2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Veteran 14.7.2009 9:40

Re: Českej Honzo, s těmi dopravními nehodami

Policisté to nemají lehké. Musí si dát pozor, aby  nepostihli poslance, senátora, ministra, jeho nejblížší, známé poslance. Dále musí ignorovat chování a jednání Cikánů, aby jej někdo neoznačil za rasistu. Musí si dávat pozor na zuřivé političky, které chtějí přes něj do parlamentu a v neposlední míře se vyhýbat narkodílerům, protože to je doména a zdroj příjm cizinecké policie.

Bolek 14.7.2009 9:30

Re: Co si myslet o státu,

Bohužel, máte naprostou pravdu. Je mi z toho na zvracení.

I-Worm 14.7.2009 9:20

Re: V socialistickém státním systému s byzantinismem české po(b)litiky

anebo s Kocábem

Pišta 14.7.2009 9:18

Re: autor brečí místo toho, aby konal

Mám pocit, že si to představuje jak Mánička měnovou reformu. Jak chcete donutit policii aby "konala" když se jí nechce.Jak chce aby soud soudil. když se soudci také nechce. Měli jsme dlužníka v Karlových Varech.Jednalo se asi o dvacet tisíc. Kupodivu to skončilo žalobou u soudu. První jednání bylo stanoveno u soudu (ve Varech) na osm hodin ráno. Protože to  máme přes celou republiku, museli jsme si přivstat.Obžalovaný se nedostavil.  Jednání bylo odročeno asi o čtrnáct dní, opět na osm hodin ráno. Obžalovaný se opět nedostavil (.Bydlel asi kilometr daleko )Pan soudce s pobaveným úsměvem .konstatoval, že se jednání opět odročuje.Abych to zkrátil. Odsouzen byl, ale dlužil kde komu , tak jsme stejně nedostali ani korunu. Že by také podnikatelská neschopnost? Jiný dlužník (tentokrát ze Slaného) dlužil asi 100 000 korun. Než se věc dostala k soudu zaplatil nám  5 000 korun.Bylo konstatováno, že dlužník "projevil ochotu platit" a celá věc tím skončila. Ochota platit ovšem také.

I-Worm 14.7.2009 9:18

Českej Honzo, s těmi dopravními nehodami

je to fakt těžký - nejrizikovější skupinou řidičů je totiž náš zákonodárný sbor. Takže takovej policajt má strach, že když vypátrá viníka, je dost pravděpodobné, že bude stejně kryt posraneckou imunitou a jemu z toho ještě vzniknou problémy. Kdo by se potom hnal do takové práce...

jirkammm 14.7.2009 9:14

Re: Člověk s určitou morálkou (jak zastaralé slovo) by se měl zdržet

a počujte, Kefalín, čo je to také morálka?

vladimír ondys 14.7.2009 9:13

V socialistickém státním systému s byzantinismem české po(b)litiky

to máme těžké. Začnete třeba obchodovat se státní institucí, která Vás svou nekázní dostane do platební neschopnosti a co na to finančák? Začne Vás penalizovat!Rv;-DR^

http://ondys.wordpress.com/2008/01/19/byzantinismus-v-ceske-poblitice/text

Joob 14.7.2009 8:44

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

a ještě se příslušné subjekty  vztekají, když jim někdo řekne, že český kraj má samá špecifiká oproti evropským zemím, kupodivu, nejen západně situovaným. Odlišnosti ve všem a všude. Ohledně ujetí od jakéhokoliv typu nehody zvláště. Plus pitomost výkonných orgánů téměř záměrná a pěstěná. Ale vrátili jsme se do Evropy, k jejímu nesmírnému údivu a žalu. Pochybuji, že jsme v ní kdy byli. Popisovaný jev není dědictvím 40 let do r.89.

janůvjan 14.7.2009 8:41

Re: je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

Ludva 14.7.2009 8:28

Co si myslet o státu,

který umožňuje lidem v supermarketu beztrestně se zadarmo najíst nebo i opít. Kde se odsouzený může roky vyhýbat nástupu do vězení. Kde tisíce odsouzených prostě do vězení nenastoupí a státu je to jedno, protože je stejně nemá kam dát. A stará se hlavně, aby vrazi měli volební právo. Kde můžete jezdit bez řidičského průkazu, opilý a zdrogovaný a když někoho zabijete, tak vyváznete se směšným trestem. Kde vám obstaví několikamiliónový majetek, protože vás nikdo neinformoval, že je vedena exekuce pro nezaplacení dvěstěkorunové pokuty. Kde vám zabaví osobní věci, protože ani nevíte, že se k vám někdo přihlásil k trvalému pobytu. Kde vám na katastru seberou nemovitost, aniž by vás viděli. Kde si zaplatíte službu, třeba zájezd, a peníze ani službu už neuvidíte. Máme co zlepšovat.

marek 14.7.2009 8:22

Re: Dalo by se to vyřešit snadno!

to je setsakramentská pravda R^

jarda 14.7.2009 8:20

No pane, to jste si teda nabehl

Zverejnil jste rodne cislo dluznika, takze asi pujdete do lochu

clavi 14.7.2009 8:03

autor brečí místo toho, aby konal

Autor používá nepřesnou terminologii, takže těžko říct, o co přesně šlo. O jaký prodej "firmy" šlo, šlo o převod obchodního podílu či prodej podniku?

