6.2015 10:59

Re: Kuřáci

A kdo vas nutí chodit do zakouřených hospod?

P.S. Nekouřím, ale děsně mi vadí nekuřáci, kteří se nacpou do kuřácké hospody a začnou nadávat, že se tam kouří.

J. Jurax 5.6.2015 12:48

Naprostý souhlas s článkem

P. Kolar 5.6.2015 10:03

Křičej hlavně kuřáci

Za pár let budou všichni rádi, že mají v restauracích čistej vzduch.

Krom těch přežívajících kuřáků. Ono to není o tom, že si svobodně můžu najít nekuřáckou restauraci, ale o tom, že když narazím na restauraci tak chci aby byla nekuřácká. Protože jsem sobecký nekuřák. Ale na rozdíl od sobeckých kuřáků tím nikomu neničím zdraví.

R. Langer 5.6.2015 10:10

Re: Křičej hlavně kuřáci

Ničíte zdraví kuřáků tím, že je serete svými hloupými řečmi, a tak je stresujete. Protože jste sobecký hajzl a komouš (což je vlastně prakticky totéž), a ještě se tím chlubíte. :-P

K. Frauknecht 5.6.2015 11:44

Re: Křičej hlavně kuřáci

:-)))

Bacha na žilku :-), nestojí za to.

M. Gavlák 5.6.2015 14:16

Re: Křičej hlavně kuřáci

... jo, to jsou argumenty na úrovni, jen co je pravda... Takže ke znakům správného nesobeckého zastánce tržního kapitalismu patří to, že okolním lidem otravuje vzduch... :) Svatá prostoto...

J. Hanzal 5.6.2015 10:14

Re: Křičej hlavně kuřáci

Běžte dom řiti pane Koláre, já jsem nekuřák, ovšem když jdu s kamarádama na pivo a kouří se tam, tak je to moje a jen moje rozhodnutí a nikdo mi do toho nemá co kecat.

P. Kolar 5.6.2015 10:19

Re: Křičej hlavně kuřáci

Vy to akceptujete, já ne. V tom je ten rozdíl.

P. Lenc 5.6.2015 10:32

Re: Křičej hlavně kuřáci

Ano a to je ten rozdíl, pane Kolare.Ale pro vás nepochopitelný.

P. Kolar 5.6.2015 10:38

Re: Křičej hlavně kuřáci

To bude vzájemné :)

J. Slanina 5.6.2015 10:52

Re: Křičej hlavně kuřáci

Lituji vaši rodinu, pokud vůbec nějakou máte.

J. Hanzal 5.6.2015 10:39

Re: Křičej hlavně kuřáci

To jistě, poněvadž si ještě, alespoň trošičku, připadám jako svobodný člověk - můžu si vybrat. Ve vašem případě je to jen mustn't, mustn't

R. Langer 5.6.2015 11:55

Re: Křičej hlavně kuřáci

Jasně, když musíš, tak musíš, co? :-P

P. Dvořák 5.6.2015 11:03

Re: Prdlačku, křičej hlavně bolševici.

Kouříš - zakážeme! Piješ - zakážeme! Nechceš pronajmout byt cigošům - přikážeme! Nechceš mít za plotem stany s muslimákama - přijmem kvóty! Nechceš platit miliardy solárním baronům- přijmeme zákon! Nechceš mít žlutou republiku - zadotujeme! Nechceš vyplácet sociální dávky gamblerům a feťákům - drž hubu a zaplať!

Jen idiot si dá rajskou, kterou nesnáší, když je na jídelníčku i svíčková, kterou má rád. Jen debil jede na dovolenou k moři, když miluje hory. Jen imbecil si zaplatí seskok padákem, když má hrůzu z výšky už na páté šprušli u žebříku.

Jen absolutní dement jde opruzovat do kuřácké restaurace, když o pár set metrů nebo dokonce někde i desítek metrů vedle je nekuřácká restaurace.

Jsem napravený kuřák a už 25 let ortodoxní nekuřák. Ale serete mě, vy blbci, kteří chcete přikazovat majiteli domu, zda si u něho smí nebo nesmí návštěva zapálit.

J. Hanzal 5.6.2015 11:20

Re: Prdlačku, křičej hlavně bolševici.

Naprostý souhlas.

R. Langer 5.6.2015 11:57

Re: Prdlačku, křičej hlavně bolševici.

Přesně. Jinak já jsem také nekuřák.

J. Kanioková 5.6.2015 18:30

1***

I. Lyčka 5.6.2015 11:50

Re: Křičej hlavně kuřáci

Vy jste prostě .... korunovanej. Jak by se vám líbilo, kdyby tento stát vydal nařízení, že všichni budou kouřit, aby bylo na daně. Nebo aby všichni chlapi nosili růžové spodky s volánky a kolem krku dudlík? Tady nejde o kouření nebo nekouření. Tady jde o to, že se zde všechno začíná zakazovat a neužiteční idioti hýkají nadšením, jak se to všechno tady dává do pořádku. Koukněte na silnice. Jsou přehledné úseky, kde kdysi bylo možno předjíždět bez problémů a bezpečně, teď tam blbouni dali plné čáry. Všude přibývá značek, hlavně pak zákazových nebo příkazových. Když už tak jde našim politikům o zdraví, tak stačilo vydat nařízení, že každá restaurace nebo hospoda musí mít i část pro nekuřáky. Kéž by kuřáci dokázali vydržet a půl roku si nekoupit jedinou cigaretu. To by byla díra ve státním rozpočtu. A když slušný člověk potká politika s cigaretou v hubě, je jeho občanskou povinností dát politikovi přes hubu.

Z. Frys 5.6.2015 12:02

Re: Křičej hlavně bolševici

Nemá-li pravičák něco rád nebo se mu něco nelíbí, nekupuje to a nepoužívá to.

Nemá-li levičák něco rád nebo se mu něco nelíbí,  chce to zakázat.

J. Jurax 5.6.2015 12:57

Re: Křičej hlavně bolševici

Přesně. Ovšem zpravidla si vymyslí nějaký ušlechtilý důvod - kupříkladu u zákazu soukromého podnikání to kdysi bylo potlačení vykořisťování člověka člověkem, kdežto dnes u zákazu kouření v hospodách, v nichž se kouří, je to starost o blaho nekuřáků zavítavších do oněch kuřáckých provozoven.