Ale obecně lze říct, že pokud se osoba dlužníka zbavila majetku a nebylo možno uspojit pohledávku věřitele, mohlo by jít o tr. čin poškozování věřitele dle § 256 tr. z. Toto se běžně u nás stíhá a autor nemá důvod nadávat na neschopný stát. Dokonce je možno zajistit majetek, který byl vyveden apod.

V civilní rovině lze uvažovat o odpůrčí žalobě apod.

Autore, musíte se alespoň trochu snažit, min. to trestní oznámení podat, nejenom brečet. Pokud to, co popisujete, je pravda, je to učebnicový příklad jednání poškozujícího věřitele, takže dokazování nebude složité.

Ostatně to, co popisuje autor, vypovídá spíše o úrovni podnikatelského prostředí u nás než o (ne)schopnostech státu.

ceskej Honza 14.7.2009 7:40

je to o lidech, kdo za to muze, ze jsme pronárod ?

kdyz me nekdo v nemecku na parkovisti naklepnul auto, nepripadlo mi na mysl, ze by se to melo hlásit. Známej zijící v nemecku ale nedal pokoj a k mému podivu, se o to policajti zacali zajímat! Dokonce si vyzádali strep blinkru z auta viníka !! a jejich expert prý podle toho pozná, které auto me nabouralo!! A poznal ! Potom se doptávali po servizech ! Potom nasli nejakou bábu v sousedství, co to videla z okna !! A potom toho viníka nasli  !!  Já dostal skodu plnohodnotne zaplacenou a viník mel velkej prusvih, protoze ujel od nehody.

Tak vázení a kde je chyba? Proc to nasi policajti taky neumí, nebo nedelají?? Málo je platíme? Urcite ne. Je to v lidech. Je to o nás samotných. Jsme Gesündel. Hezky cesky receno ksindl.

ceskej Honza 14.7.2009 7:25

Re: na první pohled

"Zlutej pes"  v jedné písnicce trefne zpívá:   "zlodeji tu kradou s vystrcenou bradou " 

ceskej Honza 14.7.2009 7:18

Re: Hmm. A kdopak je tvůrcem

jenomze vetsina národa si myslí, ze jsme srdcem Evropy a pupek sveta ??;-)

Jindra S. 14.7.2009 6:36

Re: na první pohled

Bohužel, ačkoliv je to trošku zjednodušeno, podobný scénář je celkem oblíbený. Bohužel :-(

Ono s vymahatelnosti je to opravdu bída, dodnes nezapomenu na zloděje, který mi ukradl autorádio a jiné věci z auta. Policie na něj dokonce přišla a poslala mi seznam všech krádeží, ke kterým se přiznal. Měl však 14 let, trestně nezodpovědný a NIKOHO z policie nenapadlo pátrat, komu prodal ukradené zboží nebo kde dal peníze. Raději mi řekli, že to mám nechat plavat - oni měli odhalený trestný čin a já smůlu.

Mistr Jan Hus 14.7.2009 6:34

Koho, no přece pachatele trestné činnosti a cikány, tak tomu chodí v dééémogracii!

;-D

Pavka 14.7.2009 6:33

Nebát se a nekrást

Jsem přesvědčen, že naši poslanci "napříč politickým spektrem" (neuvěřitelně stupidní obrat, o to častěji používaný...) si tatíčka Masaryka vykládájí po svém: "Nebát se krást!" Hezký de všem!

Pišta 14.7.2009 6:29

Re: na první pohled

Milý pane.Takových historek jsem sám zažil několk. Namátkou si vzpomínám na jistou firmu z Prahy , která si objednala zboží za bratru 120 000 korun. Protože se jednalo o první dodávku této firmě, žádali jsme platbu v hotovosti a nebo předem. Sohlasili s tím , že zaplatí předem. Když přijel jejich řidič prokázal se výpisem z jejich ůčtu, kde bylo uvedeno, že na náš účet  byly peníze poslány. V expedici si zapsali jméno řidiče, SPZ auta, zboží bylo naloženo a odvezeno,  vzápětí jsme zjistili, že výpis byl zfalšován. Abychom nemuseli z peněz , které jsme ani neviděli zaplatit daň, podali jsme na firmu trestní oznámení. Poté jsme byli pozváni do Bartolomějské ulice k výpovědi. A pak už jsme se nestačili divit. Usměvavý vyšetřovatel nám sdělil, že trestní oznámení nemůže přijmout , protože majitel firmy je ve vyšetřovací vazbě a tudíž má alibi. Na můj nesmělý dotaz , jestli je ve vazbě také firma, protože na tu právě podáváme trestní oznámení a prokazatelně si zboží odvezla , mi bylo řečeno , že audience skončila a že už na nás nemá čas. Když jsem se zeptal proč nevyslechne alespoň řidiče, který zboží odvezl, mi bylo sděleno, že by to k ničemu nevedlo, protože zboží jistě odvezl někam na odlehlé parkoviště a tam bylo přeloženo na jiný vůz. Z peněz jsme dodnes neviděli ani korunu a daně poctivě platíme dál. Podobných zážitků se stejným závěrem  mám několik. V případě zájmu mohu posložit přesnějšími údaji. Jedna z nich se týká i populárního pana Uzunogla.

Kiri 14.7.2009 6:09

Dalo by se to vyřešit snadno!

Dalo by se to vyřešit snadno!  Zavést tělesné tresty. Prvních padesát ran holí by dostal v prvním kole dlužbík a exekutor pro začátek třicet ran bičem. Oba by byli oděni v mako pyžama a řádně namočeni.  Poté by šlo vše opravit do jednoho týdne. Následné kolo by se v případě nezaplacení pohledávky opakovalo s dvojnásobnou dávkou. Další kolo za tři dny atd........  

Stačilo by jim rozsekat prdel vážení a ono by je to napříště přešlo !!!

Slávek 14.7.2009 6:03

Re: na první pohled

Asi jste to nezkusil, Píšeš papíry., podáváš podání a po všem skákání na konci jedno velké NIC. A Dlužník se ti směje do ksichtu.

Ferina 14.7.2009 5:15

Hmm. A kdopak je tvůrcem

takových zákonů, které toto všechno umožňují? Nejsou to náhodou naši nejlepší z nejlepších a nejpoctivějších? A potom se Aston rozčiluje, že nás cizina řadí do východní Evropy. Já bych nás zařadil ještě hodně dále, až někam na daleký jihovýchod! A nejlépe do(Y)

bruner 14.7.2009 4:41

na první pohled

vypadá článek jako ze skutečnosti. Při podrobném pohledu zjišťuji, že jde o pohádku. Nelze prodat firmu. Nelze vyloupnout pohledávku (správně mělo být závazek) bez ručení. Při prodeji se musí zaplatit, takže kde se autor snažil vymoci z ručení atd. Prostě a jednoduše autor brečí jako želva, ale nic z toho, co může dělat nedělá. Jak pravil p.profesor Klaus "o svůj majetek se musí starat klaždý sám".

Komik 14.7.2009 1:57

Ke změně sloganu

Ve svém článku píšete, že slogan "Nebát se a nekrást" se pozměňuje na "Nebát se krást" (kdysi jsem četl verzi "Nebát se a nakrást",  což je ale podobné). V souvislosti s tím bych Vás chtěl upozornit na málo známou chybu, která se vyskytuje na slavnostní standardě prezidenta republiky ČR. Nápis "Pravda vítězí", který je tam vyšitý, měl totiž správně znít "Pravda vítězi", vyšívačka však omylem vyšila druhé "i" jako "í", a když se na chybu přišlo, bylo již pozdě.

Hadí oči 14.7.2009 1:11

Re: V právním státě....

I vy Chrisi? Jaképak mafie, copak to čtu? 

Zajisté kdyby k něčemu takovému, co popisuje Edmont, někdy došlo, naše bdělé orgány činné v trestním řízení by toto jednání začaly stíhat jako trestný čin zneužívání informací v obchodním styku. Anglicky se tomu říká tuneling, jedno ze slov, kterým jsme obohatili světový slovník.

Takže Chrisi, važte svá slova. :-)

Chris Kelvin 14.7.2009 0:53

V právním státě....

...by jakýkoli soud celou transakci označil za neplatnou a zastírací za účelem vyhnout se placení pohledávek. V našem postsocialistickém, mafiemi ovládaném státě o tom dost pochybuji.

Chris Kelvin 14.7.2009 0:51

Re: To jste tomu dal s tím okrádáním:

Jo, podobné vejšplechty se ve zdejších diskusích vyskytují neustále. Konečně to někdo napsal :-)

Tom 14.7.2009 0:43

Hmm, simulované PÚ

To by mělo jít zvrátit, ne?

Jakub S. 14.7.2009 0:38

Člověk s určitou morálkou (jak zastaralé slovo) by se měl zdržet

-tohle jen číst. S tím se nelze smiřovat, je třeba takové hrůzy výkalů společnosti (co jiného je dotyčný lump?) publikovat, mluvit o nich, říkat tomu člověku do očí všude: Já vím, že jsi gauner.

Ted jste si , devět z deseti, řekli: To je ale naivka, odkud spadl... v tom případě vám devíti pravím, že je mi z vás špatně - připojili jste se k němu. Dali jste mu a všem tisícům stejně jednajícím rozhřešení: "Já bych jednal taky tak." Došlo?